Jump to content

Ateizmi Yayma Stratejileri....

Recommended Posts

Ben bunun stratejik olarak yanlışlığından söz ediyorum. Almanya'da Hitler nasıl anılıyorsa Türkiye'de Kenan Evren öyle anılıyor. Aksini iddia edemezsiniz. Herif öldü kaç kişi cenazesine gitti, çelenk bıraktı?

Kenan Evren ile ateizmi aynı kefeye koymanız ön yargılı ve kötü niyetli olduğunuz izlenimi uyandırıyor.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 54
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Kenan Evren ile ateizmi aynı kefeye koymanız ön yargılı ve kötü niyetli olduğunuz izlenimi uyandırıyor.

Aynı kefeye koymuyorum sadece Kenan Evren'i savunanların ve bunu alenen dile getirenlerin Türkiye'de ateizmi yayamayacaklarını, yaysalar bile halktan aşırı tepki alacağını söylüyorum(En azından Kenan Evren üzerindeki algı değişmediği sürece). Yoksa elbette A görüşünde, B görüşünde olabilirsiniz; bu ateizme etki etmez.

Sitelerde Paylaş

Aynı kefeye koymuyorum sadece Kenan Evren'i savunanların ve bunu alenen dile getirenlerin Türkiye'de ateizmi yayamayacaklarını, yaysalar bile halktan aşırı tepki alacağını söylüyorum(En azından Kenan Evren üzerindeki algı değişmediği sürece). Yoksa elbette A görüşünde, B görüşünde olabilirsiniz; bu ateizme etki etmez.

Kenan Evren'i savunmuyorum darbeyi savunuyorum ayptığında haklıydı hem de tamamen.

Sitelerde Paylaş

Öncelikle Türkiyede düşünce özgürlüğü ve insan hakları egemen olmalı. Düşünce özgürlüğü olunca kitlelere ulaşmak daha kolay olacaktır.

Bu forumda bazı yazıları mahkemeler engellemiş .Bazı ateist blogları mahkemeler erişime engellemiş.

İslam kanserinin egemen olduğu ülkelerde ateizmi yaymak çok zor oluyor. İslam kanserinin egemen olduğu ülkelerde insan haklarını savunmakta çok zor.

tarihinde zeus- tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sen, taş çatlasa, 35 yaşındasın. Muhtemelen, 25 bile değilsin. Ne yazdığını bilmiyorsun. Ezbercinin tekisin! "Ezbercilik", "gericiklik"tir. Yeniliklere açık olmmayan bir beyin, ilkel bir beyindir. Böyle bir beyin, her tür bi,limsel ve toplumsal gelişimi reddeder.

Sitelerde Paylaş

Bu halk Kenan Evren'e senelerce taptı, darbe yaptığı için ikinci Atatürk yerine koydu ve yaptığı anayasaya %97 gibi bir oranda "Evet" dedi kardeşim.

Bugün şeriatçılar, Kürtçüler, liberaller ve sözde solcular senelerden beri darbe korkusu yarattığı ve bu gerçek dışı korkuyla halkı manipüle ettiği için halk Evren düşmanı gibi görünüyor. Esas amaç laikliği ve/veya Atatürkçülüğü bitirmekti, bunu da darbeciler Kemalistti ve bakın size ne acılar çektirdiler yoluyla yaptılar.

Türk halkı günlük yaşar. Yarın Tayyip gitse ve yeni bir iktidar gelip 70'li yılların sonunda yaşanan korkunç kaosu hatırlatarak Evren'e güzelleme çekse, halk gidip Evren'in mezarını türbe yapar.

N'apalım, bizim gerçeğimiz de bu. Türk halkı böyle...

Sitelerde Paylaş

Bu halk Kenan Evren'e senelerce taptı, darbe yaptığı için ikinci Atatürk yerine koydu ve yaptığı anayasaya %97 gibi bir oranda "Evet" dedi kardeşim.

