Jump to content

Buhari'ye iman eden ateistler

Recommended Posts

İlginç bir şekilde ateistlerin islam dinini sünni hadis kitaplarını esas alarak eleştirdiğini gördüm. Bu da demek oluyor ki hadis kitaplarında yazanlara inanıyor yani iman ediyorsunuz. Peki Buhari'nin 600.000 hadis topladığını iddia ettiğini biliyor musunuz ? Düşünün bakalım bir insan o kadar hadisi toplamak için kaç yıl yaşamalı.

Evet imkansız. Bir insanın o kadar hadisi toplaması matematiksel olarak imkansız. Güvenilir kaynak, referans olarak görüp islamı eleştirdiğiniz kitabın yazarının iddiası 'fiziksel' olarak doğru olamaz. Hadis kitaplarını işaret ederek yaptığınız tüm eleştirileri çöpe atabilirsiniz.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 324
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Araplara tapan birisi

Soruya cevap vermek yerine neden tanımadığın bir insana hakaret ediyorsun ? Sana ne benim kişiliğimden, bak yukarıda bir soru var sen neden ona cevap vermek yerine soruyu sorana hakaret ediyorsun ? Bu nasıl bir ergenliktir ben de bunu anlamıyorum yani elin 8 yaşındaki oğlu sizin gibilerden daha olgun yetişiyor... Aptallık bizim genetik kodumuzda yazılı, sana kızmıyorum. Demek ki aile ortamında konuşmak ve anlaşmak gibi insani şeyler yerine annen-baban birbirlerine hakaret etmeyi seçmişler sen de öyle büyümüşsün. Yazık yani... Benden sana bir tavsiye, insanlara hakaret etmeden bir dinle. Hakaret etmek bile zeka, kıvraklık isteyen bir şey. Bu kadar boş olma.

Sitelerde Paylaş

Buhari yada Kuran fark etmez. İslamın her yönü sapık. İslam hastalıklı bir kültür. İnsanlık böyle bir kültürle ilerlemez.

İslam Kuran ve Hadis olmadanda eleştirilebilir mesala müslümanların yaşam tarzı çok ilkeldir.

Müslümanlar hala 2015 te hayvan kurbanı, çocuk sünneti, kadınların ne giyeceğine karışma, oruç tutmayanlara dayak, geceleri ramazan davulcusu gürültüsü tamamen insanlığı yozlaştıran yaşam tarzı.

Sitelerde Paylaş

Soruya cevap vermek yerine neden tanımadığın bir insana hakaret ediyorsun ? Sana ne benim kişiliğimden, bak yukarıda bir soru var sen neden ona cevap vermek yerine soruyu sorana hakaret ediyorsun ? Bu nasıl bir ergenliktir ben de bunu anlamıyorum yani elin 8 yaşındaki oğlu sizin gibilerden daha olgun yetişiyor... Aptallık bizim genetik kodumuzda yazılı, sana kızmıyorum. Demek ki aile ortamında konuşmak ve anlaşmak gibi insani şeyler yerine annen-baban birbirlerine hakaret etmeyi seçmişler sen de öyle büyümüşsün. Yazık yani... Benden sana bir tavsiye, insanlara hakaret etmeden bir dinle. Hakaret etmek bile zeka, kıvraklık isteyen bir şey. Bu kadar boş olma.

Yalan mı söylediğim? Araplara tapmıyor musun? Yaptığın şeyi ortaya koyunca hakaret mi etmiş oluyorum?

Sen benim söylediklerimi hakaret olarak göreceğine ve hemen cevap yetiştirmeye çalışacağına bir dur ve düşün. Ben neden hristiyan, yahudi, hindu veya budist değilim de müslümanım diye bir kendine sor.

Sitelerde Paylaş

Şimdi Buhari'ye sallayan bu ahmaklar eğer ateist düşünce olmasaydı Buhari'yi el üstünde tutuyor, söylediklerine harfiyen uymaya çalışıyor olurlardı. Biz dinlerindeki pislikleri, rezillikleri, kepazelikleri gösterdikçe savunmakta zorlandıkları kısımları inkar etmeye başladılar.

