Jump to content

Sonsuz cennet

Recommended Posts

allahın baki sıfatının anlamı nedir

# Bâki İsminin Anlamları (5)

* Alah'ın varlığı, hiçbir yönden yokluğu kabul etmez.

* O, varlığının başlangıcı ve sonu olmayan tek varlıktır.

* Allah, kendi bekası ile Bâki'dir; varlıklar ise ancak onun varlıklarını devam ettirmesi ile var olabilmektedir.

* Allah'ın baki olması demek, asla ölmeyen hayat sahibi ebedi varlık olması demektir.

* Bütün varlıklar yok olacak; sadece O'nun varlığı devam edecektir.

buda kuran dan

4. Nisa Suresi 57

Sürekli kalacaklardır orada. Çıkmak istemeyeceklerdir oradan.

18. Kehf Suresi 108

15De ki: “Bu mu daha hayırlı, yoksa sakınanlara vaat edilen sonsuzluk cenneti mi? Ki onlar için bir mükafat ve son durak yeridir.

16İçinde ebedi kalıcılar olarak her diledikleri onlarındır. Bu Rabbinin üzerine aldığı, istenen bir vaattir.

25. Furkan Suresi 15,16

ben bu soruma cevap alamıyorum hiç bi zaman

tek sonsuz allahmı öylese cennetlikler ne olcak

yok eğer tek sonsuz allah diye bişey yok islamda derseniz söyleyin bileyim

tek sonsuz allahsa cennet likler e yalan atıyor sonsuz cennet var size diyerek

yada kendisile birlikde insanlarda sonsuz oluyor zaten allah yalnız kalmayı sevmez şeytan cin insan olmazsa ceyarlar entrikalar iyi kötü çirkinler olmazsa sıkılır

eminimki hic bi müslüman bu konuya adam akıllı cevap veremicekler ama ben onlar yerine kıvırtcam bu kez

az bekleyelim emin olunki kıvırtma sanatı sonsuzluğa açılan bi sanattır bakın bu zor durumda bile nasıl kıvırtıp bi açıklama getircem sizin lehinize ama önce sizden bekleyelim bişeyler.

Sitelerde Paylaş

Müslümanlar ruh diye bir şey olduğuna; cennetin ekmek elden su gölden, sonsuz bir hayat olduğuna; cehennemin Allah'ın zebanileri aracılığıyla kullarına sonsuza kadar eziyet ettiği bir yer olduğuna inanadursunlar; aslında cennet de cehennem de dünyada. Ömrümüzü uzatmanın, hiç yaşlanmamanın ve ölmemenin tek yolu var; bilim... (Bkz. Cennet ve Cehennem).

Sitelerde Paylaş

onların,yani cennet ve cehennemdekilerin ebediliği

allahın izniyle olduğu için,

allah bunu istediği an kesintiye uğratabileceği için

ve ebediliği bizzat kendinden kaynaklanan

yalnız allah olduğu için,

bu sorunun müslümanları

pek zorlayabileceğini sanmıyorum. ;)

Sitelerde Paylaş
onların,yani cennet ve cehennemdekilerin ebediliği

allahın izniyle olduğu için,

allah bunu istediği an kesintiye uğratabileceği için

ve ebediliği bizzat kendinden kaynaklanan

yalnız allah olduğu için,

bu sorunun müslümanları

pek zorlayabileceğini sanmıyorum. ;)

bence de

daha somut deliller bulmalısınız

Sitelerde Paylaş
  • 8 years later...

aslında baktığınız açı tamamen yanlış cennet ile cehennemin yük olarak Allaha bir külfeti yok ki imkansız olsun.cenneti yaratmakta onun için çok basit cehennemi yaratmakta sanki cenneti yaratıpta devamlı cennet dursun diye kendi çalışacakmış gibi bir mantıkla bakıyorsunuz ol dediğinde istediği herşeyi yaratan ve ona hiçbirşeyi yapmak asla zor gelmeyen bir güçten bahsediyoruz.

açtığınız konu çok mantıksız olmuş onun izniyle sonsuzluk veriliyor herşey Allahtan, kuranda Allahın kendi ruhundan bize üflediğini söyler ondan geldik ona gideceğiz ayetide vardır bu açıdan bakarsak durum farklılaşır.

