Jump to content

Fatih Sultan Mehmet'in kilise şiiri

Recommended Posts

Iste böyleee,

Üsteki yazinin devemi:

Misafir - Arzu

VurdumDuyar,

oglancilik sapikliktir,

ahlaksizliktir.

Cinsel tercih deyip sapikligi ahlaksizligi kabul edecek degiliz.

Eski Turkler yani Tenrgici Turkler bugunku Turklerden daha ahlakliydi.

Cengiz Kagan'in kurallari vardir,

o kurallari okursaniz

oglancilik,

zina,

yabancilarla evlenmek olumle cezalandiriliyordu.

Tengrici Turkler musluman Turklerden daha ahlakliydi.

Fakat Osmanli'da oglancilik melez padisahlarda vardi, ayni harem gibi.

2011-01-23 21:11:41

Misafir - kubilay

Sayin Iklim Bayraktar - hemen Vakit gazetesinde tefrika yapin bu yazdiklarinizi okuyucu kitlesi katlansin nede olsa tescilli hukum giymis subyancilarin fiili livatacilarin ve muridlerinin sevkle okudugu musvettedir ...

akabine Kabusname ve Erzurumlu Ibrahim Hakki ve tabii Mesnevideki incileride unutmamak gerek ... bu arada mangalda kul birakmama testinide aciklasaniz mesela veya muhallebi cocuklugunun muhallebisinin ne oldugunu hic fena olmaz

Vakit'in tiraji aninda meteorik yukselise gecer yobaz ihya olurdu ...

Lord Byronun yazdiklari icinde yardimci olacaklar cikar mutlaka 1800 lerin muhtesem osmanlisi icin nedemis,

Istanbul hamamlarinda - merak edenler icin tiklatalim ¬ Istanbul a city busy with sodomy & sherbet ... evet iste bu o muhtesem devlet ... uckurunu tutamamayan kokusundan bilim adamlarini cellatlara teslim eden

yine ayni korkudan aydinlanmayi teknolojik gelismeyi ve ronesansa kapilarini kapatip en basit silahlarini kiliclarinin namlularini bile fransadan ithal eden

gecenlerde biri yazdi at kosumlarini ingiltereden alan ama bu arada sozde devletin bekasi diye kardes kanini pardon kan yok kendilerince kutsal ve degerli oldugunu saydigindan bogdurulmasini mubah kilan

yallah tazyik orta cagi kapatip kendi ulkesinde bir turlu yeni caga izin vermiyen yakin caga ise hic giremeyen ve taa 1918 kadar uyanamayan uyur gezer osmanliyi tek tek bir yazin da

su din iman mafyasi oykunduklerini bir ogrensinler ...

gerci iflah olacaklari yok hersey nafile ya -

ilk defa bir duysun tosunlar ne imis o osmanli osmanli dediklerinin arka planda cevirdiklerini ...

2011-01-23 21:12:00

Misafir - batu

VurdumDuyar rumuzlu yorumcu

eline

aklına sağlık okuduğum en güzel mantıklı yorum tarihini geçmişi bilmeyen hazmetmeyenler sadece kendi arızalı düşüncelerini

geçmişin üzerinden bugüne taşımaya çalışıyorlar

gerçekleri kabul etmiyorlar

sanki şuan yok bu cinsel tercihler sanki yaşanmıyor

şimdi sanki geçmişte yaşayanlar uzaylıydışimdikilerde mozanbikli

2011-01-23 21:16:48

Misafir - Hakan

Bu resimde oglancilik yoktur.

Bu resim gures yapan iki adama gosteriyor.

Akli sapiklikta ahlaksizlikda olan bu resimde gures degil baska sey gorur.

Osmanli melez padisahlar dini Turk milletini yonetmek icin kullaniyordu.

Tanidigim dinci yobazlarin cogu ahlaksiz sapikti.

Yolda yuruyen kadinlara ac kopek gibi bakiyorlar.

Zaten sapik olduklari icin kadinlari kara carsafa burunduruyorlar.

Turkler ahlaka onem veren bir irktir.

Ne yazik ki yahudi arap dini Turkleri ahlaksizlastirmistir.

Fakat oglancilik saraylarda vardi.

2011-01-23 21:16:58

Misafir - Selcen

Cocuklari alip kandirip tecavuz ediyorlar.

Hic dusunmuyorlar bu cocuklar buyuyup adam olduklarinda psikolojileri bozulacak.

Osmanli Imparatorlugu saraylarinda ahlaksizlik sapiklik aldi basini gidiyordu.

Padisahlar Osmanli milletini kole gibi kullaniyordu.

Ataturk'un degerini bilin.

Ataturk ahlaka onem veren hatta sporcunun ahlaklisini sevdigini soylemistir.

Turkiye Cumhuriyeti Turk irkinin kurtulusu olmustur.

2011-01-23 21:22:18

Misafir - son musti

Ne kadar sevindiniz değil mi?

Osmanlıda bir kara buldunuz nihayet!

Halbuki fuhuş ve zina hangi toplumda yok ki.

Fuhşun tarihini yapılacak olsa istisnasız bütün toplumlarda bir şekilde illegalde olsa vardır.

Peki bu neyi ispatlar?

Önemli olan fuhuş ve ahlaksızlığın toplumda normal bir şeymiş gibi algılanıp tepki görmemesidir asıl tehlike ve yozlaşma burdan itibaren başlar.

Yukardaki yazıda ise bu ahlaksızların kadınlarla rahat gezemedikleri(çünki na mahrem oldukları için), bu yüzden (erkek erkeğe mahrem olmadığı için)erkeklerle gezdikleri anlatılıyor.

Dolayısıyla tarihten marjinal örnekleti alıp işte osmanlı sizin atanız buydu demek en hafif tabirle belaltına vurmaktır.

Bununla birlikte osmanlıda bu illetin toplumun bazı kademelerinde olmadığını iddia edemeyiz. Bu necaset şiirlere bile girmiştir.

Misal: Bektaşi tarikatından olan 19. yüzyıl ozanımız Edib Harâbî bir nefesinde:

"Bektâşiyiz yâhû etmeyiz inkâr.

Şânımız söylenir dillerde her bâr.

Bizlere bir mahbûb olursa şikâr,

Kırk kişiyle ânı hemân s...riz." Demiştir ama bu bütün bektaşileri elbette kapsamaz.