Bugün şeriatçılar, Kürtçüler, liberaller ve sözde solcular senelerden beri darbe korkusu yarattığı ve bu gerçek dışı korkuyla halkı manipüle ettiği için halk Evren düşmanı gibi görünüyor. Esas amaç laikliği ve/veya Atatürkçülüğü bitirmekti, bunu da darbeciler Kemalistti ve bakın size ne acılar çektirdiler yoluyla yaptılar.

Türk halkı günlük yaşar. Yarın Tayyip gitse ve yeni bir iktidar gelip 70'li yılların sonunda yaşanan korkunç kaosu hatırlatarak Evren'e güzelleme çekse, halk gidip Evren'in mezarını türbe yapar.

N'apalım, bizim gerçeğimiz de bu. Türk halkı böyle...

Sen, taş çatlasa, 35 yaşındasın. Muhtemelen, 25 bile değilsin. Ne yazdığını bilmiyorsun. Ezbercinin tekisin! "Ezbercilik", "gericiklik"tir. Yeniliklere açık olmmayan bir beyin, ilkel bir beyindir. Böyle bir beyin, her tür bi,limsel ve toplumsal gelişimi reddeder.

Evren'e güzelleme çekseler yine olasılık veririm ama Türkiye'deki algı şu anda böyle. Bu yüzden şu anda olasılık vermem ki zaten en azından Evren'e algı değişmediği sürece böyle olur dedim.
tarihinde D-kun tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İyi de ateizmi yayma diye bir şey olmaz dedikten sonra, güzel bir ateizmi yayma stratejisi izliyorsunuz.

Dinlere biat edilir ve çoğunlukla zorla yayılır. Benim önerdiğim şüpheci olarak okumaları için desteklemek. Tabii ben tüm insanların gerçekleri görüp dinlerden uzak durmasını isterim.

Sitelerde Paylaş

Sevgili Charles Darwin.

Halkın evrimi anlaması çok zor. Evrim sanıldığından çok daha karmaşık ve sofistike bir kuram.

Ben sıradan bir insandan evrimi anlamasını beklemiyorum. Tıp doktorlarının bazıları bile evrimi ya yeterince anlamıyor, ya da anlamak istemiyor. Hatta açıkça reddeden bir sürü tıp doktoru var. Tek başına evrim ateizmi yaymak için yeterli bir yöntem değil. Sadece bir başlangıç. Senin evrimi öğrendikten sonra ateist olman evrimi öğrenmenin kolay olduğunu göstermiyor. Bence evrimi öğrenmeden önce sende dine karşı bazı kuşkular vardı ve sen iyi bir eğitimden geçtiğin için, evrimi öğrenmeye hazırdın. Evrim onlara noktayı koydu ve seni ateist yaptı. Bu biraz da yetişme ve eğitimle ilgili. İyi bir eğitimden geçen her çocuğu evrim ateist yapabilir. Çünkü o çocukta onu ateist yapacak yeterli entelektüel alt yapı olabilir. Biz çocuklarda, ilerde evrimi anlamasını sağlayacak bir alt yapıyı kurmaya çalışmalıyız. Gerisi kendiliğinden gelecektir.

Senin aklından geçen nedir hacı? Özel okul açmak gibi bir düşünce mi?

Sitelerde Paylaş

Senin aklından geçen nedir hacı? Özel okul açmak gibi bir düşünce mi?

Benim aklımdan geçenler çoğunuzun aklından geçenlerden farklı değil. Yani ben bu konuda yeni birşeyler bulmuş değilim.

Ama direkt olarak Müslümanları ateizme davet etmektense, içinde ateizmin yeşereceği, çağdaş ilkelerin hükmettiği laik ve özgür bir ortam oluşturmak istiyorum. Böyle bir ortamı gerçekleştirmek için her türlü fedakarlığa baş vurmanın gerekli olduğunu düşünüyorum.

Unutulmasın ki ateizmi yaymak biz ateistlere bir avantaj sağlamıyor. Müslümanları kendi rahatımız, çıkarımız ve keyfimiz için ateist yapmaya çalışmıyoruz.

