Jump to content

bakara-230

Recommended Posts

• İleti 67
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

İslamın hükümlerini ben çok seviyorum arkadaşlar. islamın hükümleri serttir ama insanlığın huzuru içindir bunlar . akil ve mantık çerçevesinde düşündüğümüzde bu ince ayrıntıyı anlarız. Kuran ın en sevdiğim huyudur bu. Hüküm serttir ama sonuç çok güzeldir.

evet...çok güzel bir sonuçla karşılaşıyoruz....

karını başka bir erkeğin altına sürüp geri alıyorsun...

kadın için de - senin gibiler için de mükemmel bir sonuç !!!

:D :D :D

Sitelerde Paylaş

boşanmış kadın denilince ne aklına geliyor dedim sadece :)

Bu Kuran neden hep erkeklere hitap ediyor?

Bakara/230. Eğer erkek karısını (üçüncü defa) boşarsa, kadın, onun dışında bir başka kocayla nikâhlanmadıkça ona helâl olmaz.

Örnek olarak bu ayet. Kuran olaylara hep erkek açısından bakıyor, oysa evlilik çift taraflı bir olay.

Neden boşanma durumunda demiyor da erkek karısını boşarsa deniyor? Neden erkek boşadığı kadınla tekrar evlenmesi için o kadının başka bir erkekle evlenip boşanılması şartı koşuluyor da erkek için koşulmuyor? Madem eşitlik, adalet diyoruz, o zaman erkek de eski karısı ile tekrar evlenebilmek için başka bir kadınla evlenip boşansın.

Sitelerde Paylaş

evet...çok güzel bir sonuçla karşılaşıyoruz....

karını başka bir erkeğin altına sürüp geri alıyorsun...

kadın için de - senin gibiler için de mükemmel bir sonuç !!!

:D :D :D

Kuranin bu ayetle anlatmak istediği nedir? Bak eşini iyi seç onunla iyi geçin yoksa bir dahaki sefere rahatsiz olabilecegin bir durumla karsilarsin diyor islam.

Sitelerde Paylaş

Kuranin bu ayetle anlatmak istediği nedir? Bak eşini iyi seç onunla iyi geçin yoksa bir dahaki sefere rahatsiz olabilecegin bir durumla karsilarsin diyor islam.

islama ne benim evliliğimden yahu....

samana kızar boşanırız karımla.....bi daha evleniriz....tekrar boşanırız - bu sefer çöpe kızarız.....bi daha evleniriz....

istersek ömür boyu her sene boşanır evleniriz...

islama ne ? sana ne ? kime ne ?....

peki SEN neden karını başka erkeğin altına sürme gereği duyuyorsun ki illa ?

:D

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

islama ne benim evliliğimden yahu....

samana kızar boşanırız karımla.....bi daha evleniriz....tekrar boşanırız - bu sefer çöpe kızarız.....bi daha evleniriz....

istersek ömür boyu her sene boşanır evleniriz...

islama ne ? sana ne ? kime ne ?....

peki SEN neden karını başka erkeğin altına sürme gereği duyuyorsun ki illa ?

:D

islam nedir? islam mutlu yasamanin formülüdür derim ben. islam huzurdur refahtır düzendir diyoruz dimi? Sen diyosun ki kardeşim ben karimi istedigim zaman boşar evlenirim diyosun. Yahu bu çocuk oyuncağı mı. Bunu yapmak evlilik kurumunu zayıflatır sevgiyi azaltır. İslam bunu sevmez kaosu sevmez islam.

