Jump to content

Buhari'ye iman eden ateistler

Recommended Posts

''Gerçek İslam bu değil'

Ne zaman böyle bir cümle kurdum kanıtla, delikanlı olacağız hadi bakalım. Ben belki 20 kez dedim ki "kim kendini nasıl kabul ediyorsa ben de onu öyle kabul ederim". Bugüne kadar kimi gayri müslüm ilan etmişim kimi gerçek müslüman. Delikanlı ol iddianı kanıtla.

bu forumda Kuran'ın hadissiz ya da siyersiz ya da sünnetsiz anlaşılabileceğini iddia edersen

Ha yani bana böyle küfür edilmesi çok doğal geliyor sizin için. Hiç farkınız yok ki sizin "soğağta yemeğ yemeyim biz müslümanız" diyen krolardan. Aynı kafa işte aynı bağnazlık ne farkı var ?

seni Müslüman da görürüz Kuran mücahidi de hiç geveleme.

Bak sana bir daha diyorum. Benim müslüman olduğuma dair, böyle bir beyanatta bulunduğuma dair, kuranı savunduğuma ve kabul ettiğime dair söylediğim bir tek söz getir şuraya. Delikanlıysan sözünü tut ya da efendi gibi özür dile. Döttürü döt döt... böyle sıçımbok 1 yaş altı çocuk lügatını bırak. Al sana meydan bu meydan, kanıtla delikanlı ol, iddia sahibi buyur.

1400 yıldır toplumun anasını ağlatan bir dine sen şimdi çıkıp aslında haksız yere eleştirmeyin onlar sadece küçük bir kesim aslında İslam hadissiz o kadar da kötü değil cici diyorsunn.

Ne diyeyim yani sana. Biliyorum ki karşımda 1400 yılın tarihi çetelesini tutmuş 8 dil bilen birisi yok. İyi diyeyim sana iyi olsun

Sitelerde Paylaş
  • İleti 324
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Katılmıyorum. Mesela ben onun Almanca, İngilizce ve Türkçe tercümelerini okudum. Üç aşağı beş yukarı hepsi aynı. Kaldı ki, o tercümeleri yapanlar Arapça bilen uzmanlardır. Bir yerlerinden uyduracak değiller. Şüpheniz varsa, benim gibi elinize geçen yerli yabanci tüm çevirileri alıp okursunuz. Bu yüzden pekala o çevirilere dayanarak eleştirimi yaparım, hemde profesyonelce.

Zaten onu eleştirmek için, yüzyıllar sonra kaleme alınan eserlere hiç gerek yok bence.

O bir insan ürünüdür, bu bir inanç yada iman falan değil, bilakis kesin doğru bir bilgidir.

Size bir tavsiye, Yunus Emre'nin şiirlerinden birini alın ve yabancı bir dile çevirin. İngilizce, Almanca... artık hangisine daha hakimseniz. Bakın neler oluyor.

tarihinde Tengiz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ne zaman böyle bir cümle kurdum kanıtla, delikanlı olacağız hadi bakalım. Ben belki 20 kez dedim ki "kim kendini nasıl kabul ediyorsa ben de onu öyle kabul ederim". Bugüne kadar kimi gayri müslüm ilan etmişim kimi gerçek müslüman. Delikanlı ol iddianı kanıtla.

Ha yani bana böyle küfür edilmesi çok doğal geliyor sizin için. Hiç farkınız yok ki sizin "soğağta yemeğ yemeyim biz müslümanız" diyen krolardan. Aynı kafa işte aynı bağnazlık ne farkı var ?

Bak sana bir daha diyorum. Benim müslüman olduğuma dair, böyle bir beyanatta bulunduğuma dair, kuranı savunduğuma ve kabul ettiğime dair söylediğim bir tek söz getir şuraya. Delikanlıysan sözünü tut ya da efendi gibi özür dile. Döttürü döt döt... böyle sıçımbok 1 yaş altı çocuk lügatını bırak. Al sana meydan bu meydan, kanıtla delikanlı ol, iddia sahibi buyur.