2011-01-23 21:23:24

Misafir - Turkiye1923

Batu, evet bugun escinsellik var

o halde Osmanli'yi ne diye elestiriyoruz???

Escinsellik her donemde olmustur.

Escinsellik ahlaksizlik oldugu icin Turk milleti kabul etmiyor.

2011-01-23 21:24:48

Misafir - Bozkır

TEO, bizim atalarimiz dedigin padisahlar senin gibi melezdi.

O yuzden padisahlar Turklerin atasi degil melezlerin atasidir.

Burada biri Turk askerleri savasta yabanci oglan cocuklarina tecevuz ediyormus yazdi.

Ediyorsa iyi ediyorlar!

2011-01-23 21:27:42

Misafir - USTURA

Osmanlı ne zaman ki halifeliği Araplardan alarak İstanbul'a getirmiş,

hızla çürümeye ve kokuşmaya başlamıştır.

Bunun sonucu da,

batı hızla ilerlerken,

Osmanlı bu ilerlemelere ayak uyduramayarak sürekli geri kalmış ve en sonunda da yıkılıp gitmiştir.

Osmanlı içerisinde ahlaklı ve onurlu kalabilenler, o yıkıntının içinden modern bir devlet çıkarmayı başarmış ve bizlere emanet etmiştir.

Şimdi bu modern devleti,

yani Türkiye Cumhuriyetini tekrar o kokuşmuşluğun içine geri döndürme çabası içinde olanlar asla amaçlarına ulaşamayacaklardır.

2011-01-23 21:32:12

Misafir - arınç ne der?

her şey seks demek değildir.

ne güzel söylemiş sayın arınç.

ilginçtir, arınca kanun diyosun, ''herşey seks değildir'' diyor. içki diyosun, ''her şey seks değildir'' diyor. heralde muhteşem süleyman dizisindeki görüntülere verilen tepkiler sonrasında bu kitabı ve bu yazılanları sorsanız yine ''her şey seks değildir'' diye cevap verecek..

anlayacağınız gidişat kötü.

hayır o değil de bütçe görüşmelerini yaparken, parti içi çalışmaarda da her şeye bu şekilde cevap vermeye başlarsa o zaman durum çaresiz demektir.

2011-01-23 21:33:42

Misafir - OYTUN

Osmanlıyı ,ve osmanlı erkanını

deşdikçe,

utanç verici gerçeklerle karşılaşırsınız ,

benim atam ATATÜRKTÜR dür.

Önce Öztürklerin anayurdu sivasa ,

erzuruma ,

orta anadoluyu gitmiştir.

O öztürkler 600 yıl zulme uğradıkları

dağlara itildkleri için en büyük motivasyon olarak düşmanı değil şeriatı,

OSmanlıyı yıkmak için silah kuşanıp ATATÜRK ün arkasından yürüdüler.

Biz türkler slav -sırp sevicisi OSMANLI imparatorluğunu yıkarak Türkiye Cumhuriyetini kurduk.

2011-01-23 21:39:12

Yusuf KONDAKCI

Oglancilik, islamiyetten önce de var olan bir yasam tarzi idi.

Incil / Korintoslular 6:9- ''Dogruluktan uzak kisilerin Tanri'nin Kralliginda mirasi olmayacak, bunu nasil bilmezsiniz? Aldanmayin.

Ne cinsel ahlaksizlik yapanlar,

ne putperestler,

ne zina yapanlar,

ne sapik amacla kullanilan ERKEKLER,

ne OGLANCILAR.'' goruldugu gibi Incilde bile oglanciliktan/kullanilan erkeklerden bahsetmektedir.

Bunu sadece Osmanli doneminde yasanmis bir olay gibi degerlendirmek, diger bazi gerceklerle birlikte genellemek anlamina gelir ve cok yanlistir.

Gercek olan bir sey var ki;

Insanoglu var oldugu surece, oglancilik da var olacaktir...aci ama gercek bu...

2011-01-23 21:39:31

Misafir - ADSIZ

Osmanlı Padişahları Türklerin Atası değildi.

Osmanlı padişahlarının anaları eşleri yabancıydı.

Osmanlı Padişahları melezlerin atasıdır.

Osmanlı ilk kurulduğunda Padişah Türk olduğu için Türkler hor görülmüyordu.

Padişahlar melezleştikçe Türkler hor gürüldü,

aşağılandı.

Başımıza gelen her bela,

hainlik,

ahlaksızlık,

sapıklık yabancılardan gelmiştir.

Arap dini yüzünden bir eş yerine dört eş alan, hatta sünnetir diye İslam peygamberi Muhammed gibi 9 yaşlarında Türk kızlarını evlendiren Türkler ahlaksızlaşmıştır.

Batıya özenip de eşcinsenlliği normal gören Türkler ahlaksızlaşmıştır.

Biz Türkler ne arabız,

ne de batılıyız, biz Türkler TÜRK IRKINDANIZ.

Cengiz Kağan'ın yasalarını okuyun da Türk kültürünün ahlaka ne kadar önem verdiğini öğrenin.

Türkçü Turancı Atatürk Türk milletini Osmanlının melez Padişahalrından kurtarmıştır.

Fakat ne yazık ki Atatürk vefat ettikten sonra

melezlere,

yabancılara gün doğdu.

Bugün Türkiye'de melezler,

yabancılar şımartılıyor,

Türkler hor görülüyor.

Bugün Türkiye'de

hırsızlık,

kapkaççılık,

tecavüz suçlarını yabancılar yanı doğulular işlemiyor mu?

Batıda yaşayan Türkler önceden buralarda kürt yokken huzur vardı diyorlar. Biz de haberlerde şahit olduk

kürtler batıya göç ettükten sonra

hırsızlık,

kapkaççılık,

cinayet,

tecavüz olayları arttı.

Sırf buradan Nihal Atsız'ın ne kadar haklı olduğunu görün. Nihal Atsız'ı okumanızı öneriyorum.

2011-01-23 21:47:16

Misafir - OYTUN

Burda sapık Osmanlı sevicileri .

Cumhuriyetimize saldırmak gerektiğinde hemen akıllarına

aleviler

bektaşiler gelir dedikodularını salyalarını akıtıtırlar.

Senin atan osmanlı değil karacaoğlandır ,

pir sultan abdaldır ,

hacı bektaşdır,

aşık veyseldir.

