Jump to content

Buhari'ye iman eden ateistler

Recommended Posts

İman etmek inanmak demektir, illahi bir doğaüstüne iman etmez ya da inanmazsınız. Ben derim ki "bu kaynağın güvenilirliğine inanıyorum" ya da "iman ediyorum".

Türkçe bilmiyorsunuz o yüzden okuduğunuzu anlamıyorsunuz ama bu senin şahsına özgü değil, bizim millet cahildir.

be dangalak....

kendi yazdığını tekrar oku....ateist iman eder mi bre cahil!!!!

bişilere inanan - iman eden sizlersiniz....bizler değil !!!

muhammedin kanatlı katırla allahın tahtının olduğu yere çıktığına da iman eden sizlersiniz....

musanın sopasının ejderhaya dönüştüğüne de gene iman eden sizlersiniz....

günde 5 vakit el-ilah (allah) evi zannedilen küp bile olmayan amorf bir yapıya doğru yatıp kalkan ve buna iman eden de sizlersiniz.

zamanında dünya DÜZDÜR diyen ve buna iman eden de sizlerdiniz....kuranınızda öyle yazıyor çünkü.

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 324
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Göt lalesinin tek, oturmuş sayıklamış işte.. Neymiş, buharinin 600 bin hadis topladığına iman ediyormuş atayizler...

Evladım senin derdin atayizler ve buharini 600 bin hadisi değil. Senin derdin, ananın bir amsatan olması. Sen önce bir bunu düşün, ondan sonra düşünürsün, ateyizi, 600 bin hadisi filan, amsatanın evladı...

mihri mehir bu konuda seni haklı gösteriyor.
Sitelerde Paylaş
1- "Allah ahirette peygambere kimligini kanitlamak icin bacagini acip baldirini gosterir. (buhari)

2- “Allah benimle görüştü ve el sıkıştı. Elini iki omuzum arasına koydu. Öyle ki parmaklarının soğukluğunu iki göğsüm arasında hissettim.”

3- “Ölü ailesinin kendisi için ağlamasından dolayı azaba uğratılır.”

4- Dünya balığın üzerindedir. Balık başını sallayınca depremler olur. (İbni kesir)

5- Uğursuzluk uc seydedir. at, ev ve kadın. (buhari)

6- Peygamber, savaşta kadınların ve çocukların öldürülmesinin bir sakıncası olmadığını söyledi (Buhari, Cihad/146; Ebu Davud 113).

7- Tüm kara köpekleri öldürünüz. Çünkü onlar şeytandır (Hanbel 4/85; 5/54).

8- "Peygamber nerede güzel bir kadın görse hemen eve koşar, Zeynep'le yatardı" (Buhari, Hibe/8).

9- İçinde köpek ve resim olan eve melek girmez (Buhari, libas 87:1).

10- Namaza çağrıldığında, şeytan, geri geri gidip uzaklaşır ve zart diye sesli yellenerek gider; Ezan sesini işitemeyeceği yere değin uzaklaşır (Buhari, e's- Sahih, Ezan/4;Tecrid, hadis no: 360; Müslim, e's-Sahih, Kitabu's-SElat/16-19 hadis no:389).

11- ]"]Ebu Hureyre (r.a.) şöyle demiştir :"Rasûlullah'tan iki kap ilim ezberledim. Birincisini yaydım, diğerine gelince şayet bunu yayacak olursam benim şu boğazım kesilir". (Buhari , İlim, 42)

12- "Bu ümmetim içinde İbrâhim tabiatı üzere kırk, Mûsâ tabiatı üzere yedi, Îsâ tabiatı üzere üç, Muhammed(a.s.) tabiatı üzere bir kişi bulunur. Bunlar derecelerine göre halkın efendisi sayılırlar.” (Tirmizi)

13- "Ölüm meleği Musa'ya geldi ve ona : 'Rabbine icabet et', dedi. Musa ölüm meleğinin yüzüne bir tokat attı ve gözünü çıkardı.” (Buhari)

14- "Hırsızlıkta ısrar edenleri öldürün." [1631-Ebû Dâvud-Nesâî]

15- "İçki içmede beşinci kez ısrar edenleri öldürün." [1643-Ebû Dâvud-Tirmizî]