Ne diyeyim yani sana. Biliyorum ki karşımda 1400 yılın tarihi çetelesini tutmuş 8 dil bilen birisi yok. İyi diyeyim sana iyi olsun

Zeka seviyen Sorularla İslamiyet ,gelmişsin Türkiye'nin en cesur tartışmalarının yapıldığı Muhammed'in yaşayıp yaşamadığının tartışıldığı tek Türkçe platformda üyeleri bağnazlıkla suçluyorsun.Yallah.

tarihinde aykırıteolog tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Size bir tavsiye, Yunus Emre'nin şiirlerinden birini alın ve yabancı bir dile çevirin. İngilizce, Almanca... artık hangisine daha hakimseniz. Bakın neler oluyor.

Neler oluyor ?. Anlam kayması mı oluyor ?. Peki, ne kadar oluyor bu kayma (1%, 50%,100%, ...) ?

Arkadaş Siz demediniz mi, eleştirmek için o dilin uzmanı olmak gerek diye ?

Bu çevirileri yapanlar zaten Arapçaya hăkim uzman kişiler, bu nedenle benim şahsen o dili bilmeme gerek yok.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Neler oluyor ?. Anlam kayması mı oluyor ?. Peki, ne kadar oluyor bu kayma (1%, 50%,100%, ...) ?

Arkadaş Siz demediniz mi, eleştirmek için o dilin uzmanı olmak gerek diye ?

Bu çevirileri yapanlar zaten Arapçaya hăkim uzman kişiler, bu nedenle benim şahsen o dili bilmeme gerek yok.

Hayır ben dedim ki "evet eleştirirsin ama amatör kalır".

Ha ama eğer arapça bilmiyorsan eleştirin amatör olmaya mahkumdur.

Dediğimi olduğu gibi buraya yapıştırdım.

Bak tekrar ediyorum, ne güzel almanca ve ingilizce biliyorsun. Al Yunus Emrenin bir şiirini çevir en hakim olduğuna. Denemesi bedava, ben denedim biliyorum sen de dene. Benle tartışmak yerine denemek daha mantıklı değil mi ? Ben çoook iyi arapça bilen, dönem uzmanı olan insanların bile "çevirilerin hepsi yüzde yüz doğru diyemem" dediğine şahit oldum kur'an için.

Sitelerde Paylaş

Zeka seviyen Sorularla İslamiyet ,gelmişsin Türkiye'nin en cesur tartışmalarının yapıldığı Muhammed'in yaşayıp yaşamadığının tartışıldığı tek Türkçe platformda üyeleri bağnazlıkla suçluyorsun.Yallah.

Pardon ben sizin yaşayan putlar ve ilahlar olduğunuzu unutmuşum. Türkiyenin EN BÜYÜK papapapapapa... Sizi eleştirmek kimin haddine aman efendim, bağnazlık sizin gibi lütfü gazabını aşan müthiş zeki, kudretli yaratıklara hiç yaraşır mı ? Bir halt yedim, hazretlerinize eleştiri yönelttim. Şanınızın gölgesine bok düştü, ağız dolusu küfür ve hakaretle saldırmaya devam.

Sitelerde Paylaş

Hayır ben dedim ki "evet eleştirirsin ama amatör kalır".

Dediğimi olduğu gibi buraya yapıştırdım.

Bak tekrar ediyorum, ne güzel almanca ve ingilizce biliyorsun. Al Yunus Emrenin bir şiirini çevir en hakim olduğuna. Denemesi bedava, ben denedim biliyorum sen de dene. Benle tartışmak yerine denemek daha mantıklı değil mi ? Ben çoook iyi arapça bilen, dönem uzmanı olan insanların bile "çevirilerin hepsi yüzde yüz doğru diyemem" dediğine şahit oldum kur'an için.

