Jump to content

Donald Trump'ın Mitinginden Kovulan Müslüman

Recommended Posts

Bu bakış açısı sakat..

Siyasetçi dediğimiz kişiler,toplumları yönlendiren kişilerdir..Bugün Türkiye'nin her yerinde terör belası varsa,bunun sorumlusu siyasetçilerdir..X dini veya Y ideolojisi filan değil..

Ne yapıyor bu siyasetçiler?

Anaokuluna başörtüsü,ilkokula arapça,hükümete muhalifleri öldürme veya hapse tıkma,komşu devletlere terör ihraç etme..vb gibi şeyleri hayata geçiriyorlar..Bu eylemlerinin sonucu ne oldu?

Ankara'da,İstanbul'da canlı bombalar ortaya çıktı..

Kötü şeyler yaparsan,kötü şeylerle karşılaşırsın..Bu kaçınılmaz..

Sen de müslümanlara şunları şunları yapalım diyorsun..Tayyip'in bunlar ateist,bunlar terörist,bunlar alevi söylemlerinden hiç farkı yok bunun..Tayyip'te hedef gösteriyor,sen de..

Senin gibi düşünen Trump abd başkanı seçilirse ne olacak?

Afganistan'a,Suriye'ye,hatta Türkiye'ye birer atom bombası yollayacaklar..Sonrasında huzur içinde yaşayacaklar..Değil mi?!

Yönlenmesinler!

Yani bombayı patlatan, suçu gerçekleştiren insanlar suçlu olmayacaklar mı? Beni tahrik etti ben de tecavüz ettim diyen adamı nasıl hapse atacağız, herkes birinden etkileniyor, ona göre yönleniyorsa ??

Eyleme geçen her birey birinci dereceden, apaçık suçludur.

Sorumlu olan ne yazılı olan metinler, ne de çığırtkan siyasetçilerdir. Bireyler tek tek, yalnız başına yaptıklarından sorumludurlar.

Yukarıda koyu yaptığım kelimelerin birer sonuç, neden değil. Bu aşağılıklar bu kadar yavşak ve cahil oldukları için, bir yavşaklar ordusuna yetki verdikleri için bunları yaşıyoruz.

Bir müslümanın başka düşüncelere tahammül gösterebileceği nerede görülmüş? Yahu tayyip hedef göstermiyor, kuran hedef gösteriyor bunu inkar mı edeceksin? Şimdi şöyle söyleyebilirsin, bunların başında bu kadar çığırmasalar, akıllarına böyle şeyler sokmasalar güllük gülistanlık yaşardık. Bende sana şunu derim: Bu adam zorla başa gelmedi. İnsanlar akıllarına şiddet ve zulmü sokması için ona yetki verdiler, bir daha da baştan indirmediler.

Bu haşaratlar başka insanların özgürlüklerini yok ediyor, onlara tecavüz ediyor, yaşamlarını ellerinden alıp bunu meşru görüyorlar. Bunu kendi rızasıyla yaşayanlara hiç bir sözüm olamaz, ama bu adamlar benim bulunduğum ortamda da barınamazlar. Özgürlük ortamını sağlamak için özgürlük düşmanlarını yok etmek gerekir.

tarihinde Ludovicotechniq tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 71
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Yönlenmesinler!

Yani bombayı patlatan, suçu gerçekleştiren insanlar suçlu olmayacaklar mı? Beni tahrik etti ben de tecavüz ettim diyen adamı nasıl hapse atacağız, herkes birinden etkileniyor, ona göre yönleniyorsa ??

Eyleme geçen her birey birinci dereceden, apaçık suçludur.

Sorumlu olan ne yazılı olan metinler, ne de çığırtkan siyasetçilerdir. Bireyler tek tek, yalnız başına yaptıklarından sorumludurlar.

