Jump to content

Kur'an'da Sayısal Mucizeler

Recommended Posts

Aslında amaçlananlar bariz ortada. Bunların pirleri "19 ayağına nasıl köşe olurum"un derdinde. Bunlar da "forumlarda ateistleri bir güzel madara edeyim de görsünler günlerini" şeklinde düşünüyorlar. Gidip eşe-dosta anlatacak aklınca, "6 tane sayıyı bir koydum ortaya, kal geldi kâfirlere"; sırf şu cevabı almak için: "Büyüksün 2kere2 veyahut abdussamedfani!"

İnternet üzerinde rast geldiğim kalabalık bir atesit topluluğuna dedim ki :

Besmeledeki bu sayısız mucizelerin hepsinden vazgeçtim. Bana bunlar içerisinden en basit 4 tanesinin bir benzeri olan bir cümle getirin. Arapça olması şart değil, 19 harf ve 4 kelime olması şart değil, hatta saçma sapan bir cümlede olsa kabülümdür. Sadece en basit 4 tanesini içeren bir cümle getirin" diye meydan okudum. Bütün atesitler buna karşı acziyet içerisinde kaldılar. O kadar öfke ve kinlerini kustukları halde bana 1 tek cümle getiremediler ve getirmezler. Çünki ben bu görevi bilgisayara verdim. Yani sayısal alanda besmenin mucizelerinden en basit olan 4 tanesini içeren bir ihtimal bulması için program kullandım. Bilgisayar dahi acze düşüp bana bu ihtimali getiremedi. Yani sonsuz ihtimaller içerisinden böyle bir ihtimal yoktur kardeşlerim.

Devamını okumak için tıklayın.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 207
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

arkadaş niye taktın bu kadar.

ayet sayısı hakkında ne kadar çok görüş var.

sorun burda var olan bir ayeti kabul edip etmemedir.

biz mevcut tüm ayetleri olduğu gibi tasdik ederiz. rakamsal farklılık ise, ayetin bittiği yerle alakalı. mesela bir alimin 1 ayet kabul ettiğini, diğei 2 ayet kabul eder.

bu tıpkı uzun bir cümleyi sen 1 cümle sayarsın ben 2 cümle sayarım. senin noktalı virgül koyduğun yere ben nokta koyarım.

bunun gibi kayda değer olmayan farklılıklardır bunlar.

6346 olsa ne olacak, 6666 olsa ne olacak.

sonuçta bütün harflerine varıncaya kadar iman ediyoruz.

NOKTA

Her konuda çok görüş var islamda :rolleyes: Çünkü aslı belli değil...

Sitelerde Paylaş
Karuntahta sana verdiğin rakamları daha farklı çeşitte sunuyor...Deicid bu varyasyonun çeşitlerini sunuyor...

6 uyum varsa ondan fazla da uyumsuzluk var...Senin bunlara mucize demen mucize asıl..

Kurallarına uyarsa "mucize vaaarrrrr !!!!", yok uymazsa tıs yok ama... :rolleyes:

Sitelerde Paylaş

Selam 2kere2

Nur suresinin ayet sayısı 62 olsa bile sorun çözülmez, çünkü muhtemelen bildiğin gibi Besmelenin 4 kelimesinin Kur'an'daki geçiş adetleri 19'un katlarıdır, ancak ALLAH kelimesinin geçiş adedi 2698 (19x142) yerine 2698+1'dir. Üstelik Allah isimlerinden sadece 4 tanesinin ebcedleri bu 4 kelimenin geçiş miktarlarına eşitlenerek (19-2698-57-114) bu durum tasdiklenir. Eğer burdaki mevlasını bilmeyen kardeşlerimiz :D kadar matematik fakiri değilsen, dediğimin tesadüfen olma ihtimalinin ne derece küçük olduğunu ve Kur'an'da bir küçük eklenti olduğunu kabul etmen gerekir.

selam

Besmele.zip

Sitelerde Paylaş

Mucize diye aval aval bakıyorlar..

19 olsa ne çıkacak ya da 21..

Koyun gibi birbirlerine bakıp meeeeliyorlar..

Hiç birinin aklına bu 19 ya da 21 sayısının insanlığa yararı nedir diye gelmez..

