Jump to content

kitaplara tarihselci yaklaşım...

Recommended Posts

Bunlari siz ilk kez duymus olabilirsiniz ama sadece benim gorusum degil. Ibni sina farabi ibni arabi ve gunumuzun degerli prof.larinin gorusleridir kısmen. O yuzden bu insanlari gelenekci muslumanlar da keyfe keder inanctalar diye disliyorlar

tarihinde nefes tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 247
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

3 saat önce, nefes yazdı:

Ama elimizdeki mushaftan cok degerli bilgilere ulasiyorum. 

Sahi mi? Hayret! Neymiş bu "değerli bilgiler" yahu? Ben bu zırvada değerli hiç bir şey göremedim? Keline merhem olacak bir zırnık bile yok bunda. Baştan sona saçma sapan zırvalar. Kendinizi bu kadar kandırmayı nasıl başarabiliyorsunuz yahu? Yani şimdi açıyorsun okuyorsun, "allahallaaah ne güzel ne harika ne şahane" diyorsun öyle mi?

Benim bu başlıktaki iddiam net. Bana Kuran'dan güzel, açıklayıcı, faydalı, aydınlatıcı, bilinçlendirici bir anlatım getireceksin. Neyi halletmiş neyi çözmüş neyi açıklamış göstereceksin. Ben de sana onun hiç bir işe yarayan bir şey olmadığını, zırvadan terelelli olduğunu apaçık kanıtlayacağım. Gösteremezsin, çünkü yoktur. Kuran'da bir tane bir işe yarar takdir edilir beğenilir çok güzelmiş denilir bir mevzu yoktur. Baştan sona terelelli, zırva, fasarya.

Üstelik bir de aynı zırvaları çevirip çevirip tekrarlamasa neyse. Yahu aynı zırva, ne çevirip çevirip bir daha bir daha papağan gibi tekrarlıyorsun! Şunun neresini beğeniyorsunuz hiç anlayamıyorum.

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, nefes yazdı:

Democrossian,

Ben foruma bisey kanitlama amacli girmedim. Kusura bakma. Sadece dusuncelerimi paylasicam burda. 

Nasıl yani öyle boş beleş aklına geleni zırvalayacak mısın? Ama iddia ediyorsun, değerli bilgiler edindim diyorsun? Neymiş bu değerli bilgiler, bir örnek vermezsen senin laflarının kurbağa vraklamasından öte ne gibi bir kıymeti olacak? İyi oldu olacak yaleyli yaleeey terelliiii tirinam nam yaz bari!?

Sitelerde Paylaş

Kimse şuraya gelipte İslam denilen baskıcı,dayatmacı,bireyleri inanan inanmayan diyeren ayıran faşist dinin güzellemesini yapmasın artık ya.İslamın ne olduğu ortada,kurdurmak istediği düzen ortada,buyrukları,yaptırımları ortada.

Geliyorlar buraya.Ne yardan,ne serden geçerimci,islamı yitirme korkusu yaşayan,islamı yitirmemek için eğip,büken islam bağımlısı tipler,gerçek islam bu değil diyip,kendi oluşturdukları islamı işte gerçek islam bu diyerek pazarlıyorlar.Sizler duygularınızın tutsağı olmuşsunuz,o nedenle de kendinizi kandırıyorsunuz.Kendini kandıran beyniniz,islamdan çıkmamak için,sürekli uydurmalar üretip,üfürüyor.Bunu biz görüyoruz.

Gerçek İslam bu değil sözü kendini kandıran,islam bağımlısı bir beynin ürünüdür.

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
5 saat önce, democrossian yazdı:

Evet tam da bunu söylüyorum. Kuran okuyarak ulaştığın şu "doğru bilgi"leri bir paylaş bakalım neymiş merak ettim. Kuran'da doğru bir bilgi nasıl bulabildin? :lol: Pek bile değil hiç yok da o bakımdan! :D

Ben paylasirim da senin almaya niyetin yok gibi. Bi ara yazarsam belki okursun.

