Jump to content

Ateist-Teist Yanılgılar

Recommended Posts

Bu kadar göt olduğun yeter..

zorlama ...

Şimdi sen buna desen ki:

"Ülen herif canı istediği için a. k. partisine oy veriyor, sana ne? Herif canı istiyor diye hem allaha inanmıyor, hem de ahlakı savunuyor, sana ne be? Tasası sana mı düştü yavşak! İster cine inanır, ister astrolojiye, ister fala, ister allaha... Sen neye dayanarak kimi eleştiriyorsun bit yavşağı!"

Bunları söylemenle bunun suratına tükürmen arasında bunun için ne fark var? Canım öyle istedi çenemi yoracağıma suratına tükürdüm desen bunun için ne farkediyor? Ha buna laf anlatmışsın, ha suratına tükürmüşsün, ha goduna koymuşsun. Bir farkı var mı bunun için? Hayır buna laf anlatmakla bunun gelmişine geçmişine sülalesine saydırmak arasında bunun açısından bir fark var mı? Yok! Canın istedi anasını, yok lan dur canım istedi bacısını da, canın istedi sülalesini düz geçtin. Sadece canın öyle istedi... Başka bi neden yok! :D

Sitelerde Paylaş
  • İleti 156
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Hayır akpyi ve pkk yı neye dayanarak eleştiriyor bu adam o zaman? Adamın canı çalmak istiyor demekki sanane? Bu gayet sıradan bir olay size göre.

Terörün de size göre gayet normal bir olay olması lazım. O onu öldürecek bu bunu öldürecek, kim kime gücünü yettirirse hesabı.

tarihinde Türk Torunu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

''Ahlak yoktur'' dediğim için delirdiler resmen..Ahlak varsa var,yoksa yok..Niye delirdiniz ki?!

Ahlakı bana bir cümle ile anlatacak biri çıkmadı daha..

''Ama çoooook cahilsin sende,al şunu oku'' demekten başka bir şey yazanınız yok..

Bilgisine,kendisine güvenen hodri meydana gelsin de,beni rezil etsin diyorum;o da yok..

Müslümandan ne farkınız var?!

Anibal diyor ki AHLAK İÇİMİZDE..Şu lafa bak..Ahlakı KDV sanıyor adam.. :D

İçinde de nerende bu ahlak?

Hangi dna sarmalında?

Kahvehanedeki cami cemaatinden ne farkınız var?

Forum burası,forum..Öyle laf söylemek için laf söylenmez burada..

Forumu tweetter sanıyorsunuz..Ahlak içimizdeymiş..Laf mı bu?!

Ahlakı veya başka bir şeyi anlatabilmek için sana, senin akıl, fikir, beyin falan gibi şeylerinin olması gerekiyor sende haliyle.

Mal, büyükbaş hayvanın bile yanında dahi kalacağı mal, sana bin kere "sürü güdüleri" demedik mi, daha ne sayıklıyorsun burda?

Sitelerde Paylaş
Nolan, ahlakın evrimselliğini reddetmek, ahlak olgusunun tamamen çöpe atılması gerektiğini mi gösterir?

Ahlakı, çağdaş insanlar tarafından üzerinde düşünülmüş olan evrensel ahlaktan bahsediyorum, daha mutlu bir şekilde yaşayabilmek için bir araç olarak görebilirsin. İ padlerde evrimsel değil, çöpe mi atalım ipadleri?

Bana göre dürüst, yardımsever, misafirperver, hayvan sever, bireyler ahlaklıdır.

Elin müslümanı için ahlak mürted öldürmek ise, banane bundan? O onun kısıtlı enkaz beyninden türemiş olan ahlak algısı,

bu ise benim. İyiyim çünkü canım iyi olmak istiyor diyorsun ya, o isteğinin temeli reddedip durduğun ahlakın.

Sitelerde Paylaş

''Ahlak var'' diyenlerin nasıl bir ahlak anlayışları olduğunu hep beraber görüyoruz..Bu ahlak varcı arkadaşların,kendisi gibi düşünmeyen bir ateistlere neler yazdıklarını okuyoruz..

Yazık yani..

Baştan beri söylüyorum..Ahlak var veya yok..Önemli değil bu..Önemli olan ateistlerin,kendisi gibi düşünmeyen bir ateisti linç etmeye çalışmaları..

Asıl önemli olan bu..

Ahlakı hiçbir şekilde kabul etmediğimi ve bu konuda çok ciddi olduğumu defalarca yazdım..Hodri meydana kendine güvenen gelsin,gerekirse paleolitik dönemden başlayıp tüm insanlık tarihini masaya yatırabileceğimi belirttim..Tek bir kişi karşıma çıkmadı ama bu konuda gördüğünüz gibi,bana bu konu yüzünden sürekli hakaret ediyorlar..Tehdit eden bile oldu..Sırf bana hakaret etmek için üyelik alan bile oldu..