Eğer kabul etmiyorsan devşirildin ,döndürüldün korkudan ,veya fırşatcılıkdan kuyruk acın var .Yıktıysa iyiki yıkdı aleviler bektaşiler,

dönme oğlancı Osmanlyı

2011-01-23 21:48:45

Misafir - devrimci

Oğlancılık , Antik Yunanda resmiyet kazanmıştır.

Orada, her üst sınıf erkeğin oğlanı,

sevdiği erkeği olurdu.

Tüm sohbetler erkeerkeğe gerçekleşir,

kadın tukaka edilirdi.

Kadına sadece üreme aracı olarak bakılırdı.

Bu geleneğin Bizansa ,

oradan da Osmanlı'ya şu veya bu şekilde geçmiş olduğunu görmekteyiz.

Eski Türkler'de ise, bu tür eylemde bulunanları 2 ağaca bağlayıp, ortadan'ye ayırma geleneği bulunmaktaydı.

2011-01-23 21:51:44

levente

Bu Gelibolulu arsız Afrika'ya gönderilmiş olsa idi, bütün Afrika kabilelerini de sayardı bıkmadan usanmadan...

2011-01-23 21:56:22

Misafir - nesin

Osmanlı Devleti sultanları aynı zamanda "Doğu Roma İmparatoru" idi.

(1453 İstanbul'un fethinden sonra ilk kez Fatih kullanmıştır bu ünvanı)E

şcinsellik ise Yunan medeniyeti ve Roma devletinin resmi eğitim tarihi içerisinde yer alır.

"Her Romalı erkek diğer erkeğin karısıdır",

aynı zamanda ve bu cinsel eğitimin onaylanan bir parçasıdır. (Bkz.Prof. Dr. Fatma Varış. Türk Eğitim Tarihi,AÜ. yay.)Doğu Roma, Helen ve Bizans kültürünün etkin olduğu topraklarda hüküm süren Osmanlı'da bu kültürün etkilenimlerin olmadığını iddia edemeyiz.

Ünlü Divan şairlerinin kasidelerini inceleyiniz.

Büyük çoğunluğu hem cinslerine olan aşkı konu alır.

Söz konusu şiirlerde öyle tasvirler vardır ki aşık olunan "civan" değme kadına taş çıkartır niteliktedir.

Sadece tarihe değil, edebiyat özellikle de şiire yansımaları vardır bu eğilimin.

Mevlana Şems ilişkisi de farklı yorumlara açıktır ve nitekim Şems Konya'lılarca öldürülmüştür.

Sonuç olarak bir devlet büyüğümüzün dediği gibi "yaşam içki ve seksten ibaret değildir"

ve bizim atalarımız tarihte bu iki konuyla da hiç ilgilenmemişlerdir...

2011-01-23 21:57:18

Misafir - USTURA

Bazı yorumcu arkadaşlar Osmanlıyı savunmak adına,

günümüzde de bu tür ahlaksızlıkların olduğunu,

ayrıca herkesin cinsel tercihinin farklı olabileceğini bunun normal görülmesi gerektiğini yazmışlar.

Burada şu ayırımı iyi yapmak lazım.

Söz konusu olan kişilerin cinsel tercihi değil, bir devlette gücü elinde bulunduranların, bu gücü sapık emelleri doğrultusunda kullanmasıdır.

Sarayda oğlan olarak bulunanların,

bunu cinsel tercihlerinden dolayı değil,

o gücün karşısında bu durumu kabullenmek zorunda kalmasıdır.

2011-01-23 21:57:32

Tolonbey:Bu yaziyi tekrer tekrer okuyun YOBAZLAR,OSMANLICILAR , ARAPCILAR.

________________________________________________________________________________

Misafir - demiralişbozope

Allahım benim ve ailemini %58'in kitaplarından koru!

2011-01-23 22:03:21

bülent opt.

Bir tartışma daha hatırlıyorum!

''Allah size öbür dünyada gılmanlar(tombul oğlan çocuğu) bahşedecek'' diyede bir ayet olduğu söyleniyor.Osmanlıyı kurtarmaya çalışanlar burdan başlarlarsa faydalı olur.

2011-01-23 22:04:06

Misafir - atacan77

buda cinsel açılım

2011-01-23 22:14:17

Misafir - TEO

@Bozkır,ben aslımı iyi biliyorum merak etme,

melez de değilim ayrıca.

Kaldı ki hepimizin melez olduğuna dair de hiçbir şey demedim.

Millet ile ırkı birbirine karıştırdığınız için anlamamanız normaldir.

2011-01-23 22:32:32

Misafir - xsentx

Oytun adlı yorumcu alevi bektaşiler hakkında söylenenlerin dedikodu olduğunu sen nereden biliyorsun. Güner Ümit ve M.Ali Erbil osmanlıcı mıydı.Ayrıca neden iftira atsınlar.

2011-01-23 22:38:49

Misafir - che

yanı o kadar durum ıcınden sadece kucuk bır ornegı alıp tarıhını karalamayı bızım ulkemızden baska kımse yapmaz

bu pıslıklerın dikalası her mıllette oluyor 600 sene ıcerısınde olmustur belkı ama bu ornek onu da karsılamıyor aslında bu yazı gercekten acayıp ve ucube olmus

2011-01-23 22:53:09

Misafir - deli

Koskoca peygamberin kavmi bile bu illete meyletmiste,

Osmanli´da böyle kisilerin olmasi mi tuhaf???

Benim anlamadigim,

Osmanli´yi bu konuyla iliskilendirmenin arkasindaki mantik ve niyet..

Osmanli böyle birseyi mesrulastirmis mi?

Hayir.. Sarayda böyle bi duruma izin verilmis mi?Hayir...

Halkin arasinda ki bozuk kisilerin sapkinliklarini koca bi tarihe mál etmek tek kelimeyle yersiz... Emege saygi demeyi cok isterdim, lakin emek degil sacmaliklar silsilesi...

2011-01-23 23:07:56

Misafir - fıdel

şunu da haber dıye koymussunuz goren de bırsey zanneder olmamıs on uzerınden sıfır

2011-01-23 23:24:20

Misafir - USTURA

xsentx rumuzlu yorumcu; Alevi, Bektaşiler için söylenenler hakkında bir tek belge gösterebilir misin? Osmanlının oğlancılığı ile,

Aleviler hakkında kasıtlı olarak çıkarılan dedikoduların ne ilgisi var?

Alevi,

Bektaşilerden özür dileyiniz.

Aksi takdirde aklınızın arkasındakileri size misliyle iade edeceğim.

