Jump to content

İslamda Ramazan Saçmalığı

Recommended Posts

Bahailerde oruç tutuyorlar ama onlarda Ramazan yok. Her insanın Ramazanı farklı oluyormuş.

İncilde İsaya soruyorlar Yahyanın  öğrencileri oruç tuttukları şarap içmedikleri halde  biz neden Oruç tutmayıp şarap içiyoruz?

İsa şöyle cevap veriyor:Güvey aralarında olduğunda davetliler yas tutmaz. Güvey ayrıldığında davetlilerinde oruç  tutacakları zaman gelecektir.Eski kumaş Yeni kumaş parçası ile yamanmaz,Eski şarap testisine yeni şarap  konulmaz.Testiyi çatlatır!Dindar arkadaşın bunların manasını düşünmesini tavsiye ederim.Ama tabiki bu arkadaş İncil muharreftir  beni bağlamaz diyecektir.:)

tarihinde yeniçeri53 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 56
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Oruç sırasında akşamki yemeği düşünmekten, açları düşünemez insan zaten... Ramazanda gıda ürünlerine talebin artması bunun bir göstergesidir.

Amaç fakiri düşünmek olsaydı "1 ay boyunca beslenmeye aynı bütçeyi ayırın" denilebilirdi. Neticede aç denilen insan da, gündüz yiyip içecek birşeyler buluyor.

Ayrıca sokakta aç birine yemek ısmarlamak istesen "oruç yemekten ayıplanacak" diye çekinirsin. o zaman bu nasıl açları düşünmek olabilir? Açların halinden anlayacaksanız, önce yeme içme özgürlüğü getirin. Kuranı yazanlar buna benzer birçok sorunu düşünememişler. çünkü amaç insanları itaatkar hale getirmek.

Bu arada herkesin ramazan(dan kurtulma) bayramı kutlu olsun.

Sitelerde Paylaş

Kanaatımca İbrahimi anlamda oruç yaşamda çok ağır darbeler alıp yaşam sevgi ve mücadelesini kaybeden insanların yeniden yaşama dönme çabalarıdır.İncilde bahsedilen  güvey yada İsa aslında Yaşam sevgisi ve ona bağlı olan mücadelesidir.Eski kumaş yeniyle yamanmazdan  kasıt ise bu halde olan insanları   yaşam mücadelesine icbar etmeyin .Onların halleri  .buna müsait değildir .Kuranda bu halleri  Sayılı günlerdir  geçer! diyerek ortaya koyulan manevi bilmeceye  kopya vermiştir.

Yemek ve içmeğe gelince bunlar manevi gıdalardır ve  manevi sudur.Gıdalar nasıl bizi beslemekle beraber  iç organlarımızıda yorarlarsa  yaşamdaki her mücadelemizde aynı zamanda  Manevi açıdan gıdalarımızdır.Bizi hem güçlendirirler hemde yorarlar.Manevi su ise  tıpkı   maddi su nasıl yaşamımızın bir olmazsa olmazıysa   Yaşam Zevklerimizde   BİLİNCİMİZİN  olmazsa olmazlarındandır. İşte onlar manevi birer sudurlar.Ancak yaşamda ağır darbeler yediğimiz durumlarda mecbur kalmadıkça bunlara yönelemeyiz.Ne çalışabilir nede eğlenebiliriz.

SONUÇ: Oruç ister teist ister ateist olsun  tüm insanların  yaşamlarında oluşan bir olgu olup farkında dahi olmadan Bilinçlerimiz tarafından  yapılmaktadır.

tarihinde yeniçeri53 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
4 hours ago, malta erigi said:

İncil, kuranla karşılaştırıldığında biraz tahammül edilebilir. Ancak vatikan zamanla yokolmak yerine varlığını sürdürmek istiyorsa, eski ahiti kitaptan çıkartmalı. Yoksa özellikle avrupa ve kuzey amerkada etkisini yitirecek, az kaldı.

tanıklık için kaynak lazım. 
bütün dinler bir geleneğin ürünüdür.  

zaten adı üzerinde "yeni antlaşma". 
artık "eski antlaşma"  yani "tevrat" geçersiz.

eli sopalı yahudi ve yunanlıları uyuşturmak için uydurulan incil kitaplarından ne bekliyorsun ki.

