Jump to content

Yaş bildirme yükümlülüğü olmalı!

Recommended Posts

Eskilerde, Ateistforum'da, dahâ çok Müslümanlar, benimle, özel ileti yöntemiyle ilişki kurarlardı. Kendilerine, teşekkür ediyorum.

Son zamânlarda ise, lise ve üniversite çağındaki genç dostlarım, benimle iletişim kurmayı yeğliyor. Onlar da, cândan sağolsunlar.

Ayrıcalığı sevmem.

Ama bir kişinin bilgi deneyimi, çoğunlukla, yaşam deneyimi ile orantılıdır.

Onun için; karşımızdaki kişiye uygulayacağımız tavır, onun yaşam deneyimlşeri düzeyinde olmalı.

(Yanlış anlamayın; "genç" olmak, "aptal" olmak değildir; akıl, yaşta değil, baştadır.)

Ama yine de, karşımdaki kişinin, kaç yaşında olduğunu bilmek, artı kazanç gibi gözüküyor. Çünkü bana yazan kişinin, yaşını bilmediğimde, kendi yaşımda birisi olduğunu düşünerek, gereğinden sert bir tavır sergileyebilirim.

Bunu önlemek için, kayıt formunda, yaş belirleme "yükmü" bulunmalı; en azından, böyle düşünüyorum.

Sitelerde Paylaş

Bu konuda sanırım haklısınız nickinin yanında parantez içinde yazabilir mesela. Hem forumdaki saygı ve seviye böylece artmış olur. Ben sonuna kadar hak veriyorum bu uygulamaya ancak herkes dürüstçe yaşını yazarsa bir şeyler başarılabilir.

Sitelerde Paylaş

Sitenin Server'larının güvenliği tehditlere karşı %100 koruma altına alınabilirse ve kişisel bilgilerimiz kesinlikle gizli kalacaksa bence TC Kimlik No ve cep telefonu ile üye olunmalı. Cep telefonuna da onay kodu falan gelmeli.

Çoluk çoçuk, fake hesaplar, troller alayı defolur gider.

Sitelerde Paylaş

Sitenin Server'larının güvenliği tehditlere karşı %100 koruma altına alınabilirse ve kişisel bilgilerimiz kesinlikle gizli kalacaksa bence TC Kimlik No ve cep telefonu ile üye olunmalı. Cep telefonuna da onay kodu falan gelmeli.

Çoluk çoçuk, fake hesaplar, troller alayı defolur gider.

Orası, epeyce abartılı.

Foruma kayıt olmak için, Türk olma yükümlülüğü yok; böyle bir durum, zâten ayrımcılığa ve dışlamaya girer.

Benim, cep telefonum yok; foruma, üye olamayacak mıyım?

Ama yaş belirtmenin, en ufak bir zararı yok.

Ayrıca, bu forumdaki bilgilerin, dışa sızması, neredeyse olanaksızdır.

Sitelerde Paylaş

Burada yaşını başını almış bazı forumdaşlar, sanal ortamın verdiği gazla, yüzleri kızarmadan atıp, tutup düzgün konuşmuyorlar.

Yahu yılların eskitemediği o kadar ağzı bozuk yaşlı varken, gençlerden ne istiyorsunuz ?

Bence bu ikiyüzlülük !

Madem ki bu kadar hassassınız, o zaman bugünden tezi yok, küfürsüz mesaj yazmaya başlayınız.

Gençler de Sizi örnek alsın ...

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...

Forumda yazışırken, örneğin, "17 yaşında" olduğunu bildiğim birisi, abartlı zırvalarsa, kızamam; anlayışla yaklaşırım. Ama benim gibi, eşşek kadar herif zırvalarsa, gözümü yumup, ağzımı açabilirim.

Abi bende dahil sana özelden sorular sorun insanlar zaten yaşlarını belirtmiyorlar mı?

Sitelerde Paylaş

Genellile, kişinin yazışma tarzından anlaşılıyor. Sakınca yok. Seninle sohbetlerimiz, gerçekten zevk veriyor.

Ama yine de, yaş belirtme yanlısıyım.

Ben forumda epeydir varım, hiç bu forumda değişiklik görmedim...

Mesela senin gibi özellikle her anlamda deneyimli bireylerin fikirleriyle forumda,

zaman içerisinde ufak eklenmeler yapılmalı...

Bu hem foruma yeni bir hava,hemde bize daha bir canlılık katar...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...