2011-01-23 23:28:57

Zaferinkızı

@xsentx... madımak katillerinden farkınız yok..

önyargılı sapkın düşüceli ırkcı bir şeriatcısınız..

az çok tarih okuyan herkes bilir osmalıda oğlancılığı...

neyin savunmasını yapıyorsunuz..

üstelik savunurken de ona buna iftira atıyorsunuz..

yazık ki ülkemde sen gibiler çok..

yoksa aynı zihniyet iktidar olmazdı..

2011-01-23 23:28:58

Misafir - Dogan

xsentx ya böyle salak insanlar yüzünden insan katil olur

ya sana deymez sen nerden biliyorsun oldugunu

belki oytun alevi yada bektasi

sen nesin??? mum söndürme olayinin sebebi alevi ve bektasilerin ibadetini kadinli erkekli yapmasidir ee baskalarin da bunu yapmak yok , cünkü yanlarinda kadin olursa kafalari baska yerde ve herkezide kendileri gibi sanan gafiller dir.

Sitelerde Paylaş

Iste böyleee,

Sevgili Türk torunu,Benim Burda anlatmak istedigim su.

Dinciler,her firsatta dinci olmayanlara

Hirsiz derler, hirsizligi kendileri yapar ve en büyük hirsizlari yönetimin basina getirirler.

Gene herfirsatta Atatürkcüleri,laikleri oglanci derler ayni haltlari kendileri yer yahutta yiyenleri ata Kabul ederler .Osmanlinin seyhul islaminin birinin oglanlara siirler dösendigi birgercektir.

Bunlar diyürkü bizim gibi inansinda ne haltlar yerlerse yesinler.

Ister isreil ogullarindan olsun.

isterse Ermeni,

Isterse yamyam,

Isterse Türk düsmani

Isterse Amarika vatandasi.

IIstersede ellerine alip palayi Türkleri ya KITIR KITIR kessin yada kursun yagmuruna tutsun FARK etmez bunlarca.

Ben bunu anlarmak istiyorum.

Baskalarini binlerce cesit Ahlaksizlikla suclarkan.Ademin cocuklarinin bir birleriyle KARDES KARDESLE evlenmelerine TIK demezler.

YAHUUUUUUUUUUU bu inandiginiz Allah herseyi yapmaya ,yaratmaya gücü yetiyürse neden bir kac adem bir kac havva yaratipda kardes kardese evlenilmeyi engellemedide insanlarada kardes kardese evlenmeye örnek oldular.

Birakin kardes kardese evliligide AKRABA evliligi bile cocugun sakat olmasina neden olabiliyür.Türkün TENGRiSi bunu bildiginden Türklere akraba evliligini YASAKLAMISTIR.AKRABA evliligi yapanin SiKiNi keserim demistir,vballlaaaa:-)))

Sizinkiyse ademde KARDAS evliligine ARAB FERMANI cikarmistir.

Sanirim ADEMi yaratan Allah bu gercekten HABARI yoktu.

Burda ,TANRI tanimaz deyeceniz bana bir kisminiz sanirim.

HAYIRRRRRRRRR,ben taniyorumda bunlar Allahi gercek yanlariyla tanimadiginizdan O YÜCEGÜCE iiftira ve BUHTAN ediyürler.

sevgili Türk torunu.

YOHSA Götü kasinan istedigine gider kasitir beni elegedder etmez.

Ingilterenin Ünlü basbakani CORCiLE sormuslar ,Sen iBNESiN, nasil basbakan olacanki?

CORCILDE söyle demis,basbakanligi GÖTÜMLE degil BASIMLA yapacam :-))))

tarihinde tolonbey tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Iste böyleee,

Ana yazinin devemi:

Misafir - Dogan

xsentx ya böyle salak insanlar yüzünden insan katil olur ya sana deymez sen nerden biliyorsun oldugunu belki oytun alevi yada bektasi sen nesin??? mum söndürme olayinin sebebi alevi ve bektasilerin ibadetini kadinli erkekli yapmasidir ee baskalarin da bunu yapmak yok , cünkü yanlarinda kadin olursa kafalari baska yerde ve herkezide kendileri gibi sanan gafiller dir oglancilik yoktur degilmi osmanlida ya bunu yazanlar hicmi harem görmemis?? gidin dogubeyazit a bakin erkekler haremi bayanlarinkinden büyükdür ee ama tabi xsentx kendisi ne oldugunu saklayan insan baskalarininda saklamasini istiyor sent üzülme senin kaninda var

2011-01-23 23:36:46

Misafir - refleks

Görünen o ki osmanlı saraylarına bir Haydar Dümen zaruriymiş.

Haydar diyoki: cinsel sapkınlık bu ilişkiler doganın kanununa aykırı devletlüm.padişah:tez vurun kellesini..yok yerine gitti haydarım:)tarık buğra osmancık romanından sonra oğlancık romanını yazabilirmiş gerekli materyal fazlasıyla varmış.

2011-01-23 23:40:32

Misafir - xsentx

Benim atalarıma da burada küfredenlere aynı tepkileri verirseniz her türlü özür dilerim. Ayrıca ben böyle birşey olmadığını da çok iyi biliyorum.Sadece burada pek çoğunun alevi olduğunu düşündüğüm yorumcuların tarihime hakaret edildiğinde neler hissettiğimi hissetsin istedim...

2011-01-23 23:48:19

Misafir - Arem

Benim bildiğim geçmişe bakılır,yapılan hatalardan ders çıkarılır ve yol haritası ona göre çıkarılır.Türkiye'de hala geçmişiyle kayıtsız şartsız övünme gibi bir cehalet sergilenmeye devam edilmektedir.Osmanlı gelmiştir,gaflet ve dalalet içerisinde de tarihe gömülmüştür.Ama uzunca bir süre dünyaya hükmetmiştir.İnsanlığın medeni toplum yaşamının evriminde önemli rol oynamıştır.Bitti bu kadar. Harem,oğlancılık vb.

her türlü sapıklık hala yaşanmaktadır,bitmiş bir olay değildir ki.Uçkuruna sapıkça sahip olamayan zibidiler her zaman vardı ve bu şekilde geçmişten ders almadan yola devam etmeye kalkıldığı müddetçe de her zaman olacaktır. Bu tip sapıklıkların islamla ve müslümanlıkla da alakası yoktur.Alaka kurmaya çalışanlar islamı tahrif etmeye çalışan münafıklardır.Yoldan saparcasına saltanat sürmenin,har vurup harman savurmanın ve her yaptığı israfa bir kulp bulmanın da islamla alakası yoktur.Türkiye gündemini işagal eden bu gereksiz konuları başımızdaki hükümetin oyunları olarak görmekteyim.

