Jump to content

kitabın yarısına iman...

Recommended Posts

• İleti 187
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

yani tabi ki inançtan bahsediyoruz..

İster keloğlan masalında olsun ister bir film senaryosunda ister bir şiirde gönlümüzün bam teline dokunan yerleri ilahi yani kutsal görüyorum...

herhangi bir insan ürünü kitapdaki sözcükleri neye dayanarak İLAHİ görüyorsun ?

saçmalığın - uçmanın daniskası bu yaw...yuh!!

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

o güzel sözü söyleyenin ruhuna ilahi bir esin dokunuyor gibi...

Söyleyene değil söyletene bakalım derler eskiler...

söyleten de gene insanlar...

küfürü hak edecek harekette bulunursam küfür edersin....bunu sana ben ettirmiş olurum.....allahın değil !!!!

bir ilah olmadığı gibi - insan ürünlerinin hiç birinde de yine bir ilahilik yoktur.

desteksiz sallamasyon yazıp duruyorsun....

Sitelerde Paylaş

Beyyine 2nc ayette suhuf sözcüğü sayfa nın çoğulu sayfalar demektir. Suhuf edilmiş tek sayfa bile yokken o zamanlar, muhammed suhuf haldeki kuranı okuması nasıl olabilir? Görülüyorki muhammedin ağzından kuran sonradan yazılmıştır. Tıpkı muahammedin ağzından, allahın kendisine "ben tek ilahım" demesi gibi... Madem sen tek ilahsın kendin söylesene, niçin muhammedin ağzından konuşuyorsun?

1916741_477293149138833_4884010879039032

Sitelerde Paylaş

Kireç kardeşim istediğine inanmakta özgürsün.

Bence önemli olan insanların neye inandığı değil nasıl yaşadığı önemli. Sapık ritüellerin peşinden gitmeyen insan haklarına saygılı olan insandan zarar gelmez.

Sitelerde Paylaş

Bu söyleten, neden arap tanrısı olmak zorunda?

isanın yada musanın tanrısı da olabilir...

Deistin tanrısı da budistin tanrısı da...

Bence zaten bunların hepsi aynı tanrı...

Bütün insanların vicdanlarına fısıldayan tanrı...

Sitelerde Paylaş

sen nesin bu arada ? DEİST mi ? TEİST mi ? TEİST isen hangi dindensin ?

Sitelerde Paylaş

Allah adına kafa kesen ışidli çocuğa fısıldayan tanrıyla, deizmin tanrısı aynı tanrı dersen bunu deistlere kabul ettiremezsin :D

Sitelerde Paylaş

kötü bir şeyi yapan kişi ben bunu kutsal kitapta okuduydum demekle mazur olur mu...

Bence olmaz...

Kutsal kitaplarda yaz sa bile yaptığından sorumludur...

Hatta tanrı onu cezalandırırken ama ben senin sözlerin olduğu iddia edilen kitaplardan bunu okudum o yüzden yaptım dese de...

Tanrı da ben öyle bişey demedim ki diyebilir...

Sitelerde Paylaş

kötü bir şeyi yapan kişi ben bunu kutsal kitapta okuduydum demekle mazur olur mu...

Bence olmaz...

Kutsal kitaplarda yaz sa bile yaptığından sorumludur...

Hatta tanrı onu cezalandırırken ama ben senin sözlerin olduğu iddia edilen kitaplardan bunu okudum o yüzden yaptım dese de...

Tanrı da ben öyle bişey demedim ki diyebilir...

bi zamanlar senin gibiydim....dinden henüz yeni çıkmıştım.....tutunacak bir dal arıyordum...DEİZM i buldum...ve tutundum....sonradan onun da ÇÜRÜK bir dal olduğunu görüp gerçeklere döndüm...

bi gün sen de (eğer yazdıkların ve düşüncelerinde samimi isen / müslüman olup da TROLLÜk yapmıyorsan) gerçekleri görüceksin....o zaman biz de sana "hoşgeldin" diyeceğiz

:D

Sitelerde Paylaş

Tanrıyı indirgeye indirgeye buralara kadar indirgemek ilginç doğrusu. Keloğlan ve Kırmızı Şapkalı Kız masalları ile tanrıdan geldiği iddia edilen kitapları eşitlemek! Bence bu tanrıdan kurtulmak istemek ama nasıl kurtulabilirim diye kıvranmak.

Bu arkadaş bu forumda bunun için çoktandır kıvranıyor ama bir türlü kurtulamadı tanrıdan... Cesaret meselesi...

İnsanlar tanrı fikrinden kurtulamadıkları için uzun süre deist kalabiliyor, ateizme adım atamıyorlar. Bu gerçekten cesaret işidir. Çocukluktan beynine sokulmuş bir empozeden kurtulmak zordur. Nükseder, yoksunluk krizine neden olur, tıpkı uyuşturucular gibi...

Sitelerde Paylaş

al şu kitabı bu allahın emirleri bunların hepsine iman et kurtul...

Ya bi dakka neden hepsine inanmam gerekiyor...

okusam baksam da arasından iyi güzel bulduğuma inansam olmaz mı...

Bütün müslümanlar böyle yapıyor zaten. IŞID elemanları da böyle yapıyor, çiçek böcek dinine inananlarda.

Zırvalarla ve çelişkilerle dolu bir kitap ve onu destekleyici bir sürü hadis/sünnet ile başka türlü olması mümkün değil.

Sen çiçek-böcek bölümüne inan, hepimiz rahat edelim.

Sitelerde Paylaş

Bütün müslümanlar böyle yapıyor zaten. IŞID elemanları da böyle yapıyor, çiçek böcek dinine inananlarda.

Zırvalarla ve çelişkilerle dolu bir kitap ve onu destekleyici bir sürü hadis/sünnet ile başka türlü olması mümkün değil.

Sen çiçek-böcek bölümüne inan, hepimiz rahat edelim.

evet zaten defacto durum bu...

Yani herkes kitabın bir kısmına uyuyor....

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...