Jump to content

Buhari'ye iman eden ateistler

Recommended Posts

sende jeton bile yok (beyin) ki düşşsün ?

be evladım....hiç bi ateist kalkıp da tüm islamı sadece buhari ile eleştirmez......

anlayacağını sanmıyorum ama neyse....yazmış olayım gene de....

kim - hangi ateist dedi ki sana;

"tüm islam alemi buhariyi kabul eder - o yüzden de tek başına buhariyle tüm islamı ve islam konusunu eleştirebiliriz"

diye ?

islamı eleştirirken genelde KURAN üzerinden gideriz......bazen de hadisleri kullanırız.....kimin hadisi olduğu bizim için çok da TINNNN!!!! sen tırmıziye İMAN ediyorsundur......ali veli ise buhariye....

bana ne ???

burda kalkıp da MEZHEP eleştirisi mi yapıyoruz bizler ? bizi ne sanıyorsun ? herhangi bir MEZHEP üyesi mi ?

biz İSLAMI eleştiriyoruz...

sok artık bunu o KALIN KALAS KAFANA !!!

Jeton fikiridir ve düştüğü yer ise akıldır. Yani jeton akıl değil, fikirdir. :)

Hiçbir ateist tüm islamı buhari ile eleştirmez öyle mi ? Sen her ateistin ulu lideri misin ? Ben bu forumda sayısız kez Buharinin referans gösterilip "sünni islamın" değil doğrudan her yönüyle islamın eleştirildiğine şahit oldum. Şimdi ben gidip iki konuya baksam ve orada Buhariyi referans gösterip bütün islama sayan söven birinin herhangi bir iletisini buraya iliştirirsem n'apacaksın ?

Beni ya da bir başkasını, inanmadığı hiçbir fikir üzerinden eleştiremezsin. Ben bir fizikçiyim o da bir fizikçi. O adam çıktı saçma sapan bir laf söyledi ve sen o adamın saçma sapan lafı yüzünden bütün fizik camiasını töhmet altında bırakacak şekilde konuşuyorsun. Mantıklı mı ? TINN öyle mi? Anlamadın biliyorum öyle bön bön bakıyorsun ekrana.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 324
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Belki bilirsiniz, Edip diye bir sahtekar var, sayıları öğrenirken aklı 19'da takılı kalmış.

Tartışamadığı herkese kendi küçük aklınca Sünni ateist diye hakaret edip aşağıladığını zanneder.

Hiç bir ateist hadislere bakıp ateist olmamıştır. Ama Edip gibi inanma ihtiyacı aklının önünde gidenler hadislere bakıp "yalnız Kurancı" olurlar.

Ben kendisini tanımam etmem ama daha önce de dediğim gibi "sünni ateist" lafını ilk kez ondan duydum ve doğru olduğuna kanaat getirdim.

Öte yandan bu adamın "sahtekar" olduğunu nereden biliyorsun ? Şunu mu iddia ediyorsun yani bu adam aslında inanmmıyor ama yalanlarla milleti dolandırıyor, kendince cemaat yapıyor... Halbuki adamın bir cemaati yok, kimseden para toplamıyor, bu tür şeylerden de nefret ediyor. Adamın inancını, fikrini doğru bulursun bulmazsın, niye adama sahtekar diye hakaret ediyorsun ki ? Muhtemelen sahtekarın sözlük karşılığından haberin yok...

Sitelerde Paylaş
Bir ateist inanmadigi islami tabiiki islamin kutsal kitabi Kuranla ve hadisleriyle ve müslümanlarin davranislariyla da elestirecek!

Hristiyanlari da incil ile, kilise ile elestirecek!

Hindistanli da "inek tanrilariyla" elestirilecek.

Bu elestiriler icin bizim bunlardan birine IMAN etmemiz gerekmez!

Bak arkadaş, nüansı kaçırıyorsun.

Allah var imanet et !

+Etmiyorum. Tamam sıkıntı yok.

Muhammed peygamber pedofili idi !

+Buna iman eden islami kesim sapıktır ! Tamam sıkıntı yok.

+İşte islamın peygamberi, pedofili herif.... sıkıntı var

Ney o sıkıntı ? Bir kesimin fikirleri yüzünden bütün camiayı töhmet altında bırakman. Bunu evirip çevirip yazmaktan şu an yılmış durumdayım.