16- "Kur’an okudukları halde traş olanları öldürün." [4816-Buhâri-Müslim-Muvatta-Nesâî-Ebu Dâvud]

17- "Müslüman cinlere üç gün süre verin. Yine de görünürlerse, onları öldürün." [4941-Müslim-Muvatta-Ebu Davud]

18- "Küçük gözlü, kırmızı yüzlü ve suratları kalın deriden yapılmış kalkanlara benzer Türkler’e (Yecuc-Mecuc’e) karşı savaşlar yapmadıkça hüküm günü gelmiş olmayacaktır" (Buhari, K. Cihad; Müslim, K. Fitan)

]19- "Uğursuzluk üç şeyde vardır: Kadında, evde ve atta." [Ebu Davud, Müslim, Buhari]

"Kadınların dinleri ve akılları eksiktir." [buhari]

20- "Kadınların dinleri ve akılları eksiktir." [buhari]

21- "Namazı bozan şeyler kara köpek, eşek, domuz ve kadındır." [Müslim, Tirmizi, Ebu Davud]

22- "(Hz. Câbir sözüne şöyle devam etmiş) : «Biz: — Arafe ile aramızda ancak beş gece kalinisken Resûlüllah (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) kadınlarımızla cima' etmeyi, sonra zekerlerimizden meni damlayarak Arafat'a gelmemizi bize emir buyurdu? dedik.» Câbir (bunu söylerken) eliyle işaret ederek Peygamber (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) ara*mızda ayağa kalktı, diye işaret etti. Elini hareket ettirerek yaptığı işa*reti hâlâ görür gibiyim. Sonra Peygamber (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurmuş:

— Bilirsiniz ki ben, sizin Allah'dan en ziyâde korkanınız, en doğru söyleyeniniz ve en iyinizim. Yanımda neciyim olmasaydı mutlaka ben de sizin çıktığınız gibi ihramdan çıkardım. Arkamda bıraktığım şu is bir daha önüme çıksaydı yanımda hedy getirmezdim. Öyle ise ihramdan çıkın!

(Câbir dedi ki) : «Bunun üzerine hemen ihramdan çıktık (Resûlüllah (Sallallahü Aleyhi ve Sellem)in emrini dinledik ve itaat ettik.»

Atâ' diyor ki: Câbir şunları söyledi.

«Az sonra Ali vergi toplamaktan geldi, Resûlüllah (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) ona:

— Neye niyet ettin? diye sordu. AH:

— Peygamber (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) neye niyetlendiyse ben de ona niyet ettim; cevâbını verdi.

Resûlüllah (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) ona :

— Hedy gönder ve İhrâmlı olarak beklet buyurdu. Alî, ona bir hedy kurbanı verdi. Bunun üzerine Sürâkatü'bnü Mâlik b. Cü'şum:

— Yâ Resûlallah! Bu iş, yalnız bu seneye mi mahsûs, yoksa ebediyen devam edecek mi? diye sordu. Resûlüllah (Sallatlahü Aleyhi ve Selîem) : — Ebediyen devam edecek! buyurdular." (Buhari, Hac/81; Müslim Hacc/141)

23- ''Enes diyor ki: Ukl veya Ureyne kabilesine mensub olan bazı insanlar Me*dine'ye geldiler. Medine'de oturmak hoşlarına gitmedi. (Hasta oldular) Resulullah onlara, sağılan develerin bulunduğu yere gitmelerini, develerin süt ve idrarından içmelerini emretti. Onlar da gittiler. Orada şifa bulduktan sonra Resulullah'ın çobanını öldürüp hayvanları aldı ve götürdüler. Sabahleyin haberleri geldi. Resulullah arkalarından adam gönderdi. Gün ilerlemiş*ti, onlar getirildi. Resulullah onların ellerini ve ayaklarım kestirdi. Gözleri*ne kızgın mil çektirdi. Sonra onlar Harre denilen yere atıldılar. Su İstiyorlar*dı, kendilerine su verilmiyordu."[11]

(11)..BUHÂRÎ, Kit. Vuduu, bab: 66, KİL Zekat, bab: 68, Kit. Cihad, bab: 152, Kit. Tıb, bab: 6, kic. Hudud, bab: 17; MÜSLİM, Kit. Kasame, bab: 9-10, hn. 1671; EBÛ DÂVÛD, Kit. Hudud, bab: 3, hn. 4364; TİRMİZİ, Kit. Ta ha re, bab: 55, hn. 72; Nesei, Kit. Tahrim, ed-Denı, bab: 7, hn. 4029; İBNMACE, Kil. Hudud, bab: 20, hn. 2578; Müsned, İmam Ahmed, c. III, sh. 107, 161, 177, 198...