Bana göre siyasi iktidarın, tehlikeli sayıda olabilecek kadarlık bir kısmı yoldan çıkmıştır,islamiyetle bir alakaları kalmamıştır.Benim ödediğim vergilerle,benim rızamı almadan aylığı 39.000 tl olan 5 katlı villada oturan ve de emrine 45 tane uşak verilen(Ve de bunları gönül rahatlığı ile kabul eden) adamın müslümanlığından şüphe ederim.En acısı da bu tiplerin memlekette bir sürü olması... 300-500 sene önceki oğlanlarla oğlancılarla gündemi meşgul etmek bu adamların ekmeğine yağ sürmektir.

2011-01-23 23:51:35

Misafir - Bozkır

Teo, Millet ile irki birbirine karistirmiyorum. Turkiye Cumhuriyeti vatandaslarina Turk milleti denir. Ama bir yabanci vatandas olarak Turk olabilir irki olarak degil. Irkciliga karsi cikabilirsin ama Turk irkini yok sayamazsin. Bir yorumunda Turklerin ne kadar karistigini yaza yaza bitiremedin.

2011-01-23 23:53:16

okyanus

Sanatçı denen eğlence sektörü soytarılarıyla Tarihçi arasındaki farkı bilmeyen kişi, buraya yorum yazmazsan iyi edersin. Tarihe teğet geçmiş insanların bile Osmanlı daki oğlancılığı bilmemesi imkansız. Hamamda oğlan kovalarken ölen padişah kim idi? O oğlanlara şiirler dizen padişahlar kim idi ? Türk Milletini yüzyıllarca esir edip savaşlarda telef edilecek kan ve can deposu olarak gören Osmanlı denen ırk çorbası hiçbir Türk'ün atası olamaz. Türkler, aptalca osmanlı hayranlığından ve boynundaki arap dini prangasından kurtulup kendi özüne dönmelidir. Bugün osmanlı ile övünen bir Türk; aslında kendi cehaletiyle övünüyordur.

2011-01-23 23:55:49

Misafir - bilemem

Açıkçası bu tartışmaların nedenini çözemedim. Eşcinsellik tarihi nerdeyse insanoğlunun tarihi kadar eskidir. Evet Osmanlıda da varmış bu gün de var. Üstelik her yerde var ve kapalı toplumlar ile sözde mütasıp kesim içerisinde çok daha yaygın.Bunu reddetmenin anlamı olmadığı gibi karşılşıklı suçlama nedeni yapmak da saçmalıktır.

2011-01-23 23:57:41

Zaferinkızı

ne aleviyim ne sunni.. ateistim.. ve Türk oğlu Türküm... ama osmanlıda böyle bir şey vardır ve bunları inkar etmekle,alevilere hakaret etmekle Türklük olmaz..

2011-01-24 00:00:20

Misafir - hidayet

neo-padişaha, osmanlının oğlancı olduğunu söylemeyin,o, osmanlıyı halâ 5 vakit namazında biliyor.

2011-01-24 00:03:42

Misafir - Dogan

ah salak sent senin atalarinla alevilerin atasi farklimi ya böyleleri neden var bunlari nerde yetisdiriyorlar yetisdikden sonra hicmi acilamiyorlar hicmi tarafsiz önlerine arkalarina bakamiyorlar aleviler yokmuydu osmanlida bektasiler uzaydan sonradanmi geldi kimi kimin tahrikinden koruyorsun insanlarin sexuel hayatlarindan bizene önemli olan o tarih kitaplarina gecmek icin yaptiklaridir banane kiminle yatip kalkdiklari

2011-01-24 00:04:13

Alcofribas

Degerli Odatv örnegini, birkac gün önce bayanlarla ilgili olsa da olur, olmasa da tipi haberde de gördügümüz gibi, tamamina yakini temelde ayni anlayisi paylasan, ancak gözünün üstünde kasin var misali, birbirini sert sözcüklerle hirpalayan yorumculari zevkle izliyor herhalde... (Burasi özel site kardesim... Iyi, onlar dalasacak diye biz haber yapmayacak miyiz? Dediginizi duyar gibiyim)

2011-01-24 00:05:18

Misafir - TurkcuTrabzon

@xsentx, Sizin gibi arap asiklari oz be oz Alevilere iftira atip oglanci sapik melez padisahlara sahip cikarlar. Turk tarihini okuyun da Turklerin ne kadar ahlakli bir irk oldugunu ogrenin. Aleviler kadin erkek Cem evinde ibadet ettikleri icin cahil Sunni yobazlar Alevilere mum sondu iftirasini attilar. Bu iftira bile dinci Sunni yobazlarin ne kadar ahlaksiz dusuncelere sahip olduklarini gosteriyor. Sizin oglanci sapik padisahlardan farkiniz yok.

Alevi komsumuz bize dinci Sunni yobazlarin mum sondu iftirasini anlatmisti da biz evdeki Sunniler utanmistik. Aleviler Turkluklerini Sunnilerden daha iyi korumustur. Anadolu'daki dinci Sunniler musluman diye kurde araba kiz verip kiz alip melezlesirken Aleviler sadece Alevi Turklere kiz verirdi kiz alirdi. Cunku Osmanli'da Alevilerin cogu Turktu. Alevi kurtler sonradan cikti ki cogunun ermeni oldugu da ispatlanmistir.

2011-01-24 00:05:53

Misafir - MSC57

HAREMDE ''OGLANCILIK''OLMADIĞINI İLBER ORTAY'LI SÖYLEMİŞTİ(DOĞRU-YANLIŞ BİLEMEM.MERAK ETTİĞİM (KADIN-KADINA)SEVİCİLİĞİN HAREM'DE VAR OLUP OLMADIĞI O KADAR İYİ YİYİP İÇEN SAĞLIKLI KADINLARIN,SULTANIN CİNSEL TAYMİNİNİ BİR ÖMÜR BOYU TATMADIKLARI OLMUŞ. BİRİ BİZE BUNLARI DA ANLATSIN ÖĞRENELİM.

