Jump to content

sanırım dinler haklı - dünya düzdür !

Recommended Posts

• İleti 156
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

bin bilmem kaç km hızla dönüyormuş dünya...!!!!

he canım he....

bir de aynı hızla dönüyormuş !!

yavaşladıkça bi el gelip döndürüp duruyor galba bu dünyayı ? :D :D :D

BEN 5 DAKIKA DÖNMYE BAŞLASAM MİDEM BULANIR GEBERİRİM O HIZLA DÖNEN DÜNAYDA BEN NASIL YAŞARIM TAM BİR SAÇMALIKTIR

Sitelerde Paylaş

BU NASA MÜKÜN OLDUĞUNCA DÜNYA ENERJİNİ BİTRMEK İÇİN KURLMUŞ NE GEREYİ VAR DİREK KESTİRMEDEN VARKEN SAĞ ALİNLA SOL KAŞIMAK GİBİ BİR ŞEYDİR ALAHIMIZA KARI GELEN ŞEYTAN DEMEMİŞMİ KULARININ DOĞRU YOLUNUN ÜZERİNDE OTURUP ONLARI KANDIRCAĞIM YOLDAN ÇIKRACAĞIM DEMİŞMİ DEMİŞ

kandırıyor da zaten...

bol bol saftirik insanları kandırıyor !!!

Sitelerde Paylaş

kandırıyor da zaten...

bol bol saftirik insanları kandırıyor !!!

NEDE OLSA ENEYİ ÇOK ÖRNEK KAR YAĞIYOR YUVARLAK DÜNYDA KAR DURUMU ÇIĞ GİBİ UÇAR GİDER AMA GİTMİYOR YAĞMUR YAĞSA SEL OLUP AKAR GİDER DENİZLER NİYE AŞAĞIYA DÖKÜLÜP GİTMİYOR EEEE DÜNAY DÜZ ONDAN KALIYORLAR

Sitelerde Paylaş

NEDE OLSA ENEYİ ÇOK ÖRNEK KAR YAĞIYOR YUVARLAK DÜNYDA KAR DURUMU ÇIĞ GİBİ UÇAR GİDER AMA GİTMİYOR YAĞMUR YAĞSA SEL OLUP AKAR GİDER DENİZLER NİYE AŞAĞIYA DÖKÜLÜP GİTMİYOR EEEE DÜNAY DÜZ ONDAN KALIYORLAR

dediğim gibi....

bak bu aslında KESİN KANITTIR !!!

Bir de Avusturalyalı bir adam aynısını sorgulamış. Ya ben Buenos Aires'e okyanusu geçip 10 saatte gitmek varken niye taa Kuzey kutbunu geçip 22 saatte geçiyorum diye sorgulamış. Önüne flat earth haritasını koyduklarında "haa" demiş. :D
Harbiden Londra Avusturalyayla güney Amerika'nın tam ortasında.
Bu da dünya haritası. Avusturalyadan doğuya doğru gidersen yani dünyanın öbür tarafında aralarında sadece bir deniz var.
Gibi görünüyor. :D
Hayır bir de uçağın rotaya bak. Güney kutbundan kalkıyor, Kuzey kutbunu dolaşıyor, tekrar güney kutbuna iniyor. Adeta 2 sefer dünya turu yapıyor. :D
Rotaya bak rotaya. Hiçbir tanesi de Avusturalya'dan güney Amerika'ya "doğrudan uçayım" (!) demez mi?
bu aslında KESİN KANITTIR !!!
ANLAYANA !!!!
Sitelerde Paylaş

şu videoyu izleyip yorumlarınızı yazarmısınız .. uçak uçuşlarıyla ilgili bölüm cok iyi bu bölümü dikkatli dinleyin ve arastırın .

south pole yani güney kutbu die bir yer yoktur uydurmadır . south shetland islands adalarındaki penguenleri ve buz kar kaplı alanları milletlere güney kutbu die kakalıyorlar sahtekar herifler

herkesi kandıramaz herkesi uyutamazsınız .. batıl yalan sönmeye mahkumdur

Arctic Midnight Sun

güneş hiç batmıyor .. işin garip olan tarafı şu .......kamera 360 derece dönerek başladığı noktaya güneşle geri geliyor ...