24- "Hz. Aişe (radıyallahu anhâ) anlatıyor: "Kur'an olarak inenler meyanında "Malum on emme ile haram sabit olur" ayeti de vardı. Sonra (Rab Teala) onları, malum beş emme ile neshetti. Bu (beş emme) ayetleri, Kur'an'ın okunan ayetleri arasında iken Aleyhissalâtu vesselâm vefat etti." [Müslim, Rada 24, (1452); Muvatta, Rada 17, (2, 608); Ebu Davud, Nikah 11, (2062); Tirmizî, Rada 3, (1150); Nesaî, Nikah 51, (6, 100)]

25- İbnu Abbâs (radıyallahu anhümâ) anlatıyor: "Hz. Ömer (radıyallahu anh)'i hutbe verirken dinledim. Şöyle demişti: "Allah Teâla hazretleri Muhammed (aleyhissalâtu vesselâm)'i hak (din ile) gönderdi ve O'na Kitab'ı indirdi. Bu indirilenler arasında recm âyeti de vardı! Biz bu âyeti okuduk ve ezberledik. Ayrıca, Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm) zinâ yapana recm cezasını tatbik etti, ondan sonra da biz tatbik ettik. Ben şu endişeyi taşıyorum: Aradan uzun zaman geçince, bazıları çıkıp: "Biz Kitabullah'da recm cezasını görmüyoruz (deyip inkâra sapabilecek ve) Allah'ın kitabında indirdiği bir farzı terkederek dalâlete düşebilecektir. Bilesiniz, recm, kadın ve erkekten muhsan olanların zinâları, -delil veya hamilelik veya itiraf yoluyla- süb?t bulduğu takdirde, onlara tatbik edilmesi gereken Kitabullah'da mevcut bir haktır. Allah'a kasemle söylüyorum, eğer insanlar: "Ömer Allah Teâla' nın kitabına ilâvede bulundu" demeyecek olsalar, recm âyetini (Kitabullah'a) yazardım." Buhârî, Hudud 31, 30, Mezâlim 19, Menâkibu'l-Ensar 46, Megâzi 21, İ'tisâm 16; Müslim, Hudud 15, (1691); Muvatta, Hudud 8, 10, (, 823, 824); Tirmizî, Hudud 7, (1431); Ebu Dâvud, Hudud 23, (4418)

26- Cevaplandı - Bize Amr b. AH rivayet etti. (Dedi ki) : Bize Abdûl'â'lâ rivâyet.ctti. (Dedi ki) : Bize Hişam b. Ebî Abdillâh, Ebu'z-Züfaeyr'den, o da Câbîrden naklen rivayet eyledi ki: Resûlüllah (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) bir kadın görmüş. Müteakiben zevcesi Zeyneb'e gelmiş. Zeyneb kendine ait bir deri oruyormuş. Resûlüllah (Saİiallakü Aleyhi've Sellem) hemen hacetini bitirmiş. Sonra Ashabının yanına çıkarak:

«Şüphesiz ki kadın şeytan suretinde gelir, şeylan suretinde gider. Biriniz bir kadın gördü mü hemen ailesine gelsin. Çünkü bu onun nefsinde olan şeyi giderir.» buyurmuşlar.[Müslim, Nikah 9-(1403)]

Bütün sucu Buhariye atmak biraz haksizlik oluyor :)

Sitelerde Paylaş

Sorun sadece Buharinin hadisleri veya diger hadisciler degil, problemler önce Kurandan kaynaklaniyor!