2011-01-24 00:13:02

Misafir - TEO

@Bozkır,aynı şeyi söylüyoruz ama anlaşamıyoruz sanırım.Ben yalnızca Türkler'den bahsetmedim oysaki.Milliyetçilik sadece soy-köken birliği değildir diyorum.Kimi Türkler'in başka milletler içinde kaybolması gibi,Türklük de başka milliyetleri içine alarak eritmiştir,diyorum,bu kadar basit.Bunda şaşılacak birşey göremiyorum.

2011-01-24 00:18:52

isafir - Ayzıt

@xsentx, Siz Padisahlari Turk mu saniyorsunuz? Yoksa melez olduklarini biliyorsunuz da kendiniz de melez oldugunuz icin Padisahlara sahip mi cikiyorsunuz? Yoksa Padisahlar sirf Sunni olduklari icin Turkluge zarar da vermis olsalar sahip mi cikiyorsunuz? Biz hain degiliz! Osmanli Imparatorlugu topraklarina sahip cikiyoruz. Cunku o topraklari Atalarimiz savasip da aldi. Biz Osmanli Imparatorlugunun Turk dusmani politikasina sahip cikmiyoruz.

Biz Osmanli Imparatorlugunu yoneten Turk dusmani melez padisahlara sahip cikmiyoruz. Bugun Turkiye Cumhuriyetini Turk dusmani Gurcu melezi Tayyip Erdogan yonetiyor. Biz Tayyip'i elestiriyoruz diye Turkiye Cumhuriyeti dusmanimiyiz? Aksine biz Turkiye Cumhuriyetine sahip cikiyoruz. Burada melez Padisahlari Aleviler degil Sunniler de elestirdi. Siz Turk dusmani melez padisahlari savunmak icin oz be oz Alevi Turklere hakaret ettiniz. Padisahlarin hayatlarina bakarsaniz Islam dininde gunah olan bircok gunahi isliyorlardi. Padisahlar sozde musluman, ozde dinci yani dini cikari icin kulanan Turk dusmani ahlaksizlardi. Osmanli Imparatorlugunda gercek muslumanlar Padisahlarin hor gordugu Turk milletiydi.

2011-01-24 00:23:01

nfo@

xsentx ataların geymiş , oğlancıymış, :)

2011-01-24 00:25:43

Misafir - xsentx

Bana hakaret eden aleviler, bakın Türkçü(!)Trabzon bazı alevilerin aslında ermeni olduklarını kürt alevi kılığına girdiklerini söylüyor mesala Tunceli ,Hakkari vs...Kemal kılıçdaroğlu da olabilir. Ona da cevap yazmayı düşünür müsünüz?

2011-01-24 00:29:29

Misafir - ALPERZORLU

Osmanlı tarihi de türkiyenin bir parçasıdır bunu en başta ülkemizi kuran atatürk ve onun büyük millet meclisi sölemiştir, onaylamıştır. önce cehaletinizi düzeltin. daha sonra şunu da bilin ki; evet osmanlı devletinin hüküm sürdüğü 600 küsür yıl boyunca bu coğrafyada bir çok sapkınlıklar olmuştur. ancak bunun ne osmanlı hükümeti ile ne de padişahları ile hiç bir zaman hiç bir alakası olmamıştır.

sapıklıklar insanlık tarihi ile birlikte başlar ancak her devirde onlar lanetlenmiş ve sapkınlık olarak adlandırılmıştır. osmanlı sultanlarının hiç biri bu tarz sapık ilişkilere girmemiştir. hangi kaynağa, hangi belgeye bakarsanız bakın. ben tarih bölümü 4.sınıf öğrencisi bir türk genciyim, ve bu sitenin de bu kitapları yayınlayanların da hangi maksatla bu işleri yaptığını elhamdüllilah pek rahat anlayabiliyorum vesselam... Önce tarihi doğru düzgünj okuyunj sonra gelin kime neyi nasıl anlatacağınızı biz size söleyelim....

2011-01-24 00:37:20

Kızıl Cehennem

Aslında bu araştırmaların piri Bardakçı'dır.FEKAT kendileri AKP'ye ayak uydurduğundan şimdilik ses vermemekte.Ah şimdi AKP iktidarda olmasa idi Bardakçı ne döktürürdü.Bırakan İstanbul'u -İzmir'i 100100-120 yıl evvelki Samsun hamamlarını anlatırdı.Ve de o hamamlardaki ''leri'',bu konuda Bardakçı ve sevgili Nezih Uzel(uzaktan selamlaşırız//''UZAKTAN'')araştırmalarını açıklamalılar.Bence Hükumet değişince açıklarlar,şimdilik arpalık kesilir diye yazmazlar..Abdülhamit devrinde bizzat yazılarından okudum,Galata'dan,Karaköy'e akşam yürümek cesaret işiydi der sayın yazar. Harem hafif kalır,bir anlatsa muhterem..

2011-01-24 00:42:27

Misafir - USTURA

@xsentx, senin ataların hakkında, delillerle sabit olmayan bir şey var gibi gösterilirse elbetteki onu da eleştiriz. Burada senin atam dediğin, ama gerçek atan olmadığına inandığım Osmanlıya hakaret edilmiyor, kayıtlı ispatlı bir durumdan bahsediliyor. Bu ahlaksızlığı savunduğun için doğal olarak sende tepki alıyorsun.

2011-01-24 00:42:58

Zaferinkızı

alperzorlu... zoruna gitmesin ama iddianın tersine osmanlıda yaşanmıştır bu sapıklıklar.. tarihi sadece okuduğun okul kitaplarından okuma cahil kalırsın.. yeni yetme birisin belli.. önce araştır, oku tahlil et sonra yorumla olayları.. yoksa mahcup olursun şimdi olduğu gibi

2011-01-24 00:43:28

Misafir - TurkcuTrabzon

@xsentx, Turk dusmani melez padisahlari sirf sunni olduklari icin oven senin gibi bir cahil Turkcu mu ki benim Turkculugumu sorgulamak icin rumuzumdaki Turkcu sozcugune soru isareti koysun? Alevileri elestirmekten bin pisman oldun hedef saptirmaya calisiyorsun. Yorumumda Alevileri ovdugumu gormeyip de elestirdigimi zanneden akli tik. Alevilik bir Turk meshebidir. Sunnilik ise bir Turk meshebi degildir.