Sitelerde Paylaş

Hiçbir ateist tüm islamı buhari ile eleştirmez öyle mi ? Sen her ateistin ulu lideri misin ? Ben bu forumda sayısız kez Buharinin referans gösterilip "sünni islamın" değil doğrudan her yönüyle islamın eleştirildiğine şahit oldum. Şimdi ben gidip iki konuya baksam ve orada Buhariyi referans gösterip bütün islama sayan söven birinin herhangi bir iletisini buraya iliştirirsem n'apacaksın ?

Beni ya da bir başkasını, inanmadığı hiçbir fikir üzerinden eleştiremezsin. Ben bir fizikçiyim o da bir fizikçi. O adam çıktı saçma sapan bir laf söyledi ve sen o adamın saçma sapan lafı yüzünden bütün fizik camiasını töhmet altında bırakacak şekilde konuşuyorsun. Mantıklı mı ? TINN öyle mi? Anlamadın biliyorum öyle bön bön bakıyorsun ekrana.

1- beyin yoksa fikir de olmaz - akıl da olmaz. ki sende beyin olmadığı belli !! ben beyin kastında bulunmuştum...neyse...

2- göster...nerede sadece buhari ile tüm islam eleştirilmiş ? hiç bir ateist sadece buhari üzerinden yahut başka bir ravi üzerinden islam eleştirisi yapmaz...ne sanıyorsun ? ateist biri bi yerde buhariyi örnek gösterip eleştiri yaptı diye - tüm bilgisi herşeyi BUHARİ üzerine mi sanıyorsun ? bu kadar ahmak mısın ? buhariden de örnek verir buhari hadisine benzer ayetle de örnek verir başka bir ravi hadisi ile de örnek verir.....ilk eleştirisinde kimden yahut nereden örnek vereceğini sana mı soracak ? sen kimsin ?

3- TINN evet....dediğim gibi...genel olarak islam eleştiriliyor.....buhari de bu islamın içerisinde.....senin ona iman edip etmemen bir ateist için TINNN dır.....İSLAMIN içinde var mı ? yok mu ? buhari ? VAR tabiki de.....

yoksa buhari HRİSTİYAN AZİZİ mi ?

Sitelerde Paylaş

Ben kendisini tanımam etmem ama daha önce de dediğim gibi "sünni ateist" lafını ilk kez ondan duydum ve doğru olduğuna kanaat getirdim.

Öte yandan bu adamın "sahtekar" olduğunu nereden biliyorsun ? Şunu mu iddia ediyorsun yani bu adam aslında inanmmıyor ama yalanlarla milleti dolandırıyor, kendince cemaat yapıyor... Halbuki adamın bir cemaati yok, kimseden para toplamıyor, bu tür şeylerden de nefret ediyor. Adamın inancını, fikrini doğru bulursun bulmazsın, niye adama sahtekar diye hakaret ediyorsun ki ? Muhtemelen sahtekarın sözlük karşılığından haberin yok...

Sahtekar sıfatını ona uygun bulan içinden çıktığı Islam alemidir. Sıfatı beğenmiyorsan bu şikayetini diğer Islam Alim ve otoritelerine yapmalısın.

Sitelerde Paylaş

Bak arkadaş, nüansı kaçırıyorsun.

Allah var imanet et !

+Etmiyorum. Tamam sıkıntı yok.

+Buna iman eden islami kesim sapıktır ! Tamam sıkıntı yok.

+İşte islamın peygamberi, pedofili herif.... sıkıntı var

Ney o sıkıntı ? Bir kesimin fikirleri yüzünden bütün camiayı töhmet altında bırakman. Bunu evirip çevirip yazmaktan şu an yılmış durumdayım.

Kuran: "Kafirler domuzdur.... maymundur... hayvanlardan daha asagiliktir"

Burda sikinti var mi yok mu? :)

Sitelerde Paylaş

Sahtekar sıfatını ona uygun bulan içinden çıktığı Islam alemidir. Sıfatı beğenmiyorsan bu şikayetini diğer Islam Alim ve otoritelerine yapmalısın.

Aynı sıfatı sen de kullanıyorsun ve şu an muhattap olarak karşımda sen varsın. Bir başkalarının işlediği yanlış senin de aynı yanlışı işlemeni haklı göstermez.