Nihayet Karınca vâdisine geldikleri zaman, bir karınca: Ey karıncalar! Yuvalarınıza girin; Süleyman ve ordusu farkına varmadan sizi ezmesin! dedi. NEML-18

Hadisciler mi daha cok sacmaliyor, Kuran mi?

tarihinde poiuz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İlginç bir şekilde ateistlerin islam dinini sünni hadis kitaplarını esas alarak eleştirdiğini gördüm. Bu da demek oluyor ki hadis kitaplarında yazanlara inanıyor yani iman ediyorsunuz. Peki Buhari'nin 600.000 hadis topladığını iddia ettiğini biliyor musunuz ? Düşünün bakalım bir insan o kadar hadisi toplamak için kaç yıl yaşamalı.

Evet imkansız. Bir insanın o kadar hadisi toplaması matematiksel olarak imkansız. Güvenilir kaynak, referans olarak görüp islamı eleştirdiğiniz kitabın yazarının iddiası 'fiziksel' olarak doğru olamaz. Hadis kitaplarını işaret ederek yaptığınız tüm eleştirileri çöpe atabilirsiniz.

Öncelikle sen hadislerin hiçbirine mi insanmıyorsun yada islamda hadis var mı yok mu bunu tartışalım.Bilimsel tartışma böyle olur.Kaldıki ben ateist olmadan önce hadisin islamda yeri olmadığını düşünen birisiydim.Ayrıca hadise bakıp da ateist olduğumuzu nereden çıkardın.Kuranla ilgili bi çok başlık var okumadın mı hiç?

Sitelerde Paylaş

be dangalak....

kendi yazdığını tekrar oku....ateist iman eder mi bre cahil!!!!

bişilere inanan - iman eden sizlersiniz....bizler değil !!!

muhammedin kanatlı katırla allahın tahtının olduğu yere çıktığına da iman eden sizlersiniz....

musanın sopasının ejderhaya dönüştüğüne de gene iman eden sizlersiniz....

günde 5 vakit el-ilah (allah) evi zannedilen küp bile olmayan amorf bir yapıya doğru yatıp kalkan ve buna iman eden de sizlersiniz.

zamanında dünya DÜZDÜR diyen ve buna iman eden de sizlerdiniz....kuranınızda öyle yazıyor çünkü.

İman etmek inanmak demektir, illahi bir doğaüstüne iman etmez ya da inanmazsınız. Ben derim ki "bu kaynağın güvenilirliğine inanıyorum" ya da "iman ediyorum".

Bunu 2. kez buraya yapıştırıyorum. Ne zaman kalın kafana girerse o zaman alırsın.

Sitelerde Paylaş

"katolik bir ülkede..."

Sen müslümanmiydin?

Kendi dediğinden bihabersin değil mi ?

Muhammed 9 yaşında çocukla ilişkiye girdi ibaresini sen kabul ediyorsan, eğer "hayır bu hadis yani VAKA yaşanmıştır" diyorsan, o halde o hadise iman etmiş yani inanmış oluyorsun.

Sitelerde Paylaş

mihri mehir bu konuda seni haklı gösteriyor.

"Biz osmanlı torunuyuz bize yan bakanın ümüğünü sıkarız" zihniyetinin "ateist" versiyonu olduğunu gösteriyor. Bu forumda "ateist aydın kişidir" lafının bir aldatmaca olduğunu aslında ateistin de yobaz ve atarlı müslümanlarda hiçbir farkı olmadığını gösteriyor. Çıkıp "ramazan da sokakta sigara içsek dayak atıyorlar, zulme bak" diye çığırıyorsunuz ama belli ki çoğunluğu ele geçirseniz size laf söylemeye cesaret edeni ulu orta yakacaksınız. İÇiniz nefret kin ve aşağılık duygusuyla kaynıyor. Elbette sözüm her ateiste değil, çoğu ateist (özellikle türk ve doğu milletlerinden olmayanlar) genelde akıllı ve saygılı insanlar. Ama bir dediğimi bir daha diyeceğim, türkten ateist bile olmaz.

Sizler, rasyonel düşünecek kadar zeka seviyesi gelişmiş insanlar değilsiniz. Öyle olsaydınız, size bir önerme yapan bir kişiye ard arda hakaret ve küfür etmek yerine başka bir mantıklı önermeyle cevap verirdiniz ama...

Sitelerde Paylaş

Muhammed 9 yaşında çocukla ilişkiye girdi ibaresini sen kabul ediyorsan, eğer "hayır bu hadis yani VAKA yaşanmıştır" diyorsan, o halde o hadise iman etmiş yani inanmış oluyorsun.