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...
On 04.07.2016 at 22:05, yeniçeri53 said:

Ama Müslüman olupta sünnetde olmadılar değilmi ha can?

ne kadar salağım sana cevap yazıyorum 

saçmalardan seçmeler bir soru sormuşsun

ya bırak Allah aşkına.. Bütün avrupanın güzel kokuya meylinin çok fazla olduğu söylenir.

Koku sürünmek sünnettir.. ister lisanen tasdik etsinler ister etmesinler. En son dine ve en son peygambere Muhattaptırlar.. istidadları nisbetinde O peygambere tabi olmak mecburiyetindedirler kıpırdanmak yasaktır. 

Ayet: "yeryüzünü geziniz yaratışa nasıl başlandı görünüz"

İşte Avrupalılar ne kadar lisanen En son Dini ve En son peuygamberi inkar etselerde En son dine en son kitaba en son peygambere Muhattaptırlar İstidatlarının sevkiytle O kitaba peygambere uymak mecburiyetindedirler. kıpırdanmak yasak

İşte Avruplaılar jeoloji arkeoloji vs ilimleri meydana getirdiler

neden. O koca Kitap "yeryüzünü geziniz yaratılışa nasıl başşlandı görünüz" dedi

Kabiliyetlerinin sevkiyle O kitap ne dediyse yapılacak ülleeeen nokta... :D sasasasasa haha hahaha Koca din Koca islam

tarihinde Dindarr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
11 hours ago, Dindarr said:

ne kadar salağım sana cevap yazıyorum 

saçmalardan seçmeler bir soru sormuşsun

ya bırak Allah aşkına.. Bütün avrupanın güzel kokuya meylinin çok fazla olduğu söylenir.

Koku sürünmek sünnettir.. ister lisanen tasdik etsinler ister etmesinler. En son dine ve en son peygambere Muhattaptırlar.. istidadları nisbetinde O peygambere tabi olmak mecburiyetindedirler kıpırdanmak yasaktır. 

İşte Avrupalılar ne kadar lisanen En son Dini ve En son peuygamberi inkar etselerde En son dine en son kitaba en son peygambere Muhattaptırlar İstidatlarının sevkiytle O kitaba peygambere uymak mecburiyetindedirler. kıpırdanmak yasak

İşte Avruplaılar jeoloji arkeoloji vs ilimleri meydana getirdiler

neden. O koca Kitap "yeryüzünü geziniz yaratılışa nasıl başşlandı görünüz" dedi

Kabiliyetlerinin sevkiyle O kitap ne dediyse yapılacak ülleeeen nokta... :D sasasasasa haha hahaha Koca din Koca islam

Hiç birşey anlamadım  cevabından diyorsunki:

koku sürünmek sünnettir.. ister lisanen tasdik etsinler ister etmesinler. En son dine ve en son peygambere Muhattaptırlar.. istidadları nisbetinde O peygambere tabi olmak mecburiyetindedirler kıpırdanmak yasaktır. 

Yani  kokusürerekmi müslüman oldular?:)))

Kelimeyi şahadet,Namaz,Oruç,Hac  ?Bunlar olmadan  nasıl  müslüman  olabiliyorsun?Vahdeti vücutçumu oldun yoksa?:))

Sitelerde Paylaş
On 6/10/2016 at 09:26, impressivo yazdı:

Bugün iranlı bir zerdüştle konuştum. Şöyle dedi : Islam, orucu bizden çaldı.Zaten cogu şeyi bizden çaldılar.Zerdüstlüğun 8bin yıllık tarihi var dedi. Ayrica, muslumanlar teröristtir, insan degil, Islam kadar kopyacı başka birşey yoktur dedi.

Peki siz ne cevap verdiniz? Sonuçta sizin aileniz içerisinde de kendi tercihi olmasa bile müslüman bir ülkede doğmuş olduğu için zorunluluk olarak görülen islam dinini tercih etmek zorunda kalmış bir sürü birey mevcut.

tarihinde mobislam tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
12 hours ago, yeniçeri53 said:

Hiç birşey anlamadım  cevabından

Çeri, müslümleri kendi haline bırak, elleşme! Bunlar Türkan Saylan hanımefendiye "yaaa işte allah başını böyle örttürür zorla" demiş manyaklar. Kimse hakaret etti filan demesin. Bunu diyen manyak değilse daha berbat bir şeydir, ben hafifini söylüyorum. Kendim canlı olarak da duydum. Bir arkadaşın kafası yaralandı, bandaj yaptılar. Müslümün biri kalktı ne dedi, "yaaa işte allah sarık sünnetini böyle zorla da yerine getirtir." Hayır şimdi şu manyakça lafa yanıt vermek seviye düşürür. Ne kafası bandajlı arkadaş ağzını açıp bir laf etmeye tenezzül etti, ne ben. Bunlarla mı uğraşacağız, bot yığını gibi her yerdeler zaten, gına geldi. 