Yukarıda koyu yaptığım kelimelerin birer sonuç, neden değil. Bu aşağılıklar bu kadar yavşak ve cahil oldukları için, bir yavşaklar ordusuna yetki verdikleri için bunları yaşıyoruz.

Bir müslümanın başka düşüncelere tahammül gösterebileceği nerede görülmüş? Yahu tayyip hedef göstermiyor, kuran hedef gösteriyor bunu inkar mı edeceksin? Şimdi şöyle söyleyebilirsin, bunların başında bu kadar çığırmasalar, akıllarına böyle şeyler sokmasalar güllük gülistanlık yaşardık. Bende sana şunu derim: Bu adam zorla başa gelmedi. İnsanlar akıllarına şiddet ve zulmü sokması için ona yetki verdiler, bir daha da baştan indirmediler.

Bu haşaratlar başka insanların özgürlüklerini yok ediyor, onlara tecavüz ediyor, yaşamlarını ellerinden alıp bunu meşru görüyorlar. Bunu kendi rızasıyla yaşayanlara hiç bir sözüm olamaz, ama bu adamlar benim bulunduğum ortamda da barınamazlar. Özgürlük ortamını sağlamak için özgürlük düşmanlarını yok etmek gerekir.

Baba,bunlar hayvan..Düşünemiyorlar işte..Kelime i şehadeti bile bilmedikleri halde,müslüman olduklarını sanan bir güruhtan bahsediyoruz..Bunlar gerçekten ne yaptıklarını bilmiyorlar..

Matrix'i bilirsin muhtemelen..Matrix'in içindeki insanlara ''bir simülasyonda yaşıyorsun'' dersen,ne derler sana?Böyle düşün..Müslümanlarda matrixte yaşayan zavallılar gibiler..Sen bunları yok edelim diyemezsin..Ancak bunları uyandıralım diyebilirsin..Eğer bunları yok etmek lazım dersen,o zaman kızdığın hayvanlardan hiçbir farkın kalmaz..

Suça karışan tabi ki cezalandırılacak ama ben suçun neden işlendiğini sorguluyorum işte..Önemli olan da bu..

Kuran metinleri yalnız başına bir hiçtir..Eğer sen insanları eğitmezsen,aç bırakırsan;o zaman Kuran metinleri elinde olanlardan kork işte..

Sinirli bir adama yumruk atmamalısın..Bir müslümanı veya bir hristiyanı aç ve eğitimsiz bırakmamalısın..Bunu yaptıktan sonra da,''yok edelim bunları'' diyemezsin..

tarihinde NOLAN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Baba,bunlar hayvan..Düşünemiyorlar işte..Kelime i şehadeti bile bilmedikleri halde,müslüman olduklarını sanan bir güruhtan bahsediyoruz..Bunlar gerçekten ne yaptıklarını bilmiyorlar..

Matrix'i bilirsin muhtemelen..Matrix'in içindeki insanlara ''bir simülasyonda yaşıyorsun'' dersen,ne derler sana?Böyle düşün..Müslümanlarda matrixte yaşayan zavallılar gibiler..Sen bunları yok edelim diyemezsin..Ancak bunları uyandıralım diyebilirsin..Eğer bunları yok etmek lazım dersen,o zaman kızdığın hayvanlardan hiçbir farkın kalmaz..

Suça karışan tabi ki cezalandırılacak ama ben suçun neden işlendiğini sorguluyorum işte..Önemli olan da bu..

Kuran metinleri yalnız başına bir hiçtir..Eğer sen insanları eğitmezsen,aç bırakırsan;o zaman Kuran metinleri elinde olanlardan kork işte..

Sinirli bir adama yumruk atmamalısın..Bir müslümanı veya bir hristiyanı aç ve eğitimsiz bırakmamalısın..Bunu yaptıktan sonra da,''yok edelim bunları'' diyemezsin..

Anlıyorum, Sıkıntı tam da burada başlıyor. Bir Batılı bu aşağılık katil ve tecavüzcülerle uğraşmak zorunda mıdır? Bu adamları aydınlatmak zorunda mıdır?