Muhammed 9 yaşındaki bir çocukla ilişkiye girmiş olamaz mı? Sana Muhammed'in 9 yaşındaki bir çocukla gerdeğe girmesi neden inandırıcı gelmiyor?

Ayrıca tarih konusunda aksine çok ikna edici argümanlar olmadığı sürece anlatılanları doğru kabul etmekten başka ne yapabiliriz?

Sitelerde Paylaş

Bunu 2. kez buraya yapıştırıyorum. Ne zaman kalın kafana girerse o zaman alırsın.

la odun kafalı....

inanan sizlersiniz...biz sizlerin o inandıklarını eleştiriyoruz...

1000 kere de olsa o kalas kafan alana kadar yazacağım..!!!

Sitelerde Paylaş

"Biz osmanlı torunuyuz bize yan bakanın ümüğünü sıkarız" zihniyetinin "ateist" versiyonu olduğunu gösteriyor. Bu forumda "ateist aydın kişidir" lafının bir aldatmaca olduğunu aslında ateistin de yobaz ve atarlı müslümanlarda hiçbir farkı olmadığını gösteriyor. Çıkıp "ramazan da sokakta sigara içsek dayak atıyorlar, zulme bak" diye çığırıyorsunuz ama belli ki çoğunluğu ele geçirseniz size laf söylemeye cesaret edeni ulu orta yakacaksınız. İÇiniz nefret kin ve aşağılık duygusuyla kaynıyor. Elbette sözüm her ateiste değil, çoğu ateist (özellikle türk ve doğu milletlerinden olmayanlar) genelde akıllı ve saygılı insanlar. Ama bir dediğimi bir daha diyeceğim, türkten ateist bile olmaz.

Sizler, rasyonel düşünecek kadar zeka seviyesi gelişmiş insanlar değilsiniz. Öyle olsaydınız, size bir önerme yapan bir kişiye ard arda hakaret ve küfür etmek yerine başka bir mantıklı önermeyle cevap verirdiniz ama...

mehir çoğunlukla nikah akdi öncesi kadınlara biçilen bedeldir.

En az 10 dirhem gümüş olarak hesaplanmiş olan bu ücret aslında islamda kadınların mal olarak görülmesinden kaynaklıdır.

Konu hakkında ayetlerden bir kaçına örnek;

... Onları (kadınları) sahiplerinin izniyle kendinize nikahlayın. Mehirlerini de güzelce verin...! (Nisa suresi: 25)

Ey peygamber, mehirlerini verdiğin zevceleri (evlendiğin hanımları)... sana helal kıldık. (Ahzab suresi: 50)

Söylemlerinizde haklılık payı olmasına karşın ben gerçekleri söylemek için arz ettim.

Sitelerde Paylaş

Nereden biliyorsun bunların olduğunu ? İçine mi doğuyor ?

Offf... belki konuya yeni dahil oldunuz bir şeyden haberiniz yok ama 3 iletimden biri "benim inançlı biri olup olmadığımı nereden biliyorsunuz öyle bir beyanatım mı oldu" demekle geçiyor.

kardeş.. öncelikle ateist olsan böyle bir soru sormazdın..

ben diyorum ki doğru bir kaynaktan senin merak ettiğin ''' buhari hadisi '''' muhammed 9 yaşındaki bir kız çocuğunu pompaladı diyorum

sen diyorsun ki nereden biliyorsun içine mi doğuyor..

sığ bir soru sordun ateist olmadığın belli verdiğin her cevapta sorduğun sığ sorudan çok daha beter..

sana hakaret etmeden aşağılamadan cevap vermeye çalışıyorum bu saldırgan tavrın neden ?

Sitelerde Paylaş

kardeş.. öncelikle ateist olsan böyle bir soru sormazdın..

ben diyorum ki doğru bir kaynaktan senin merak ettiğin ''' buhari hadisi '''' muhammed 9 yaşındaki bir kız çocuğunu pompaladı diyorum

sen diyorsun ki nereden biliyorsun içine mi doğuyor..

sığ bir soru sordun ateist olmadığın belli verdiğin her cevapta sorduğun sığ sorudan çok daha beter..

sana hakaret etmeden aşağılamadan cevap vermeye çalışıyorum bu saldırgan tavrın neden ?