Hiç biriside çıkıp iyi güzelde bu sayı ne işe yarar diye sormaz.

Bu sayısal mucizelerden İslam insanlığa nasıl bir hizmette bulunmuştur?

İlaç mı yapmışlardır?

Bu 19 sayısını yutuyorsunuz ama ne işe yarar sorduğunuz YOK..

Sitelerde Paylaş
Bigint kütüphaneli bir dil kullanıyorsunuz galiba. Yoksa 19cuların baş düşmanı python mu :D

Doğrusu kullandığım dilin kütüphanesi bu büyüklükteki sayılarla işlem yapmıyor. Gerçi oturup bu hesaplamaları yapmak üzere fonksiyon yazmak da mümkün tabi ama uğraşmadım. http://cims.clayton.edu/whong/tools/BigNumberOpt.htm adresindeki aracı kullandım..

Sitelerde Paylaş
Kur'an'daki geçiş adetleri 19'un katlarıdır, ancak ALLAH kelimesinin geçiş adedi 2698 (19x142) yerine 2698+1'dir

Allah kelimesi değil sadece rahim kelimesi de fazla..

Tevbe 128'i atmadan besmelenin sonuncu kelimesi olan rahim kelimesi de 19'un katı olamıyor..İllaki birşeyler atmak lazım:)

19 iyiki var atıp uyduranları görmek adına iyi oluyor:)

Nur süresinin 62 ayet olduğunu da duyduk 2-2 atsınlar bakalım :lol:

tarihinde sokrates tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

karuntahta'nın "link" olarak verdiği yazıyı, bundan 1 sene kadar önce "19 konusunu" öğrendikten sonra islami bir siteye yazmıştım.

bu konu, müslümanlar arasında da çok tartışıldı. ben oraya kendi kanaatlerimi yazdım.

beni E.Y. ekolü ile karıştıranların özellikle 1 sene öncesine ait bu yazımı okumalarını tavsiye ederim:

o yazımda aynen şöyle yazmıştım :

s.a. müslüman kardeşlerim.

19 meselesini ben de kendi çapımda inceledim.

Mesele edip yüksel ve benzeri düşünenler ile onlara karşı olanların tartışması haline getirilmiş durumda.

Bu yazımda muhataplarım; mevcut elimizdeki mushafın her harfini tasdik eden ve bu yüzden 19 culara karşı itiraz eden kardeşlerimdir.

Öncelikle, onların itirazlarının temel gerekçesi, 19 cuların düştükleri vahim hatalardır ki, o hatalardan bazıları -Allah korusun- insanı küfre düşürür. (tevbe suresinin son ayetlerini kabul etmeme vb. gibi)

Bu yazımda muhataplarım, 19 cular değil, onlara karşı çıkanlardır.

Kardeşlerim; 19 meselesine kökten karşı çıkmaktaki niyetiniz doğru ve haklıdır. Çünki, bu yolla çok tehlikeli vartalara insanlar düşmüşlerdir.

Fakat, bir hakikat, ne olursa olsun hakikattır.

Besmeledeki 20 ye yakın 19 tevafukuna insaf ile kim baksa bunun mucizeliğine secde etmek zorundadır. Kur'an'ın i'cazına sayısal alanda apaçık bir delildir.

Fakat birileri buradan hareketle, yanlış matıksal kıyaslamalar ile tüm Kur'an'a bunu yanlış tatbik ediyorlar diye bizim bunu reddetmemize gerek yoktur. Çünki, bir mucizeyi her yerde görmeye kimsenin hakkı yoktur. Besmeledeki taklidi mümkün olmayan bu mucizeyi Kur'an'ın her ayetinde görmek istemeye kimsenin hakkı yoktur. Elbette Kur'an her yönüyle ve her ayetiyle mucizedir. Fakat mucize çeşitlerinden sadece bir çeşit olan sayısal mucizeler içerisinden, 19 mucizesini ben her ayette aşikar görmek istiyorum demeye, ne bir müslümanın ve ne de bir kafirin hakkı vardır.