Müslümanların yaşamını zenginleştirmek ve onların çağa uymalarını sağlamak için böyle bir atılımda bulunuyoruz. Bunu başarırsak sonucun yalnız bizi ve onları değil, hepimizi mutlu edeceğini düşünüyoruz. Yani temelde biz dindarların refahı için çaba gösteriyoruz. Müslümanların ilkel bir yaşam sürdürmelerinden rahatsız oluyor ve onları aydınlığa çıkarmaya çalışıyoruz. Bence soruna bu açıdan bakmanın yararlı olacağına inanıyorum.

Sitelerde Paylaş

Bana göre ana sınıfı ve ilkokul çağındaki yaş gruplarından başlamalı. Ana babaların o küçücük beyinleri nasıl zehirlendiklerini gördükçe deli oluyorum.Bazen de çok umut verici gelismeler olmuyor degil.Örnegin daha bir kac hafta önce bir

ögrencim ,insanın bir hayvan türü oldugunu düsünüyorum ama çok gelişmisiz (9 yaş grubu) demisti.Basarılı olabilmek icin iyi egitilmis egitimcilere ihtiyacimiz var

Sitelerde Paylaş

Oncelikle herkese selam.formaliteden de olsa bir ay oncesine kadar muslumandim. Uzun sure arastirmalarim neticesinde; kurani ayet ayet,tevrati,sumerlerle baglantilarini,tarafsizca degerlendirerek agnostik-ateist oldum.dinlerin insan uydurmasi sacmaliklar oldugunu şuphesiz olarak karar kildim.Şimdi ilaveten; kim benim gibi yapiyor? Istatistik orani ne?

Ateizmi yaymak demek propaganda degil; gercegı savunmak demektir.Bu baglamda; sosyal medya kullanmak zaten herkesin fikridir.Ama benim belirtmek istedigim; gercekten basari elde etmenin yolu, medya ile desteklenecek siyasettedir.Atatürkcü yolda yeni bir siyasi olusum desteklenmeli ve en onemli hedef de universite gencligi olmalidir. Tabii ki bunlar için de ,maddiyat ! Aslinda tum bunlara paralel olarak ; turkiyede ne zaman ateist bir siyasi parti iktidar olabilir ??? Sorusu da sorulabilir...((ateizm savunucu siyasi olusum=ornegin parti programinda diyanet islerinin kaldirilmasi,dinin inanc ozgurlugu,ancak bilimsel tum gerceklerin medya araciligiyla halka aktarilmasi vs vs.....)) sadece ve sadece siyasetle basari elde edilebilir diye düsünüyorum.

Sitelerde Paylaş

Oncelikle herkese selam.formaliteden de olsa bir ay oncesine kadar muslumandim. Uzun sure arastirmalarim neticesinde; kurani ayet ayet,tevrati,sumerlerle baglantilarini,tarafsizca degerlendirerek agnostik-ateist oldum.dinlerin insan uydurmasi sacmaliklar oldugunu şuphesiz olarak karar kildim.Şimdi ilaveten; kim benim gibi yapiyor? Istatistik orani ne?

Ateizmi yaymak demek propaganda degil; gercegı savunmak demektir.Bu baglamda; sosyal medya kullanmak zaten herkesin fikridir.Ama benim belirtmek istedigim; gercekten basari elde etmenin yolu, medya ile desteklenecek siyasettedir.Atatürkcü yolda yeni bir siyasi olusum desteklenmeli ve en onemli hedef de universite gencligi olmalidir. Tabii ki bunlar için de ,maddiyat ! Aslinda tum bunlara paralel olarak ; turkiyede ne zaman ateist bir siyasi parti iktidar olabilir ??? Sorusu da sorulabilir...((ateizm savunucu siyasi olusum=ornegin parti programinda diyanet islerinin kaldirilmasi,dinin inanc ozgurlugu,ancak bilimsel tum gerceklerin medya araciligiyla halka aktarilmasi vs vs.....)) sadece ve sadece siyasetle basari elde edilebilir diye düsünüyorum.

"Bilim ve Sanat Partisi" benim hep hayalim olmuştur.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...