Ben de 100% çevrilebilir iddiasında bulunmadım. Zaten bu yüzden bütün çeviriler de, anlamı karanlık olan yerlerde parantezler(çevirmenin kendi yorumu) kullanılır. Ancak orantıya vurduğunuzda bu yerler 5%`in altındadır. Yani kitabın ezici büyük bölümünü anlamı kaymadan çevirebilirsiniz. Bu da, o kitap hakkında fikir sahibi olmak için yeterli.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Pardon ben sizin yaşayan putlar ve ilahlar olduğunuzu unutmuşum. Türkiyenin EN BÜYÜK papapapapapa... Sizi eleştirmek kimin haddine aman efendim, bağnazlık sizin gibi lütfü gazabını aşan müthiş zeki, kudretli yaratıklara hiç yaraşır mı ? Bir halt yedim, hazretlerinize eleştiri yönelttim. Şanınızın gölgesine bok düştü, ağız dolusu küfür ve hakaretle saldırmaya devam.

Salağa yatma ayarı yedin işte hala zırlıyor.Ateistler Buhariye iman ediyor gibi abuk sabuk onu açarsan böyle çük gibi kalırsın.

Sitelerde Paylaş

sorunun cevabı sorunun içinde var.. Buhari 600.000 hadis topladığını ''iddia'' etmiş

Ateistler neden buhari kaynaklarını seçer sebebi çok açık.. buharide yaşanmış gerçeğe daha yakın bilgiler vardır..

özellikle muhammedin 6 yaşındaki aşia ile evlenip 9 yaşında gerdeğe girmesi gibi..

ve sonrasında müslümanlıkta 9 yaşındaki bir çocuğun evlenmesinin helal kılınması gibi..

buharinin kaynaklarınıda boşveriniz.. zaten biraz zekice yazılsaydı kuranın bile önüne geçerdi..

Eyy arkadaş..

bu konu yıllarca uzar sen inanırsın yada inanmazsın...

ama şunu bil ki

senin inandığın tanrıysa hani şu herşeyi bilen herşeye gücü yeten..

neden 500 yıl arayla 4 tane kitap gönderiyor ?

neden bu 4 kitap aynı bölgede ortaya çıktı ?

neden bu 4 kitaba inananlar birbirine ölümüne düşman ?

neden müslümanlık en güzel din ?

neden müslüman ülkelerde bebekler ölüyor insanlar yakılıyor taşlanıyor asılıyor kesiliyor ?

neden inanmayanların çoğunlukta olduğu baltık ve iskandinav ülkelerinde huzur daha fazla ?

neden senin inandığın cennet cehennem kavramını 6000 yıl önce put peres sümerler ortaya çıkardı ?

aslında daha çook neden var ama yazmak mantıksız.. bunlar sadece 1 dk'da içimden gelenler..

tarihinde ParadoxCosmos tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Salağa yatma ayarı yedin işte hala zırlıyor.Ateistler Buhariye iman ediyor gibi abuk sabuk onu açarsan böyle çük gibi kalırsın.

Tamam "sıçımbok"... Seni de çocuksu hakaretlerin ve olmayan mantığınla birlikte şöyle kenara alalım. Tek argümanın "biz ateistiz hiçbir şeye inanmıyoruz, nası bize böyle dersin ulan" olan bağnaz ateist :)

Sitelerde Paylaş
buharide yaşanmış gerçeğe daha yakın bilgiler vardır..

özellikle muhammedin 6 yaşındaki aşia ile evlenip 9 yaşında gerdeğe girmesi gibi..

ve sonrasında müslümanlıkta 9 yaşındaki bir çocuğun evlenmesinin helal kılınması gibi..

Nereden biliyorsun bunların olduğunu ? İçine mi doğuyor ?

senin inandığın tanrıysa hani şu herşeyi bilen herşeye gücü yeten..

Offf... belki konuya yeni dahil oldunuz bir şeyden haberiniz yok ama 3 iletimden biri "benim inançlı biri olup olmadığımı nereden biliyorsunuz öyle bir beyanatım mı oldu" demekle geçiyor.