Alevilerin cogu Turktur. Turk tarih kurumu baskani Halacoglu Alevi kurtlerin tehcirden kacan ermeniler oldugunu belgeleri ile ispatlamistir. Kemal Kilicdaroglu Kureysan asiretindendir. Kureysan asireti Turkmendir. Kemal kilicdaroglu Alevi Turkmendir! Sen bu cahilliginle yorum yazarsan daha cok elestiriye ugrarsin. Burada demek istedigim senin hakaret ettigin Alevi meshebi senin mensub oldugun meshepten daha cok Turktur!

2011-01-24 00:48:41

Misafir - murat

Fatih Sultan Mehmet'in erkek cariyesinden ve o erkeğe yazığı şiirlerden kimse bahsetmez. Kraldan çok kralcı bir toplumumuz var. Kokuşmuş osmanlı saltanatını bile savunan sözde milliyetçilerimiz var.

2011-01-24 00:52:45

info@

xsents alevilik ince bir çizgidir, ince bir yoldur sen anlamazsın , anladığın zmanda zaten hidayete ermiş olursun , kısaca bişe diyeceğim, osmanlıda yenicerilerin büyük çoğunluğu aleviydi belki bunu sen bilmiyorsundur , yeni ceri ocağı dağıldı osmanlı kuyruğu titreti, anadolunun kurtuluş savaşında , bağımsızlıpında doğuda kürtleri durduran aleviler olmuştur, işte sana kaynak Doğu İlleri ve Varto Tarihi” yazarı M. Şerif Fırat'ın 1940' bu kitabı bul ve oku kulaktan dolma hurufelere inanma , sonrada kafanı şöyle bir boşalt yat kalk aleviler dua et doğuda kürtleri durdurmasalardı , halimiz nice olurdu diye

2011-01-24 00:53:04

Misafir - eloelo

Bitliste beş minare türküsünün hikayesini derince inceleyin gereken bilgiye ulaşırsınız. Osmanlı Osmanlı diye tutturanlar, Selçuklu'dan hiç söz etmiyorlar. Bir fikr-i sabit tir gidiyor. Tarihin gerçekleri o tarihin hüküm sürdüğü zaman ve süreçlerle ilintilidir. Bu güne bakarak o günleri yorumlamak olmaz. "Oğlancılık" sapına kadar hem sarayda hem de başta doğuda olmak üzere gayet tabii addedilerek mevcuttu. Buna karşı çıkmak tarihi reddetmektir. Zira birçok vaka-i nüvist bu konuyu işlemiştir.

2011-01-24 00:55:18

Misafir - mehmet

Ayzıt adlı yorumcu hangi yüzyılda yaşıyor acaba.İnsandan ve toplumdan bahsediyoruz.Safkan at çiftliğii oluşturmuyoruz.Kendi soyundan ve Türklüğünden okadar emin ki her yere saldırıyor.Adam olan bir Gürcüyü adam olmayan saf bir Türk'e tercih ederim.Halk bu tercihi yapmış zat en.Siz de mitoz bölünün toplu övünme ayinleri tertip edin.Kutsayın kendinizi.Mest olup kendinizden geçin,ama iki de bir sünniliğe dil uzatıp durmayın.Çünki duygular karşılıklı fazla da kurcalamaya gelmez.Anladın sen onu.. ;)

2011-01-24 00:57:30

Misafir - umut hep var

xsentx senin sapık düşüncelerine yanıt verecektim. Ama arkadaşlar sana golü atmışlar. Hakemde bal gibi golü vermiş. Cevabını almışsın. Boşuna çırpınıp durma Trabzonlu arkadaş ta özellikle en güzel cevabı yapıştırmış sana...Haydi koçum yürü yobaz takımının yanına... Odatv seni aşar. Biraz daha oku eğit kendini adam olda gel. O zaman söylediklerin lafsa bakarız. Yoksa YALLAH...

2011-01-24 01:01:02

Misafir - ADSIZ

@Murat, Dogru, melez Fatih Sultan Mehmet'in o tarz bir siiri var fakat Fatih Sultan Mehmet'in Istabul'u feth etmesi beni daha cok ilgilendiriyor.

2011-01-24 01:03:34

Misafir - Ayzıt

Mehmet bey gercekleri yazmam size fena halde dokunmus. Ben babami tanidigim icin saf kan Turk oldugumu biliyorum. Herkesi kendiniz gibi sanmayin. AKP'ye oy verenler politika'yi ve gundemi takip etmeyen dindar saf Turkler, dinciler, arapcilar ve kurtculerdir. Sizin adam dediginiz gurcu Tayyip Sehitlerimize kelle, Apo'ya sayin demistir.

Sizin gibi Turklugu onemsemeyip de Sunniligi onemseyen hainler icin Turklukten cok arapcilik onemlidir. Bir kere olsun Cuma namazi cikisinda Uygur Turklerini katleden Cinlileri lanetlediniz mi? HAYIR! Siz Cuma namazi cikisinda Israil'in arap filistinlilere uyguladigi zorbaligi lanetlersiniz. Oglanci melez Padisahlari elestirmek Sunniligi elestirmek degildir!

2011-01-24 01:12:14

Misafir - Vatan Sever

Bilimsel verilere göre eşcinsellik her tarihte ve toplumda nufusa göre %5-10 arasında değişen bir oranda vardır. Ha bazı toplumlarda bu gizli yaşanır, bazılarında açık, o başka. Bunun Türklükle, Kürtlükle, Osmanlı düşmanlığıyla, sapıklıkla, dindarlıkla falan bir alakası yoktur, çünkü eşcinsellik bilime göre doğuştan edinilen bir özelliktir. Osmanlı'da aslında eşcinsellik o kadar da gizli yaşanılan bir şey değildir. Divan şairlerinin pek çoğu - şifrelerini bilenler bilir - genç erkeklere aşklarını/hayranlıklarını dile getiren şiirler yazmışlardır.

Bunlar arasında şair olarak takma isim (mahla) kullanan padişahlar da vardır. Doğruluğu tartışmalı olsa bile Avni 'mahla'sı ile şiir yazan Fatih Sultan için de böyle iddialar vardır. Bugün Basın Müzesi olarak kullanılan Topkapı sarayının altındaki sahildeki binanın bir zamanlar sarayda bulunan "oğlancıların" hizmetinde olduğu rivayeti vardır.

