Jump to content

Yargıtay'ın doğal kabul etmediği cinsel ilişki biçimleri

Recommended Posts

14. Ceza Dairesi 2012/5312 E. , 2014/3732 K. "İçtihat Metni" Tebliğname No : 5 - 2011/89539 MAHKEMESİ : İzmir 18. Asliye Ceza Mahkemesi TARİHİ : 20.12.2010 NUMARASI : 2010/527 Esas, 2010/867 Karar SUÇ : Müstehcenlik

Mahalli mahkemece verilen hüküm temyiz edilmekle dosya incelenerek gereği düşünüldü:

Yapılan yargılamaya, toplanıp karar yerinde gösterilen delillere, mahkemenin soruşturma ve kovuşturma sonuçlarına uygun olarak oluşan kanaat ve takdirine, incelenen dosya içeriğine göre yerinde görülmeyen sair temyiz itirazlarının reddine,

Ancak;
İnsanlar için doğal cinsel davranışın, devamlılık gösteren Daire kararlarında da vurgulandığı üzere, bir kadın ile bir erkeğin, cinsel organlarının bir araya gelerek ilişkiye girmeleri suretiyle oluştuğu,
bunun dışındaki, örneğin birden fazla kişinin bir araya gelerek cinsel ilişkiye girmeleri (grup sex),
eşcinsel insanların birbirlerine cinsel davranışlarda bulunmaları,
hayvanlarla cinsel ilişki,
oral veya anal yoldan cinsel davranışların
tamamının doğal olmayan cinsel davranışlar olduğu, dosya içeriğine göre sanığın işyerinde yapılan arama sonucunda, bilirkişi raporunda belirtildiği gibi doğal olmayan yollarla yapılan transeksüel, lezbiyen, anal, alet kullanılmak suretiyle yapılan cinsel davranışlara ilişkin görüntüler olduğunun tespit edilmiş olduğu halde, yanlış değerlendirme ile sanık hakkında TCK.nın 226/4. maddesi yerine aynı Kanunun 226/1. maddesinin tatbik edilmesi suretiyle sanığa noksan ceza tayini,
Kanuna aykırı, sanık müdafiin temyiz itirazları bu itibarla yerinde görüldüğünden hükmün 5320 sayılı Kanunun 8/1. maddesi gözetilerek CMUK.nın 321 ve 326. maddeleri uyarınca kazanılmış hakkı saklı kalmak kaydıyla BOZULMASINA, 20.03.2014 tarihinde oybirliğiyle karar verildi.
Sitelerde Paylaş

doğal olmayan cinsel ilişkiler içerisinde -ki asıl doğal olmayanı o olmalıydı - çocuklarla cinsel ilişki sayılmamış...neden acep ?

Pedofili olmadigi gibi turkiye'de cok yaygin olan ve giderek artan, ensest iliski icinde yeterli hicbir calisma yapilmiyor.

Pedofiliden sonra cocuklara yonelik en agir 2.buyuk suc olan aile ici cinsel istismarin turk ceza kanununda hala taniminin olmamasi utanc verici.

yarginin israrla bu gercegi gormezden gelmesini anlayamiyorum.

Sitelerde Paylaş

Pedofili olmadigi gibi turkiye'de cok yaygin olan ve giderek artan, ensest iliski icinde yeterli hicbir calisma yapilmiyor.

Pedofiliden sonra cocuklara yonelik en agir 2.buyuk suc olan aile ici cinsel istismarin turk ceza kanununda hala taniminin olmamasi utanc verici.

aynen öyle...

ilginçliklerden biri daha...

5237 S.lı Türk Ceza Kanunu

Madde 104 - (1) Cebir, tehdit ve hile olmaksızın, onbeş yaşını bitirmiş olan çocukla cinsel ilişkide bulunan kişi, şikâyet üzerine, altı aydan iki yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

şikayet yoksa ? problem de yok ?...yasal oluyor yani o durumda...

bu şu demek ; 16 yaşında çocukla 70 yaşındaki biri - rıza dahilinde - ilişkiye girebilir... !!

mi ? ben mi yanlış anlıyorum ?

Sitelerde Paylaş

aynen öyle...

ilginçliklerden biri daha...