bu video arzın yeryüzünün DÖNMEDİĞİNİN DURAĞAN OLDUGUNUN KANITIDIR . cereyan eden yüzen hareket eden güneştir

dolayısıyla ; dünyanın top bir küre olup döndüğü teorisi PATLAMIŞTIR . cünkü videoda acıkca 360 derece dönen kameradır güneşi takip eden .. gece ve gündüz dünyanın dönmesi sonucu oluşmaz
tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
kurandaki bazı ayetleri anlamak için ya yaratılan ayetleri cok iyi bilmek gerekir veya iyi arabca ve tarih bilmek gerekir

şu videoda eric dollard konuşuyor sakallı ihtiyar arabanın içinde ki fizikçidir .. güneşle ilgili ilginç tespitleri var ve ben doğru oldugunu düşünüyorum ..

cünkü söyledikleri vahyedilenlerle örtüşmekte .

konumuz güneş ... üstteki video güneşin nasıl çalıştıgına dair bir teori .. aslında kuranda GÜNEŞİN NASIL ÇALIŞTIGI ANLATILMIŞ . bunu daha önce yazmıştım .

güneş şems suresi müstakil bir sure .. konu yine insan tevhid vehye kulak verilmesi .. fakat aynı zamanda güneşin nasıl çalıştıgıda anlatılıyor

1- güneş ve duhası

2- güneşi takip eden ay

3- güneşi ortaya cıkaran gündüz

4- güneşi örten gece

5. ve 6. ayetlerde cevirilerde bazı problemler var bana göre .. benimcevirim şu

5- sema yani gök ve güneşe bina olana ----> güneşin inşa edildiği mekan sema dır

6-yeryüzüne arza ve güneşi yayana ------> burda taha kelimesi gecer bu kelimeyi tam bulamadım sözlüklerden .. kelimeyi tam anlamını kök anlamını bilmediğimden kafamda oturmuyor sistem vede örnegin ma edatı veya ha zamiri ? fakat şöyle düşündüm güneşin tahası yeryüzüyle ilgili yani yayılması

güneşle arz veya toprak arasında bir bağlantı var ..

hadi bizbilmiyoruz hiç mi okuyup yardım etcek kimse yok içinizde bak kac sayfa yazıp bildiklerimi paylaşıyorum e tek başıma bazen takılıyorum . kuran üzerine her müslüman düşünmeli . olmuyor baqın

eric dollard dışında 1 örnek daha vericem buda peter lindemann bu da fizikçi ..

bu fizikçilerin 2 side şunu söylüyor

gördüğümüz aslında gercek güneş degil .. güneşin atmosferde oluşturdugu refraction yani kırılma .. disk gibi görünen güneş aslında ; güneşin atmosfere yansıması gercekte güneşin şeklini görmüyoruz .. uzayda herhangi bir ışık göremezsiniz gördükleriniz üzerimizdeki tavana düşen görüntüler hologram degil gercekler ama biz göremeyiz uzayda cünkü visible spectrumda degil . uzayda ışık göremezsiniz çünkü yok

yani uzayla ilgili TÜM RESİMLER SAHTEDİR ERİC DOLLARD şöyle dio all the teories collapse bütün teoriler çöktü

gravity ışık yılı masalları kütle cekimi heliocentric model ışığın 8 dakkada güneşten geldiği vs.

bunu bayındır hoca gece gündüz konusunda anladı .. güneş madem dünyayı aydınlatıyor nie uzay karanlık .. şimdide ben gülüyorum bayındıra gülen ahmaklara aptallara vahyi hafife alan şuursuzlara

güneş ışığını oluşturan atmosferdir veya yakın semadır ....

bir ayet anlamak birkac gün önceye nasib oldu . bu yakın sema nedir die düşünüp duruyordum bu adamların doğru söylediğini ayetle delillendireyim