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, gariban_derviş said:

aslında baktığınız açı tamamen yanlış cennet ile cehennemin yük olarak Allaha bir külfeti yok ki imkansız olsun.cenneti yaratmakta onun için çok basit cehennemi yaratmakta sanki cenneti yaratıpta devamlı cennet dursun diye kendi çalışacakmış gibi bir mantıkla bakıyorsunuz ol dediğinde istediği herşeyi yaratan ve ona hiçbirşeyi yapmak asla zor gelmeyen bir güçten bahsediyoruz.

açtığınız konu çok mantıksız olmuş onun izniyle sonsuzluk veriliyor herşey Allahtan, kuranda Allahın kendi ruhundan bize üflediğini söyler ondan geldik ona gideceğiz ayetide vardır bu açıdan bakarsak durum farklılaşır.

Gariban , hadi cenneti s-tir et ; cehenneme gel.  Senin bakış açına göre cehennem neden yaratılmış ? ayrıca, alt tarafı yetmiş-seksen sene yaşayan bir insan,bu kısacık ömründe nasıl suçlar işleyebilir ki; sonsuza dek  cehennemde yanma cezası alsın ? 

İşin aslında, çok iyi bir insan olsan bile, İslamın tanrısına sırf inanmıyorsun diye cehennemde yanacaksın; hem de sonsuza dek. Mantık nerde ?

İşte bu yüzden diyorum; yapılan bi testte, aynı kişinin beyninin,  sağ lobu  tanrıya inanıyor, ama analitik zekaya sahip sol lob ise ateist !!! dhınnnn ! 

tarihinde impressivo tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Şimdi, impressivo yazdı:

Gariban , hadi cennete s-tir et ; cehenneme gel.  Senin bakış açına göre cehennem neden yaraılmış ? ayrıca, alt tarafı yetmiş-seksen sene yaşayan bir insan,bu kısacaık ömründe nasıl suçlar işleyebilir ki; sonsuza dek  cehennemde yanma cezası alsın ? 

İşin aslında, çok iyi bir insan olsan bile, İslamın tanrısına sırf inanmıyorsun diye cehennemde yanacaksın; hem de sonsuza dek. Mantık nerde ?

İşte bu yüzden diyorum; yapılan bi testte, aynı kişinin beyninin,  sağ lobu  tanrıya inanıyor, ama analitik zekaya sahip sol lob ise ateist !!! dhınnnn ! 

impressivo ben neyin olup olmadığı ile ilgilenmiyorum benim aslında burda yaptığım şey birşey varsa nasıl olacağıdır yoksada nasıl olmaması gerektiğidir.bir nevi analiz yapıyorum.

İnsan hayatını 80 sene değilde ortalama 1000 sene olduğunu varsaysak?

insan hayatının teknoloji ile veya bilim ile doğrudan bir alakası yok değilmi islama göre 1000 sene yaşayan insanlar olmuş ama ateist gözüyle değerlendirelim hiç bir bilginin ve medeniyetin olmadığı zamanda insan hayatı gene ortalama 80-100 seneydi.

peki 1000 sene yaşayan bir insan olduğunu varsaysak düşün mesela bebek doğuyor dünyaya geliyor ama 2 gözüde kör ve 1000 sene yaşamak zorunda kalıyor?

yada taş ocağında çalışan bir köle ve 30-40 yılda ölmek yerine 500 senede ölüyor.

düşünebiliyormusun çekilecek acıları bir insanın 500 sene taş ocaklarında çalıştığını veya bir kadının 500 sene genelevde en iğrenç koşullarda devamlı seks kölesi olarak çalıştırıldığını?

bu mantıkla yola çıkacak olursak şayet dünyayı bu şekilde yaratan bir varlık varsa o zaman insan haklarının olmadığı kadınların ve erkeklerin her türlü pis işlerde çalıştırıldığı bir dünya yaratıp insanlara ebedi bir hayat vermesi imkansızmıdır?