Benim derdim bu adamları yok etmek değil, onları bir kafese koyup ne halleri varsa görmelerini sağlamak. Çünkü o kadar ilkesiz ve kendini bilmez adamlar ki, hem Matrix'in mükemmel olduğunu savunup hem de ajanlardan kaçıyorlar, sisteme tekrar girmekten korkuyorlar, istemiyorlar. O ihanet eden ve sisteme geri dönmek için ajanlarla anlaşan eleman var ya, bu arada kalmış oçlarından bin kat daha onurludur benim gözümde. Gerçekliği daha önce görme şansı olmamış, sistemden çıkmış Gerçekliğin ne kadar yavan ve acılarla dolu olduğunu görüp ne istediğine karar vermiş, kendisi için neyin doğru neyin yanlış olduğunu ölçmüş ve gerçekliğin içinde yaşayamadığının farkına varmış. Ama diyorum ya bu götoşlar o kadar aptal ve cahil ki gerçeklikle ilgili her şey gözlerinin önünde durmasına rağmen onu araştırmaya tenezül dahi etmiyorlar, Matrix'te sıkıntı yaşadıklarında gerçekliğe kaçıp orayı da Matrix'e dönüştürmeye çalışıyorlar, ve yaptıklarıyla gurur duyuyorlar.

Batı bu refaha ve özgürlüğe dogmaları, kitabı mukaddesi yavaş yavaş parçalayarak erişti. Kendi mitolojilerinin eksiğini gediğini gördü ve yoluna ilk başta şiddetle sonra akılla; boklu öğretisiyle hesaplaşarak devam etti. Bu adamlar daha akıl safhasını bırak fikir kırıntısına dahi erişemediler, şiddetin ilk kademesindeler.

Sinirli bir adamdan daha sinirliysem ve haklıysam onun kafasını yerden yere vurabilirim, ''Kitabı Mukaddesi Kim Yazdı'' kitabını okudun mu bilmiyorum ama okumadıysan lütfen oku seveceğini düşünüyorum. O kitaba atfen, kitabı mukaddes hiç de masumane ve politikadan uzak, tanrıya ulaşmayı tek hedef edinmiş bir kutsal kitap değil. O kutsal kitabın tek işi rahiplerin, yönetimin güç ve iktidar savaşının bir nüshası olması. Yani şunu demek istiyorum, dinler ile politikaları birbirinden ayıramayız, bir din sana köle olmayı emrediyorsa ve sen bunu yürekten kabul ediyorsan, senin hayattaki en yüce amacın tanrının kölesi olmaksa sorun hükmedende değil itaat edendedir. Ve o adamın itaat etmesinin nedeni aklını kullanamayıp köleliğe uygun hale getirilmiş tanrılara inanmaksa şikayet etmeye de hakkı yoktur. Burada yabancılardan, sömürgelerden bahsetmiyorum, aynı dine mensup olduğu hükümdarından bahsediyorum. Ona ayaklanamaz, baş kaldıramaz, o ne derse o olur çünkü o tanrının kendisidir, gücünü halifelikten, tanrılıktan alır.

Burada suçlu inanandan başkası değildir. Köle olmayı kabul etmiş, hayatta yemek, içmek, skişmek, hükmetmek ve hükmedilmekten başka bir işi olmayan; birey olmayı başaramamış herhangi bir şeyi araştırmadan uzak ve hatta bir şey araştırma derdi bile olmayan, araştırmak istemeyen; hakkı, adaleti sindirememiş, haklı olanın değil güçlü olanın yanında olan, sürekli yönetmek isteyen ve iktidar hırsıyla yanıp tutuşan bu adamın; öfkesinin, nefretinin kaynağı da yine kendisi değil midir?