Bu kafaya ben bir şey demiyorum artık, bu kafaya dense dense bidon denir.

Sitelerde Paylaş
On 15.07.2016 at 09:34, yeniçeri53 said:

Kelimeyi şahadet,Namaz,Oruç,Hac  ?Bunlar olmadan  nasıl  müslüman  olabiliyorsun?Vahdeti vücutçumu oldun yoksa?:))

Seni gidi saptırıcı kurnaz, sen kimi kandırıyoooon be! 

Allah aşkına söyle!!  sen kimi kandırıyoooon kardeşşşşşş!!!!!

Namaz kılmayan oruç tutmayan haca gitmeyen Türk'e "sen müslüman değilsin de!! bak bakıyım sana napıyor 

"hassstır çekmiyorsa" Ben müslüman değilim!

kardeş kusura kalma!!! vallahi billahi kusura kalma!!! Yüce Türk Milletin Müslümanlığı.... Türk Müslüman Şeriatı. Işıd ve benzeri. o. çocuklarının şeritaına benzemez...

Git kardeş avrupaya...

Türk dendimi "Sen müslümansın" derler..  sen müslümanlığı gidipte suriyeden ıraktan değil gel bizden öğren kardeş kamoooonn :D 

Sitelerde Paylaş
19 hours ago, democrossian said:

Çeri, müslümleri kendi haline bırak, elleşme! Bunlar Türkan Saylan hanımefendiye "yaaa işte allah başını böyle örttürür zorla" demiş manyaklar. Kimse hakaret etti filan demesin. Bunu diyen manyak değilse daha berbat bir şeydir, ben hafifini söylüyorum. Kendim canlı olarak da duydum. Bir arkadaşın kafası yaralandı, bandaj yaptılar. Müslümün biri kalktı ne dedi, "yaaa işte allah sarık sünnetini böyle zorla da yerine getirtir." Hayır şimdi şu manyakça lafa yanıt vermek seviye düşürür. Ne kafası bandajlı arkadaş ağzını açıp bir laf etmeye tenezzül etti, ne ben. Bunlarla mı uğraşacağız, bot yığını gibi her yerdeler zaten, gına geldi. 

Bu kafaya ben bir şey demiyorum artık, bu kafaya dense dense bidon denir.

Teyze yeniçeri rumuzla arkadaş bana cevap yazarken araya girdiğinizde verdiğiniz cevap sanki bana sesleniyormuşcasına geliyor benim için önemi yok ama dinleyen okuyan adamıo mesul edersin

bina   en aleyh :D cevap vermek mecburiyetindeyim. öbcelikle allah kuran çarpsın Türkan Saylan ismini ilk defa duydum okudum böyle birini tanımıyorum böyle haberleride takip etmiyorum umursamıyırum şeyimde umurumda bile değil... teşekkür ederim

ikincisi yok yarıldı Allah böyle yapar sünneti yerine getiri tarzı lafların beni zerre ilgilendirmiyor çünkü ben böyle bir zihniyette değilim

elhamdülillah dinimi bütğn herkesten dha iyi bilirim baş örtü meselsi için

seni hazreti rabia efendimiz ile baş başa bırakıyorum

Hazreti rabia efendimiz. hasan basri varken yanında bir yaz günü panayır gibi kalablık yerde nehirin derenin bulunduğu yerde soyunmuş kollarını omzuna kadar açmış

hasan basri hazretleri : niçin böyle açıldığını sormuş

Hazreti rabia şöyle cevap vermiş: İlahi hasa demiş! burada bir tek sen insansın birde şuu ta dağın orada bir insan var birde nehrin taaa ilersinde bir insan var demiş

nerden görücekler beni demiş..