düşün mesela cehennemde zebani denen bir takım varlıkların olacağı haber veriliyor.bu zebaniler insanlardna çok üstün, güçlü olan ve insanlara hertürlü eziyeti yapan varlıklar olmayacağını bilebilirmiyiz?

mesela düşünsene bir kadın feminist duygularla hayatı boyunca Allahı inkar etmiş, onun yasaklarını kasıtlı çiğnemiş ve sadece kendisi için yaşamış ve diğer kadınlarıda Allaha isyana teşvik etmiş islama savaş açmış.

Al sana en güze ceza tabii Allah bilir ama diyorum ya nasıl olması gerektiği hakkında kafa yoruyorum mesela şu olamazmı?

yeniden Allah bu kadını yaratır ve mantığı, bilinci dünyadaki mantık ve bilinciyle aynı olur ancak bu defa bu kadını cehennemde mesela güçlü bir zebaninin emrine cariye olarak gönderir pis kokan leş gibi iğrenç bir zebani istediği zaman tecavüz eder istediği zaman hizmetinde kullanır kadın baş kaldırdığı zamanda mesela kırbaçla kırbaçlayarak işkence yapar.

bak dikkat edersen zaten dünyada önceki dönemlerde hatta şimdi bile zaman zaman yaşanan bir durumdan bahsediyoruz aslında cehennemin bir kısmı hali hazırda dünyada da bulunmakta bazı insanlar en şiddetli şekliyle yaşarken bazıları belki ucundan dokunup geçiyor.

Ben şunu diyorum cennetten kovulmak ve ceza olarak dünyaya gönderilmek aslında bana çok mantıklı geliyor çünki dünya gerçekten acılarla dolu adeta insan ırkının aşağılandığı bir mekanmış gibi görüyorum dünyayı.bitmek bilmeyen isteklerimiz öyle ağır geliyor ki bana buna cinsellikte dahil dünya zevkleride yapıyorsun anlık doymuş oluyorsun ama 1-2 saat sonra sanki hiç bu zevkleri tatmamış gibi yeniden aynı güdülerin peşine takılıyorsun ve bu ölene kadar devam eden bir süreç.

bana göre dünya yaratılmışsa dünyayı yaratan çok daha ötesinde korkunç bir gezegende yaratabilir.

Bu açıdan baktığımda beynimde oluşturduğum  yaratıcı karakterini birebir kuranı kerimde görüyorum ve bu kitabın söylediklerine iman ediyorum.

Sitelerde Paylaş
21 minutes ago, gariban_derviş said:

Bu açıdan baktığımda beynimde oluşturduğum  yaratıcı karakterini birebir kuranı kerimde görüyorum ve bu kitabın söylediklerine iman ediyorum.

Tabii ki arapların sizlere anlattığı bir tanrıyı yine arapların yazdığı bir kitap göreceksin, çünkü o sen öyle görecek şekilde programlandın anan baban ve çevren tarafından.

mesela düşünsene bir kadın feminist duygularla hayatı boyunca Allahı inkar etmiş, onun yasaklarını kasıtlı çiğnemiş ve sadece kendisi için yaşamış ve diğer kadınlarıda Allaha isyana teşvik etmiş islama savaş açmış.

Al sana en güze ceza tabii Allah bilir ama diyorum ya nasıl olması gerektiği hakkında kafa yoruyorum mesela şu olamazmı?

yeniden Allah bu kadını yaratır ve mantığı, bilinci dünyadaki mantık ve bilinciyle aynı olur ancak bu defa bu kadını cehennemde mesela güçlü bir zebaninin emrine cariye olarak gönderir pis kokan leş gibi iğrenç bir zebani istediği zaman tecavüz eder istediği zaman hizmetinde kullanır kadın baş kaldırdığı zamanda mesela kırbaçla kırbaçlayarak işkence yapar.