Madde 104 - (1) Cebir, tehdit ve hile olmaksızın, onbeş yaşını bitirmiş olan çocukla cinsel ilişkide bulunan kişi, şikâyet üzerine, altı aydan iki yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

bu şu demek ; 16 yaşında çocukla 70 yaşındaki biri - rıza dahilinde - ilişkiye girebilir... !!

mi ? ben mi yanlış anlıyorum ?

15 yasini henuz doldurmus bir cocuk, fiziksel ve sosyo-psikolojik gelisimini tamamlamamis oldugundan, boyle bir olayda cocugun rizasinin gecerliligi kabul edilemez.

Yani kucuk yaslarda ergin olsa dahi, 18 yasini doldurmamis her cocuga yonelik uygulanan cinsel istismarlar, cocuk haklari kapsaminda bir suc teskil eder.

Dedigim gibi, ensestin bile suc olarak tanimlanmadigi bir hukuk sisteminden bahsediyoruz. Cinsel sapkinliklara maruz kalmis cocuklari koruyacak mekanizmalarimiz yok ne yazik ki.

kim koruyacak bu cocuklari ?

Ailelerin koruyamadigi ortada zaten cocuk ilk aile icinde maruz kaliyor bu tur sapkinliklara

bununda nedeni dusuk egitim seviyesi ve din olgusunun agir basmasi

boyle bir toplumda yapilacak en dogru sey, cocugun korunmasinin devlet tarafindan saglanmasidir.

sorunun kaynagi boyle bir toplumda cocuklarin tum egemenlik haklarinin anne ve babanin egemenliginde olmasidir.

tarihinde harmoniaa tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yargıtay niçin böyle bir sınıflandırma yapma ihtiyacı hissetmiş? Doğal olmayan ilişkiye ceza mı veriliyor?

Bu arada aklıma takılan bir noktayı tartışmak istiyorum. 18 yaş sınırının dayanağı nedir? Insan 13 yaş civarında erginleşir. Bu doğal bir sınırdır. Peki 18 yaş nereden çıkmış? Bunun bir dayanağı var mı?

Sitelerde Paylaş

Neyin doğal olup olmadığına bilim adamları karar versin..

Siz kimsiniz de,eşcinsel ilişkinin veya grup seksin doğal olmadığını söyleyebiliyorsunuz?

Damacana ile seks doğal o zaman..Ya da ölüyle seks..

Ölü biriyle seks doğal mı,değil mi?

Hadi cevap verin bakalım :D

Sitelerde Paylaş

Meclis ne diyorsa o! Siz sapık mısınız?

Hiç unutmam bir gece evime polis geldi; kapıyı açtım ve ne olduğunu sordum. Polis hiç bir şey söylemeden bana yumruk attı. Sonra paldır küldür evimin içine girdiler ve bağırıp çağırdılar. Misafirlerime hakaret ettiler. Bizi karakola götürmeye zorladılar.

Biz karakola gittik. Komiser sordu: "Neden polise mukavemette bulundunuz?"

Ben cevap verdim: "Kapıyı açar açmaz yumruk yedim."

Komiser: "O sırada çıplakmışsınız."

Ben: " Evimdeydim."

Komiser:" Evinizde olmanız birşey değiştirmez, kapıyı açarken insan gibi davranmalıydınız!"

Ben: "İnsan gibi davrandığımı düşünmüştüm."

Komiser:" Senden ne insan olur ne vatandaş! Madem bir bok yediniz, neden konuyu komşuyu rahatsız ediyorsunuz?"

Ben: " Rahatsız ettiğimizi düşünmüyorduk."

Komiser: "Hadi siktirin gidin, bir daha ne bok yerseniz yiyin, çevrenizi rahatsız etmeyin, bütün gün sizinle mi uğraşacağız be!"