Sitelerde Paylaş

Kaynağa bakalım:

1. Buhârî ve el-Câmiu's-Sahîh'i: Ebu Abdullah Muhammed b. İsmail el-Buhârî[73] 40 yıl süren ilmî seyahatler esnasında toplamış olduğu engin hadis malzemesini 16 yılda tasnif ederek, "el-Câmiu's Sahîhu'l-Müsnedü'l-Muhtasar min Umûri Rasûlillahi (s.a.s) ve Sünenihi ve Eyyâmih" adlı eserini yazmıştır. Hocası İshak b. Rahuye'nin, "Rasûlüllah'ın sahih hadislerini muhtasar bir kitapta toplasanız" tavsiyesiyle hareket eden Buhârî, 600.000 hadis arasında seçtiği 7275 hadisi, .... ( http://kitap.ihya.org/hadis-tarihi/konu-634.htm )

40 yıl x 365 gün x 8 saat x 60 dakika = 7,008,000 dakika / 600,000 hadis = 12 dakika/hadis

Gayet yapılabilir bir iş.

Yapmış mıdır diye sorarsan cevabım hayır olur. Bu konu da tipik bir Islam yalanıdır. Toparladığı hadislerin ne kadar güvenilir olduğuna ikna etmek için uydurulmuştur.

Sitelerde Paylaş

Düsünüyorum...

Katolik bir ülkede yasiyorum ve

Bir sohbet sirasinda papaligin sacmalik oldugunu, din ve tanrilarin yalan oldugunu anlatiyorum.

Karsimdaki "ben katolik degil, protestanim" diyor ve beni "katolik ateistlik"le sucluyor :)

Eğer sen protestanı katolik hadis kitapları ile eleştirirsen ve bunları sanki o adam doğru kabul ediyormuş gibi gözüne sokarsan o adam da sana öyle der, evet.

Sitelerde Paylaş
Gayet yapılabilir bir iş.

Peki ya Buhari iddia ettiği gibi hadis toplamak için tek tek muhattaplarını bulup, bunlarla birebir konuşuyor ve her dediklerini kaydediyorsa ? O zaman 5 dakikada bir hadisi bulup kaydetme imkanı var mı ? Mantıklı düşünelim, yok. 1 saatte 1 hadis bulmak bile uçuk bir rakam ve diyelim bu adam uyumadığı bütün saatlerde 16 saat boyunca 16 tane hadis buluyor. (1 saatte bir muhattap bulup bunu kaydetmekten ve bunu aralıksız yapmaktan bahsediyoruz !). O zaman 100 küsür sene bu adamın durmadan aynı şeyi yapması lazım ki 600.000 hadis toplasın.

Sitelerde Paylaş

Peki ya Buhari iddia ettiği gibi hadis toplamak için tek tek muhattaplarını bulup, bunlarla birebir konuşuyor ve her dediklerini kaydediyorsa ? O zaman 5 dakikada bir hadisi bulup kaydetme imkanı var mı ? Mantıklı düşünelim, yok. 1 saatte 1 hadis bulmak bile uçuk bir rakam ve diyelim bu adam uyumadığı bütün saatlerde 16 saat boyunca 16 tane hadis buluyor. (1 saatte bir muhattap bulup bunu kaydetmekten ve bunu aralıksız yapmaktan bahsediyoruz !). O zaman 100 küsür sene bu adamın durmadan aynı şeyi yapması lazım ki 600.000 hadis toplasın.

Nasıl başlamışım: Kaynağa bakalım.

Senin elinde daha iyi bir kaynak varsa getir. Bence bu böyle olmaz falan gibi işlerle olmuyor bu işler.

Neyse iyi geceler.

Sitelerde Paylaş

600.000 hadis topladığı rivayetlerde geçmiyor mu? 600.000 hadis topladığını nereden biliyorsun? Belki 10.000 hadis topladı? Zaten ayıkladığı hadislerin sayısı bu yönde değil mi?

Kurana bakıyorsun mükemmel ve kusursuz bir kitap sonra hadislere bakıyorsun hepsi tutarsız, sonra hadisleri reddediyorsun, tamam bu durum gayet normal. İşin gerçeği ise böyle değil, kuranda çöplük gibi, hadislerde.

Hadislerdeki tutarsızlıklarla kuranı temizlemeye çalışamazsın. Kuran çöplük, hadisler ise çöp kokusunu arttırıyor.

tarihinde tupac tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...