Besmeledeki 19 mucizesine ilgili arkadaşlar bilirler. Tevafuktan azıcık anlayan birisi; besmeledeki o muazzamlığı asla tesadüfe bağlayamaz. Besmledeki 19 tevafukunun mucizeliğini ise size şöyle anlatayım:

Besmeledeki bu sayısız mucizelerin hepsinden vazgeçtim. Bana bunlar içerisinden en basit 4 tanesinin bir benzeri olan bir cümle getirin. Arapça olması şart değil, 19 harf ve 4 kelime olması şart değil, hatta saçma sapan bir cümlede olsa kabülümdür. Sadece en basit 4 tanesini içeren bir cümle getirin" diye meydan okudum. Bütün atesitler buna karşı acziyet içerisinde kaldılar. O kadar öfke ve kinlerini kustukları halde bana 1 tek cümle getiremediler ve getirmezler. Çünki ben bu görevi bilgisayara verdim. Yani sayısal alanda besmenin mucizelerinden en basit olan 4 tanesini içeren bir ihtimal bulması için program kullandım. Bilgisayar dahi acze düşüp bana bu ihtimali getiremedi. Yani sonsuz ihtimaller içerisinden böyle bir ihtimal yoktur kardeşlerim.

Bunu anlatmamdaki sebep; Münkirlere karşı elbette elimizde Kur'an gibi bir elmas mucize var. Ve elbette Kur'an'ın başta belağatı olmak üzere çok sayısız mucizeleri var. Bu mucizelere ilave olarak -taklidi mümkün olmayan- besmeledeki bir mucizenin varlığı bize hiç bir zarar vermez. Sayısal alanda bir mucize isteyen kafire "al işte sana mucize" deriz. Elbette o kafir imandan nasipsiz kör ve sağır zümresine dahil ise bu mucize ile imana gelmeyecektir. Fakat biz onu acze düşürüp ağzına şamarı patlatmış olacağız bu mucize ile.

Netice olarak ben besmeledeki bu muazzam mucizenin yazık olmasını istemiyorum. "19 meselesi" ni sadece "besmele" vb. gibi bir alanda sınırlı tutarak kabul edelim ve sahiplenelim.

19 dan hareketle, yanlış kıyaslar ile hataya düşenleri ise işin ehline bırakalım. Onları çürüteceğim diye 19 meselsine kökten itiraz etmeye gerek yoktur.

Fakat ben yine de 19 meselesinin su-i istimal edilmesinden dolayı insanların hatalara düşmemeleri için bunu reddeden kardeşlerimin niyetlerini haklı buluyorum. Kim bilir belki de onlar doğrusunu yapıyorlardır. Ama bunlar yüzünden besmeledeki taklidi imkansız bu mucizeye da yazık olmasına üzülüyorum.

19 mucizesini "besmele" ile sınırlı tutulması ve bu sınır içerisinde sahiplenilmesi gerektiği kanaatindeyim. Çünki eğer amaç mucize ise besmeledeki mucize fazlasıyla yeterlidir. Ve eğer amaç sapıklığa düşmemek ise yine bu sınır içerisinde kaldığımız sürece su-i istimallere meydan verilmez.

her şeyde olduğu gibi bu meselede de niyet çok mühimdir.

Saygı ve sevgilerimle.

Sitelerde Paylaş
s.a. müslüman kardeşlerim.

19 meselesini ben de kendi çapımda inceledim.

Besmeledeki 20 ye yakın 19 tevafukuna insaf ile kim baksa bunun mucizeliğine secde etmek zorundadır. Kur'an'ın i'cazına sayısal alanda apaçık bir delildir.

Secde etmeye şartlandırılmış kafalar 19 değil her gördüğünde mucize arar, bulur ve secde eder. Mesele 19 deki mucize değil insanların ne düzeyde şartlandırılabilmelerindedir.

Besmeledeki taklidi mümkün olmayan bu mucizeyi Kur'an'ın her ayetinde görmek istemeye kimsenin hakkı yoktur. Elbette Kur'an her yönüyle ve her ayetiyle mucizedir. Fakat mucize çeşitlerinden sadece bir çeşit olan sayısal mucizeler içerisinden, 19 mucizesini ben her ayette aşikar görmek istiyorum demeye, ne bir müslümanın ve ne de bir kafirin hakkı vardır..