Sonra da müslümanlar şöyle böyle filan..!

Sitelerde Paylaş
Nolan, ahlakın evrimselliğini reddetmek, ahlak olgusunun tamamen çöpe atılması gerektiğini mi gösterir?
Ahlakı, çağdaş insanlar tarafından üzerinde düşünülmüş olan evrensel ahlaktan bahsediyorum, daha mutlu bir şekilde yaşayabilmek için bir araç olarak görebilirsin. İ padlerde evrimsel değil, çöpe mi atalım ipadleri?
Bana göre dürüst, yardımsever, misafirperver, hayvan sever, bireyler ahlaklıdır.
Elin müslümanı için ahlak mürted öldürmek ise, banane bundan? O onun kısıtlı enkaz beyninden türemiş olan ahlak algısı,
bu ise benim. İyiyim çünkü canım iyi olmak istiyor diyorsun ya, o isteğinin temeli reddedip durduğun ahlakın.

Ahlak,din adamlarının icadıdır..Bakın bu kesindir..Laf olsun diye yazmıyorum bunu..

Ahlakın evrimle filan bir alakası yoktur..Bunlar boş laflar..

Böyle bunlar boş laflar dediğimde de hemen hakaret ediliyor..Yahu,boş laf değilse,göster şu ahlakın evrimle alakasını..Değil mi ama?!

İyi insan,dürüst insan..Bunlar normal ama bana ahlaklı insan filan deme..Ahlaklı insanlar dindarlardır..Ahlak,dinin bir ürünüdür..Haliyle ateistler ahlaksızdır..Tıpkı kitapsız veya allahsız olduğumuz gibi..

Ben dürüst birisiyim ve bunun bir çok nedeni var ama bu iyiliğimin evrimle alakası yok..

Ben kötü birisi de olabilirdim ve bu kötülüğümün de evrimle bir alakası olamazdı..

Mesela dediğin gibi mürtet konusu..Ben insanların ne olursa olsun öldürülmelerine karşıyım..Haliyle dinden çıkanın öldürülmesi gibi birşeye de karşıyım..

Bazı ateistler idamı savunuyor mesela..Savunabilir,en doğal hakkı ama idamı savunup mürtet olgusunu eleştirirken,karşınızdaki dindar sizi zorlayabilir ama bana tek bir laf edemez..

tarihinde NOLAN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Lan işte niye karşısın neye dayanarak eleştiriyorsun? İmzandaki eleştiriyi neye dayanarak yapıyorsun? Açıklasana hadi.

İdam, sürgün, kafa kesme, kol kesme, tecavüz bunların hepsi normal şeyler olması lazım sana göre. Özgecan'ın katilini de normal bir insan olarak görmen lazım. Siz ahlaksızlara göre o adama ceza verilmesi gerekmiyor.

Sitelerde Paylaş

Lan işte niye karşısın neye dayanarak eleştiriyorsun? İmzandaki eleştiriyi neye dayanarak yapıyorsun? Açıklasana hadi.

İdam, sürgün, kafa kesme, kol kesme, tecavüz bunların hepsi normal şeyler olması lazım sana göre. Özgecan'ın katilini de normal bir insan olarak görmen lazım. Siz ahlaksızlara göre o adama ceza verilmesi gerekmiyor.

Bu forumda yazacak kapasitede değilsin..Bana küfür edenler de öyle..

Ahlak var deyip,tek bir cümle kuramıyorsunuz ama ahlak yok diyenden niye şöyle düşünüyorsun diye bir izahat bekliyorsunuz..

Asıl soruları cevaplandırması gereken sizlersiniz..Sırtını dayandığın ahlak kuralları kimin?

Sümerlilerin mi,Babillilerin mi,Perslilerin mi,Yunanlıların mı,Arapların mı?

Hangi ahlak kurallarını benimsiyorsun?

Sen ve senin gibilere bir tavsiye..

''Bilmediğiniz/anlamadığınız konuda yazmayın..''

Sitelerde Paylaş

Ahlak,din adamlarının icadıdır..Bakın bu kesindir..Laf olsun diye yazmıyorum bunu..

Ahlakın evrimle filan bir alakası yoktur..Bunlar boş laflar..

Böyle bunlar boş laflar dediğimde de hemen hakaret ediliyor..Yahu,boş laf değilse,göster şu ahlakın evrimle alakasını..Değil mi ama?!

İyi insan,dürüst insan..Bunlar normal ama bana ahlaklı insan filan deme..Ahlaklı insanlar dindarlardır..Ahlak,dinin bir ürünüdür..Haliyle ateistler ahlaksızdır..Tıpkı kitapsız veya allahsız olduğumuz gibi..