Allah gibi sapık, psikopat ve manyak bir tanrıya da senin gibi sapık bir kul yakışır. Tencere yuvarlanmış, kapağını bulmuş. Herifin hayal ettiği sahneye bak!

Sitelerde Paylaş
49 dakika önce, sağduyu yazdı:

Tabii ki arapların sizlere anlattığı bir tanrıyı yine arapların yazdığı bir kitap göreceksin, çünkü o sen öyle görecek şekilde programlandın anan baban ve çevren tarafından.

Allah gibi sapık, psikopat ve manyak bir tanrıya da senin gibi sapık bir kul yakışır. Tencere yuvarlanmış, kapağını bulmuş. Herifin hayal ettiği sahneye bak!

kardeş bende programlanma yok sadece mantık yürütüyorum şimdi sizin yaptığınız şey aslında gerçekleri görmemeye çalışmak.evet bu bir kaçış olabilir deve kuşu gibi başımızı kuma gömmek eğerki ömrümüz boyunca gerçeklerle karşılaşmazsak gerçekleri red edip bir hayal dünyasında yaşamayı kabul edebiliriz ancak ergeç bir şekilde gerçekler karşımıza çıkmayacakmı?

bir gün kanser olabilme ihtilamilimiz yokmu?

aklına çok büyük acılar içinde bir an önce ölüpte kurtulmak isteyen onbinlerce kanser hastalarını getirmeye çalış.

yada genel evlerde zoraki çalışıp çocuklarına yiyecek götürmeye çalışan bir annenin yaşadığı dramı.

veya savaşlarda sakat kalan insanları

kör olarak yaşayanları düşün

hatta mesela daha ilersi olarak 4-5 psikopatın tecavüz edip başını taşla paramparça ederek öldürdükleri bir kızın anne ve babasının yıllar sürecek ruh hallerini düşün.

yani dünyanın neresine bakarsan bak her yerinden birbirinden korkunç birbirinden dehşetli acılar ve ızdıraplar fışkırıyor ve gerçekten yaşanılan her mutluluk geçiciyken en ufacık bir acı yıllarca sürebiliyor şimdi bu analizden yola çıkıp bir yaratıcı vardır dersek o zaman bu yaratıcının cehennem gibi bir dünyayı yaratmamış olabileceğini düşünmek saflık olmazmı?

Sitelerde Paylaş
Just now, gariban_derviş said:

kardeş bende programlanma yok sadece mantık yürütüyorum şimdi sizin yaptığınız şey aslında gerçekleri görmemeye çalışmak.evet bu bir kaçış olabilir deve kuşu gibi başımızı kuma gömmek eğerki ömrümüz boyunca gerçeklerle karşılaşmazsak gerçekleri red edip bir hayal dünyasında yaşamayı kabul edebiliriz ancak ergeç bir şekilde gerçekler karşımıza çıkmayacakmı?

1400 yıl önce yaşamış bir araba inanan birisinin ben mantık yürütüyorum demesi çok komik. Sana zamanında şuna şuna inanacaksın demişler, sen de körü körüne o söylenene inanıyorsun.

bir gün kanser olabilme ihtilamilimiz yokmu?

aklına çok büyük acılar içinde bir an önce ölüpte kurtulmak isteyen onbinlerce kanser hastalarını getirmeye çalış.

yada genel evlerde zoraki çalışıp çocuklarına yiyecek götürmeye çalışan bir annenin yaşadığı dramı.

veya savaşlarda sakat kalan insanları

kör olarak yaşayanları düşün

hatta mesela daha ilersi olarak 4-5 psikopatın tecavüz edip başını taşla paramparça ederek öldürdükleri bir kızın anne ve babasının yıllar sürecek ruh hallerini düşün.

yani dünyanın neresine bakarsan bak her yerinden birbirinden korkunç birbirinden dehşetli acılar ve ızdıraplar fışkırıyor ve gerçekten yaşanılan her mutluluk geçiciyken en ufacık bir acı yıllarca sürebiliyor şimdi bu analizden yola çıkıp bir yaratıcı vardır dersek o zaman bu yaratıcının cehennem gibi bir dünyayı yaratmamış olabileceğini düşünmek saflık olmazmı?