Ben: " Biz gidelim o zaman"

Taksiyle dönerken bir ufak daha aldık, söğüşçüden de bir porsiyon, kapımızı açtık ve hayat devam etti. Ne komşuya nede polise kızar hale geldik bir süre sonra. İşin ucunda insan olmak vardı :)

Sitelerde Paylaş

Beyler Allah için inanın,her yere yazdım facebook a Twitter a ve sözlüklere. Kimse inanmadı bi ustune dalga geçtiler. Sözlüklerden de atıldım,3 senedir kullandığım hesaplar gitti, daha ne olsun. işte bu yüzden de inanmalisiniz, sizi kurtarmak istiyorum. Darbe olacak,2 şubat günü saat 3.40 gibi. Olaylardan 1 hafta önce yeni bir bomba daha patlatilacak, bundan önceki bombalar gizli kapaklı darbeyi meşrulaştırmak için yapıldı. Darbe hazırlıkları yapiliyor,son bir bomba daha patlatilacak, nerde olacağını bilmiyorum ama olacağını biliyorum.1 hafta sonra da darbe gerceklestirilecek.

Bunlar gizli kalmamalı, sizi vatandaşları dusunuyorum.Yol yakınken kaçın,ya da evinizde temizlik yapin. internette yazdığınız her şey kayıt altına alınıyor. Burda yazdiklariniz, sosyal medyada yazdiklariniz her şey ama her şey. Onları silin diyeceğim ama artık çok gec. Siyasi gorusunuze ters şeyler de yazın siyasi gorusunuzu içeren entryler yazdığınız kadar. Böylece trolluk yaptığınız gibi gorunur, size tavsiye.

Sorusu olanlar varsa cevaplayacam ama kaynak sormayon. Buyrun.

Sitelerde Paylaş

Beyler Allah için inanın,her yere yazdım facebook a Twitter a ve sözlüklere. Kimse inanmadı bi ustune dalga geçtiler. Sözlüklerden de atıldım,3 senedir kullandığım hesaplar gitti, daha ne olsun. işte bu yüzden de inanmalisiniz, sizi kurtarmak istiyorum. Darbe olacak,2 şubat günü saat 3.40 gibi. Olaylardan 1 hafta önce yeni bir bomba daha patlatilacak, bundan önceki bombalar gizli kapaklı darbeyi meşrulaştırmak için yapıldı. Darbe hazırlıkları yapiliyor,son bir bomba daha patlatilacak, nerde olacağını bilmiyorum ama olacağını biliyorum.1 hafta sonra da darbe gerceklestirilecek.

Bunlar gizli kalmamalı, sizi vatandaşları dusunuyorum.Yol yakınken kaçın,ya da evinizde temizlik yapin. internette yazdığınız her şey kayıt altına alınıyor. Burda yazdiklariniz, sosyal medyada yazdiklariniz her şey ama her şey. Onları silin diyeceğim ama artık çok gec. Siyasi gorusunuze ters şeyler de yazın siyasi gorusunuzu içeren entryler yazdığınız kadar. Böylece trolluk yaptığınız gibi gorunur, size tavsiye.

Sorusu olanlar varsa cevaplayacam ama kaynak sormayon. Buyrun.

Eger senin dedigin dogruysa, akp zihniyetine karsi darbeyi yapacak olanlar kemalist, cumhuriyetci askerlerdir, e bunlarinda ateistlerle bir derdi olmaz.

Ayrica kafa bulmadigin ne malum?

tarihinde harmoniaa tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Meclis ne diyorsa o! Siz sapık mısınız?

Hiç unutmam bir gece evime polis geldi; kapıyı açtım ve ne olduğunu sordum. Polis hiç bir şey söylemeden bana yumruk attı. Sonra paldır küldür evimin içine girdiler ve bağırıp çağırdılar. Misafirlerime hakaret ettiler. Bizi karakola götürmeye zorladılar.

Biz karakola gittik. Komiser sordu: "Neden polise mukavemette bulundunuz?"

Ben cevap verdim: "Kapıyı açar açmaz yumruk yedim."

Komiser: "O sırada çıplakmışsınız."

Ben: " Evimdeydim."

Komiser:" Evinizde olmanız birşey değiştirmez, kapıyı açarken insan gibi davranmalıydınız!"

Ben: "İnsan gibi davrandığımı düşünmüştüm."

Komiser:" Senden ne insan olur ne vatandaş! Madem bir bok yediniz, neden konuyu komşuyu rahatsız ediyorsunuz?"

Ben: " Rahatsız ettiğimizi düşünmüyorduk."