Sitelerde Paylaş

islam nedir? islam mutlu yasamanin formülüdür derim ben. islam huzurdur refahtır düzendir diyoruz dimi? Sen diyosun ki kardeşim ben karimi istedigim zaman boşar evlenirim diyosun. Yahu bu çocuk oyuncağı mı. Bunu yapmak evlilik kurumunu zayıflatır sevgiyi azaltır. İslam bunu sevmez kaosu sevmez islam.

he canım tabi öledir.....

insanların kızabileceğini - bunun bir kaç defa tekrarlanabileceğini dahi kestiremeyen bir allah....

neymiş ? 3. defa boşanırsam karımdan - başka erkekle evlenip yatmadan geri evlenemeyeceğim karımla....

aynı apartmandan biriyle evlendir eski karını...adam bi güzel üstünden geçsin kadının....

sonra geri al.....tekrar evlen...

aynı apartmanda huzurlu mutlu yaşayın hepiniz...!!!

:D :D

islam huzur verir.......YERSEN !!!!!!!!!

hangi-kafayla-huzur-islamda-diyorlar.jpg

huzur-islamdam%C4%B1.jpg

Z%C4%B1nd%C4%B1k-japonya-huzursuzluk-i%C

http://www.hayatinanlaminedir.com/islam-dininde-problem-nerede/hangi-kafayla-huzur-islamda-diyorlar/

Sitelerde Paylaş

he canım tabi öledir.....

insanların kızabileceğini - bunun bir kaç defa tekrarlanabileceğini dahi kestiremeyen bir allah....

neymiş ? 3. defa boşanırsam karımdan - başka erkekle evlenip yatmadan geri evlenemeyeceğim karımla....

aynı apartmandan biriyle evlendir eski karını...adam bi güzel üstünden geçsin kadının....

sonra geri al.....tekrar evlen...

aynı apartmanda huzurlu mutlu yaşayın hepiniz...!!!

:D :D

islam huzur verir.......YERSEN !!!!!!!!!

hangi-kafayla-huzur-islamda-diyorlar.jpg

huzur-islamdam%C4%B1.jpg

Z%C4%B1nd%C4%B1k-japonya-huzursuzluk-i%C

http://www.hayatinanlaminedir.com/islam-dininde-problem-nerede/hangi-kafayla-huzur-islamda-diyorlar/

Sen esini iyi sec onunla iyi gecin buna gerek kalmaz kardeşim. Zaten sana 1 fırsat daha veriyor allah. Ama cekirge 1 sıçrar 2 sıçrar ama 3üncüde ele geçer hesabı :) Ben ne dedim islamın hükmü serttir ama bunlar insanlarin anladığı dildendir. Bugun hırsızlık yapan adam bi kac sene yatip çıkıyor dimi yada birisini öldüren bi katil aflardı indirimlerdi yalanci sahitlerdi rüsvetti iyi avukatlardi derken cezasini büyük oranda indiriyor. Ama islam dur diyor bende hikmet var eger birini oldurursen sende olursun eger hirsizlik yaparsan kolunu kaybedersin akilli ol diyor. e sen korkmazmisin bunlari duyunca
Sitelerde Paylaş

Sen esini iyi sec onunla iyi gecin buna gerek kalmaz kardeşim. Zaten sana 1 fırsat daha veriyor allah. Ama cekirge 1 sıçrar 2 sıçrar ama 3üncüde ele geçer hesabı :) Ben ne dedim islamın hükmü serttir ama bunlar insanlarin anladığı dildendir. Bugun hırsızlık yapan adam bi kac sene yatip çıkıyor dimi yada birisini öldüren bi katil aflardı indirimlerdi yalanci sahitlerdi rüsvetti iyi avukatlardi derken cezasini büyük oranda indiriyor. Ama islam dur diyor bende hikmet var eger birini oldurursen sende olursun eger hirsizlik yaparsan kolunu kaybedersin akilli ol diyor. e sen korkmazmisin bunlari duyunca

anlatamadık galiba ?...

eşini iyi seçsen de - bu hiç tartışmayacağınız - kavga etmeyeceğiniz...birbirinize kötü söz söylemeyeceğiniz manasına gelmez...

nerdeymiş öle güllü bahçeli evlilikler ?....

illaki olur kavga edersin....ters anına gelir......sen onu yahut o seni boşar...veya anlaşarak boşanırsınız....bu 4 - 5 - 6 yada daha fazla da tekrar edebilir....

bu durumda ille karını başka erkeğin altına yatırmak istemendeki ısrar niye ?...

sırf 1400 yıl önceki çöl yazıtları dedi diye mi ? yoksa ayrı bir fantezin mi var ?