وَلَقَدْ زَيَّنَّا السَّمَاء الدُّنْيَا بِمَصَابِيحَ وَجَعَلْنَاهَا رُجُومًا لِّلشَّيَاطِينِ وَأَعْتَدْنَا لَهُمْ عَذَابَ السَّعِيرِ

Andolsun biz, en yakın göğü kandillerle donattık. Onları şeytanlara atılan taşlar yaptık ve onlara alevli ateş azabını hazırladık

7 gök = yakın sema

yani bizim gördüğümüz tüm görüntüler göklere ait ışık sacanlar yakın semaya yani atmosfere yakın tavana düşen görüntüler .. mavi gökyüzü karanlık gökler yıldızlar ay güneş hepsi görünmez sağlam şiddetli inşa edilmiş cam tavanda gördüklerimiz . gerçekte o boyutu hiç göremeyiz lindemann ın dediği gibi görülebilir spectrumda degil .. bize kapalı 7 gök .. 7 gök başka boyuttur ve invisible görünmez

bunuda kurandan delillendireyim

peygamberimize vahyedildiğinde agnostik müşrikler ispat delil istiyorlar söylediklerinden biride şu : ey muhammed gökten melek getirsen karşımıza madem nebisin kanıtla .. halbuki ayetleri dinleseler dinlemiyorlar . bu söylemi için çok enteresan dikkate deger ilginç bir ayet nüzul oluyor . bu ayet önemli çünkü bir işaret var göklerle ilgili vahyedilende biz okuyup geciyoruz üzerinde durup düşünmüyoruz

ayet diyorki

hicr 14 te

وَلَوْ فَتَحْنَا عَلَيْهِم بَابًا مِّنَ السَّمَاء فَظَلُّواْ فِيهِ يَعْرُجُونَ

لَقَالُواْ إِنَّمَا سُكِّرَتْ أَبْصَارُنَا بَلْ نَحْنُ قَوْمٌ مَّسْحُورُونَ

onlara gökten bir KAPI AÇSAK onun içinde devam etseler ilerleseler yükselerek uruc etseler

orda gördüklerine yine inanmazlar gözlerimiz bağlandı biz sihirlenmiş bir topluluğuz derlerdi mutlaka ..

demekki 7 gök öyle bir boyut ki ŞAŞIP KALACAGIMIZ HADİ CANIM BU GERCEK OLAMAZ DEDİRTEN BİR ORTAM . hani melekleri görmek istiyorlardı ya o boyutu melekleri görselerdi ordaki hayatı yine inanmazlardı .

o boyut bize kapalı ayet buna cok acık işaret ediyor .. göğün kapıları vardır ve bu bir teşbih degil .. bir gerceklik hatta tevrat ve incildede gecer kurandada bu teyit edilmiştir

düzgün bilimadamlarıda aynı gercegi ifade ediyor ..

eric dollardın önemli tespitleri var güneşle ilgili .. az bucuk anladıgım kadarıyla cevirisini yapayım

gördüğümüz güneş atmosfere düşen görüntüsü gercek güneşin .. teorisi şu ;

güneş bir converter dir . ısı ışık veriyor fakat başka bir boyuttan çeviri yapıyor başka bir boyuttan transformer dönüşüm yapıyor .

kendi içinde taşımıyor yakıtını helyum hidrojen tepkimesiyle yanmıyor . soru soran eleman ; neyi ceviriyor dedi ? bilmiyorum hiç kimse bilmiyor dedi

bende jeton düştü

nur suresi tesla bu gerceği biliyordu daha önce yazmıştım nur suresi .. vahiy olmaksızın asla insanın bilebilecegi bir bilgi degil bu ...

doğudada batıdada olmayan bulunmayan bir ağacın yağı .. ayeti hatırlayın nur 35

hangi agac bu sizce ? tree of life yaşam ağacı ŞERECETİL HULD

hayatın kaynağı BİZİ YARADAN ALLAH TIR . YERİ VE GÖKLERİ AYDINLATAN NE GÜNEŞTİR NE AYDIR NE GÜNDÜZDÜR ..

Allah, göklerin ve yerin nuru’dur.

