Jump to content

Kuran Diye İncil Okutulursa

Recommended Posts

Ama faydası oluyor.

kafası karışık olanlar ,en azından sorgulamaya başlıyorlar.

genelde tr deki müslümanların bilgisi ,şehir efsaneleri gibi.

Anlayacağın reelde de uyandırmaya çalışıyoruz.

ben bi iki denedim.....

öyle...ama allahdan daha mı iyi bilicez.....saçma gelio olabilir....ama vardır bi hikmeti....allah affetsin....

diyip boşveriolar :D :D

Sitelerde Paylaş

Kuran'ı tefsirlerle veya hadislerle değerlendirip ortaya koyuyoruz .......bu sefer de "sen ben anlayamayız - ALİME DANIŞMAK LAZIM" diyorlar....

yani en başa dönüyoruz....

ulan zaten alim dediğin diyor "CARİYE SERBEST - inanmayanın kafasını KES - dinden döneni ÖLDÜR - evlenme yaşı YOK vs.vs.vs.vs."

Kuran'da defalarca ''sen bilmezsin Allah bilir'' yazar :D

Sadece bu ifade bile,müslümanların tüm söylemlerinin/öğretilerinin birer saçmalık olduğunun kanıtıdır..

Sitelerde Paylaş

incil ayetinin ortasını başını okuyup kesiyorlar ,böyle yapılmamalı diye düşünüyorum ,evet incil tahrip edilmiş bir kutsal kitap lakin böyle dıştan birkaç ayetle okuyup incil hakkında bütünsellikten koparak felefeden yoksun bir şekilde yorum yapılamaz , nasılki bir kitabın tek sayfasını ele alıp o konuda eleştiri yazılamazsa incil hakkında da bu şekilde haksızlık yapıldığını düşünüyorum .okunan ayetlerin de çoğunun mezaci olabileceğini düşünüyorum .

yarın bu hirstiyanlar aynısını türkiyede yapsalar ayetin başını sonunu sadece okursa bu şekilde bir sıkıntı islam tarafındada karşılaşılabilir

sanarım bu şekilde sokakta birkaç ayeti okuyarak insanların karşı dine hücüm etmesi en çok ateistlerin işine gelecektir ,zaten ateistlerin en iyi yaptığı iş kur'an na bütünsel bir bakış açısı yerine ayetleri teker teker inceleyip sığ felsefeden yoksun akıldan yoksun yorum yapılmasıdır

ustat hikayeler o kadar heyecanli ki butunsel bakmak icin dehset verici istek olusturuyor. Ifk hadisesi mesela. Peygamber yeni karisi ile yatakta iken aise nin olaylari. Ardindan yasananlar. Gelen ayetler.

Hicret mevzulari, yaradilis hikayeleri, nuh yunus ibo vb hikayeler,hicret cagrilari vaatleri. Muhammed sonrasi omerin osmanin numaralari. Emevilerin karsi devrimi,hamzanin pisi pisine heba olmasi....

ahhh ahhh. Bugunlerde bu kadar iyisi orta dünyada, game of thrones da falan var ancak...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...