Sitelerde Paylaş

Lan tosbağa,bir de Müslüman değilim diye yalan söylüyorsun!

Sen müslümanın kralısın ama işid terbiyesi görmen gerekir..Yetmez yani!

Devam edelim..Senin dinin ne ki?Kuran'ın ne ki?Buhari'n adam olsun!

Peygamber'inin cinsel hayatını düzenleyen kutsal kitabın neyse,Buhari'de o'dur..

Yazdıkları da sizin gibi mallara hitap eder.

Git işid'e müslümanlık öğren biraz..onlar gerçek müslümandır,Buhariyide tartışırsınız,ne güzel olur.. Hem adamlar Arapça da biliyor,bilmediğin,anlamadığın yerleri sorarsın,tabi kellen gitmezse!

Sitelerde Paylaş

1- beyin yoksa fikir de olmaz - akıl da olmaz. ki sende beyin olmadığı belli !! ben beyin kastında bulunmuştum...neyse...

2- göster...nerede sadece buhari ile tüm islam eleştirilmiş ? hiç bir ateist sadece buhari üzerinden yahut başka bir ravi üzerinden islam eleştirisi yapmaz...ne sanıyorsun ? ateist biri bi yerde buhariyi örnek gösterip eleştiri yaptı diye - tüm bilgisi herşeyi BUHARİ üzerine mi sanıyorsun ? bu kadar ahmak mısın ? buhariden de örnek verir buhari hadisine benzer ayetle de örnek verir başka bir ravi hadisi ile de örnek verir.....ilk eleştirisinde kimden yahut nereden örnek vereceğini sana mı soracak ? sen kimsin ?

3- TINN evet....dediğim gibi...genel olarak islam eleştiriliyor.....buhari de bu islamın içerisinde.....senin ona iman edip etmemen bir ateist için TINNN dır.....İSLAMIN içinde var mı ? yok mu ? buhari ? VAR tabiki de.....

yoksa buhari HRİSTİYAN AZİZİ mi ?

Sen ciddi ciddi kendini ateistlerin ulu lideri falan zannediyorsun hepsinin adına konuştuğuna göre.

Şimdi anlaşalım beni boş yere yorma. Ben bu forumdan sana sadece buhariyi referans gösterek, buhariye inanan islam kesimini değil tüm islam cemiyetini töhmet altında bırakacak şekilde yazılmış iletiler bulacağım. Tamam ? Şimdi değil, şu an pek zamanım yok ama en geç yarın tamam ? Ben bunu yaptıktan sonra sen benden özür dilecek ve yanıldığını kabul edeceksin ? Ben eğer öyle bir ileti bulamazsam, ben özür dilecek ve yanıldığımı kabul edeceğim ? Anlaştık mı ?

Buhariyi islam içinde gören sensin, kendine müslüman diyen ve buhariyi müslüman olarak görmeyenler de var. Ondan sonra ben "buhariye iman eden ateistler" deyince kızıyorsunuz :) İşte al, en büyük kanıtı sensin.

Sitelerde Paylaş

Lan tosbağa,bir de Müslüman değilim diye yalan söylüyorsun!

Sen müslümanın kralısın ama işid terbiyesi görmen gerekir..Yetmez yani!

Devam edelim..Senin dinin ne ki?Kuran'ın ne ki?Buhari'n adam olsun!

Peygamber'inin cinsel hayatını düzenleyen kutsal kitabın neyse,Buhari'de o'dur..

Yazdıkları da sizin gibi mallara hitap eder.

Git işid'e müslümanlık öğren biraz..onlar gerçek müslümandır,Buhariyide tartışırsınız,ne güzel olur.. Hem adamlar Arapça da biliyor,bilmediğin,anlamadığın yerleri sorarsın,tabi kellen gitmezse!

Aha bir diğer "sıçımbok" 1 yaş altı küfür zekalı arkadaş daha katıldı. Sen de şöyle geç

Benim yıllarca okuduğum psikoloji biliminin büyük kısmı cinselliktir. Siz cinselliğin ayıp bir şey olduğunu zannedebilirsiniz, bu cehaletle büyütüldünüz, benim içinse cinsellik mefhumu tabiidir. Sana böyle şeyleri anlatsam da anlamayacaksın o yüzden uzatmanın bir anlamı yok.