Sitelerde Paylaş

İslâm'da, hiç bir kadın, kendi öz irâdesiyle evlenmez; o kadın, birisine satılır!

Bu arada; aramıza, yeni bir ateist katıldı. :lol:

Hoşgeldin, imansızvezikirsiz.

Sana da anımsatalım. Senin gibi kara câhiller, burada tutunamıyor. Koskoca âlimler bile, kıçını dönerek, defolup- gitti burdan.

Sen de, câhil kafanla, geliyorsun ve çoğunluğu yükseköretimli kişilere, Arap'ın putperestliğini övüyorsun! Âferin! :D

Sitelerde Paylaş

İslâm'da, hiç bir kadın, kendi öz irâdesiyle evlenmez; o kadın, birisine satılır!

Bu arada; aramıza, yeni bir ateist katıldı. :lol:

Hoşgeldin, imansızvezikirsiz.

Sana da anımsatalım. Senin gibi kara câhiller, burada tutunamıyor. Koskoca âlimler bile, kıçını dönerek, defolup- gitti burdan.

Sen de, câhil kafanla, geliyorsun ve çoğunluğu yükseköretimli kişilere, Arap'ın putperestliğini övüyorsun! Âferin! :D

islam da kadın satılık demek kadar saçmalık olurmu ya. kuran da çok sevdiğim bir ayet var. KADININ DA HAKLARI VAR DİYO KURAN. Bundan baska kim ne söz söyleyebilir. Bu ayeti neden görmüyosunuz. Bu ayete niye kör oluyosunuz

Sitelerde Paylaş

islam da kadın satılık demek kadar saçmalık olurmu ya. kuran da çok sevdiğim bir ayet var. KADININ DA HAKLARI VAR DİYO KURAN. Bundan baska kim ne söz söyleyebilir. Bu ayeti neden görmüyosunuz. Bu ayete niye kör oluyosunuz

Savlarda buluınurken, bize, alıntı ver; yâni Kuan'dan, ya da, en azından, hâdislerden örnekler ver. Ama sürekli yaptığın gibi, kafadan uydurma.

Unutma: Kafadan uydurursan ve Kuran'la çelişirsen, hemencecik tevbe etmen gerekir!

Şimdi senden ricâm: "KADININ DA HAKLARI VAR" dediğin "alıntı", hangi sûrenin, hangi âyetinde geçiyor?

Sitelerde Paylaş

Savlarda buluınurken, bize, alıntı ver; yâni Kuan'dan, ya da, en azından, hâdislerden örnekler ver. Ama sürekli yaptığın gibi, kafadan uydurma.

Unutma: Kafadan uydurursan ve Kuran'la çelişirsen, hemencecik tevbe etmen gerekir!

Şimdi senden ricâm: "KADININ DA HAKLARI VAR" dediğin "alıntı", hangi sûrenin, hangi âyetinde geçiyor?

Benim savlarımın kaynağı kurandır kardeşim. hadisler bizim hakikat rehberimiz olamaz. kuran ben mufassalım ben eksiksizim ben tamamlanmış bir ögütüm benden öğüt alın diyor. konuyu uzatmayalım kadın konusunda kurana baktığımızda hayran kalmamak elde değil. benden ayet istedin al sana ayet bakara 228. ne diyo orda "Erkeklerin kadınlar üzerindeki hakları gibi, kadınların da erkekler üzerinde hakları vardır. " aynen kopyaladım sana ayeti ya. Kadının hakları olduğunu söyleyen bir kitap hemde 1400 yıl önce bir cehalet yuvasının icinde söyleniyor bunlar. kız cocuklarının diri diri gömüldüğü bir toplumda bunları söylemek cesaret ister. Bu ayet kız cocukları da kapsayan bir ayettir aslında. tarihinde imanvezikir tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

kuranda kadın bir MAL dır....

