Jump to content

Allah Zaman ve Mekandan Münezzeh mi?

Recommended Posts

Türk demek MÜSLÜMAN demektir..!!¡!!!l

Yok deve!!!

insanlarin binbir turlu Hall var..

Kendi adiniza konusunkonusun siz,Millet adina konusma yetkisini Kimden aldiniz siz?¿?

bütün türkiye gerçek müslüman olsaydı

çoktan delmişlerdi seni :lol::lol:

Dindar, turkiyedeki muslumanlarin cogu deist tarzı muslim.sen de oylesin.

Islamı kendine uyduruyorsun, kendini islama degil.Anladın mı arkadaşım? Zaten buyuk cogunluk meal okumamış durumda. Rakı içen birinin,ramazanda içki azaltması vs. falan filan.

Dindarr ne alaka?

Sana niye gıkınız çıkmıyor diye soruyorum verdiğin cevap Türk - Müslüman vs.

Hangi mezheptensin?

Çocuk yaşta evliliği caiz gören mezhepler sapık mıdır?

Konu Allah zamandan münezzeh midir sen daldan dala atlıyorsun. Konudan münezzehsin maşallah.

Evet katılıyorum konumuz bu değil ama cevap vermek durumda kalıyorum. :)

cevap veriyorum: Siz biz Türklere "Müslümanlık bu değildir Işıddır ve benzerleridir siz müslüman değilsiniz" dediğiniz zaman, inanın hep aynı şeyi söylüyorum ama gerçekten ossura ossura güle güle

zıplaya zıplaya kahkahalarla gülüyoruz. Yerimde duramıyorum kendi adıma söylim, yerimde duramıyorum osuraaa ossssuraaa gülüyorum zıplıyorum kahkalara salıyorum saldım kaç kere kaç kere saldım haddi hesabı yok :D gıhgıhgıhgıgh

tarihinde Dindarr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 83
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

http://alkislarlayasiyorum.com/m/content/214393/stephen-hawkingin-allahin-varligini-kabul-etmesi

Bana yalnci diyenler alin videosunu izleyin. Bos bos konusmayin. Kimin yalanci kimin dogru oldugu ortada

Musab Dağ;

"I think the creation of the universe , lies within the realm of science. But that does not mean there is not a God who laid down the scientific laws"

"Ben evrenin ortaya çıkışının bilimsel temelli olduğunu düşünüyorum. Ancak bu bilimsel yasaların bir Tanrı tarafından yaratılmamış olduğunu kanıtlamaz."

Şimdi burada Tanrı'nın varlığını kabul ettiği sonucu çıkmıyor. Tanrı'nın olmadığını kanıtlayamam diyor adam.

Bu röportajdan sonra tekrar tekrar ateist olduğunu açıklamış adam. Daha ne?

İddia: Stephen Hawkins Tanrı vardır dedi!

Gerçek: Yok öyle bir şey!

Sitelerde Paylaş

Zikredilen ayette "Melekler ve ruh Miraca (İnsan şuan dahi bulunduğu makama) 50 bin senede çıkarlar" mış ?

şimdi Allahu alem. cübbül pelem: ayetlerde şu anlatılıyor

Miracda insanında bulunduğu o makamda bir gün (bir an) sizin saymakta olduğunuz 50 bin senedir. Gamoooon

Allah için zaman yoktur. bize göre zaman vardır. Onun için Oradaki Bir gün (güneş günü değildir yevme "an" demektir)

"Miraçtaki bir gün, dünya gününe göre 50 bin senedir." diyor.

Allahın günü ayı yılı var demiyor..

bize göre zaman vardır. Allah katında ayların ayısı 12 dir demek.. Allah kulluk süresi 12 ay sürecek diyor

benm saydığım 12 aydan sonra Bileşicez aysız günsüz kesintisiz hep benle olucaksınız diyor anladınız mı

Allah göre zaman yok bize göre zaman var. nokta

Len sirk maymunu, utanmaz-arlanmaz soytarı! Hangi yüzle karşıma çıkıyorsun!