Sitelerde Paylaş
45 dakika önce, nefes yazdı:

Ben paylasirim da senin almaya niyetin yok gibi.

:D Şuna iddiaya kalkışacak cesaretim yok desen de biraz dürüst olsan.

Gerçeğin ortaya çıkması güneşin doğması gibidir. Onu artık kimse inkar edemez. Siz dogmatik saplantılı allahçılarda ise gerçeğin kırıntısı bile yok. Kırıntısı bile olsa cesaretle ortaya koyardın. İşiniz gücünüz hurafe, safsata, yalan, uydurma. Başka bir şeye sahip değilsiniz.

Neymiş 1400 sene önce allah bi herif seçip ona bilgi yollamışmış! Yalan! Yalanın sunturlusu hem de kuyruklusu! Yalandan yola çıkarak ortaya gerçek koyamazsınız. Çıkış noktanız yalanın en adisi, en bayağısı!

Sitelerde Paylaş

Bu forumda Tanrı aleyhine sayısız kere yazılıp çizilmesine rağmen, bir kere olsun, Tanrı hazretleri buraya șahsen istirak etmemiștir.

Bütün iși müritlerine bırakmıș görünüyor. Sanırım kendisinin ya okuyup yazması yoktur ya da muhtemelen utangaçtır.

Gerçi bir üçüncü șık daha var, ama dindarlar o șıkkı kabul etmek yerine, akla gelen he  türlü savunmayı yapmaktan geri kalmıyorlar.

Evet; hâla Tanrı hazretlerini sabırla beklemekteyiz...

Sitelerde Paylaş

Burda düzey hep buysa...yazik..

Yani inananlarla dalga gecilecekse bu forum sadece ateistlerin kendi aralarinda 'evet hakliyiz, biz cok hakliyiz en dogrusunu biliyoruz biz' deyip tatmin olacaklari bir mecra mı sadece? 

Sitelerde Paylaş

Bütün kutsal(!) kitaplar insan ürünleridir. Bu kesin.

Doğru ve sağlıklı bir çıkarım yapılacaksa, her kitap kendi devrinin konteksinde değerlendirilmek zorunda. 

Bunu yaptığınızda, kitapların içeriklerinin o zamanın bilgileri, mitleri ve inançları olduğu ayan beyan gözükür.

Bilhassa İslam âlemi kitaplarının Tanrı sözü(!) olduğuna inandıkları için, ısrarla kitaplarının bütün zamanlara geldiğini iddia ederler.

Bu nedenle kendi tarihlerinin geçmișini tarafsız ve bilimsel bir șekilde enine boyuna araștırmaya pek niyetli değiller.   

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, democrossian yazdı:

Hâla konuşacak yüzün olması şaşırtıcı! Yazdığın fikir Kuran'da güzel bilgiler olduğu! Fikir dediğin şey bu! Ama tek bir örnek verecek cesaretin yok!

Kuranın tarihsel olduğunu ve hatta değiştirilmiş olabileceğini bile yazdım. Bilmem farkında mısın?

Bunlar daha önemli konuşulması gereken fikirler, konular değğil mi?

Takıldın bir "güzel bilgilere.." Tamam kardeşim yok güzel bilgi pes ettim. 

Sitelerde Paylaş

Yani nefes sen şunu mu diyorsun: Bir Tanrı var ama insanlarla öyle aman aman bir ilişkisi yok.Kendince daha yüksek amaçlarla uğraşıyor.Arada sırada da aşırı sapıtmış milletlere, bölgelere ileride dünyaya zararlı olmasınlar diye devrimciler gönderiyor.Esasında insanlar Tanrı için çok önemli değil, kendi başlarına gelin güvey oluyorlar.Kendilerince bir takım kitaplar uydurup Tanrının söz vermediği şeyler üzerine konuşuyorlar.Mesela cennet gibi.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...