Jump to content

kitaplara tarihselci yaklaşım...

Recommended Posts

• İleti 247
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mısırlılar dünya da semavi dinler yokken,adamlar mısır piramitlerini yapmışlar.M.Ö 2500'lü yıllarda o antik çağda adamların yaptığı mısır piramitlerine insanlar hayret ediyor.İslamdan sonra mısırlılar hiç bir şey yapmamış.

Sitelerde Paylaş
22 saat önce, democrossian yazdı:

Biliyorum çünkü bu ilkel Arap düzmecesinde Arap tanrısı Ay'ı sizin için vakit ölçüsü olarak yarattı yazıyor. Yani bu ilkel cahiller hâlâ milattan sonra kaç yüzyıl geçmiş, Ay takvimi kullanıyorlar. O yüzden de bunların ramazanı bayramı filan seyyar, geziyor!

İnsanlar ise taş devrinde dev bir anıtsal güneş takvimi olan Stonehenge'i inşa etmişler İngiltere'de. Bu muhteşem anıtın ortasında durup güneşe baktığında yılın kaçıncı gününde olduğunu anlayabiliyorsun.

Mısırlılar muhteşem piramitleri inşa etmiş, bunların güya küp biçimi vermeye çalışıp onu da beceremedikleri, her kenarı birbirinden metrelerle farklı yamuk yumuk bir ucube yapıdan başka yapabildikleri bir şey yok. Onu da güya biz puta tapmayız dedikleri halde dolap beygiri gibi döner dururlar. Ne varsa bu ucube yamuk yumuk mimari rezaletinde artık!

Neye göre seyyar geziyor?Miladi takvime göre mi? Jülyene göre? Maya takvimine göre?  Bir de kendinize sorgulayan dersiniz. Bu kadar ucuz şeyleriniz mi var sadece?

Mekkede güneş takvimi olsaydı güneşi vakit ölçünüz olarak yarattı da derdi , ne olmuş ki?  Arabistanda noel seyyar , Türkiye de ramazan , eeeeeee ne var şimdi bunda , hadi ateist olalım :D bu mudur yani?

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, 0101001101000100 yazdı:

Neye göre seyyar geziyor?

Cahil olduğunu keşke bu kadar açığa vurmasaydın. Bunu da açıklayacaksak sana, çok fazla işimiz var demektir. Bunun da artık açıklanmasının gerekmesi aşırı cahil olduğun anlamına geliyor. Neye göre diye nasıl sorarsın yahu! Bu kadar da apaçık bir şeyi çocuk sorsa hadi neyse çocuk dersin ama çocuk bile sormaz bunu. 

Müslüm olduğuna göre herhalde oruç tutuyorsun. Sen şimdi ramazanı sürekli kayar bir şekilde önceleri kışa gelir rahat tutarken daha sonra yaza gelip uzun sıcak günlerde susuz geberdiğini de bilmiyorsan daha ne bileceksin anlamadım!

Sitelerde Paylaş
15 dakika önce, democrossian yazdı:

Cahil olduğunu keşke bu kadar açığa vurmasaydın. Bunu da açıklayacaksak sana, çok fazla işimiz var demektir. Bunun da artık açıklanmasının gerekmesi aşırı cahil olduğun anlamına geliyor. Neye göre diye nasıl sorarsın yahu! Bu kadar da apaçık bir şeyi çocuk sorsa hadi neyse çocuk dersin ama çocuk bile sormaz bunu. 

Müslüm olduğuna göre herhalde oruç tutuyorsun. Sen şimdi ramazanı sürekli kayar bir şekilde önceleri kışa gelir rahat tutarken daha sonra yaza gelip uzun sıcak günlerde susuz geberdiğini de bilmiyorsan daha ne bileceksin anlamadım!