Uysada ...... Uymasa da!....

Tevafuktan azıcık anlayan birisi; besmeledeki o muazzamlığı asla tesadüfe bağlayamaz. Besmledeki 19 tevafukunun mucizeliğini ise size şöyle anlatayım:

Besmeledeki bu sayısız mucizelerin hepsinden vazgeçtim. Bana bunlar içerisinden en basit 4 tanesinin bir benzeri olan bir cümle getirin. Arapça olması şart değil, 19 harf ve 4 kelime olması şart değil, hatta saçma sapan bir cümlede olsa kabülümdür. Sadece en basit 4 tanesini içeren bir cümle getirin" diye meydan okudum. Bütün atesitler buna karşı acziyet içerisinde kaldılar. O kadar öfke ve kinlerini kustukları halde bana 1 tek cümle getiremediler ve getirmezler.

Yalancı demeyeyim. Gerçeklerle örtüşmeyen beyanlar diyeyim de daha edepli olsun.

Hani sen bu yazıyı bir yıl önce yazmıştın. Hangi ateist site bahsettiğin. Önce linkini ver!

Ayrıca kaç örneği gözüne soktuk, yetmediyse biraz daha sokalım.

Buradaki tutumun neye benziyor? Göremiyorsan göstereyim!

- Bana dedeme benzeyen birini getirin! diyorsun, getiriyoruz, Beğenmiyorsun

-Dedemin kıçında beni vardı, diyorsun, kıçında beni olanı getiriyoruz,

-Dedem biraz kafadan çatlaktı diyorsun.

Biz ne yapıyoruz.

-EEEEEE çok oldun, dedene çekmişsin besbelli.

Çünki ben bu görevi bilgisayara verdim. Yani sayısal alanda besmenin mucizelerinden en basit olan 4 tanesini içeren bir ihtimal bulması için program kullandım. Bilgisayar dahi acze düşüp bana bu ihtimali getiremedi. Yani sonsuz ihtimaller içerisinden böyle bir ihtimal yoktur kardeşlerim.

İşte yine aynı tür bir yargı. Sen bilgisayar kullanmasını bilmiyorsan kabahat kimde? Millet senin pöstekini saymak zorunda mı? Yarım saat, bir saatini veren arkadaşlar gözüne soktu ya. Bulamasaydık bile bu ihtimal yokluğunun mucize neresinde saklı? Önce mucizeden ne anlıyorsun onu tanımla!

Bunu anlatmamdaki sebep; Münkirlere karşı elbette elimizde Kur'an gibi bir elmas mucize var. Ve elbette Kur'an'ın başta belağatı olmak üzere çok sayısız mucizeleri var. Bu mucizelere ilave olarak -taklidi mümkün olmayan- besmeledeki bir mucizenin varlığı bize hiç bir zarar vermez. Sayısal alanda bir mucize isteyen kafire "al işte sana mucize" deriz. Elbette o kafir imandan nasipsiz kör ve sağır zümresine dahil ise bu mucize ile imana gelmeyecektir. Fakat biz onu acze düşürüp ağzına şamarı patlatmış olacağız bu mucize ile.

Ne şamardı. Osmanlı şamarı mübarek. Gözümüzde şimşekler çaktı. 19 mucizesini gördük imana geldik.

Sayısal alanda mucize isteyen ve arayan kim? Kendiniz arayıp, kendiniz pösteki sayıyorsunuz.

Netice olarak ben besmeledeki bu muazzam mucizenin yazık olmasını istemiyorum. "19 meselesi" ni sadece "besmele" vb. gibi bir alanda sınırlı tutarak kabul edelim ve sahiplenelim.

Aman! Sıkı tutun kaçmasın!

Ama bunlar yüzünden besmeledeki taklidi imkansız bu mucizeye da yazık olmasına üzülüyorum.

Üzülmene gerek yok! 19 mucizesi öteki dünyada seni kurtarır.

her şeyde olduğu gibi bu meselede de niyet çok mühimdir.

Eh! Sonunda doğru bir cümle kurdun. Hakkını yemeyelim.