Komiser: "Hadi siktirin gidin, bir daha ne bok yerseniz yiyin, çevrenizi rahatsız etmeyin, bütün gün sizinle mi uğraşacağız be!"

Ben: " Biz gidelim o zaman"

Taksiyle dönerken bir ufak daha aldık, söğüşçüden de bir porsiyon, kapımızı açtık ve hayat devam etti. Ne komşuya nede polise kızar hale geldik bir süre sonra. İşin ucunda insan olmak vardı :)

Senin evinde, özellikle evinde, normal davranışlar sergilediğine inanmıyorum.

İnsan evinde de olsa çıplak dolaşmaz. Kapıyı çıplak açmaz. Seni okuyunca polisi haklı buluyorum.

Sen belki komşuları rahatsız ettiğin için polise şikayet edildin.. Evde kimbilir neler yapıyordunuz..

Kıç kılına çok meraklı olduğunu biliyorum. Belki sevgilinin kıçının kıllarını sayıyordun. İkiniz de heyecanlandınız ve komşuları rahatsız etmeye başladınız.

Onlar da polise telefon etti..

Taksi şöförünü de taciz etmiş olabilirsiniz.

Sitelerde Paylaş

doğal olmayan cinsel ilişkiler içerisinde -ki asıl doğal olmayanı o olmalıydı - çocuklarla cinsel ilişki sayılmamış...neden acep ?

Dava konusu çocuklarla cinsel ilişki değil ki bu konuda artı bir parantez açılsın...

Çocuklarla cinsel ilişki, doğallığı tartışılabilecek bir konu değil; bu konu çocukların cinsel istismarı suçu olarak TCK'da ayrıca yer alır...

Kişi, TCK 226. maddeden -müstehcenlik- yargılanmış ve suçlu bulunmuş...

Sitelerde Paylaş

Senin evinde, özellikle evinde, normal davranışlar sergilediğine inanmıyorum.

İnsan evinde de olsa çıplak dolaşmaz. Kapıyı çıplak açmaz. Seni okuyunca polisi haklı buluyorum.

Sen belki komşuları rahatsız ettiğin için polise şikayet edildin.. Evde kimbilir neler yapıyordunuz..

Kıç kılına çok meraklı olduğunu biliyorum. Belki sevgilinin kıçının kıllarını sayıyordun. İkiniz de heyecanlandınız ve komşuları rahatsız etmeye başladınız.

Onlar da polise telefon etti..

Taksi şöförünü de taciz etmiş olabilirsiniz.

Hahaha...

Valla ben de RandoM hakkında aşağı yukarı sizin gibi düşünüyorum, sevgilisi hakkındaki fantezileriyle ilgili bir fikir yürütmedim, özel merakları hakkında da hiçbir bilgim yok tabii ama diğer yazdıklarınız benim de aklımdan geçenlerdi. Adam biraz değişik.

Çok şekersiniz...

Sitelerde Paylaş

Dava konusu çocuklarla cinsel ilişki değil ki bu konuda artı bir parantez açılsın...

Çocuklarla cinsel ilişki, doğallığı tartışılabilecek bir konu değil; bu konu çocukların cinsel istismarı suçu olarak TCK'da ayrıca yer alır...

Kişi, TCK 226. maddeden -müstehcenlik- yargılanmış ve suçlu bulunmuş...

yoo..15 den büyük ise ve rızası varsa SUÇ DEĞİLDİR diyor ...

DOĞAL YANİ ??? !!!

Sitelerde Paylaş

http://www.birgun.net/haber-detay/diyanet-ten-fetva-babanin-oz-kizina-sehvet-duymasi-haram-degil-100117.html

Sitelerde Paylaş

Yahu beni dinleyin.Hem gerçek olmasa kaybedeceginiz ne olacak?Bir köyünuz varsa kacin gidin.Ormana bile siginin gerekirse.Bu darbe öncekiler gibi değil,kan gövdeyi götürecek.Eskiden internet yoktu, su an her bokunuz takip ediliyor.

Cemaat temizligi yarı darbeydi,büyüğü bundan sonra başlıyor asıl.Şubat tarihe kanlı şubat diye geçecek.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...