Ayrıca devletin devami, iktidarlarının zarar görmemesi asına çocuklarının torunlarını boğduran bu insanların gaddarlıkları ortada kabak gibi dururken, yatakta ne yaptıkları ile ilgilenmek de abesle iştigaldir. "Bunlar o zaman normaldi, her ülkede yapılyordu" diyenlere de 2011 yılında bunun normal kabul edilmesinin acayip anormal olduğunu şimdiden hatırlatmak isterim. Buna Ilber Ortaylı da- hatta özellikle o- dahildir.

2011-01-24 01:12:32

Misafir - TAN

bilgi sahibi olmadan , fikir sahibi olanlarla ülke bu hale geldi.. alevilere laf edenler, aleviliğin gerçekte ne olduğunu ,türkün , türkmenin , yörüğün vs.; bu coğrafyayı yurt edinenleri, yani anadolu tarihini, türk tarihini azıcıkta olsa bilse hem pişman olur , hemde adam olur.. büyük ihtimalle kendisininde o kökenden geldiğini öğrenip akıllı insan olma yolunda bir adım atar..

2011-01-24 01:14:43

Alcofribas

"Hakan", sünnetcinin biri dükkaninin vitrinine bir tabure üzerinde canta ve yanina da bir önlük koymus! Komsusu vitrindekileri göstererek, "Oldu mu ya!" deyince, sünnetci patlamis "Ne koyacaktik be birader!"

2011-01-24 01:17:35

Misafir - Ayzıt

Mehmet bey belirtmek isterim ki ben Sunni dusmani degilim cunku Sunni bir aileden geliyorum. Ben dine degil Turkluge bakarim. Fatih Sultan Mehmet melezdir ve Sunnidir ama Istanbul'u feth ettigi icin kendisini severim. Bugun Istanbul Turklerindir. Ziya Gokalp Turan ulkusunu savunan musluman bir Sunnidir kendisini sever ve sayarim.

2011-01-24 01:19:39

Misafir - ömer zengin

Sayin Ayzit rumuzu ile yorum yapan arkadas'a yaptigi yoruma aynen katilarak altina imzami atiyorum.agzina saglik.

2011-01-24 01:24:32

nhizal

saza niye gelmedin,söze niye gelmedin?/gündüz belli işin var,gece niye gelmedin?bu türkü neyi çağrıştırıyor sizce?

2011-01-24 01:29:11

Misafir - surgundeki efendi

sadece osmanli mi? butun arap dunyasi oglanci degil miydi? muhammed-i peygamber soyu dahil ? yoksa tarih yazmiyor mu onu ?

2011-01-24 01:33:35

Misafir - xsentx

info@ hem padişahlar oğlancıydı diyorsun,hem de yeniçerilerin çoğunun alevi olduğunu söylüyorsun.O zaman bu ne manaya gelir üstün tarih bilginle sen açıkla...

2011-01-24 01:34:42

levente

tarihinde tolonbey tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 4 years later...

iste böyleee,

Sevgili arkadaslar.

Oglanciligin basi ARAPLAR ve PERSLERDIR.

Araplardan persler ögrenmistir perslerin yazdigi kitaplari gören oosmanlinin irandaki temsilcileri bu kitapllari padisahlara göndermisler bizimkilerde oglanciligi ordan ögrenmisler.

Suudu arabistandaki amarikalilara bir TÜRK doktor 8 yil doktorluk yapmis.Bu adamla tanistim.Bunun anlattigina göre araplarin orttalama% 20 si oglanmis.Bu Türke doktora gelirmisler yirtilan seylerini tamire.

Merasimleerde MARANGOZLAR , DEMIRCiLER , ASKERLER gibi  OGLANLARDA resmi gecide katilirlarmiis.

Aslinda biz hic kimsenin ne inancina ne töresine ne oglanciligina nede gizciligina karismayiz ama iftiralara ugradikmi gercekleri aciklama zorundda kaliyoruz.Neymis TTÜRKMENLER MUMSÖNDÜ yapiyorlarrmis.Gelde deme yalancinin.....................................................................Mevlana Semse 15 yasindaki cariyesinden baska karilarindan en güzelini SEMSE veriyürki kendini terk etmesin deye bunu sdakliyorlarda TÜRKMENLERE mum söndü yapiyorsunuz diyorlar.Bu mum sondü olayini anllatiyim.Türkmenler araplasmadigindan araplarin yaptigi sözde dini ibadetleri yapmiyorlar.Bu ibadetlerden NAMAZ hindu inancinin 4000 yildan beri kildigi Hintce adi NAMAZKARADIR.Bizim Türkmenler daha önce putperestlerin yaptigi ssonrada müslümanlarin yaptigi ibadetleri yapmayip5000 yildan bu yana kendi ibadetlerini yapiyorlar.Araplarinkini niye yapmayipda kendi inancinizi yapiyorsunuz deye TÜRKMENLERE inanclari yasaklanir.

TÜRKMENLERDE LAMBA yakmazlarki disardan bakan ,gelip gecen sunniler görüpde emniyete habar vermesinler.Hatta disarda bir gözcü korlar,herhangi bir gelis oldumu gözcü islik calar icerdekilerde mumu söndürürlerki Sunniiler görmesinler deye.Bunu tutup nereye yoruyorrlar.

Alin size avrupali osmanlinin oglanciligi hakkinda ne düsünüyür.

Suchergebnisse

Videos

image.jpeg.56fb34249fc848859e6b6e0c9af973b1.jpeg

GİG TV ALMANYA
YouTube - 15.12.2018
mqdefault.jpg?sqp=-oaymwEFCNQBEHY&rs=AMz

Üstad Kadir Mısıroğlu...
YouTube - 11.01.2016

Selçuk Sepetci
YouTube - 10.02.2013

Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil
YouTube - 31.07.2019
11.03.2016 - PARLAK OĞLANLARA MERAK Osmanlı ordusu bastığı Avrupa ülkelerinden esir aldığı 10-15 yaşlarındaki kız ve oğlan çocukları İstanbul'a ...
Es fehlt: ginadediydi
28.02.2018 - Yazar Rıza Zelyut'un iki yıl önce çıkan kitabı "Osmanlı'da Oğlancılık", ... Osmanlı eserleri, halen kütüphanelerimizde koruma altındadır" dedi.
17.08.2017 - Oğlancılığın Osmanlı'da revaçta olduğunu biliyor muydunuz? ... Paşa, "Avrupa'ya yakınlaşıyoruz oğlanlarımızı nasıl saklayacağız" demiştir.
Es fehlt: gina ‎| Muss Folgendes enthalten: gina

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...