Jump to content

'Allah' diyen rezidans

Recommended Posts

allah-diyen-rezidans-2912151200_m2.jpg

Gaziantep'te inşa edilen ICONOVA rezidans projesinin mimari tasarımında Arapça 'Allah' yazısından esinlenildiği iddia edildi.

İleri Haber sitesinin haberine göre, Gaziantep'te Şireci Grup ve Acarsan Holding ortaklığında inşaatına başlanan ve 2016 yılının eylül ayında yapımı bitirilecek olan ICONOVA rezidans projesinin mimarı tasarımında Arapça 'Allah'yazısından esinlenildiği iddia edildi. konu sosyal medyada da tartışmaya neden oldu.

Konut fiyatlarının 850 bin liradan başladığı ve 162 metrelik kulesiyle Gaziantep'in en yüksek binasını içinde barındıracak olan projenin inşa edildiği 51 bin 916 metrekarelik arsa, öncesinde TOKİ'den Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'ne devredilmiş, düzenlenen ihaleyle de 98 milyon liraya Şireci Grup'a satılmıştı.

gg(1).jpg

jkl(4).jpg

jghjh.jpg

http://odatv.com/allah-diyen-rezidans-2912151200.html

Sitelerde Paylaş

"Allah" sözcüğü, "elif" ile birlikte, 5 kolondan oluşuyor; oysa bu "yüksek gecekondu", 7 kolondan oluşuyor.

İlişiği yok!

Eğer mimarlar, "Alla" ismine benzer bir yapı planladıklarını açıklarlarsa, bu, Müslümanlar açısından, açıkça "savaş ilânı"dır!

Sitelerde Paylaş

prefabrik de olmaz mı hocam ?

Hayır olmaz.. :)

Genelde dar gelirlilerin Allah'a daha yakın olduğu söylenir ama esasında dar gelirli Allah'a çok uzaktır..

Mesela geçen hafta Kayseri'de bir üvey anne olayı konuşuldu..Çocukların g.tüne oklava sokup çıkaran bu Kayserili kadın,komşularının sözlerine göre son derece dindar birisiymiş..!

Dar gelirlinin Allah demesi içten değildir..Bu bir sürü psikolojisidir..Bu insanlar kızınca Allah'a kitaba filan da söverler..

Gerçekten Allah diyenler,Allah'ı kullananlardır..Mesela bir siyasetçi veya bir ilahiyatçı..Bunlar Allah demekten çok zor vazgeçerler..Çünkü hayatları Allah'a bağlı..Mesela suudlar..Hayatlarından Allah'ı çıkarırlarsa aç kalırlar,ölürler..

Bu bakımdan dar gelirli Allah'a uzaktır..Dar gelirli rahatlama adına ve çevresinden dolayı Allah der..Aslında Allah'ı ve dinini zerre kadar bilmez..

Toparlarsak,tabi ki rezidanslar Allah diyecektir..Dar gelirlilerin evleri değil..

''Fakirler daha dindar olur'' diye genel bir kanı var ya..Böyle bir görüntü var ama ben bir fakiri bir zenginden daha kolay dinden çıkarırım..Bunu söylüyorum..

Sitelerde Paylaş

ver parayı allah katında yer edin.

Sende ye ,sende iç sende siç ,icma yap . Sevap kazan.

Hakarete gerek yok. İnsan rezidans yaptırır ve satıyor. Şöyle yaptı böyle yaptı demenin ne anlamı var. Kendi rezidansı kendi parası nasıl isterse öyle yapar. Eğer halkla ters düşmüyorsa ve halkı incitmiyorsa bize de hayırlı olsun demek düşer sonuçta yüzlerle insan çalışacak ailesine ekmek götürecek.

Sitelerde Paylaş

Hakarete gerek yok. İnsan rezidans yaptırır ve satıyor. Şöyle yaptı böyle yaptı demenin ne anlamı var. Kendi rezidansı kendi parası nasıl isterse öyle yapar. Eğer halkla ters düşmüyorsa ve halkı incitmiyorsa bize de hayırlı olsun demek düşer sonuçta yüzlerle insan çalışacak ailesine ekmek götürecek.

sizce ben hakaret mi ettim? Yoksa zenginlerin oturacağı rezidansta günlük normal olayları mi aks ettim?
Sitelerde Paylaş

Yok böyle olurmuymuș, yok savaș ilanıymıș, yok çok çirkinmiș, vs..

Bence gayet normal ve doğal, çünkü çoğunluğu dindar muzafakar olan bir memlekette buna benzer projeleri pazarlamak kolaydır.

Kiliseye benzeyen binalar yapacak değillerdi herhalde !! :D

Bu siyasi manzara değișmediğı müddetçe buna benzer daha çok projeler göreceksiniz. Kendinizi buna alıștırın.

Kapitalizmin cilveleri iște, bu sistemi savunanların kulakları çınlasın.

Hem bu sistemi savunurlar, hem de getirdiği sonuçlardan yakınırlar. Hadi kolay gelsin.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yok böyle olurmuymuș, yok savaș ilanıymıș, yok çok çirkinmiș, vs..

Bence gayet normal ve doğal, çünkü çoğunluğu dindar muzafakar olan bir memlekette buna benzer projeleri pazarlamak kolaydır.

Kiliseye benzeyen binalar yapacak değillerdi herhalde !! :D

Bu siyasi manzara değișmediğı müddetçe buna benzer daha çok projeler göreceksiniz. Kendinizi buna alıștırın.

Kapitalizmin cilveleri iște, bu sistemi savunanların kulakları çınlasın.

Hem bu sistemi savunurlar, hem de getirdiği sonuçlardan yakınırlar. Hadi kolay gelsin.

ben hala kapıtalizmi savunuyorum .zira vahşi kapıtalizm ortada inanç bırakmaz hepsini sömürür. Aptallar sömürülmeli. Doğal seçilim şart.
Sitelerde Paylaş

ben hala kapıtalizmi savunuyorum .zira vahşi kapıtalizm ortada inanç bırakmaz hepsini sömürür. Aptallar sömürülmeli. Doğal seçilim şart.

Vahși mahși, ben anlamam. Kapitalizmin temelinde herhangi bir ürünü en iyi bir șekilde satmak/pazarlamak yatar.

Yukarıdaki projeyi hazırlayanların ürünlerini müslüman mahallesinde satmak istedikleri așikar.

Bașka bir mahallede satmak isteselerdi görüntü farklı olurdu, bence bu gayet normal.

.

Sitelerde Paylaş

Vahși mahși, ben anlamam. Kapitalizmin temelinde herhangi bir ürünü en iyi bir șekilde satmak/pazarlamak yatar.

Yukarıdaki projeyi hazırlayanların ürünlerini müslüman mahallesinde satmak istedikleri așikar.

Bașka bir mahallede satmak isteselerdi görüntü farklı olurdu, bence bu gayet normal.

.

en güzel yani da bu zaten :)

Normal olduğunu düşün yargılama. Sen kazanıyorsun haklı olan sensin izlenimi ver .ve alabildiğin kadarını al.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...