Konu başlığın bu "İşte Bir mucize daha! Ama yine bir mucize görseler yine inkar ederler (sözü sabittir) inanmazlar"

Mucizen bu: Amerika keşfedilmeden önce peygamberimiz kırmızı ırktan bahsediyor (yeaaaaaa kamon yeeaaaa :D asukulate)

Mucizeli başlığına ve mucizene ne oldu/neye döndü? Şuna döndü: "İşte Bir mucize daha! Ama yine bir mucizenin çöktüğünü/çökertildiğini görseler yine inkar ederler (sözü sabittir) inanmazlar, susarlar, dilsiz şeytana dönerler."

Şu adrese git http://www.ateistforum.org/index.php/topic/63885-ythte-bir-mucize-daha-ama-yine-bir-mucize-goerseler-yine-inkar-ederler-soezu-sabittir-inanmazlar/page-3#entry1337667 mucizenin arkasında durarak yanıt ver ki, benimle muhatap olabilesin...

Ruhu yalelli, beyni yalaka, ağzı yalama yaratıkla uğraşmak zorunda mıyım, zorunda mıyız?

Sitelerde Paylaş

Burada öncelikle yapılan bazı yanlışlar var.Bitanesini belirtelim ve netleştirelim.

Musab Dağ;

"I think the creation of the universe , lies within the realm of science. But that does not mean there is not a God who laid down the scientific laws"

Herhangi bir varlığın olmadığı kanıtlanmaz.Yani daha geniş anlamda, bilimsel olarak birşeyin olmadığı kanıtlanmaz,kanıt aranmaz,kanıtlanamaz..vs...

bu tarz bir argüman üzerinde tartışma yapmak gereksiz,sonuçsuz ve saçmadır.

Hawkins, "Tanrı yoktur" diyemeyiz; derken, Tanrı vardır anlamında söylemiştir anlamı çıkmıyor,,,,,,,,,.....................

Hawkins zaten ateisttir, ve demek istediği şey, Yaratıcı yoktur demek bilimsel olarak doğru bir söz değildir.Bu konu üzerinde tartışma yapmak doğru değil.

Konumuz, Allah'ın zamandan ve mekandan münezzeh olması...........

Saygılar...........

Sitelerde Paylaş

Len sirk maymunu, utanmaz-arlanmaz soytarı! Hangi yüzle karşıma çıkıyorsun!

Ruhu yalelli, beyni yalaka, ağzı yalama yaratıkla uğraşmak zorunda mıyım, zorunda mıyız?

Folofoşt ikitelli! lütfen terbiyeli olun lütfen

sayın Folofoşt ağızlı! cevabınız burada ( http://www.ateistforum.org/index.php/topic/63885-ythte-bir-mucize-daha-ama-yine-bir-mucize-goerseler-yine-inkar-ederler-soezu-sabittir-inanmazlar/?p=1337419) verilmiştir kendinize selamet dilerim :D iyi çarşambalar

Sitelerde Paylaş

Burada öncelikle yapılan bazı yanlışlar var.Bitanesini belirtelim ve netleştirelim.

Herhangi bir varlığın olmadığı kanıtlanmaz.Yani daha geniş anlamda, bilimsel olarak birşeyin olmadığı kanıtlanmaz,kanıt aranmaz,kanıtlanamaz..vs...

bu tarz bir argüman üzerinde tartışma yapmak gereksiz,sonuçsuz ve saçmadır.

Hawkins, "Tanrı yoktur" diyemeyiz; derken, Tanrı vardır anlamında söylemiştir anlamı çıkmıyor,,,,,,,,,.....................

Hawkins zaten ateisttir, ve demek istediği şey, Yaratıcı yoktur demek bilimsel olarak doğru bir söz değildir.Bu konu üzerinde tartışma yapmak doğru değil.

Konumuz, Allah'ın zamandan ve mekandan münezzeh olması...........

Saygılar...........

hawkins kim birader?
Sitelerde Paylaş

hawkins kim birader?

hawking diyeceğime hawkins demişim:.. sen de anlamışsındır.........ayrıca bana başka yerde,demişsin ki; düşmanca tavırlar sergiliyormuşum......

yok böyle birşey malta.