Bu arap dinine göre bütün bu bahsettiğin dehşetli acılar ve ızdırabın kaynağı Allah değil mi? Sence bu arap putu neden böyle bir sistem yaratmış? İnsanların ve diğer canlıların acı çekmesinden ne çeşit sapıkça bir zevk alıyor?

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, sağduyu yazdı:

Bu arap dinine göre bütün bu bahsettiğin dehşetli acılar ve ızdırabın kaynağı Allah değil mi? Sence bu arap putu neden böyle bir sistem yaratmış? İnsanların ve diğer canlıların acı çekmesinden ne çeşit sapıkça bir zevk alıyor?

zevk alıp almaması veya neden yarattığı artık farkedermi?

sonuç itibariyle kendine göre geçerli sebeplerden dolayı böyle bir dünya yaratmış ve içinede bizleri yaratıp koymuş ve bizide güzelce uyarmış dediklerimi yapmazsanız size çok daha kötüsünü vaad ediyorum ama dediklerimi yaparsanız hatta yapmaya çalışırsanız o zaman size hiç bir acının olmayacağı hiç bir dert ve tasanın olmayacağı bir dünya vaad ediyorum.

şimdi sen hiç sorgulama gücün veya yaptırım gücün olmadığı halde inatla bir imkansızın peşine takılıp boşa yumruk sallıyorsun.

bence detaylarda kendinizi kaybediyorsunuz olaya hafif uzağa çekilip o şekilde bakmaya çalış detaylara girersen saplanır kalırsın ki şuan yaşadığın olay bu aslında.

Sitelerde Paylaş
3 minutes ago, gariban_derviş said:

şimdi sen hiç sorgulama gücün veya yaptırım gücün olmadığı halde inatla bir imkansızın peşine takılıp boşa yumruk sallıyorsun.

bence detaylarda kendinizi kaybediyorsunuz olaya hafif uzağa çekilip o şekilde bakmaya çalış detaylara girersen saplanır kalırsın ki şuan yaşadığın olay bu aslında.

Benim kendimi bir şeyde kaybettiğim yok ama senin kendini arap palavralarında kaybettiğin apaçık ortada.

zevk alıp almaması veya neden yarattığı artık farkedermi?

sonuç itibariyle kendine göre geçerli sebeplerden dolayı böyle bir dünya yaratmış ve içinede bizleri yaratıp koymuş ve bizide güzelce uyarmış dediklerimi yapmazsanız size çok daha kötüsünü vaad ediyorum ama dediklerimi yaparsanız hatta yapmaya çalışırsanız o zaman size hiç bir acının olmayacağı hiç bir dert ve tasanın olmayacağı bir dünya vaad ediyorum.

Farketmez olur mu? Böyle pislik, manyak ve psikopat bir tanrının vaatlerine güvenilir mi? Mesela sen hayatın boyunca beni cennete koysun diye bu manyağa yalakalık yaparsın, o da tutar seni cehenneme atıp sonsuza kadar işkence eder, beni de cennete koyup bir sürü huri verir. Var mı böyle yapmaması için bir sebep?

Bir de insanlığın ve bu dünyanın Allah adında bir tanrı tarafından yaratıldığını nereden biliyorsun? Nasıl ulaştın bu kanıya?

Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, sağduyu yazdı:

Bir de insanlığın ve bu dünyanın Allah adında bir tanrı tarafından yaratıldığını nereden biliyorsun? Nasıl ulaştın bu kanıya?

hah işte bak ne güzel soru.

şuan bize yaradılışın net olarak nasıl ve ne şekilde olduğunu anlatan ve açıklayan sadece yaratıcının elçileri ve bu elçilerden bazılarının yazmış oldukları kitaplar var bu kaynakların  tamamı aynı yaratıcıdan ve aynı tür yaradılıştan bahsediyor bunun dışında insanlığın nasıl olduğunu anlatan dünyada hiç bir kaynak gösteremezsin gösterdiklerinde tahmindir sadece ve sadece tek tanrılı dinden bahseden peygamberler ve kitaplarıdır.