Saldırgan bir tavır ? Tam olarak size attığım iletinin neresinde şahsınıza herhangi bir hakarette bulundum ya da bir şeyle yaftaladım ?

Sığ bir soru sordun diyorsun ama nedense "buharinin o hadisinin doğru olduğu senin içine mi doğdu, safsata olmadığı ne malum" minvalinden bir soruya hiç cevap vermeden tartışmayı kişiselleştiriyorsun. Garip değil mi ?

Sitelerde Paylaş

mehir çoğunlukla nikah akdi öncesi kadınlara biçilen bedeldir.

En az 10 dirhem gümüş olarak hesaplanmiş olan bu ücret aslında islamda kadınların mal olarak görülmesinden kaynaklıdır.

Konu hakkında ayetlerden bir kaçına örnek;

... Onları (kadınları) sahiplerinin izniyle kendinize nikahlayın. Mehirlerini de güzelce verin...! (Nisa suresi: 25)

Ey peygamber, mehirlerini verdiğin zevceleri (evlendiğin hanımları)... sana helal kıldık. (Ahzab suresi: 50)

Söylemlerinizde haklılık payı olmasına karşın ben gerçekleri söylemek için arz ettim.

Gerçekler o ki 15 yaşında bile olmayan "sıçımbok" zihniyetindeki bir çocuğu hakikat edinecek kadar ilim sahibisin.

Bugün nikah için bedel biçmeden sadece öyle kabul edip evlenenler bedava mı kendini satıyor ? O halde yeryüzünde evlenen her kadın kendini bedelsiz, bedava satan yollulardır, ne güzel mantık vallahi. Evlenmek, hukuk bir işlem yani bir akd dir. Bu hukuki işlemi fuhuş sektörü mü zannediyorsun sen ? Daha önce de söyledim, gene söyleyeceğim. Sapık fantezilerinizi kendinize saklayın. Bir insanın annesine küfür edecek kadar alçalmış ergenleri haklı bulabiliyorsan, bırak benim inancımı senin inançsızlığını... insanlığından, vicdanından şüpheye düş !

tarihinde Tengiz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

la odun kafalı....

inanan sizlersiniz...biz sizlerin o inandıklarını eleştiriyoruz...

1000 kere de olsa o kalas kafan alana kadar yazacağım..!!!

Şu konuda en az 5 kez daha yazmışımda 6. kez daha yazayım. Çetele tutacağım kaç defa da anlıyorsunuz diye.

Buhariye, ve onun hadislerine inanan kişiyi onunla eleştirebilirsin ancak tüm islam dünyası buhariye iman etmez. Dolayısıyla sadece sünni islam anlayışını eleştirebilirsin (BUHARİYİ KULLANMAK SURETİYLE). Eğer, her müslümanın iman ettiği peygamberi (İNANDIĞIN (TR) ), sadece sünni algısını kabul ederek eleştirir, bu hadisleri de "islam eleştirisi" için bir referans olarak yazarsan ben de sana derim ki "madem islamı hiçbir görüş ayrılığını gözetmeksizin sadece buhari ile eleştiriyorsun, o halde sen nesin ? Sünni ateist mi ?"

Merakla izliyorum jeton ne zaman düşecek.

Sitelerde Paylaş

Şu konuda en az 5 kez daha yazmışımda 6. kez daha yazayım. Çetele tutacağım kaç defa da anlıyorsunuz diye.

Buhariye, ve onun hadislerine inanan kişiyi onunla eleştirebilirsin ancak tüm islam dünyası buhariye iman etmez. Dolayısıyla sadece sünni islam anlayışını eleştirebilirsin (BUHARİYİ KULLANMAK SURETİYLE). Eğer, her müslümanın iman ettiği peygamberi (İNANDIĞIN (TR) ), sadece sünni algısını kabul ederek eleştirir, bu hadisleri de "islam eleştirisi" için bir referans olarak yazarsan ben de sana derim ki "madem islamı hiçbir görüş ayrılığını gözetmeksizin sadece buhari ile eleştiriyorsun, o halde sen nesin ? Sünni ateist mi ?"