Sitelerde Paylaş

hawking diyeceğime hawkins demişim:.. sen de anlamışsındır.........ayrıca bana başka yerde,demişsin ki; düşmanca tavırlar sergiliyormuşum......

yok böyle birşey malta.

o mesajını gördüğümde sabah metrobüsteydim. öncesine tam bakamadım, hawkingden mi yoksa dawkinsden mi bahsettiğini anlayamadım. şimdi önceki mesajları görünce anladım. pardon.

yazıdan duygu geçirmek zor ama senin mesajların bana hep agresifmiş gibi görünüyor.

Sitelerde Paylaş

sayın Folofoşt ağızlı! cevabınız burada ( http://www.ateistforum.org/index.php/topic/63885-ythte-bir-mucize-daha-ama-yine-bir-mucize-goerseler-yine-inkar-ederler-soezu-sabittir-inanmazlar/?p=1337419) verilmiştir kendinize selamet dilerim :D iyi çarşambalar

Terbiyesizlik yok, teşhis ve teşhise uygun sıfatların kullanılması var. Çok ağır geliyorsa, sıfatların başına veya sonuna hafifletici sıfatlar ekleyebilirim. Mesela; sayınsız soytarı, utanmaz-arlanmaz beycik gibi.

Eğer terbiyesizlik söz konusu ise bu da karşımdakinden kaynaklanıyordur. Ben adaleti sağlamak adına bire bir karşılık vermeye çalışırım, çalışıyorum ve çalışacağım da...

O adreste yanıt yok, dansözlük var. O dansözlüğünü de sana göstereceğim İnşaatallah'ın izniyle :D

Sitelerde Paylaş

O adreste yanıt yok, dansözlük var. O dansözlüğünü de sana göstereceğim İnşaatallah'ın izniyle :D

Haydi bakalım intekullah, Bende şimdi o başlığa geçiyorum orada görüşürüz intekullah azizümuhteremim :D

tarihinde Dindarr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yeri geldikçe çok söyledim ama, bir kez daha tekrarı sanırım gerekli oldu:

Tanrı yolktur demek, Satürn halkasında dönen bir tablet telefon yoktur demek gibi değildir. Veya tanrı vardır demek, Satürn halkasında dönen bir tablet telefon vardır demek gibi değildir.

Tanrı iddiasıyla ne iddia edildiği belirlidir. Elbette bir çok tanrı tanımı olabilir, uydur uydur tanımla ama, mevzu bu değil. Bir inanç olarak teizmin tanımlayageldiği ve bir format biçtiği tanrı, madde yokken maddeyi yaratan, evreni düzenleyen, hiç bir şey yokken var olan ve zekasını, gücünü sonradan kazanmamış, bu zeka ve güce kendiliğinden, sonsuzdan beri sahip olan, bunu hiç yitirmeyecek olan, başlangıcı ve sonu olmayan zeki, güçlü bir varlıktır.

Bu ise olanaksızdır. Bizim yoktur dediğimiz tanrı budur. Yoksa benim tanrıçam Charlize Theron'muş, bundan kime ne... Kim ipler benim tanrımı...

Şimdi bakın literatür diye bir şey var. Böyle herkese açık forumlarda literatüre uygun konuşmaz, kendi kafanızdaki kendi bildiğinizi konuşursanız hiç bir şey anlaşılmaz. Ben paraya tapıyorum, tanrı var, işte her gün tapıyorum ona elime alıp derseniz boşa havanda su döveriz. Böyle tanrı herkeste olabilir. Tartıştığımız bu olamaz. Tanrı iddiasının ne olduğu bellidir.

Kafanıza göre, karşılığı literatürde olmayan, sadece kendi zihninizde olan bir kavramı da buraya getirip tartışmaya açamazsınız, bilinen, literatürde karşılığı, tanımı olan bir kavrama da kendi kafanızdan uydurduğunuz bir anlamı yükleyerek getirip burada tartışamazsınız.

Allah demek, gübre yuvarlayan bir böcek türü demektir diye bir iddiada bulunabilir misiniz? Bu böceğe allah diye isim verilmemiştir. Siz koyamazsınız. Öyle bir şeyin olması için insanlar açacak sözlüğü, allah sözcüğünü bulacak, karşısında gübre yuvarlayan bir böcek türü tanımını görecek! Yoksa olmaz!