Akıl o kadar küçülmüş ki  , kainatın varoluş sebebi, nereden geldik neden geldik nereye gidiyoruz gibi konular bırakılmış , yazın oruç tutarken susanması ile koskoca İslam dinini bertaraf edeceğini sanan birine dönüşmüşsün , yazık :)

"Yazın çok mu oruç tutuyoruz kışın az mı oruç tutuyoruz" diye soru sorsam mavi ekran verirsin kıro bana cahil diyor. 

Allah oruç tutun diyor , herkes eşit oruç tutmazsa ben yokum demiyor. Azcık aklınla bana cahil diyeceğine böyle saçma sapan birşeyle değil de , kutup bölgelerine yaklaştıkça gündüz gece sürelerindeki devasa farklar ve Kuran'da orucun ne süreyle tutlacağına dair ayetlerin mesela Kuey Norveçte nasıl tutulacağı gibi bir soru sorabilirdin. Ne olursan ol , teist veya ateist , evvela akıllı ol. Herkes kaşındakinin tam tersini söyleyip , ona sen şusun sen busun diyebilir , bu tür davranışlara ilkokul veletlerinde sık rastlanmaktadır. Geliştir biraz kendini , düşün biraz , kafayı çalıştır.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, 0101001101000100 yazdı:

yazın oruç tutarken susanması ile koskoca İslam dinini bertaraf edeceğini sanan birine dönüşmüşsün

Ya hemşo, sen salak filan olmadığından emin misin! Ne oruçla dini bertaraf etmesi yahu! Yazın susuz geberiyorsunuz bak, çıkın bu dinden diyen oldu mu sana! Bu kadar salaklık da fazla ama artık!

Şimdi sen neye göre kayıyormuş aylar günler diye sorduğun için, bu soruya cevap olarak ramazanı örnek verdiğimi anlayamıyor musun? Bunu anlayacak kadar beyin yoksa, ben sana ne diyeyim daha yahu!

Alooo, hemşooo! Burada mevzu oruç moruç değil! Burada mevzu cahil gerilerin taş devrinde bulunmuş keşfedilmiş bir konuyu keşfedememiş olmaları! Ya artık bu kadar da hayhay ile taytay öğretmek fazla ama artık yani! Ana sınıfına çevirdin be!

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, democrossian yazdı:

Ya hemşo, sen salak filan olmadığından emin misin! Ne oruçla dini bertaraf etmesi yahu! Yazın susuz geberiyorsunuz bak, çıkın bu dinden diyen oldu mu sana! Bu kadar salaklık da fazla ama artık!

Şimdi sen neye göre kayıyormuş aylar günler diye sorduğun için, bu soruya cevap olarak ramazanı örnek verdiğimi anlayamıyor musun? Bunu anlayacak kadar beyin yoksa, ben sana ne diyeyim daha yahu!

Alooo, hemşooo! Burada mevzu oruç moruç değil! Burada mevzu cahil gerilerin taş devrinde bulunmuş keşfedilmiş bir konuyu keşfedememiş olmaları! Ya artık bu kadar da hayhay ile taytay öğretmek fazla ama artık yani! Ana sınıfına çevirdin be!

Kayınca ne oluyor? Susuz kalınca ne oluyor?  Hz.Muhammed zamanında güneş takvimi icat edilmemiş miydi?

Kaymasaydı müslüman olur muydun ? Tabi ki hayır değil mi? O zaman bununla benden İslamı bırakmamı istemek ne tür bir aptallık? Geç bunları

Sitelerde Paylaş

14 milyarlık evrende tanrı neden insanlarla ilgilensin,ve illa ilgilenmesi için kitap,peygamber mi gönderecek,gönderdiği iki kutsal kitabı koruyamayıp,üçüncüsünü mü koruyacak.Tanrı böyle çocukça saçma sapan şeyler ile ilgilenmemeli,doğmatik dinlerdeki tanrı açıkça alçaltıcı ve çok komiktir.Çünkü bir yaratıcı insanlar bana inanıyor mu?inanmayanları öldürelim,savaşsın,onları bulduğunuz yerde öldürün gibi şiddetli emirler verip,yarattığı insanları birbirine düşürmez.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...