Jump to content

nuhun gemisi.....

Recommended Posts

yüreğindeki vicdandadır...

Vicdana uygun adil iyi birisi olursan kurtulursun...

ölmekten değil vicdan azabından...

Kireç sana yazarken aklıma geldi şimdi yürek vicdan iyi adam felndan bahsedecek dedim kendime. haklıymışım ben bir kahinim galiba. yada peygamber olacak nicelikteyim

Sitelerde Paylaş

Adam Nuh'un gemisini adalet yaptı .İşte bu dinlerin her nesilde kulaktan kulağa misali nasıl değişe değişe geldiğinin ve yorumlandığının kanıtı.

adalet, iyilik, ahlak vs. gibi kavramları allahla özdeşleştirmiş de o yüzden. yıkanmış beyin, içine bişey girmiyor. pırıl pırıl.
Sitelerde Paylaş

bu çocuk iyice gıcık etmeye başladı beni. arkadaş adalet, iyilik, zart-zurt... kimsenin itirazı yok zaten bunlara. Tanrı ve din tartışılıyor bu forumda. senin allahının ve muhonun daha iyi, ahlaklı, adaletli olduğuna dair bir iddian var mı? bize ondan haber ver. Nuh tufanı saçmalığı için konu açılmış, sen şimdi bu gerçek mi diyorsun? adaletin kayığı, bilmemneyin takası... antin kuntin teraneler.

Sitelerde Paylaş

Aynı sure içerisinde muhtelif kavimlerin uğradığı felaketlerden bahsediliyor.

ÂD [kavmi de] hakikati yalanlamıştı: ve uyarılarım gözardı edildiğinde verdiğim azap ne şiddetliydi!

Biz onların üstüne müthiş uğursuz bir günde şiddetli bir kasırga gönderdik:

SEMÛD [kavmi de] bütün uyarılarımızı yalanlamıştı;

Biz onlara [ceza olarak] bir tek darbe vurduk ve bir çiftliğin kurumuş, kırılmış fidanlarına döndüler.

LÛT halkı [da] bütün uyarılar[ımız]ı gözardı etmişti:

onların üzerine de öldürücü bir kasırga saldık ve şafak vakti yalnız Lût'un ailesini kurtardık,

Firavun halkına [da] kesinlikle bu tür uyarılar gelmişti;

Onlar Bizim bütün mesajlarımızı yalanlamışlardı: bunun üzerine, yalnızca, her şeyin belirleyicisi olan Kudret Sahibinin hesap soracağı şekilde onlara hesap sorduk.

Ardından asıl felaketin kıyamet ile olacağı bahsedilmiş.

Evet! Son Saat, onların kaderleriyle gerçekten buluşacakları andır; ve o Son Saat en korkunç ve en acı [an] olacaktır:

Ve bu yok edişlerin sanki münferit olduğu, sadece o topluma yönelik olduğunu anlıyorum. Tıpkı Nuh'un toplumuna olduğu gibi.

"Nitekim, [geçmişte] sizin gibi toplumları yok ettik: öyleyse, yok mudur ondan ders almak isteyen?"

Saygılar
Sitelerde Paylaş

Şimdi eskiden insan toplulukları çok yer değiştirirdi. Sivrisinek çoğaldı diye terkedilen yerleşim yerleri bile vardır.

Bu cahil çöl yağmacısı araplar ticaret filan elbette yapıyorlar ve geziyorlardı. Ortaya kuran denen uydurmayı attıkları zaman bu gördükleri terkedilmiş yerleşim yerlerini kullanmamaları düşünülemez. "Vaaay işte allahın gazabına uğrayan yerler" diye tantana etmeleri zırıldamaları kadar normal bir şey olmayacaktır. Bunların uydurdukları allaha inandırmak için yemeyecekleri bot olamaz.