Niyetinizin ne olduğunu defalarca dile getirdin.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş

bu konudaki son mesajımı yazıyorum. söylemek istediklrim derli ve toplu bir şekilde burada fazlasıyla var.

Eğer kulumuza (Muhammed'e) indirdiğimiz (Kur'an) hakkında şüphede iseniz, haydin onun benzeri bir sûre getirin ve eğer doğru söyleyenler iseniz, Allah'tan başka şahitlerinizi çağırın (ve bunu ispat edin). Bakara Suresi 23

Besmele’nin bütününden çıkan 19 koduna bağlı matematiksel mucizeler çoktur. Bunların bir kısmı şöyledir:

1- 19 harften oluşan Besmele’nin kelimelerindeki harf sayısını, her kelimenin sıra numarasından sonra yazarsak, elde edeceğimiz 8 rakamlı sayı 19’un tam katıdır.

13 24 36 46 = 19 x 19 x 36686

2- Birinci örnekteki kelimelerin harf sayısı yerine onların toplam matematiksel değerlerini yerleştirelim. Her kelimenin sıra numarasından sonra o kelimenin toplam matematiksel değerini koyarak elde edeceğimiz 15 rakamlı sayı 19’un tam katıdır.

1 102 2 66 3 329 4 289 = 19 x 5801401752331

3- İkinci örnekteki kelimelerin toplam matematiksel değerleri yerine her harfin ayrı ayrı matematiksel değerlerini yerleştirelim. Örneğin ilk kelimenin toplam matematiksel değeri olan 102 yerine, o kelimedeki üç harfin matematiksel değeri olan 2, 60, 40 sayılarını koyalım. Sonuç olarak elde edeceğiniz 37 rakamlık sayı 19’un tam katıdır. (Bu bölmeleri uzun sayıları bölen bilgisayar programından kontrol edebilirsiniz. Merak ediyoruz acaba inkârcılardan Hz. Muhammed’in 1400 yıl önce böyle bir programı keşfettiğini iddia eden çıkacak mı?)

1 2 60 40 2 1 30 30 5 3 1 30 200 8 40 50 4 1 30 200 8 10 40 = 19 x............................

4- Birinci örnekte kullandığımız her kelimenin harf sayısı yerine, o kelimedeki harflerin toplamını yerleştirelim. Örneğin ikinci kelimenin harf sayısı olan 4 sayısı yerine, o kelimeyle birlikte baştan itibaren toplam harf sayısını yani (3+4= 7)’yi koyalım. Bu 10 rakamlı sayı da 19’un tam katıdır.

1 3 2 7 3 13 4 19= 19 x 69858601

5- İkinci örnekte kullandığımız her kelimenin matematiksel değeri yerine, onların toplam matematiksel değerini yazarsak elde edeceğimiz 19 rakamlı sayı da 19’un tam katıdır. Bir önceki işlemi harf toplamı yerine matematiksel değer toplamıyla yeniledik.

1 102 2 168 3 497 4 786= 19 x 58011412367094

6- Üçüncü örnekte, her kelime numarasından sonra geçen her harfin matematiksel değerini koyduk. Şimdi bu tabloda her matematiksel değerin önüne bir de onun ait olduğu kelimedeki harf sırasını koyalım. Ortaya çıkan yeni tablodaki sayı da 19’un tam katıdır.

112260340 21123033045 3130230320048540650 411230320048510640= 19x..........

7- Birinci ve ikinci örnekte kullandığımız harf sayılarını ve matematiksel değerlerini bu sefer toplayarak kelime numaralarının önüne yazın. Örneğin 1. kelimenin önüne harf sayısının toplamı 3 ile bu üç harfin matematiksel değerleri olan 102’nin toplamını 102+3= 105’i yazın. Ortaya çıkan sayı 19’un tam katıdır.

1105 270 3335 4295= 19 x 5817212281805

8- Besmele’deki her harfin sayı değerinden sonra, eğer her harfin Besmele’deki 1’den 19’a kadar olan sırasını yazarsak, ortaya çıkan 62 rakamlı sayı da 19’un tam katıdır.

21602403143053065718309200108114012501311430152001681710184019= 19x…...