şuan için yaradılışla ilgili başka hiç bir anlatım ve kanıt yok olanlarda dediğim gibi bir kaç zibidinin tahmininden ötesi değil :)

tarihinde gariban_derviş tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Just now, gariban_derviş said:

hah işte bak ne güzel soru.

şuan bize yaradılışın net olarak nasıl ve ne şekilde olduğunu anlatan ve açıklayan sadece yaratıcının elçileri ve bu elçilerden bazılarının yazmış oldukları kitaplar var bu kaynakların  tamamı aynı yaratıcıdan ve aynı tür yaradılıştan bahsediyor bunun dışında insanlığın nasıl olduğunu anlatan dünyada hiç bir kaynak gösteremezsin gösterdiklerinde tahmindir sadece ve sadece tek tanrılı dinden bahseden peygamberler ve kitaplarıdır.

şuan için yaradılışla ilgili başka hiç bir anlatım ve kanıt yok olanlarda dediğim gibi bir kaç zibidinin tahmininden ötesi değil :)

Yani 1400 yıl önce yaşamış bir sahtekar ve yalancı bir arap bedevisine iman ediyorsun ve bu sahtekara inanmazsan bir tanrının sonsuza kadar seni kebap yapacağını sanıyorsun. Bu kadar salaksın yani.

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, sağduyu yazdı:

Yani 1400 yıl önce yaşamış bir sahtekar ve yalancı bir arap bedevisine iman ediyorsun ve bu sahtekara inanmazsan bir tanrının sonsuza kadar seni kebap yapacağını sanıyorsun. Bu kadar salaksın yani.

sadece hz. Muhammede değil diğer peygamberlere ve onların anlattıklarınada inanıyorum çünki gerçekten enteresandır dünyada kesinlikle kutsal kitaplar dışında dünyanın ve insanlığın varolması ile ilgili bu kadar iddialı birincil anlatım asla bulamazsın.diğerleri sadece tahminlerde kalır ancak kutsal kitaplar yaradılışı net ve keskin ifadelerde anlatır.

hem kuran hem tevrat hemde incil bize nasıl yaratıldığımız hakkında net bilgiler verir ve onunlada kalmaz ilk insanın adını dahi net olarak bildirir bu tür tek tanrılı kutsal kitaplar dışında asla ve kesinlikle bir tane yaradılış veya oluş hakkında net bir kaynak bulamazsın.

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, gariban_derviş said:

sadece hz. Muhammede değil diğer peygamberlere ve onların anlattıklarınada inanıyorum çünki gerçekten enteresandır dünyada kesinlikle kutsal kitaplar dışında dünyanın ve insanlığın varolması ile ilgili bu kadar iddialı birincil anlatım asla bulamazsın.diğerleri sadece tahminlerde kalır ancak kutsal kitaplar yaradılışı net ve keskin ifadelerde anlatır.

hem kuran hem tevrat hemde incil bize nasıl yaratıldığımız hakkında net bilgiler verir ve onunlada kalmaz ilk insanın adını dahi net olarak bildirir bu tür tek tanrılı kutsal kitaplar dışında asla ve kesinlikle bir tane yaradılış veya oluş hakkında net bir kaynak bulamazsın.

Derviş kardeşim; kutsal kitaplar ilk insan hakkında bilgi veriyor diyorsun.  Bilime göre ilk insan diye birşey yok; buna ne dicen ? 

İslama göre insanlık tarihi 7 bin yıl, bilime göre yaklaşık 4 milyon yıl.  ,evet cevabın ? 

Bence şöyle cevap ver. Bilimadamlarının hepsi : mason,abd ajanı...... ; bizi kandırıyorlar.........

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, impressivo yazdı:

Derviş kardeşim; kutsal kitaplar ilk insan hakkında bilgi veriyor diyorsun.  Bilime göre ilk insan diye birşey yok; buna ne dicen ? 