Ha bir gerçek-yalan müslümanlık belirleme kurumu var sen de onun başkanısın. İlginç bir şey, bu forumdaki ateistler yani ilahi reddedenler kendilerinin ilah olduklarını düşünüyorlar. Ne kadar ilginç.

İŞİD'den çok bir farkınız yok bence. Bana küfürler ediyorsunuz, hakaretler ediyorsunuz burada aileme söven bile çıktı. Belki beni tek başıma bulsanız öldürürsünüz bile o kadar nefret ve kin bürümüş gözünüzü. Siz İŞİD gerizekalılığın hafif budanmış ama aynı yobazlık tadındaki Türk versiyonusunuz işte.

Sitelerde Paylaş

"Biz osmanlı torunuyuz bize yan bakanın ümüğünü sıkarız" zihniyetinin "ateist" versiyonu olduğunu gösteriyor. Bu forumda "ateist aydın kişidir" lafının bir aldatmaca olduğunu aslında ateistin de yobaz ve atarlı müslümanlarda hiçbir farkı olmadığını gösteriyor. Çıkıp "ramazan da sokakta sigara içsek dayak atıyorlar, zulme bak" diye çığırıyorsunuz ama belli ki çoğunluğu ele geçirseniz size laf söylemeye cesaret edeni ulu orta yakacaksınız. İÇiniz nefret kin ve aşağılık duygusuyla kaynıyor. Elbette sözüm her ateiste değil, çoğu ateist (özellikle türk ve doğu milletlerinden olmayanlar) genelde akıllı ve saygılı insanlar. Ama bir dediğimi bir daha diyeceğim, türkten ateist bile olmaz.

Sizler, rasyonel düşünecek kadar zeka seviyesi gelişmiş insanlar değilsiniz. Öyle olsaydınız, size bir önerme yapan bir kişiye ard arda hakaret ve küfür etmek yerine başka bir mantıklı önermeyle cevap verirdiniz ama...

Sen de gerizekalısın biz sana kibarlık yapıp gerizekalı olduğunu söylemiyoruz .

Sitelerde Paylaş

Bu salağa cevap vermeyin tıpkı ahlak yok ahlaksız olun diyen bir arkadaş vardı onun gibi kafayı üşütmüş.

O kim bilmiyorum ama hakikaten, ahlakı yaratan insan endüstirisi değil midir ? Tıpkı dinler gibi ? Ahlakın varlığına inanmak zorunda değilsin. Mesala gidip ensest ilişkiye girsen ve bunu yaparken kondom kullansan sorun ney ? Biyoloji buna müsaade ediyor, neticede sakat çocuk doğma ihtimali de yok. Hem oedipus kompleksini araştırısan buna karşı psikolojik arzularımız olduğunu da öğrenirsin. "Kafayı üşütmüş" deyip meseleyi kesip atmak işin kolay tarafı, bu yazdığım bir önerme yani mantıksal düşünce örneğidir. Niye kafayı üşütmek olsun ?

Mesala inançlı biri çıkar der ki "Rabbim yasakladı, yapamam". Adam Rabb'in var olduğuna inanıyor ama senin ahlakın var olduğuna inanman için bir sebebin var mı ? Halbuki ahlakı, etik kuralları da uyduran bizler değil miyiz ?

Sitelerde Paylaş

Aha bir diğer "sıçımbok" 1 yaş altı küfür zekalı arkadaş daha katıldı. Sen de şöyle geç

Benim yıllarca okuduğum psikoloji biliminin büyük kısmı cinselliktir. Siz cinselliğin ayıp bir şey olduğunu zannedebilirsiniz, bu cehaletle büyütüldünüz, benim içinse cinsellik mefhumu tabiidir. Sana böyle şeyleri anlatsam da anlamayacaksın o yüzden uzatmanın bir anlamı yok.

Ha bir gerçek-yalan müslümanlık belirleme kurumu var sen de onun başkanısın. İlginç bir şey, bu forumdaki ateistler yani ilahi reddedenler kendilerinin ilah olduklarını düşünüyorlar. Ne kadar ilginç.

İŞİD'den çok bir farkınız yok bence. Bana küfürler ediyorsunuz, hakaretler ediyorsunuz burada aileme söven bile çıktı. Belki beni tek başıma bulsanız öldürürsünüz bile o kadar nefret ve kin bürümüş gözünüzü. Siz İŞİD gerizekalılığın hafif budanmış ama aynı yobazlık tadındaki Türk versiyonusunuz işte.