Bunun onlara yapılan zulümlerle hiç bir alakası yok. Çünkü bu zulmü o koca beyinlerini kullanmak istemeyerek zorunlu olarak kabul ediyorlar. Dünya değişiyor ve değişime ayak uyduramayan bu aşağılık korkak tembeller için yaşanabilecek tek yer, o boklu öğretilerine inanarak yarattıkları orta doğu cehennemi olmalı, olmalı ki bir daha bu öğretiyi övebilecekleri ve konuşabilecekleri bir kafaları da kalmasın; neye inandıklarını neyi desteklediklerini gördükten sonra kıvıramasınlar, boklarını başka yerlere taşımasınlar .

Sitelerde Paylaş

Bir Batılı bu aşağılık katil ve tecavüzcülerle uğraşmak zorunda mıdır? Bu adamları aydınlatmak zorunda mıdır?

Evet zorundadır..Batılı olması bunu gerektirir..Eğer ''uğraşmayalım bunlarla,ne halleri varsa görsünler'' diyorlarsa;o zaman batılı değillerdir..

Batı bunlarla uğraşmadı..''Ne halleri varsa görsünler'' dediler ve bugün kafaları iki ellerinin arasında..Batı aslında tam anlamıyla batı olamadığı için,bugün batıda teröristler kendini patlatıyor..!

Bosna'da yaşananları veya Afganistan'da yaşananları batı umursamadı ve şimdi bunun sonuçları ile yüzleşiyorlar..

Benim derdim bu adamları yok etmek değil, onları bir kafese koyup ne halleri varsa görmelerini sağlamak. Çünkü o kadar ilkesiz ve kendini bilmez adamlar ki, hem Matrix'in mükemmel olduğunu savunup hem de ajanlardan kaçıyorlar, sisteme tekrar girmekten korkuyorlar, istemiyorlar. O ihanet eden ve sisteme geri dönmek için ajanlarla anlaşan eleman var ya, bu arada kalmış oçlarından bin kat daha onurludur benim gözümde. Gerçekliği daha önce görme şansı olmamış, sistemden çıkmış Gerçekliğin ne kadar yavan ve acılarla dolu olduğunu görüp ne istediğine karar vermiş, kendisi için neyin doğru neyin yanlış olduğunu ölçmüş ve gerçekliğin içinde yaşayamadığının farkına varmış. Ama diyorum ya bu götoşlar o kadar aptal ve cahil ki gerçeklikle ilgili her şey gözlerinin önünde durmasına rağmen onu araştırmaya tenezül dahi etmiyorlar, Matrix'te sıkıntı yaşadıklarında gerçekliğe kaçıp orayı da Matrix'e dönüştürmeye çalışıyorlar, ve yaptıklarıyla gurur duyuyorlar.

Batı bu refaha ve özgürlüğe dogmaları, kitabı mukaddesi yavaş yavaş parçalayarak erişti. Kendi mitolojilerinin eksiğini gediğini gördü ve yoluna ilk başta şiddetle sonra akılla; boklu öğretisiyle hesaplaşarak devam etti. Bu adamlar daha akıl safhasını bırak fikir kırıntısına dahi erişemediler, şiddetin ilk kademesindeler.

Müslümanların neye benzedikleri çok iyi biliyorum..Peki,müslüman olmayanlar ne olacak?

Ajan Smith'in insanlığı bir virüse benzetmesine ne diyorsun?

Tamam,müslümanlar pislikte;ya diğerleri çok mu temiz?

İnsanın kendisi pisliğin teki değil mi?

Bir asalak,bir virüs,bir kanser değil mi insanlık?

Dünya'nın içine eden insanlık,bugün uzayda koloni kurma derdinde..Niye acaba?Dünya dar geldi insanlara..Dünya'yı insanlar yaşanmaz bir yer haline getirdiler..

