Jump to content

Artık Bir Noahide'ım

Recommended Posts

Musevilik inancı bu temel 7 ilkeye uyan herkesin hangi dinden olursa olsun cennete gideceğine inanır. Tabi tek bir Tanrıya inanmak şartıyla.Museviler için cennete gitmek sadece bu 7 maddeye uymakla gerçekleşecek kadar kolay değildir. Tanrı Tevrat’ta Musevi’nin yapması ve yapmaması gereken toplam 613 Mitsvot (emir) sıralar.

Noahide yasaları :

1. Puta tapmamak
  2. Tanrı’nın ismini mübarek kılmak bu isimle lanet etmemek
  3. Cinayet işlememek
  4. Cinsel ahlaksızlık yapmamak
  5. Hırsızlık etmemek
  6. Adil bir yargı sistemi oluşturmak ve uyulmasını sağlamak.
  7. Canlı bir hayvanın etini kopartıp yememek

Artık ben de bir Yahudi sayılırım Tanah bilgim de az biraz var. Müslümanlarla ölene kadar tartışırım kendi inancımın onlarınkinden tutarlı olduğunu.Yahudi halkından olmak için baya bir eğitimden geçmek gerekiyor bu 7 kategorik yasa daha iyi benim için . Evet ateistler hariç her görüşten daha tutarlı olduğumu ölümüne tartışırım.Gelin müslüman ve Hristiyan arkadaşlar.

Not: Ciddi bir konudur.

tarihinde aykırıteolog tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bildiğim kadarıyla Yahudilik aynı zamanda bir ırk. Musevi olunabilir ama annen Yahudi olamazsın diye bilirim.

Uzun bir eğitimden sonra Ortadoks Yahudiliğe göre (diğerlerini bilmiyorum-sünnet olmak koşuluyla sünnetli değilsen) Yahudi olabiliyorsun halkın içine girebiliyosun.

Sitelerde Paylaş

malum fıkra vardı "say ulan hepsinin adını" diye. ben de sana diyorum say bakalım 613 emri :D

Yok reyiz ben 7 kategorim emirden sorumluyum Yahudi olmadığım için.Müslümanlarsa beni cehennemlik ilan ettikleri için yanacaklar Tanrıya inana birisine hakaretten.Nihahaha.

Sitelerde Paylaş

Madde 8:

Tanriya inanan birine cehennemlik demiyecekler...

Muslumanlarin yanmasi icin bu maddeyi eklemeyi unuttun ulu bilge(:

Epic fail saf.

Bu 7 yasa değil 7 ''kategorik'' yasa bu yasaların alt maddeleri var ve sen yanacaksın beni cehennemlik ilan ettiğin için ben Yahudi sayılırım.

Sitelerde Paylaş

Benden Dottore'ye gelsin : Baruh Ata A-do-nay, E-loenu Meleh AOlam,

Aþer Natan Lanu Torato, Torat Emet,
VeHaye Olam Nata Betohenu. Baruh Ata Ado-nay, Noten ATora.
Bize Torasını – Gerçek Yasayı – veren ve içimize
ebedi yaşamı diken Evrenin Kralı, Sen, Tanrımız
Mübareksin. Tora’yı veren Sen, Tanrımız
Mübareksin.
Sitelerde Paylaş

Hocam bayrak manidar.

Bir fıkra da benden gelsin.

Ağır bir Ingiliz lordu köşküne apar topar girmiş, emektar uşağına seslenmiş. Sebastian acil toparlanmaya başla, bu ülkeden kaçıyoruz.

Uşak, emredersiniz efendim demiş. Yalnız, Niçin böyle bir karar aldığınızı sorabilir miyim?

Lord avam Kamarasında idim, eşcinselliği serbest bıraktılar demiş.

Uşak, tamam da efendim bundan bize ne, demiş.

Lord, böyle kalsa sorun yok ama, bunlar yakında bu işi zorunlu hale getirirler. Hadi oyalanma...

Gökkuşağı şeklinde din bayrağı! Ahanda eşcinsellik zorunlu oldu!

Sitelerde Paylaş

Kurallar iyiymiş, ateistforum olarak bu dine mi geçsek acaba topluca :D hahahaha

geçelim de....önce iyi araştıralım....

altından çapanoğlu çıkmasın sona....

öldür kes as doğra parçala cariye köle yap o günah bu sevap vs.vs.vs. uraşmayalım sona...

he bi de hadisleri vs. var mı ? kendi içimizde bölünmeyelim sonra durduk yere .....birbirimizi gırtlaklamayalım ileride ?

:D :D

Sitelerde Paylaş

tebligforum.org

sendedininiyay.org

hadibugunkafamizibosdinlerledolduralım.org

Bu tür sitelere ihtiyaç var sanırım. Bu konu sahibi nezdinde bu tür konu açanların tamamına geliyor bu lafım. Burası "ateistforum.org". Site isminde daha açıklayıcı olunabilir miydi acaba?

Boş bir Tanrı kavramının peşinde binlerce yıldır insanların beyinleri uyuşturmaktan ne zevk alıyorsunuz hala anlamış değilim.

Sitelerde Paylaş

Buna virüs bulaşmış!

Önce nickini yabancı kelimelerle süsledi.

Bir hafta sonra girdiği her dini konuda yahudice kelimeleri aralara serpiştirmeye başlayacak.

Birkaç hafta sonra virüs daha da ilerleyecek ve "tanrı yok demeyin, allah yok deyin" diyecek, kendi tanrısına özel muamele isteyecek.

Bir ay sonra forumda vaaz vermeye başlayacak. Ateizmden daha tutarlı olduğunu söyleyecek.

Birkaç ay sonra musevi olmayan herkese hakaret etmeye başlayacak, eşcinselliği ahlaksızlık olarak görecek.

"Sadece ateistler grubundan" da çıkarılmalı, virüsü başkalarınada yaymaya kalkmasın!

Sitelerde Paylaş

Buna virüs bulaşmış!

Önce nickini yabancı kelimelerle süsledi.

Bir hafta sonra girdiği her dini konuda yahudice kelimeleri aralara serpiştirmeye başlayacak.

Birkaç hafta sonra virüs daha da ilerleyecek ve "tanrı yok demeyin, allah yok deyin" diyecek, kendi tanrısına özel muamele isteyecek.

Bir ay sonra forumda vaaz vermeye başlayacak. Ateizmden daha tutarlı olduğunu söyleyecek.

Birkaç ay sonra musevi olmayan herkese hakaret etmeye başlayacak, eşcinselliği ahlaksızlık olarak görecek.

"Sadece ateistler grubundan" da çıkarılmalı, virüsü başkalarınada yaymaya kalkmasın!

geç oldu artık....enfeksion yayıldı !! :( :(

komple karantina şart .. :D

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

yedi şart çok...

Azalt biraz...

bana göre bir iki şart yeterli olmalı...

bir önce zarar verme...

İki eğer yapabiliyorsan faydalı ol...

Aklına vicdanına uymayan hiç bir şeye uyma...

Yani iyi biri ol yeter de artar bile...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...