Sitelerde Paylaş
Şimdi Buhari'ye sallayan bu ahmaklar eğer ateist düşünce olmasaydı Buhari'yi el üstünde tutuyor, söylediklerine harfiyen uymaya çalışıyor olurlardı. Biz dinlerindeki pislikleri, rezillikleri, kepazelikleri gösterdikçe savunmakta zorlandıkları kısımları inkar etmeye başladılar.

Yahu neyi kim inkar ediyor ? Kim kimi inkar ediyor ?

Ben, sadece ben, birey olan tek kişi olan ben diyorum ki;

Buharinin kaynağı safsata, benim kanaatim değil matematiksel gerçek bu. Dolayısıyla buhari ile islamı eleştiremezsiniz. Siz kimden bahsediyorsunuz ?

Sitelerde Paylaş

Nesin, hristiyan mı, yahudi mi, budist mi? Ne?

Madem müslüman değilsin, neden insanların bu arap dinini eleştirmesi sana batıyor?

Bana battığını nereden biliyorsun ? İslamın eleştirilmesi beni çok üzüyor diye bir laf mı söyledim ? Ben basit matematikten, 4 işlemden bahsediyorum.

Sitelerde Paylaş

İlk mesajda sorduğun soruların muhatabı ateistler değil ki. Müslümanlar.

Buhariyi meşru kılanlar müslümanlardır. Ateistler müslümanların buhariye verdiği meşruiyete dayanarak hadisleri eleştirilerinde kullanır. Çarpıtmaya luzum yok.

Hayır ben "bu konuda" buhariyi referans gösterip islamı eleştiren ateistleri muhattap aldım. Bu konunun gayesi bu. Ha "niye buhariye inanıyorsunuz ey müslümanlar" da diyebilirim, ama burada konu o değil.

Sitelerde Paylaş

Hayır ben "bu konuda" buhariyi referans gösterip islamı eleştiren ateistleri muhattap aldım. Bu konunun gayesi bu. Ha "niye buhariye inanıyorsunuz ey müslümanlar" da diyebilirim, ama burada konu o değil.

Konu ne

Ben sana şunu söylüyorum. Sen istediğin kadar ateistlere hitap et. Müslümanlar bu hadislere itibar ettiği sürece bu hadisler ateistlerce kullanılır.

Sitelerde Paylaş

Bana battığını nereden biliyorsun ? İslamın eleştirilmesi beni çok üzüyor diye bir laf mı söyledim ? Ben basit matematikten, 4 işlemden bahsediyorum.

Batıyor ki İslam'ı eleştiren bazı insanları Buhari'ye iman etmekle itham ediyorsun. Bir yanlışın da İslam'ı eleştiren herkesi ateist sanman. İslam'ı eleştirenler içinde deisti var, agnostiği var, budisti var, panteisti var, müslümanlar haricinde herkes İslam'ı eleştiriyor. Ama bir dinli için normaldir bu hatalar, onlara göre dinini eleştiren herkes ateisttir.

Bu arada hala dinli mi, dinsiz mi olduğunu belirtmedin? Neden hangi safta olduğunu açıklamaktan kaçınıyorsun?

tarihinde sağduyu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Adamlar haklı aslında. Bir müslümanın mantıken hadisleri ciddiye almaması lazım. Çünkü eğer Kuran dışında başka kaynaklara başvuruluyorsa bu Kuran'ın yetersiz olduğunu gösterir. Aynısı İncil ve Tevrat için de geçerli. İncil'i ya da Tevrat'ı anlamak için mutlaka başka kaynaklara başvurmak gerekiyorsa bu da İncil ve Tevrat'ın eksikliğidir.

Sitelerde Paylaş

yaklaşık 10 yıl yaşaması yeterli...

eee ?

Bilmemezlikten gelip sorayım

600.000 hadis toplaması için bir günde (8 saat uyuduğunu düşünürsek) kaç hadis toplaması lazım ki 10 yılda 600.000 hadis toplayabilsin ? İddia senin, basit bir hesap makinesini eline alıp hesaplayabilirsin.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...