Tekrar yazıyorum..Batı batı olamadı daha..Eğer batı batı olsaydı,Bosna'da sırplara bir dur derdi,Irak'ta Abd'ye bir dur derdi..Batı Dünya'nın bir ev olduğunu anlayamadı..Eğer bir evin bir veya birkaç odasında sorun varsa,yalnız başına bir odada huzur içinde uyuyamazsın..Batı uyudu ama..Dediğin gibi ''herşeyi hallettik'' dediler ama o kadar kolay değil bu..

Burada suçlu inanandan başkası değildir

Matrix içindeki insanlar suçludur diyorsun..Olmaz işte..Bunun yanlış olduğunu söylemeye çalışıyorum sana..

Sitelerde Paylaş

AMERİKAYI ELE GEÇİRİCEZ TÜM DÜNYAYI ELE GEÇİRİCEZ

NİYE GEÇİRİCEZ

ÇÜNKÜ HUZUR İSLAMDA MUTLULUK İSLAMDA PEKİ NASIL YÜKSELTİCEZ İSLAMI İLİMLE BİLİMLE FENLE KALEMLE MEKTEPLE MÜREKKEPLE.

HZ ALİ OLUCAZ HZ HAMZA OLUCAZ HZ EBUBEKİR OLUCAZ HZ HÜSEYİN OLUCAZ HZ ÖMER OLUCAZ İNŞ.

Sitelerde Paylaş

AMERİKAYI ELE GEÇİRİCEZ TÜM DÜNYAYI ELE GEÇİRİCEZ

NİYE GEÇİRİCEZ

ÇÜNKÜ HUZUR İSLAMDA MUTLULUK İSLAMDA PEKİ NASIL YÜKSELTİCEZ İSLAMI İLİMLE BİLİMLE FENLE KALEMLE MEKTEPLE MÜREKKEPLE.

HZ ALİ OLUCAZ HZ HAMZA OLUCAZ HZ EBUBEKİR OLUCAZ HZ HÜSEYİN OLUCAZ HZ ÖMER OLUCAZ İNŞ.

Çok güzel ironi yapıyorsun

tebrik ederim..

Not:Büyük harflerle yazmak ,forum kurallarına aykırıdır.

Ayrıca ,imla kurallarını da öğren..

Sitelerde Paylaş

Evet zorundadır..Batılı olması bunu gerektirir..Eğer ''uğraşmayalım bunlarla,ne halleri varsa görsünler'' diyorlarsa;o zaman batılı değillerdir..

Batı bunlarla uğraşmadı..''Ne halleri varsa görsünler'' dediler ve bugün kafaları iki ellerinin arasında..Batı aslında tam anlamıyla batı olamadığı için,bugün batıda teröristler kendini patlatıyor..!

Bosna'da yaşananları veya Afganistan'da yaşananları batı umursamadı ve şimdi bunun sonuçları ile yüzleşiyorlar..

Müslümanların neye benzedikleri çok iyi biliyorum..Peki,müslüman olmayanlar ne olacak?

Ajan Smith'in insanlığı bir virüse benzetmesine ne diyorsun?

Tamam,müslümanlar pislikte;ya diğerleri çok mu temiz?

İnsanın kendisi pisliğin teki değil mi?

Bir asalak,bir virüs,bir kanser değil mi insanlık?

Dünya'nın içine eden insanlık,bugün uzayda koloni kurma derdinde..Niye acaba?Dünya dar geldi insanlara..Dünya'yı insanlar yaşanmaz bir yer haline getirdiler..

Tekrar yazıyorum..Batı batı olamadı daha..Eğer batı batı olsaydı,Bosna'da sırplara bir dur derdi,Irak'ta Abd'ye bir dur derdi..Batı Dünya'nın bir ev olduğunu anlayamadı..Eğer bir evin bir veya birkaç odasında sorun varsa,yalnız başına bir odada huzur içinde uyuyamazsın..Batı uyudu ama..Dediğin gibi ''herşeyi hallettik'' dediler ama o kadar kolay değil bu..