Bu adam gizli bir Edipçi .Edip de bunun gibi ateistler Buhariye iman ediyorlar diye ağlıyor.

Sitelerde Paylaş

Sen de gerizekalısın biz sana kibarlık yapıp gerizekalı olduğunu söylemiyoruz .

Zaten biraz tutarlı biri olmasam bu tartışma

Vay ben senin

Ben de sinin

Ben senin soyunu sopunu

Ben de senin gelmişini geçmişi

gibi bir tartışmaya dönecek. Burada 1 tek kişi gördüm tutarlı bir şekilde soru soran o da Haci'ydi. Çocukların yaptığı tükürük kavgası vardır. Karşı karşıya geçerler, biri birine tükürür ardından o da diğerine... Halen aynı seviyedesiniz.

Sitelerde Paylaş

Bu adam gizli bir Edipçi .Edip de bunun gibi ateistler Buhariye iman ediyorlar diye ağlıyor.

Halbuki ben "Edip diye bir adam var sizin gibiler sünni ateist diyor adam haklıymış" diye önceden belirtmiştim. Hem adamın fikirlerini olduğu gibi kabul ediyorsam niye saklayayım ? Açık açık söylerim. Adamın o sözü çok hoşuma gitti ve doğru olduğuna kanaat getirdim. İfadeleriniz, her sözüme hakaret ve küfürler karşılık vermeniz... tam "atarlı osmanlı sünni torunları" kıvamındasınız işte gözümün önüne ramazanda oruç tutmayanı döven krolar geliyor size bakınca.

Sitelerde Paylaş

Aynı sıfatı sen de kullanıyorsun ve şu an muhattap olarak karşımda sen varsın. Bir başkalarının işlediği yanlış senin de aynı yanlışı işlemeni haklı göstermez.

Edip'e bu sıfatı ateistler vermedi, müslüman alim kardeşleri verdi. Edip'te başka müslüman alimleri sahtekarlıkla suçlar. Bana sorarsan hepsi haklıdır.

Yalan/ayıplı mal veya hizmet satan herkes sahtekardır. Hepsi yalan sattığı için birbirlerini iyi bilirler. Yalan mal sattıklarını ateistlerde bilir. Birgün sen de öğreneceksin inşallah :)

Not: Bir zamanlar Edip bu foruma gelmişti ve uzun tartışmalar ve hodri meydanlardan sonra rezil olup kaçmıştı. Eskiler bilirler.

Sitelerde Paylaş

Peygambere helal bize haram,böyle cinsellik mi olur lan? İnsan bu canı çeker!

Bizim şeyimiz yok mu!

Bu Nasıl doğal cinsellik!

Sitelerde Paylaş

Gerçekler o ki 15 yaşında bile olmayan "sıçımbok" zihniyetindeki bir çocuğu hakikat edinecek kadar ilim sahibisin.

Bugün nikah için bedel biçmeden sadece öyle kabul edip evlenenler bedava mı kendini satıyor ? O halde yeryüzünde evlenen her kadın kendini bedelsiz, bedava satan yollulardır, ne güzel mantık vallahi. Evlenmek, hukuk bir işlem yani bir akd dir. Bu hukuki işlemi fuhuş sektörü mü zannediyorsun sen ? Daha önce de söyledim, gene söyleyeceğim. Sapık fantezilerinizi kendinize saklayın. Bir insanın annesine küfür edecek kadar alçalmış ergenleri haklı bulabiliyorsan, bırak benim inancımı senin inançsızlığını... insanlığından, vicdanından şüpheye düş !

hukuki olarak para karşılığı yada mal karşılığı yapılan anlaşmalarin tamamı satışa girer. Yapılan işlem alım-satım işlemidir.kişiler arası herhangi bir dini veya hukuki dayanaği olmayan kişilerin bedelsiz yaptığı anlaşmalar ticari hüküm arz etmez. Ayrıca evlilik ki evliyim sizin deyiminiz ile hukuki bir fuhuş oluyor. Çünkü kişiler evlilikte belirli bir mal karşılığı bu hizmeti birbirlerine takdim ediyor.

Cinsel ilişkiyi devlet korumasına almak ile genel evlerde görülmesi arasında fark zaten yok.

tarihinde ateistdusunce tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...