Ben dürüst birisiyim ve bunun bir çok nedeni var ama bu iyiliğimin evrimle alakası yok..

Ben kötü birisi de olabilirdim ve bu kötülüğümün de evrimle bir alakası olamazdı..

Mesela dediğin gibi mürtet konusu..Ben insanların ne olursa olsun öldürülmelerine karşıyım..Haliyle dinden çıkanın öldürülmesi gibi birşeye de karşıyım..

Bazı ateistler idamı savunuyor mesela..Savunabilir,en doğal hakkı ama idamı savunup mürtet olgusunu eleştirirken,karşınızdaki dindar sizi zorlayabilir ama bana tek bir laf edemez..

Evrimselliği geç şimdi. Ben sana zaten evrimsel olduğunu söylemedim. Dolaylı yoldan evrimseldir ahlak. Tanrı gibi.
Dolaylandığı yolda zekamızdır. Zekamız evrimseldir fakat zekamızı kullanarak yarattıklarımız evrimsel değildir.
Diyorsun ki iyilik ve dürüstlüğe karşı değilim. HANGİ İYİLİK VE KÖTÜLÜK? NEYE GÖRE İYİ, NEYE GÖRE KÖTÜ?
İyi veya kötü olduğunu neye göre savunabilirsin yada en basitinden iyi ve kötü nedir ve neden? İşte iyi ve kötü ile ilgili bir kompozisyon yazdığında, sende bulunması gerektiğini düşündüğün tüm iyilikler bütünü, senin ahlakını oluşturan elementlerdir. Eğer ahlak kelimesi seni iğrendiriyorsa adını değiştirerek kullan, ama canım istediği için dürüstüm canım istediği için iyiyim deme.
Çünkü ahlak zaten, dürüstlük ve iyilik gibi bir çok farklı alternatifi içinde barındırabilen, esneyip gerilebilen, büyüyüp küçülebilen,
kişiden kişiye değişebilen bir düşünce ve davranış tutumu bütünüdür.
Sitelerde Paylaş

Her dönemde farklı. 500 sene önce kardeşini boğdurmak normal bir şeydi. Belki bundan 500 sene sonra hayvan yemeye de gerek kalmayacak dolayısıyla hayvan öldürmek kınanacak.

Biz bu forumda yazacak kapasitede değilmişiz. Sırf farklı görünmek için ahlak yoktur diyen 2-3 tane dikkat çekme meraklısı mı yazacak kapasitede?

Kendi kendinle çelişiyorsun. Ahlak yoktur diyen bir adamın gözünde Özgecan'ın katili normal bir insandır. Bir kızın hayatını kurtarmak ile ona tecavüz edip yakarak öldürmek arasında hiçbir fark yoktur ahlaksız kişiye göre.

Sitelerde Paylaş

Her dönemde farklı. 500 sene önce kardeşini boğdurmak normal bir şeydi. Belki bundan 500 sene sonra hayvan yemeye de gerek kalmayacak dolayısıyla hayvan öldürmek kınanacak.

Biz bu forumda yazacak kapasitede değilmişiz. Sırf farklı görünmek için ahlak yoktur diyen 2-3 tane dikkat çekme meraklısı mı yazacak kapasitede?

Kendi kendinle çelişiyorsun. Ahlak yoktur diyen bir adamın gözünde Özgecan'ın katili normal bir insandır. Bir kızın hayatını kurtarmak ile ona tecavüz edip yakarak öldürmek arasında hiçbir fark yoktur ahlaksız kişiye göre.

Hayır bu onun için kötü bir şey ama bunu dayandırdığı bir sebep yok. Tecavüzü etik olmayan bir davranış olarak görmesinin bir sebebi yok yani. Canı öyle istediği içinmiş kısacası. Buradan ilerlemek gerek ilerlenecekse.

Sitelerde Paylaş

İfadelerinize dikkat edin, hiç kimseye hakaret edemezsiniz.. Fikrini beğenmiyorsanız, yorum yazınca küfür etmekten kendinizi alamayacaksanız cevap vermeyin.. Siz bu tarz cevapları yazıyorsunuz, biz müdahale etmek zorunda kalıyoruz... Bir sonraki müdahale daha farklı olur...

Sitelerde Paylaş

NOLAN iyice üşüttü cevap veriyoruz cevabımıza verdiği cevap: ''Ahlak yok cinayet kötü çünkü canım öyle istiyor.''

Öyle düşünebilir, öyle düşünmesi küfürlerle cevap verilmesini gerektirmez. Açık söyleyeyim; NOLAN farklı düşünüyor, tamam, ama kimseye sövmüyor... Söven forumun kurallarına aykırı davranıyor demektir, o halde tarafımızdan müdahale görecektir.. Örneğin ilk müdahale strong'a geliyor...