Matrix içindeki insanlar suçludur diyorsun..Olmaz işte..Bunun yanlış olduğunu söylemeye çalışıyorum sana..

Batı (Avrupa), Liberal, seküler bir yapıya tam olarak adapte olmuş durumda. Bireylerin yaptığı seçimlerin kutsal olduğu sınırlardan bahsediyoruz. Her bireyin kendi kaderini belirleme hakkına sahip olmasına saygı duyulan bir mekanda, devletin yetki sınırlarını kat be kat aşan, başka bir devletin iç işlerine karışma hakkının Avrupa vatandaşlarınca elzem görülmesini nasıl bekleyebiliyorsun? Bir liberalden başka insanların yaşam standardını düşürmesini ya da yükseltmesini bekleyemezsin, çünkü ikisi de bireyin seçimlerine müdahale etmeyi gerektirir ve bunun adı faşizmdir. Başkasının hayatı bir liberali ilgilendirmez, ta ki ona zarar vermeye başlayıncaya kadar. Batı'nın (Her bir vatandaşın) bu güne kadar bu pislikleri umursamamasının en büyük nedeni budur. Bu kendi sınırının dışındadır ve onu ilgilendirmez, çünkü devrim yanlısı değil evrim yanlısıdır bir anlamda. Avrupa sosyal devlet anlayışını benimsiyor, fakat ben bireyin seçim hürriyetinden bahsediyorum, Avrupa'da açlıktan ölmek isteyen bir adama zorla yemek yedirmeye çalışmazlar, bu bireyin ırzına geçmektir.

Bu pislikler daha önce anlattığım gibi, değişmek istemiyorlar, bir hedefleri var, isteyerek canla başla savaşıyorlar. Burada Avrupa insanını ilgilendiren tek şey kendi canı ve malıdır. Bu pislikleri kendi sınırlarına sokmaması ve bu sınırlarındaki yobazları da sınır dışı etmesidir. Sadece kendi özgürlüğünü korumak için bir yaptırım uygulayabilir Avrupalı, yukarıda nasıl bir düşünce ortamında olduklarını anlatmaya çalıştım.

Haklı mıdır? Haklıdır, batının batı olmasının sebebi biliminin, sanatının, felsefesinin yani düşünce özgürlüğünün temeli bu liberal ortamdır. Kimsenin bir diğerinin işine, faaliyetine mümkün olduğunca karışmaması/karışamamasıdır. Bu soysuzların bu kadar aptal olmasının sorumlusu da Avrupalı değildir, her koyun kendi bacağından asılır . Batılı uyumadı, sadece ilgilenmedi çünkü bu onun işi, vazifesi ya da yetkisi dahilinde değildi.

Müslümanları bırakıp insanın doğası konusuna sonra girelim, şu anda önümüzde belli sınırlar var.

Burada değişime açık yaşta olan ve değişmek isteyen insanlar kafese atılsın demiyorum, değişmek istemeyen adam kafesten dışarı çıkarılmasın diyorum. Her yobaz kendi bacağından asılsın ve payına düşen acıyı, yaşattırdığı acıları yaşasın diyorum. Batı elbette kurtarılmaya ve değişime açık olan suçsuzlara, değişebilmesi için imkan vermeli (Bu insanın 20'li yaşlarda olması çok az bir ihtimal diye düşünüyorum. O kadar dogmatik bir ortamdan ancak bebek yaşta alınan temiz zihinli beyinler kurtulabilir). Ama bunun fazlasını beklemek ne adil olur ne de mantıklı. Bir insanın ya da toplumun hata yaptığını anlayabilmesi için acı çekmesi gereklidir. Bu onun ilerleme sancısıdır.

Sitelerde Paylaş

................

Bir insanın ya da toplumun hata yaptığını anlayabilmesi için acı çekmesi gereklidir. Bu onun ilerleme sancısıdır.