9- Eğer yukarıdaki sayıdaki her kelimeyi ifade eden kısımdan sonra kelime numaralarını (1, 2, 3, 4) yazarsak ortaya çıkan 66 rakamlı sayı da 19’un tam katıdır.

216024031143053065721830920010811401250133114301520016817101810194=19x.....

10- Bundan bir önceki sekizinci örnekte matematiksel değer ve harf sayılarının arkasına kelime numaraları olan (1, 2, 3, 4)’ü koyduk. Şimdi ise bu kelime numaralarının yerine her kelimenin matematiksel değeri olan (102, 66, 329 ve 289) sayıları koyalım. Ortaya çıkan sayı yine 19’un tam katıdır.

216024031021430530657661830920010811401250133291143015200168 1710184019289=19x...............................................................

......................................

FATİHA SURESİ VE 19

--------------------------------------------------------------------------------

Kuran’ın ilk suresi Fatiha Suresi’dir. Surelerin başındaki Besmele’lerden sadece ve sadece Fatiha Suresi’ndeki Besmele numaralıdır. (27. Sure 30. ayetindeki Besmele’de numaralı ayette geçer, fakat surenin başında değildir.) Bundan önce 19 kodu ile ilgili gördüklerimiz Fatiha Suresi’ndeki bu istisnai durumun özellikle oluşturulduğunu ispat etmektedir. Böylece 19 kodu binlerce yıldır neden olduğu merak edilen istisnai bir durumu açıklamaktadır. Birazdan Fatiha suresi ile ilgili göreceğimiz özellikler:

- Sure numarası olan 1 rakamından sonra ayetlerin numaralarını sırasıyla yan yana koyarsak elde edeceğimiz sayı 19’un tam katıdır.

1 1 2 3 4 5 6 7 = 19x591293

2- Sure numarası olan 1 rakamından sonra her ayetin harf sayısını yan yana koyduğumuzda elde edeceğimiz 15 rakamlı sayı da 19’un tam katıdır.

1 19 17 12 11 19 18 43= 19x6272169010097

3- Eğer yukarıdaki örneğe ayetlerin harf sayısından sonra matematiksel değerlerini de eklersek elde edeceğimiz sayı 19’un tam katıdır.

119 786 17 581 12 618 11 241 19 836 18 1072 43 6009= 19x…….................................

4- Bu son elde ettiğimiz sayıda harf sayısının önüne ayet numaralarını yazarsak elde edeceğimiz sayı da 19’un tam katıdır.

1 1 19 786 2 17 581 3 12 618 4 11 241 5 19 836 6 18 1072 7 43 6009= 19x................

5- Eğer Fatiha Suresi’nin sure numarasından sonra, toplam ayet sayısını, toplam harf sayısını ve toplam matematiksel değerini yan yana yazarsak elde edeceğimiz sayı da 19’un tam katıdır.

1 7 139 10143 = 19x90205797

6- Eğer Fatiha Suresi’nin sure numarasından (1) sonra ayet sayısını (7) ve kelime sayısını (29) arka arkaya koyarsak çıkan sayı da 19’un tam katıdır.

1 7 29= 19x91

Tek bir surenin içinde oluşan bu mucizevi yapıyı görünce aklımıza Kuran’ın şu ayeti geldi:

Eğer kulumuza (Muhammed'e) indirdiğimiz (Kur'an) hakkında şüphede iseniz, haydin onun benzeri bir sûre getirin ve eğer doğru söyleyenler iseniz, Allah'tan başka şahitlerinizi çağırın (ve bunu ispat edin). Bakara Suresi 23

Sitelerde Paylaş

İmzasında said kürdi denen tımarhane kaçkının zırvaları olan birinden böyle bir zrıvalık elbette beklenebilir drekinci..

2kere2, peki,

2- Sure numarası olan 1 rakamından sonra her ayetin harf sayısını yan yana koyduğumuzda elde edeceğimiz 15 rakamlı sayı da 19?un tam katıdır.

Peki, neden, Sure numarası olan 1 rakamından sonra her ayetin harf sayısını yan yana koyup çarpınca elde edeceğimiz X rakamlı sayı da 19?un tam katı olmaz?