diğer panayırdaki insanlara hayvan oğlu hayvan demek istemişler bu hayvanların yanında soyunsanda soyunmasanda birdir kemoooon anlatabiliyom mu teyzecim

beni lütfen git lütfüyle evlen :D beni lütfen kendi kafanda tasarladığın yada gördüğün aptal şuursuz dengesiz salak İnsanlarla karıştırma ben onlar gibi Müslüman değilim

O müslümanlığa zerre ihtiyacım yok

benim müslümanlığım gerçek hazreti Muhammedin müslümanlığı Eebu hanifenin ehli beyin hazreti Ebubekirin ömerin osmanın hazreti Alinin müslümanlığıdır

beni başkalarıyıoa karıştırop bana laf atma diğer arakdaşın (yeniçerinin) üzerinde teşekkür ederim teyzeceeeee üüüüm 

:D:D

Sitelerde Paylaş
  • 2 years later...
On 06.05.2019 at 20:49, zeus- yazdı:

Yine oruç denilen sapıklık başladı.

Okulda bir şey yiyemiyoruz ya. Yemeğimi alıp dışarıda yiyodum, şimdi kantine kapanıp kaldım. Bir de gelip ateist olduğumu bildikleri halde neden oruç tutmuyosun diye sorduklarında iyice midem bulanıyo. Hepsini geçtim bir haftadır boğazım ağrıyo su içemiyorum. Bizim pislik müslümanlar okulda tuvaletten su içiyor, 1 lira suya para vermesinler diye. İşte şimdi oruçlu olmayanlara kimse görmesin diye tuvalette için diyolar. Su içmem daha iyi o ne ya. Bir de yılın 11 ayını rezillikle geçirenler ramazanda ahlak bekçisi kesiliyolar. Tabii önünden geçen kadınlara bakmayı ihmal etmiyolar suçu da millet oruçluyken öyle giyindikleri için kadınlara atıyolar. Cinsiyetlerin de arası açıldı yine, karşı cinse dokununca oruç bozulurmuş, karınızla iftara kadar cinsel ilişkiye girmeyin diyor. xD

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Medusa'nin Havarisi yazdı:

Okulda bir şey yiyemiyoruz ya. Yemeğimi alıp dışarıda yiyodum, şimdi kantine kapanıp kaldım. Bir de gelip ateist olduğumu bildikleri halde neden oruç tutmuyosun diye sorduklarında iyice midem bulanıyo. Hepsini geçtim bir haftadır boğazım ağrıyo su içemiyorum. Bizim pislik müslümanlar okulda tuvaletten su içiyor, 1 lira suya para vermesinler diye. İşte şimdi oruçlu olmayanlara kimse görmesin diye tuvalette için diyolar. Su içmem daha iyi o ne ya. Bir de yılın 11 ayını rezillikle geçirenler ramazanda ahlak bekçisi kesiliyolar. Tabii önünden geçen kadınlara bakmayı ihmal etmiyolar suçu da millet oruçluyken öyle giyindikleri için kadınlara atıyolar. Cinsiyetlerin de arası açıldı yine, karşı cinse dokununca oruç bozulurmuş, karınızla iftara kadar cinsel ilişkiye girmeyin diyor. xD

Onlar müslüman olduklarini sanan zavallilar. Öyle görmüsler, müslümanligin inanilmaz güzel birsey oldugunu, müslümanligin kahramanlik oldugunu zannediyorlar. Oruc tuttuklarinda tanridan +1 begeni geldigini düsünüyorlar. Onlar oruc tuttukca tanri arkalarinda sirtlarini sivazliyor biliyorlar. Ayni sekilde oruc tutmayan birini uyardiklarinda tanri onlarin kulagina "aferin yavrucugum, böyle devam et" dedigini duyar gibi oluyorlar.

Onlar yanlis yönlendirilmis bir sürü zavalli beyin. Umarim bir gün yeryüzünden tamamen silinip giderler.

Sitelerde Paylaş

Dinleri, din yapan, ritüelleridir aslında. Dünyanın neresine bakarsanız bakın, neredeyse hiçbir yerde ritüelsiz bir din bulamazsınız.
Müritlerini bir arada tutan bir tutkal gibidir ve maalesef bunların saçmalığını farkedinceye kadar, dinlerin peşinden gidenler olacaktır.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...