Batı şu an acı çekiyor,çünkü hata yaptı..Yaptığı hata,aydınlanmanın sadece Dünya'nın belli bir kesiminde olabileceğini sanması..

Batı,Afrika'da veya Ortadoğuda cehalet/açlık/şiddet yangını varken viskisini yudumlayarak aydınlandığını zannetti..

Bugün,dediğin gibi bu yanlışları kendisinin ilerlemesi açısından son derece önemlidir..Batı artık vurdumduymazlığını sürdüremez..Mutlaka Afrika'ya veya ortadoğuya müspet anlamda etki etmek zorundadır..

Batı bugüne kadar ve bugün bile menfi anlamda bu bölgelere etki etti/ediyor..

Bugün Suriye yüzünden doğu Akdeniz'e gemilerini gönderenler kimler?

Aydınlanmış batı uygarlığı değil mi?

Batı hep savaştan(kârdan) yana idi..Bugün de ekdiğini biçiyor..

Fransa olsun,ingiltere olsun;hep savaştan/sömürüden yana olmadılar mı?

Şimdi de tir tir titriyorlar korkudan..

tarihinde NOLAN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Batı şu an acı çekiyor,çünkü hata yaptı..Yaptığı hata,aydınlanmanın sadece Dünya'nın belli bir kesiminde olabileceğini sanması..

Batı,Afrika'da veya Ortadoğuda cehalet/açlık/şiddet yangını varken viskisini yudumlayarak aydınlandığını zannetti..

Bugün,dediğin gibi bu yanlışları kendisinin ilerlemesi açısından son derece önemlidir..Batı artık vurdumduymazlığını sürdüremez..Mutlaka Afrika'ya veya ortadoğuya müspet anlamda etki etmek zorundadır..

Batı bugüne kadar ve bugün bile menfi anlamda bu bölgelere etki etti/ediyor..

Bugün Suriye yüzünden doğu Akdeniz'e gemilerini gönderenler kimler?

Aydınlanmış batı uygarlığı değil mi?

Batı hep savaştan(kârdan) yana idi..Bugün de ekdiğini biçiyor..

Fransa olsun,ingiltere olsun;hep savaştan/sömürüden yana olmadılar mı?

Şimdi de tir tir titriyorlar korkudan..

Sömürgenin sömürgeciye duyduğu nefret başka bir olay, haklısın fakat biz islam öğretisinin yarattığı düşmanlıktan bahsediyoruz, yani bu adamlar sömürge olmasa da bunu yapacaklar, konuyu dağıtıyorsun. Sen, neden Avrupa insanı bir halkın kaderini belirlemeye çalışmadı, onları eğitmedi sorusunu soruyorsun. Batı kimseyi eğitmek zorunda değil, nokta. Nedenlerini açıkladım yukarıda. Yahu eğitmeye çalışsa bizi asimile ediyorlar, bunlar kafir diye çığlık atan dangalakların arasında neyin eğitimini vermelerinden bahsediyorsun? Çok mu sıkıntı yarattılar bu oçları, batının batı olmasının sebebi elindeki silah gücü, sıkarlar kafalarına, Batıdan da siktirederler bu şerefsizleri. Bu puştların cefasını Avrupalıya yıkmak neyin hakkaniyeti, neyin adaleti? Kendi kendilerini batırdılar, kendi cezalarını kendileri çekecek.

Bir zamanlar Batı; tek başına orta çağ buhranından geçip nasıl aydınlandıysa, bu şerefsizler de acı çeke çeke öyle aydınlanacak ama kendi kendilerine, kimseye salça olmadan. Bu boklu öğretiyi Batı yüzünden benimsemediler ve akılsızlıklarının sebebi de hiç bir zaman Batı olmadı.