Sitelerde Paylaş
Aynı sure içerisinde muhtelif kavimlerin uğradığı felaketlerden bahsediliyor.
ÂD [kavmi de] hakikati yalanlamıştı: ve uyarılarım gözardı edildiğinde verdiğim azap ne şiddetliydi!
Biz onların üstüne müthiş uğursuz bir günde şiddetli bir kasırga gönderdik:
SEMÛD [kavmi de] bütün uyarılarımızı yalanlamıştı;
Biz onlara [ceza olarak] bir tek darbe vurduk ve bir çiftliğin kurumuş, kırılmış fidanlarına döndüler.
LÛT halkı [da] bütün uyarılar[ımız]ı gözardı etmişti:
onların üzerine de öldürücü bir kasırga saldık ve şafak vakti yalnız Lût'un ailesini kurtardık,
Firavun halkına [da] kesinlikle bu tür uyarılar gelmişti;
Onlar Bizim bütün mesajlarımızı yalanlamışlardı: bunun üzerine, yalnızca, her şeyin belirleyicisi olan Kudret Sahibinin hesap soracağı şekilde onlara hesap sorduk.
Ardından asıl felaketin kıyamet ile olacağı bahsedilmiş.
Evet! Son Saat, onların kaderleriyle gerçekten buluşacakları andır; ve o Son Saat en korkunç ve en acı [an] olacaktır:
Ve bu yok edişlerin sanki münferit olduğu, sadece o topluma yönelik olduğunu anlıyorum. Tıpkı Nuh'un toplumuna olduğu gibi.
"Nitekim, [geçmişte] sizin gibi toplumları yok ettik: öyleyse, yok mudur ondan ders almak isteyen?"
Saygılar

Peygamber ahlağı kurana göre evin etrafının yaşlı genç erkeler sarmış gökten inen meleklerin g*******tünü kurtaramak için kendi kızlarını teklif ediyor gelin benim kızlarımı becerin diyor bu kuran ayeti. birde tervatan verelim ayeti orda lut peygamber soylarını çoğaltmak için kızları şarap içirip babalarıyla birlikte oluyorlar ne güzel dimi din ahlağı enset ilişiki.şimdi kalkıp demeyin tervat deyişti vs. deyiştiyse isbatını yapmak size düşer. ayrıca kuranda tervatı incili tasdik etmek için indiyini söyler buyurun giyimi çok kolay. size xxxxL.

68- (Lut onlara) "Bunlar benim konuğumdur, beni utandırıp-dillere düşürmeyin" dedi.

69- "Allah'tan korkup-sakının ve beni küçük düşürmeyin."

70- Dediler ki: "Biz seni 'herkes(in işin) e karışmaktan' alıkoymamış mıydık?"

71- Dedi ki: "Eğer yapmak-istiyorsanız, işte bunlar, benim kızlarım.'(40)

3hkvSV5.jpg

tarihinde güven tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Peygamber ahlağı kurana göre evin etrafının yaşlı genç erkeler sarmış gökten inen meleklerin g*******tünü kurtaramak için kendi kızlarını teklif ediyor gelin benim kızlarımı becerin diyor bu kuran ayeti. birde tervatan verelim ayeti orda lut peygamber soylarını çoğaltmak için kızları şarap içirip babalarıyla birlikte oluyorlar ne güzel dimi din ahlağı enset ilişiki.şimdi kalkıp demeyin tervat deyişti vs. deyiştiyse isbatını yapmak size düşer. ayrıca kuranda tervatı incili tasdik etmek için indiyini söyler buyurun giyimi çok kolay. size xxxxL.

68- (Lut onlara) "Bunlar benim konuğumdur, beni utandırıp-dillere düşürmeyin" dedi.

69- "Allah'tan korkup-sakının ve beni küçük düşürmeyin."

70- Dediler ki: "Biz seni 'herkes(in işin) e karışmaktan' alıkoymamış mıydık?"

71- Dedi ki: "Eğer yapmak-istiyorsanız, işte bunlar, benim kızlarım.'(40)

3hkvSV5.jpg

Kuran açısından haklısınız de Tevrat'ta Lut peygamber değildir.Ki zaten peygamber olsa dahi kötü olmayacağı anlamaına gelmez bu. Peygamberlik anyaışı İslam'dakinden farklı.