İŞTE ÖRTTÜKLERİ GİZLEDİKLERİ SAKLAMAYA CABALADIKLARI GERCEK BU ....

eric dollardın başka bir boyut dediği o agacın bulundugu boyut ... doğuda ve batıda degilse nerde sizce yaşam agacı ? arzın derinliklerinde mi ? yoksa yer ve göklerin dışında mı ? bilmiyoruz

avatar filmini yapan yahudiler ; filmdeki yaşam ağacını kafadan uydurmadılar biliyorlar .. eskilerde biliyordu ..

tekrar yazmak istemediğimden alıntıladım !!
Sitelerde Paylaş
şu videoyu izleyip yorumlarınızı yazarmısınız .. uçak uçuşlarıyla ilgili bölüm cok iyi bu bölümü dikkatli dinleyin ve arastırın .
south pole yani güney kutbu die bir yer yoktur uydurmadır . south shetland islands adalarındaki penguenleri ve buz kar kaplı alanları milletlere güney kutbu die kakalıyorlar sahtekar herifler
herkesi kandıramaz herkesi uyutamazsınız .. batıl yalan sönmeye mahkumdur
Arctic Midnight Sun
güneş hiç batmıyor .. işin garip olan tarafı şu .......kamera 360 derece dönerek başladığı noktaya güneşle geri geliyor ...
bu video arzın yeryüzünün DÖNMEDİĞİNİN DURAĞAN OLDUGUNUN KANITIDIR . cereyan eden yüzen hareket eden güneştir
dolayısıyla ; dünyanın top bir küre olup döndüğü teorisi PATLAMIŞTIR . cünkü videoda acıkca 360 derece dönen kameradır güneşi takip eden .. gece ve gündüz dünyanın dönmesi sonucu oluşmaz

Burası Arktik (Kuzey Yarım Küre). Bu olayı bende gördüm zamanında.

Sitelerde Paylaş

Burası Arktik (Kuzey Yarım Küre). Bu olayı bende gördüm zamanında.

evet..sonuç ?

dünya gerçekte düzdür ve dönmez....

devam edeceğim kanıtlar getirmeye....

az da kurandan kanıt koyalım :

“Yeryüzünü sizin için düz kılan, orada size yollar açan ve gökten su indiren O'dur” (Taha53)
“Yeryüzünü size düz kılan ve belki doğru gidersiniz diye orada yollar yapan” (Zuhruf 10)
Tefsirler
Taberi, Süddi’nin şöyle dediğini rivayet ediyor: “Yeryüzünü sizin için düz kılan” yani sergi kılan demektir.
Mukatil, Vahidi ve ibn Ebi Zemeneyn de aynısını söylemiştir.
El-Hasen el-Basri: Mehd: “Yaygı demektir” dedi.
Begavi ve Kurtubi de “Sergi ve yaygı” olarak açıklamıştır.
ibn Kesir: “Sabit, üzerine yerleşilen yaygı demektir” der.
Ragıb der ki: “Mehd: çocuk için hazırlanan yatak/beşiktir… Mehd ve mihad, hazırlanan, üzerine basılan yerdir…mehedtu leke keza: sana şunu hazırladım, düzledim demektir…
imtehede’s-senam: devenin hörgücü beşik gibi düz oldu demektir.
“Yeryüzünü de biz yaydık. Ne güzel düzleyiciyiz.” (Zariyat 48)
Tefsirler
Bu ayette iki kelime dünyanın düzlüğüne delalet etmektedir: feraşnaha ve el-mahidun.
Ragıb der ki: feraşe: elbiseyi yaymaktır. Yayılan Ģeye ferĢ ve firaĢ denir. Allah şöyle buyurmaktadır: “O Rab ki yeri sizin için bir döşek yaptı” (Bakara 22) Yani yeryüzünü alçalttı ve onu üzerinde kalmanın imkansız olduğu bir tümsek kılmadı”
Mahidun kelimesi ise bir önceki ayette mehd kelimesinin izahında geçmişti.
Kurtubi dedi ki: “Bu ayet dünyanın küre gibi olduğunu söyleyeni reddetmektedir
Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...