Sen Batıya bir baba rolü üstlenmesini öneriyorsun, hatta tanrı olsun ve dünyada adaleti sağlasın, insanların aydınlanmasından sorumlu olsun diyorsun. Olmaz, mümkün değil. Bu ne Batının vazifesi olabilir ne de onun buna gücü yetebilir. Eğer herkese adaletten, kaliteli yaşam sunmaktan bahsedeceksek yüzünü batıya dönmüş medeniyete açık Asyalılardan, Çinlilerden bahsetmeliyiz; bu değişime açık olmayan, değişmek istemeyen gerici şerefsizlerden değil, o başka tartışmanın konusu.

Sitelerde Paylaş

Sömürgenin sömürgeciye duyduğu nefret başka bir olay, haklısın fakat biz islam öğretisinin yarattığı düşmanlıktan bahsediyoruz, yani bu adamlar sömürge olmasa da bunu yapacaklar, konuyu dağıtıyorsun. Sen, neden Avrupa insanı bir halkın kaderini belirlemeye çalışmadı, onları eğitmedi sorusunu soruyorsun. Batı kimseyi eğitmek zorunda değil, nokta. Nedenlerini açıkladım yukarıda. Yahu eğitmeye çalışsa bizi asimile ediyorlar, bunlar kafir diye çığlık atan dangalakların arasında neyin eğitimini vermelerinden bahsediyorsun? Çok mu sıkıntı yarattılar bu oçları, batının batı olmasının sebebi elindeki silah gücü, sıkarlar kafalarına, Batıdan da siktirederler bu şerefsizleri. Bu puştların cefasını Avrupalıya yıkmak neyin hakkaniyeti, neyin adaleti? Kendi kendilerini batırdılar, kendi cezalarını kendileri çekecek.

Bir zamanlar Batı; tek başına orta çağ buhranından geçip nasıl aydınlandıysa, bu şerefsizler de acı çeke çeke öyle aydınlanacak ama kendi kendilerine, kimseye salça olmadan. Bu boklu öğretiyi Batı yüzünden benimsemediler ve akılsızlıklarının sebebi de hiç bir zaman Batı olmadı.

Sen Batıya bir baba rolü üstlenmesini öneriyorsun, hatta tanrı olsun ve dünyada adaleti sağlasın, insanların aydınlanmasından sorumlu olsun diyorsun. Olmaz, mümkün değil. Bu ne Batının vazifesi olabilir ne de onun buna gücü yetebilir. Eğer herkese adaletten, kaliteli yaşam sunmaktan bahsedeceksek yüzünü batıya dönmüş medeniyete açık Asyalılardan, Çinlilerden bahsetmeliyiz; bu değişime açık olmayan, değişmek istemeyen gerici şerefsizlerden değil, o başka tartışmanın konusu.

Sadece eğitim değil..Gelişmemiş ülkelerin nüfus politikalarına yardımcı olabilirlerdi..Adaleti,laikliği nasıl tesis edeceklerini öğretebilirlerdi..Birçok şey yapabilirlerdi ama yapmadılar..Sömürdüler bu insanları..Açlığa mahkum ettiler bu insanları..

Şimdi de ne yapacaklarını düşünüyorlar..Aynı şeyleri tekrar yazıyor gibi oluyoruz ama bu konuda tek bir geri adım atmam :)

Bazı insanlar ne diyor,biliyor musun?

Avrupa'daki nüfus sorununu çözmek için,Avrupa'nın bilerek göçmen sorununu yarattığını söylüyorlar..Bunlar olabilir..Komplo teorisi gibi ama olma ihtimali yüksek..

Aydınlanmış bir insan,mutluluğun bireysel olmadığını bilir..Batı aydınlanmanın sadece bir kıtada olabileceğini sanıyor..Olmaz işte..Diğer kıtalardaki insanlara zulüm edip,kendi huzurunu sağlayamazsın..Biri çıkar ''allahu ekber'' diyerek kafana sıkar işte..

Avrupa ışidi hak ediyor..Türkiye'de pkkyı..Herkes hak ettiğini bulur..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...