Jump to content

Ingilizce ve Almanca neden yok?

Recommended Posts

Bilim ve teknigin en saglam savunucusu olan ateistlerin sitesinde neden Ingilizce ve Almanca forum olmaz?

bence siteye derhal yabanci dil getirilmeli..

Almanyada islam karanligi altinda yasayan genc arkadaslarimizi siteye cekebilmek ve onlara gercegi ogretmek icin bu yonde calismalar baslatilmali..

Bilimden yoksun nurcularin sitelerinde bile ingilizce almanca bolumler varken bu sitede olmamasi goz ardi edilecek bir durum degildir.

Foruma bir an once Almanca ve Ingilizce alt-bolumlerin acilmasini gerekli goruyorum.

Malum almanyada yasayan ozellikle genc yasta olan musluman Turklerin Turkceleri zayif ve forumu dil yetersizliginden takip edemiyorlar.

Ayrica Almanca foruma sirf almanyadaki turklerin degil, Almanlarinda katilacagini dusunuyorum..

Heleki dunyanin yarisinin bildigi Ingilizceyi kullanmamak buyuk kayip.

tarihinde Sexy Huri tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İngilizce ve Almanca bir çok ateist site ve forum var..

Türkçe site sayısı fazla değil.

Biz yabancı dil bilen diğer ülke Türk'lerine değil, daha çok yabancı dil bilmeyen Türkiye Türk'lerine hitabediyoruz.

Yabancı dil bilen Türkiye Türk'leri de onları izleyebilirler..

Ve ana dili yabancı bir dil olan Türk'leri de Türkçe öğrenmeye ya da Türkçelerini ilerletmeye çalışıyoruz.

Bunlar bizce İngilizce veya Almanca yayın yapmamak için yeterli nedenler.

Sitelerde Paylaş

Haci ve oguz,

Bahsettiklerinizi gecerli bir neden olarak saymiyorum..

Bir sitede katilim ve uye sayisi ne kadar coksa, sitenin populerligi de o kadar artar.

Pagerank'i ornek alalim..

"Eğer bir A sitesi B sitesinin linkini yayınlamışsa bunun nedeni B sayfasının A sayfası ziyaretçileri tarafından dolaşılabilecek olarak düşünülmüş olmasıdır. Bu yapıya göre A sayfası B sayfasının pagerankini yükseltmiş olacaktır."

Bu durumda ateist forum'un yazilarinin linki sadece Turkce konusulan ve Turkiye'ye ait siteler arasinda paylasilacaktir.

Dolayisi ile sitenin hem populerligini ve hemde internet dunyasinda ki taninirliligina buyuk derecede kisitlama koyuyorsunuz..

Gayeniz madem insanlari aydinlatmak, o zaman daha cok kitlelere ulasabilmek icin oncelikle daha cok dil secenekleri ve internette populerlik sart. Fakat "yapabildigimizin en iyisi bu, daha fazlasi ile ugrasmak istemiyoruz" diyor iseniz, o da ayri konu tabii. Size hak veriyorum. Sosyal yasam da onemli.

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...
Haci ve oguz,

Bahsettiklerinizi gecerli bir neden olarak saymiyorum..

Bir sitede katilim ve uye sayisi ne kadar coksa, sitenin populerligi de o kadar artar.

Pagerank'i ornek alalim..

"Eğer bir A sitesi B sitesinin linkini yayınlamışsa bunun nedeni B sayfasının A sayfası ziyaretçileri tarafından dolaşılabilecek olarak düşünülmüş olmasıdır. Bu yapıya göre A sayfası B sayfasının pagerankini yükseltmiş olacaktır."

Bu durumda ateist forum'un yazilarinin linki sadece Turkce konusulan ve Turkiye'ye ait siteler arasinda paylasilacaktir.

Dolayisi ile sitenin hem populerligini ve hemde internet dunyasinda ki taninirliligina buyuk derecede kisitlama koyuyorsunuz..

Gayeniz madem insanlari aydinlatmak, o zaman daha cok kitlelere ulasabilmek icin oncelikle daha cok dil secenekleri ve internette populerlik sart. Fakat "yapabildigimizin en iyisi bu, daha fazlasi ile ugrasmak istemiyoruz" diyor iseniz, o da ayri konu tabii. Size hak veriyorum. Sosyal yasam da onemli.

Katılıyorum, dünya insanına da Türkiye'de Ateizm'in ne kadar güçlü olduğu gösterilmiş olup, kara çarşaflı zebaniler imajının kırılması kolaylaşır ve dışarıdan da destek alabiliriz. Zaten Sexy dostum Türkçe siteyi çöpe atın demiyor, yabancı dilde alt bölümler olsun diyor. Yurtdışında türklere türkçe öğretildiği kadar Türkiyedeki vatandaşlarında yabancı dilini geliştirme şansı artar.

Fakat "yapabildigimizin en iyisi bu, daha fazlasi ile ugrasmak istemiyoruz" diyor iseniz, o da ayri konu tabii. Size hak veriyorum. Sosyal yasam da onemli.
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...