Müderabik, gübre yuvarlayan bir böcek türü demektir diye bir iddiada da bulunamazsınız! Yine aynı, insanlar açacak sözlüğü, müderabik sözcüğünü bulacak, karşısında gübre yuvarlayan bir böcek türü tanımını görecek! Yoksa yine olmaz!

Bakın tekrar ediyorum, bir şeyin yokluğu kanıtlanamaz diye bir şey yoktur. Bir şeyin mümkün olamayacağı kanıtlanabilir. Alev püskürten ejderhanın olmadığı kanıtlanamaz, çünkü alev püskürten bir ejderha olması olanaksız değildir. Nihayetinde püskürtürken karışan ve bileşik oluşturan iki sıvıyı püskürtebilir. Böyle bir şey için kanıt gerekir. Alev püskürten ejderha bulunur, gösterilir, kanıtlanır. Tanrının gösterilemeyişi böyle değildir. Tanrı zaten mümkün değil ki var olması olasılığı bulunsa! Tanrı olamayacağı için yoktur.

Sitelerde Paylaş

Yukarda yorum yapan akillilar ben zaman hizindan bahsettim. Aydaki saat diliminden deil. Zaman dunyadakinin 4 te 1 i hizinda. Yani dunyadaki dort gun orada 1 gun. Tersini alan mat uzmanlarina helal olsun. Okuduklari lise hakkinda fikir sahibi oldum. Bu sayede :)

Benden bahsediyorsun galiba. O kadar yoruma verilecek yanıtınız bu kadarcık mı? Devamına söyleyecek sözünüz yok mu? Yoksa, "Sükut ikrardandır" sözü gereği kabullenmişsiniz demektir. Hal böyle ise devam etmenizin bir anlamı var mı? Daha da mat olmak mı istiyorsunuz? Memnuniyetle...

Demişim ki:

"Dünyanın zamanı: 1 gün = 24 saat

Buna göre ayın zamanı (günü): 24*1/4= 6 saat

Ne diyorsun bu hesap ve hususta sayın uzay bilimleri profu usta :D"

Prof usta: "Zaman dunyadakinin 4 te 1 i hizinda. Yani dunyadaki dort gun orada 1 gun" diyerek beni de, kendisini de onaylıyor ama çok bilmişliğinden mi, hesap bilmezliğinden midir nedir farkına varamıyor.

Zaman, dünyadann 380.000 km uzaktaki (uzaydaki) ayda 1 gün yavaşlarsa, güneşe ulaştığında durması, hatta geriye işlemesi gerekirdi.

İnsan merak ediyor evreni allak bullak eden, Nobellik "...Zira ayda vakit dunyanin 4 te 1 hizinda akiyor..." teorisinin mucidini. Bir kaynak göstermenizi sabırsızlıkla bekliyorum.

Eyyy yerde yürümesini bile bilmedikleri halde izafiyet konusunda ahkam kesen Müslükler! Einstein izafiyet dedi, zaafiyet demedi.

Sitelerde Paylaş

Einstein hareketin zaman üzerindeki etkisini bulduktan sonra uzay ile zamanın birbirine bağımlı olduğu uzay-zaman kavramını ortaya attı ve uzay-zamanda kütleçekim etkisinin de zamana etki edebileceğini belirtti. Yani kütleçekim, zamanı yavaşlatabilir veya hızlandırabilir. Einsteine göre kütleçekim ne kadar güçlüyse zaman o kadar yavaşlar. Örneğin karadelikler çok büyük kütleçekimine sahiptir. Karadeliğin kütleçekimine maruz kalan cisimler için zaman çok yavaş akar.

Bak einsteinden zaman izafiyeti. Insaallah anlatabilmisimdir :)

Sitelerde Paylaş

Einstein hareketin zaman üzerindeki etkisini bulduktan sonra uzay ile zamanın birbirine bağımlı olduğu uzay-zaman kavramını ortaya attı ve uzay-zamanda kütleçekim etkisinin de zamana etki edebileceğini belirtti. Yani kütleçekim, zamanı yavaşlatabilir veya hızlandırabilir. Einsteine göre kütleçekim ne kadar güçlüyse zaman o kadar yavaşlar. Örneğin karadelikler çok büyük kütleçekimine sahiptir. Karadeliğin kütleçekimine maruz kalan cisimler için zaman çok yavaş akar.