Sitelerde Paylaş

Öyle düşünebilir, öyle düşünmesi küfürlerle cevap verilmesini gerektirmez. Açık söyleyeyim; NOLAN farklı düşünüyor, tamam, ama kimseye sövmüyor... Söven forumun kurallarına aykırı davranıyor demektir, o halde tarafımızdan müdahale görecektir.. Örneğin ilk müdahale strong'a geliyor...

Sadece sövmek mi forum kurallarına aykırı?

İlgili ilgisiz her başlığa aynı takıntılı soruyu taşıyıp kirletmek, yazılan yazıları tümüyle yok sayıp durmaksızın başa sarmak yoluyla diğer üyeleri provoke etmek, değerli bilgilerle açıkça dalga geçip insanları özellikle tahrik etmek de forum kurallarına aykırı davranışlar değil mi?

NOLAN epeyce bir süredir bu konuya takıntılı biçimde sarılmış, herkesi özellikle tahrik ediyor. Yalan söylüyor, yazıları çarpıtıyor, dalga geçiyor, ciddiyetsizce yanıtlıyor ve sonra hiçbir şey olmamış gibi en başa dönüp "bakın, cevab vermediniz, hiçbiriniz ateist değilsiniz, en büyük ateist benim" deyip esas hakareti ediyor.

Bir dolu başlıkta doğru düzgün yanıtladık, uyardık, bilimsel yazılar, kitaplar önerdik, uzun uzun tartıştık ama o açıkça trollük yaptığı için de hep birden çileden çıktık.

Bu kadar insanın çileden çıkması normal mi?

Ben en son bu sabah bir psikiyatra gitmesini tavsiye ettim.

Strong'a müdahale çok büyük haksızlık olur. Strong NOLAN'ı ciddiye alan ve önemseyen bir eski üyedir ve onu hep doğru düzgün yanıtlamıştır. En son yukarıda yazdığım şeyleri ısrarla yapınca NOLAN, o da çileden çıktı. O da, ben de, anibal de ve daha birçok arkadaş da.

Hepimize birden müdahale et o halde, NOLAN da deli deli yazıp dursun.

Biz hiçbirimiz dalga geçmeyip sessiz okuru da düşünerek yazdık, açıklamalar yaptık ki yazılanlar işe yarasın.

Forumu tahrip eden, trollük yaparak insanları bu derece geren NOLAN'dır. Ayrıca yalancı, dedikoducu ve iftiracıdır da. Hepsi iletilerle sabit.

Sitelerde Paylaş

Ben kimin hakaret ettiğini gözlemledim ve bir kaç kere de sildim. Hakaret eden sonucuna da katlanacaktır...

Ayrıca, NOLAN aynı şeyleri yazıyor, kes yapıştır yapıyorsa raporlayın, görelim silelim...

Hakaret ve küfür her kimden geliyorsa müdahale ederim.. Konumum bir tarafa arka çıkmayı değil, objektif olmayı gerektiriyor.

Sitelerde Paylaş

Ben de tek müdahale nedeninin hakaret ve küfür olamayacağını, forumu özellikle trolleyen ve bu kadar insanı bile isteye çileden çıkaran bir rahatsız tipin esas müdahale görmesi gereken kişi olduğunu söylemeye çalışıyorum.

Bu kadar insanın açıklamaları ve emeği bir troll tarafından sabote edilirse elbette bir yerden sonra çileden çıkarlar.

Ben bu adamın takıntılı olduğunu ve her başlığı böyle kirletip insanları sinirlendirdiğini, raporladığım bir iletisinin altında belirtmiştim. Görmemiş veya dikkate almamışsın.

Bazı insan tipleri bulunduğu yere ciddi zarar verir, insanları özellikle gerer, ortamı sabote eder, onu kimse durdurmadığında da o insanlar çileden çıkıp saydırır artık. Sonra bu tip mazluma yatıp diğerlerinin cezalandırılmasını sağlar.

Objektif olmak bu değil. Bu kadar insan birden böylesi çileden çıktıysa ortada önemli bir neden olmalı.

O neden NOLAN. Forumun gördüğü ilk ahlaksız değil o.

Sitelerde Paylaş

Yani, fikirlerini beğenmiyoruz, yaka paça tut, forumdan at diyorsun...

Ben bunu ancak forum kurallarını direk ihlal ettiğinde yapacağım...

Bunun dışında onun fikirlerini beğenmiyorsanız, cevaplamaz, yok sayarsınız. Sizin istediğinizi yaparsam, tüm müslümanları da forumdan atmam, kendiniz çalın, kendiniz oynayın demem gerekir ki bunu yapmam...

Herkes hakaret ve küfür etmeden yazmalıdır. Forumun temel kuralı budur...

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...