Jump to content

Evrim Tartışması

Recommended Posts

Entropi

Entropi, fizikte bir sistemin mekanik işe çevrilemeyecek termal enerjisini temsil eden termodinamik terimidir. Çoğunlukla bir sistemdeki rastgelelik ve düzensizlik olarak tanımlanır ve istatistikten teolojiye birçok alanda yararlanılır. Sembolü S'dir.[1] Termodinamiğin 2. yasasıdır.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 96
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Hahahaaahhhyuhgttgghhhkknby çok komik gerçekten!!!!11!!!1

Eğer dediğin gibi düzen asla yoksa biri saati kurmuş demektir. Ha-ha-ha...

hanım efendi kendi saçmalıklarinizin ön kabulü ile kendi yazılarınızla bile çelişiyorsunuz. Düzenı savunurken bile değişimi savunmaya başladınız.

Değişim fizikte entropi adını alır,biyolojide evrim .

Gelelim bu kaosta canlılarda düzen arayan değişmedi evrim yok diyen size . Yahu değişim kaçınılmaz. bu bir kanun ise ;"değişim yok "diyen siz kendi ideolojiniz için nasıl bu derece dönüyorsunuz?

tarihinde ateistdusunce tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Harikasınız gerçekten, cinsiyetimi saklıyor oluşuma büyük saygı duyuyorsunuz. Alkışlıyorum ve tebrik ediyorum sizi!

Değişim nedir biliyor musunuz? Insanın biyolojik gelişimi. Düzen de bunun her insanda sabit olmasıdır. Umarım anlatabilmişimdir sevgili Ateistdüşünce.

Sitelerde Paylaş

Harikasınız gerçekten, cinsiyetimi saklıyor oluşuma büyük saygı duyuyorsunuz. Alkışlıyorum ve tebrik ediyorum sizi!

Değişim nedir biliyor musunuz? Insanın biyolojik gelişimi. Düzen de bunun her insanda sabit olmasıdır. Umarım anlatabilmişimdir sevgili Ateistdüşünce.

her insanda düzen sabit olsa idi;

her insan birbirine benzerdi

Her insan aynı şeyi yapardı

Her insan aynı yasa kadar yaşardı.

Her insan aynı şekilde ölürdü.

Hiçbir insan genetik olarak bile tamamen bir birine benzemez .genetik olarak bile bir düzen yok. Sosyolojik olarak bile bir düzen yok. Zeka olarak bile bir düzen yok.

.hiçbir insan bile aynı değil ise sizin için düzen nedir?

Sitelerde Paylaş

Ben gelişimden bahsetmiştim. Doğum ölüm bile değil. Bebeklik hali ve davranışları. Çocukluk hali, gençlik, yetişkinlik ve yaşlılık.

bunların hepsinin sebebi; çevresel değişimler , genetik farklılıklar yani değişiklikler.

Canlılar da çevresel şartlara ayak uydurmak için genetik kazanımlar elde edinir .bunlar evrimsel olarak canlıya avantaj sağlar.

Canlılar da bu değişen çevresel şartlara adapte olmak zorundadır. Bunu başaranlar ve genetik olarak nesline aktaranlar hayatta kalır. Ve işte bu evrimin ta kendisidir.

Basit bir örnek; aşının var olmadığını düşünelim(zaten doğada canlılar aşı olmaz ) .bir bakteri türü insanları öldürüyor olsun . (amerikan kızıl derililerinin çoğu da bu sebeple bağışıklıği olmadığını için sarılıktan öldü ) bağışıklık kazananlar hayatta kalır. Bunu evrimsel süreçte soylarina aktarır. Başaramayanlar ölür ve evrimsel süreçte elenir. İşte evrim bu şekilde işler. Küçük adımlarla.

Sitelerde Paylaş

Ama saydıklarım sabittir. Düzenli yani. Tekrar söylüyorum, değişim de bir düzendir.

başka bir örnek trombositler ve kan pıhtılaşmaması(hemofili).

Kanı pıhtılaşmayanlar .evrimsel süreçte kan kaybından yok olacak ve soylarinı devam ettiremeyecektir.Böylece böyle bir hastalık insanlar arasında görülmeyecektir. Evrim değişimdir.

Sitelerde Paylaş

Değişken tahmin edilemez. Yani bu örnekte değişimin sabit olduğunu gösteriyor.

sayın _Force-Awakens_ dünyadaki değişkenliklerin çokluğu ve evrenin kaos halinde oluşu değişimi tahmin edilemez yapıyor.

Örneğin bir gök taşının ne zaman çarpacağını bilemeyiz.

Yada bir güneş patlaması dünyaya gelse bizde dahil canlıların %90-99 u yok olabilir.

Ortam şartları değiştiği için bu şartlara uyum sağlayanlar ve avantaja çevirenler hayatta kalır.

Sitelerde Paylaş

Bir akvaryumdaki sudan her gün bir ya da iki gram eksildiğini farz edelim. Zamanın ağır işleyen ritmine kendimizi kaptırırsak, sudaki değişimi fark etmeyiz. Ancak ilk hali ile kıyaslarsak bu kadar büyük bir değişimi nasıl olup da fark etmediğimize hayret ederiz. Şu son günlerde çektiğim tüm acılar için kendimi bunu düşünerek avutuyorum. Bizler yaşadığımız zaman içinde mutluluğu ve acıyı sabit zannediyoruz, oysa bu bir yanılgı. Bu da "Dünya zevkleri geçicidir" ayetini destekliyor.

Ölüm sabittir. Ancak kaç yıl yaşayacağımız değişkendir. Bu da değişken olma sabitliğine dahildir. Hiç ebedi yaşayan birini gördünüz mü siz?

tarihinde _Force-Awakens_ tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bir akvaryumdaki sudan her gün bir ya da gram eksildiğini farz edelim. Zamanın ağır işleyen ritmine kendimizi kaptırırsak, sudaki değişimi fark etmeyiz. Ancak ilk hali ile kıyaslarsak bu kadar büyük bir değişimi nasıl olup da fark etmediğimize hayret ederiz. Şu son günlerde çektiğim tüm acılar için kendimi bunu düşünerek avutuyorum. Bizler yaşadığımız zaman içinde mutluluğu ve acıyı sabit zannediyoruz, oysa bu bir yanılgı. Bu da "Dünya zevkleri geçicidir" ayetini destekliyor.

Ölüm sabittir. Ancak kaç yıl yaşayacağımız değişkendir. Bu da değişken olma sabitliğine dahildir. Hiç ebedi yaşayan birini gördünüz mü siz?

konuyu evrime getirirsek daha hoş olur yada bitirelim.
Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...