Yine de çocuklara okutulan bir kitapta bundan bahsedilmesi kabul edilemez.

Sitelerde Paylaş

Kuran açısından haklısınız de Tevrat'ta Lut peygamber değildir.Ki zaten peygamber olsa dahi kötü olmayacağı anlamaına gelmez bu. Peygamberlik anyaışı İslam'dakinden farklı.

Yine de çocuklara okutulan bir kitapta bundan bahsedilmesi kabul edilemez.

Tervata peygamber oup olmamsı önemli deyil. kuranın bir özeliyi var önüne geleni peygamber ilan etmiş örnek davut zülkarneyn gibi peygamber olarak kabul eder ben onun için ikisinde gönderdim.

Sitelerde Paylaş

Tervata peygamber oup olmamsı önemli deyil. kuranın bir özeliyi var önüne geleni peygamber ilan etmiş örnek davut zülkarneyn gibi peygamber olarak kabul eder ben onun için ikisinde gönderdim.

Ezra yani Uzeyr peygamber değil aynen.Hristiyanlar'a göre Davut da peygamber değil Süleyman da ama Raşi adlı Yahudi ünlü din bilgini onları peygamber olarak almış ve Talmud ve onun listesi şu (kadın oeygamberler da var 7 tane olnları yazmıyorum)

Abraham Gen 11:26 - 25:10

Isaac Gen 21:1 - 35:29

Jacob Gen 25:21 - 49:33

Moses Ex. 2:1 - Deut. 34:5

Aaron Ex. 4:14 - Num. 33:39

Joshua Ex. 17:9 - 14, 24:13, 32:17 - 18, 33:11; Num. 11:28 - 29, 13:4 - 14:38; 27:18 - 27:23, Deut. 1:38, 3:28, 31:3, 31:7 -Joshua 24:29

Pinchas Ex. 6:25; Num. 25:7-25:11; Num. 31:6; Josh. 22:13 - Josh. 24:33; Judges 20:28

Elkanah I Samuel 1:1 - 2:20

Eli I Samuel 1:9 - 4:18

Samuel I Samuel 1:1 - I Samuel 25:1

Gad I Sam 22:5; II Sam 24:11-19; I Chron 21:9-21:19, 29:29

Nathan II Sam 7:2 - 17; 12:1 - 25.

David I Sam 16:1 - I Kings 2:11

Solomon II Sam 12:24; 1 Kings 1:10 - 11:43 Iddo II Chron 9:29, 12:15, 13:22

Michaiah son of Imlah I Kings 22:8-28; II Chron 18:7-27

Obadiah I Kings 18;

Obadiah Ahiyah the Shilonite I Kings 11:29-30; 12:15; 14:2-18; 15:29

Jehu son of Hanani I Kings 16:1 - 7; II Chron 19:2; 20:34

Azariah son of Oded II Chron 15

Jahaziel the Levite II Chron 20:14

Eliezer son of Dodavahu II Chron 20:37

Hosea Hosea

Amos Amos

Micah the Morashtite Micah

Amoz (the father of Isaiah)

Elijah I Kings 17:1 - 21:29; II Kings 1:10-2:15, 9:36-37, 10:10, 10:17

Elisha I Kings 19:16-19; II Kings 2:1-13:21

Jonah ben Amittai Jonah

Isaiah Isaiah

Joel Joel

Nahum Nahum

Habakkuk Habakkuk

Zephaniah Zephaniah

Uriah Jeremiah 26:20-23

Jeremiah Jeremiah

Ezekiel Ezekiel

Shemaiah I Kings 12:22-24; II Chron 11:2-4, 12:5-15

Barukh Jeremiah 32, 36, 43, 45 Neriah (father of Barukh)

Seraiah Jeremiah 51:61-64

Mehseiah (father of Neriah)

Haggai Haggai

Zechariah Zechariah

Malachi Malachi

Mordecai Bilshan Esther

Oded (father of Azariah)

Hanani (father of Jehu)

tarihinde Tanah-Gospel Theologist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 2 years later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...