Merakla izliyorum jeton ne zaman düşecek.

sende jeton bile yok (beyin) ki düşşsün ?

be evladım....hiç bi ateist kalkıp da tüm islamı sadece buhari ile eleştirmez......

anlayacağını sanmıyorum ama neyse....yazmış olayım gene de....

kim - hangi ateist dedi ki sana;

"tüm islam alemi buhariyi kabul eder - o yüzden de tek başına buhariyle tüm islamı ve islam konusunu eleştirebiliriz"

diye ?

islamı eleştirirken genelde KURAN üzerinden gideriz......bazen de hadisleri kullanırız.....kimin hadisi olduğu bizim için çok da TINNNN!!!! sen tırmıziye İMAN ediyorsundur......ali veli ise buhariye....

bana ne ???

burda kalkıp da MEZHEP eleştirisi mi yapıyoruz bizler ? bizi ne sanıyorsun ? herhangi bir MEZHEP üyesi mi ?

biz İSLAMI eleştiriyoruz...

sok artık bunu o KALIN KALAS KAFANA !!!

Sitelerde Paylaş

Kendi dediğinden bihabersin değil mi ?

Müslümanligin tuttu, ya anlayamiyorsun ya da anlamak istemiyorsun!

Bir daha anlatmaya calisayim.

Katolik bir ülkede yasiyorum(Buhariye inanalarin cogunluk oldugu bir ülkede) ve
Bir sohbet sirasinda papaligin sacmalik oldugunu, din ve tanrilarin yalan oldugunu anlatiyorum.(karsimdaki kisinin/senin Buhariye inanip inanmadigini bilmiyorum cünkü sen kendinin müslüman oldugunu bile söyleyemiyorsun)
Karsimdaki "ben katolik degil, protestanim" diyor ve beni "katolik ateistlik"le sucluyor. Aslinda "ben katoliik degil, prostestanim" bile diyemiyor! Sadece ateistleri SÜNNI ATEISTLIKLE sucluyor!
Bu konu neden acildi?
Diger sayfada "cocuk pornosu islamda var mi?" tartismasinda ateistlerin bagzilari ayetlerden bagzilari hadislerden örnekler vererek düsüncelerini yazdilar! "var" diyen de oldu, "yok" diyen de!
Sen de geldin burda "Ateistler Buhariye iman ediyor" diye sacma bir baslik actin!!!
Bir ateist inanmadigi islami tabiiki islamin kutsal kitabi Kuranla ve hadisleriyle ve müslümanlarin davranislariyla da elestirecek!
Hristiyanlari da incil ile, kilise ile elestirecek!
Hindistanli da "inek tanrilariyla" elestirilecek.
Bu elestiriler icin bizim bunlardan birine IMAN etmemiz gerekmez!
Sen hadislere inanmiyorsan "ben inanmiyorum" dersin, dininde en cok neye güveniyorsan getirirsin, biz de elestiririz, sen de savunursun!
tarihinde poiuz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Belki bilirsiniz, Edip diye bir sahtekar var, sayıları öğrenirken aklı 19'da takılı kalmış.

Tartışamadığı herkese kendi küçük aklınca Sünni ateist diye hakaret edip aşağıladığını zanneder.

Hiç bir ateist hadislere bakıp ateist olmamıştır. Ama Edip gibi inanma ihtiyacı aklının önünde gidenler hadislere bakıp "yalnız Kurancı" olurlar.

Sitelerde Paylaş

Hiç bir ateist hadislere bakıp ateist olmamıştır.

mükemmel bir tespit...

çünkü müslümanken hadislerin işime gelmeyenini zaten "BU SAHTE -UYDURMA- yahudi oyunu- israilyat" der geçerdim....tıpkı şimdilerde laik TR tatlısu müslümanları gibi..

ne zaman ki iş kurana geldi çattı......ne itiraz edebildim....ne inkar edebildim.......önce deist / sonra ateist oldum :( :(

asla ama asla bir müslüman hadisler yüzünden dinden çıkıp da ne başka bir dine -- ne de dinsizliğe geçmez.

kaldı ki ayetleri bile kırk takla attırıp / eğip büküp sıyrılmaya çalışıyorlar....

hadise mi kılıf uyduramayacaklar ?

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...