İslama göre insanlık tarihi 7 bin yıl, bilime göre yaklaşık 4 milyon yıl.  ,evet cevabın ? 

Bence şöyle cevap ver. Bilimadamlarının hepsi : mason,abd ajanı...... ; bizi kandırıyorlar.........

kardeş işte benim iddiamda bu zaten bilim netlik vermiyor sadece tahminlerde bulunuyor ki bu iddiaların öne sürülmeside zaten 100-150 yıllık bir süreç.

bilim adamları bilinmeyenlerin cevaplarını asla veremiyor bigbangin çıkış noktası, canlıların oluşumu ve bunun gibi belirsizlikerle ilgili yaptıkları tek şey tahminlerde bulunmak.

ancak kutsal kitaplar bize kesinlik veriyor hatta yetmiyor birde bilinmezliklerle ilgili açıklamalar getiriyor.paralel evrenler, göremediğimiz ancak bizleri etkileyen varlıklar.

bilim bu konularda ellerinde somut kanıt olmadığından sadece tahminlerde bulunabiliyor bir maymun iskeletini insana benzeterek insanların atası olabilir diyor.bu bizi uzaylılar dünyaya getirmiş olabilir gibi bir iddiada bulunmak ile aynı şey sadece tahmin.

Sitelerde Paylaş
46 dakika önce, gariban_derviş yazdı:

kardeş işte benim iddiamda bu zaten bilim netlik vermiyor sadece tahminlerde bulunuyor ki bu iddiaların öne sürülmeside zaten 100-150 yıllık bir süreç.

Kafasına göre sallamıyor. Fosiller ve kalıntılar var. Bknz: Paleontoloji

49 dakika önce, gariban_derviş yazdı:

bilim adamları bilinmeyenlerin cevaplarını asla veremiyor bigbangin çıkış noktası, canlıların oluşumu ve bunun gibi belirsizlikerle ilgili yaptıkları tek şey tahminlerde bulunmak.

Bilim kesin cevaplar vermez. Daha bilimin ne olduğunu bilmiyorsun. Bulunduğu tahminler bulgulara göre belirleniyor. 

52 dakika önce, gariban_derviş yazdı:

ancak kutsal kitaplar bize kesinlik veriyor hatta yetmiyor birde bilinmezliklerle ilgili açıklamalar getiriyor.paralel evrenler, göremediğimiz ancak bizleri etkileyen varlıklar.

Kutsal kitaplar değil "kutsanmış kitaplar" diyeceksin. O kitapların bir yaratıcıdan geldiğine dair kanıt var mı? Yok. Var diyorsan bilimsel olarak ispatla. Muhammed ata binip aya çıktı değil mi? Çok mantıklı evet. Ağlayan kütük ve daha niceleri... Büyüklere masallar yersen... O inandığınız kitaplar insan aklına hakaret ediyor.

55 dakika önce, gariban_derviş yazdı:

bilim bu konularda ellerinde somut kanıt olmadığından sadece tahminlerde bulunabiliyor bir maymun iskeletini insana benzeterek insanların atası olabilir diyor.bu bizi uzaylılar dünyaya getirmiş olabilir gibi bir iddiada bulunmak ile aynı şey sadece tahmin.

Bilim sadece somut kanıtlar üzerinden ilerler. Örneğin Evrim Teorisi bilimsel gerçeklik taşır. Niye? Somut delilere dayanır. Kuran daha dünyanın şeklini bilmiyor düz diyor. Kaplanın kedigillerden geldiğini kabul ediyorsunuz ama insanın yani homo sapiens'lerin şempanze ile kuzen olduğunu bir türlü kabul edemiyorsunuz.

Niye? Sizde aşağılık kompleksi var. Hatta uydurulan ve kutsanan kitabınızda Arap putu Allah "aşağılık maymunlar" diye hitap ediyor insanlara. Tanrınız da tıpkı sizin gibi kompleksli ve egolu. Niye mi? Çünkü o Allah putunu yaratan da sizlersiniz. Tanrınız bile sizden izler taşıyor. İnsanların yarattığı tanrılar insanlara benziyor. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...