Peki neden, Suer numarası olan bir rakamını koyuyoruzda, mutlak ayet numarasını koymuyoruz? Neden Sure numarası olan 1 rakamının yanına, ayet numarası olan biri koyunca 19 çıkmıyor?

Olası X zilyon bakılacak yerden, 19'un katı olacak olanlar ıkına ıkına çıkarıp, buna mucize demek..

Sana bir sirk bulalım, soytarılık orada para eder.. Ama buralarda böyle soytarılıklar para etmez birader..

Sitelerde Paylaş
;)

Eğer sayı tam tutsaydı da böyle diyerek bu bahsi geçen "Rahim" kelimesini çıkartacak mıydınız?

seccade ve 2kere2, bu soruma cevap bekliyorum sizlerden ?...

152 nolu mesajımda da yazılı olduğu gibi, ben "19" konusunun BESMELE-FATİHA gibi sınırlı alanda geçerli olduğu kanaatindeyim.

esmaül hüsna'nın tekrar sayısını "19" ile irtibatlandırmanın bir mantığı yok.

her şeyi 19 a endekslemenin nasıl mantığı olabilir.

o zaman yarın birisi çıkar ve peygamberimizin isim ve sıfatlarının da "19" koduna uygun olması gerektiğini söyler ve uymayan yerleri ya "tevil" eder veya "inkar" eder. bu tam bir safsata değil midir ?

zaten mucize denen hadise, sınırlı olmak zorundadır. aksi takdirde mucize olmaktan çıkar. sayısal alandaki mucizeler sadece "19" dan ibaret değildir.

meseleye tarafsız bir gözlem ile yaklaşmayanlar hataya düşmesi kaçınılmazdır.

binaenaleyh "rahim" isminin tekerrür sayısı benim hiç gündemim de olmadığı için, bu konudaki açıklamaları abesle iştigal görüyorum.

tarihinde 2kere2 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

>>> 152 nolu mesajımda da yazılı olduğu gibi, ben "19" konusunun BESMELE-FATİHA gibi sınırlı alanda geçerli olduğu kanaatindeyim.

Biz buna tesadüf deriz.. Sen ise mucize diyorsun..

Neden besmele? Ki besmele de uymuyor, zira arapçada "kelime" kavramı yok.. Kafana göre kelimeyi bölüyorsun, kırpıyorsun, işte şimdi kuşa benzedi diyorsun..

Eğer allahın gücü, mucizesi bu olacaksa, ben gider ayak işleri tanrısı atlas'a taparım daha iyi..

Bütün mesele şu. Kandırıldığınızın, tüm mevcut somut delillerin allahın bir masal olduğunu gösterdiğinin farkındasınız aslında. Bu nedenle, böyle kasarak kendinize uydurmaya deliller uydurmaya çalışıyorsunuz. Ve inanmak için bir ip aradığınızdan, buna sımsıkı sarılıyorsunuz..

Denize düşen yılan sarılırmış. Safsata denizine düşmüşsünüz, boğulacağınızın farkındasınız, böyle zırvalara sarılıyorsunuz işte.

Oysa yapmanız gereken, sadece ayağa kalkmak, safsatanız bir karıştan daha derin değil. Ayağa kalkın, safsatdan kurtulun ve yukardan bir bakın. Bu 19 zırvalığınızın nasıl bir zırvalık olduğunu, nerdeyse boğulacağınız batağın nasıl mesnetsiz olduğunu bir görün..

Sitelerde Paylaş
2- Sure numarası olan 1 rakamından sonra her ayetin harf sayısını yan yana koyduğumuzda elde edeceğimiz 15 rakamlı sayı da 19’un tam katıdır.

1 19 17 12 11 19 18 43= 19x6272169010097

Senin verdiğin bu rakamda Fatiha süresi 2. ayeti 17 harf görünüyor ama 18 harfli..

الْحَمْدُ للّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ

1-Elif

2-Lam

3-Ha

4-Mim

5-Dal

6-Lam

7-Lam

8-Ha

9-Rı

10-Be

11-Elif

12-Lam

13-Ayn

14-Elif

15-Lam

16-Mim

17-Ye

18-Nun

İncelesek baya bir sakatlık çıkıyorda uğraşsak mı bilmiyorum...

tarihinde sokrates tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...