Bak einsteinden zaman izafiyeti. Insaallah anlatabilmisimdir :)

Secde/5. Gökten yere kadar bütün işleri Allah yürütür. Sonra bu işler, süresi sizin hesabınızla bin yıl olan bir günde O’na yükselir.

Mearic/4. Melekler ve Ruh (Cebrail) ona süresi elli bin yıl olan bir günde yükselir.

Hacc/47. Bir de senden acele azap istiyorlar. Hâlbuki Allah asla va’dinden caymaz. Şüphesiz Rabbinin nezdinde bir gün, sizin saydığınız bin yıl gibidir.

Şimdi Einstein'ın Görelilik teorisini bu ayetlere uygula. Mesela işler Allah'ın yanına ulaştığında biz insanlar için ne kadar zaman geçiyor, Allah için ne kadar zaman geçiyor?

Aslında bu ayetlerde ne demek istediğini puta sorardık ama kendisi ortalarda yok, ortalık senin gibi şarlatanlara, sahtekarlara kalmış.

Sitelerde Paylaş

Bilindiği üzere, yerküresinin kendi ekseni etrafındaki hareketinden gece-gündüz, güneşin etrafındaki hareketinden de seneler meydana gelir. Güneşle beraber her bir gezegenin, hatta sâbit yıldızların ve Şemsü'ş-Şümusun dahi, her birinin kendi ekseni üstündeki hareketi, kendilerine mahsus günlerini gösterdiği gibi, kendi yörüngesi üzerindeki hareketi de bir nevi seneleri gösteriyor. Göklerin ve yerin yaratıcısı olan Allahın ezelî bir hitabı olan Kuranda, dünyanın farklı hareketlerinden meydana gelen zaman dilimlerine işaret edildiği gibi, bu çok uzaktaki dev güneş ve yıldızlara mahsus günlere ve senelere de işaret edilmiştir."

"Sonra bütün bu işler, sizin hesabınızla bin sene tutan bir günde Ona yükselir." (Secde, 32/5)

"Melekler ve Ruh/ Cebrâil, Onun Arşına miktarı elli bin sene olan bir günde yükselirler." (Meâric, 70/4)

mealindeki âyetler bunu ispat ediyor."

"Evet, kış günlerinde ve kuzey taraflarında, güneşin doğuşu-batışı arasında dört saatlik günden ve bu yerlerde kışta sekiz dokuz saatten ibaret olan günlerden tut, tâ güneşin kendi mihveri üstünde bir aya yakın olan gününe, hattâ kozmoğrafyanın/Astronominin bildirdiğine göre, tâ "Rabbü'ş-Şi'râ" tâbiriyle Kur'ân'da adı ilân edilen ve güneşimizden büyük olan "Şi'râ" namında diğer bir güneşin, belki bin seneden ibaret olan gününden, tâ Şemsü'ş-Şümusun mihveri üstündeki elli bin seneden ibaret bir tek gününe kadar eyyâm-ı Rabbâniye/İlahî günler vardır.

"İşte göklerin ve yerine Rabbi, Şemsü'ş-Şümus ve Şi'râ'nın yaradanı, hitap ettiği vakit, o göklerin ve yerin cisimlerine ve âlemlerine bakan kudsî kelâmında o eyyamları/günleri zikreder ve zikretmesi gayet yerindedir. Çünkü eyyâm-ı şer'iyenin, dört saatten elli bin seneye kadar hükmü ve şümulü var."(bk. Barla Lahikası, s. 325).

(((((Psikolojide yansima denen bir konu vardir. Kisi kendinde ne varsa karsidakini ayni seyle itham eder. O sarlatan ve sahtekar kelimesini nezaket kurallari icerisinde iade ediyorum. Kimin sarlatan oldugunu herkes cok iyi biliyor.)))))

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...