bakara 223 : kadınlarınız sizin için bir tarladır.

allahının gözünde kadının değeri ancak bir tarla kadardır....

tarla : MAL !

ayrıca :

11380043_870232063025389_1253729429_n.jp

islamda-kad%C4%B1na-dayak.jpg

islam-da-kadinin-yeri_361031.jpg1545989_801336446570175_2383258463006073

islam-%C3%BClkeleri-aras%C4%B1-kad%C4%B1

http://system-error.uludagsozluk.com/&p=34

f8vx2.jpg

irang.jpg?w=640&h=425Kad%C4%B1na-ehliyet-verilse.jpgresim5yc8.jpg

CTEbClfWcAA-MyZ.jpg

Sitelerde Paylaş

karikateist-kad%25C4%25B1n.jpg

İslamda Kadın Köle - (SATILIK MAL / CARİYE)

isid-ezidi-kadin-670.jpg

Müminun Suresi 6 Ayet - Ancak eşleri ve ellerinin sahip olduğu cariyeleri hariç. Bunlarla ilişkilerinden dolayı kınanmış değillerdir.
Ahzab Suresi 52 Ayet - Bundan başka kadınlar sana helâl olmaz. Bunları başka eşlerle değiştirmek de olmaz. İsterse güzellikleri hoşuna gitsin. Ancak sahip olduğun cariyen başka. Allah her şeye gözcü bulunuyor.

kafes.jpg

Nisa Suresi 24 Ayet - Bir de harb esiri olarak sahibi bulunduğunuz cariyeler müstesna, evli kadınlarla evlenmeniz de size haram kılındı. Bütün bunlar Allah'ın üzerinize farz kıldığı hükümlerdir. Bunların dışında kalanlar ise iffetli olarak zina etmeksizin mallarınızla mehir vermek suretiyle evlenmek istemeniz size helal kılındı. O halde onlardan nikah ile faydalanmanıza karşılık mehirlerini kendilerine verin ki, bu farzdır. O mehri takdir edip kesinleştirdikten sonra birbirinizi razı etmenizde bir mahzur yoktur. Şüphesiz ki Allah her şeyi çok iyi bilendir, hüküm ve hikmet sahibidir.

141020141435391166464_2.jpg

Ahzab Suresi 50 Ayet - Ey peygamber! Biz bilhas sa sana şunları helâl kıldık: Mehirlerini vermiş olduğun eşlerini, Allah'ın sana ganimet olarak ihsan buyurduklarından sahip olduğun cariyeleri, amcalarının kızlarından, halalarının kızlarından, dayılarının kızlarından, teyzelerinin kızlarından seninle beraber hicret etmiş olanları, bir de mümin bir kadın kendini peygambere hibe ederse, peygamber nikâh etmek istediği takdirde, onu başka müminlere değil de sadece sana mahsus olmak üzere helâl kıldık. Onlara eşleri ve cariyeleri hakkında neyi farz kıldığımızı biliyoruz. Bunlar sana hiçbir darlık olmaması içindir.

Nur Suresi 32 Ayet - Aranızdaki bekarları, kölelerinizden ve cariyelerinizden iyi davranışta olanları evlendirin.

Sitelerde Paylaş

Kuranda miras konusunu iyice okudunuz mu siz? Okusaydınız orda kadına daha çok hak tanindigini anlardiniz. Size tavsiyem bir kez daha dikkatle okuyun. Now you not see...

kahkaha.jpg

kadın erkeğin yarısı kadar miras alır.. (KAYNAK : KURAN)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...