Jump to content

Zürafanın su ile imtihanı

Recommended Posts

Yok be Corç,kimsenin kaçtığı falan. Hemen öyle bir renkli fotoğrafla dinden imandan çıkmıyoruz. Öyleyse, bu zamana kadar çıkmadığımız hata.

Abim suynu içiyor, afiyet olsun. Zor bir pozisyon. Suya ulaşabilmek için başını yaklaşık 5 metre aşağıya sarkıtan zürafa, muhtemel bir aslan saldırısına karşılık da başını sık sık kaldırırmış. Bu ani baş hareketleri insan için olsa tehlikeliymiş, ancak zürafalar, insanlar gibi dolaşım sistemine sahip olmadıklarından, başın ani yükselmelerinde baygınlık geçirmezlermiş. Hayvanın başında bulunan özel, karmaşık kan damarları, su içerken toplanan fazla kanı tutmakta ve başın ani kalkışlarında beyni beslemekteymiş. Carotit (şah damar) atardamarların üst bölümündeki kaslar, basıncı kontrol etmekte, toplardamarlardaki sübaplar ise kanın yanlış yönlere akışını engellemekteymiş. Vesaire vesaire (google bilgisidir).

Sitelerde Paylaş

Yok be Corç,kimsenin kaçtığı falan. Hemen öyle bir renkli fotoğrafla dinden imandan çıkmıyoruz. Öyleyse, bu zamana kadar çıkmadığımız hata.

Abim suynu içiyor, afiyet olsun. Zor bir pozisyon. Suya ulaşabilmek için başını yaklaşık 5 metre aşağıya sarkıtan zürafa, muhtemel bir aslan saldırısına karşılık da başını sık sık kaldırırmış. Bu ani baş hareketleri insan için olsa tehlikeliymiş, ancak zürafalar, insanlar gibi dolaşım sistemine sahip olmadıklarından, başın ani yükselmelerinde baygınlık geçirmezlermiş. Hayvanın başında bulunan özel, karmaşık kan damarları, su içerken toplanan fazla kanı tutmakta ve başın ani kalkışlarında beyni beslemekteymiş. Carotit (şah damar) atardamarların üst bölümündeki kaslar, basıncı kontrol etmekte, toplardamarlardaki sübaplar ise kanın yanlış yönlere akışını engellemekteymiş. Vesaire vesaire (google bilgisidir).

Zürafalar su içerken dengelerini bulmakta güçlük çekerler. Özellikle su içerken yırtıcıların saldırılarına açıklardır. Uzun boyları su içerken onların hayatlarını zorlaştırsa da yiyecek ararken durum tam tersine dönmekte. Uzun boyları sayesinde diğer ot yiyen hayvanların ulaşamadıkları yere kolaylıkla ulaşabilirler. Dünyanın en uzun hayvanlarından biri olan zürafaların boyu 5.5 metreye kadar çıkabilir. Ağırlıkları ise 1.5 tondur. Ses telleri olmayan zürafaların dilleri ise 35 cm. kadardır.

kaynak: NTV

Sitelerde Paylaş

Tanrıya inanmamayı sağlayan zürafanın su içerken çektiği zorluk değil. Pekala da diz çöküp rahatlıkla suyunu içebilir. Ama bunu yapamayışı, çünkü aslanların saldırmak için bunu bekliyor olmaları. Hayvan hayatta bir rahat su içemiyor. Ömrü tetikte geçiyor. Çünkü doğa canlıların birbirlerini yiyerek hayatta kalmaları üzerine kurulmuş.

Doğayı böyle tasarlayan bir tanrı olsaydı eğer, ben o tanrının gelmişini geçmişini iterdim. İteyim ben öyle tanrının taaa gelmişini de geçmişini de. Öyle ittiri bottan tanrı bana hiç ama hiç lazım değil... Tanrıyım yok botum yok püsürüm diye ortaya çıkacak bir şey, önce doğru düzgün bir şey yaratacak!

Ülen ben yaratsam bundan çok çok daha iyisini yaratırdım be! Bu işin yaratmayla filan bir alakasının olmadığı o kadar kabak gibi meydanda ki, tanrıya inanmak nasıl bir sapkın fikirdir, bir zihin nasıl bu kadar çarpıklaşır, anca dogmatik empozelerle... Deli deli deli diye diye deli olmak gibi. Başka türlü olmaz.

O yüzden artık bu dinciler iyice köşeye sıkıştıkça anasınıfında kuran ezberletmeye başladılar... Ne kadar körpeyken iğdiş edersek zihinleri, anca öyle bu uyduruk dini ayakta tutabiliriz diye...

Sitelerde Paylaş

rZvozz.jpg

Akıllı tasarımcılar köşe bucak kaçıyor bu fotoğrafı görünce. Bu foto tek başına insanı dinden imandan çıkarmak için yeter de artar bile.

hayvanın en zayıf olduğu an....!!

akıllı tasarımcı böyle bir hata yapmış.....

bi timsah fırlayıverse ordan...işi bitik zürafanın....

bir de derler - "su içene yılan dokunmazmış"

ama doğru ya...yılan dokunmaz........timsah demiyor...!!

:D

Sitelerde Paylaş

Allah zürafayı da imtihan ediyor, sabrını ölçüyor :D
Sitelerde Paylaş

evrimden nasiplenmiş mi nasiplenmemiş onu yazmamışsın. işi allah atıp şenlenmişsin. akıl tasarımcısı. allah yok tasarımcı var bir gün daha battı bunlarla:)

Sitelerde Paylaş
Ateizmi, hayvanları aşalamak üzerinden delil bulmaya çalışma noktasına getirecek kadar küçültmemek gerekir.

Neticede zürafa su içmeyi başarıyor. yöntemini bulmuş, sonuç önemli.

Onun bakışıyla da, belki insanın diz bükerek eğilmesi anormaldir

Ayrıca akıllı tasarımı çürütmek için bu kadar çalışmanın amacı nedir?

İslam akıllı bir din mi ki, akıllı tasarım çürütülerek, islam çürütülebilsin...?

Tam tersi, islamın tanrısı, madde gibi düşünemeyen, duyguları olmayan, iyi kötü nedir bilmeyen bir varlık olmalı ki, dinle ilişkisini kurabilelim.

Hayvanların birbirini yemesi ise, evrimsel süreçte zamanla düzelecek sorunlardan biri...

Gelecekte hayvanlar da bitkisel gıdalarla, ve süt yumurta gibi besinlerle yaşamasını öğrenecektir.

zaten henüz insan bile bunu başarmış değil.

Hatalı üretim var. ama bu hiçbir tasarım olmadığı anlamına gelmiyor.

Ortada yapılmak istenen iyi birşeyler olduğu anlaşılıyor. Mesela Richard Dawkins'in "kör saatçi" belgeseli bu durumu ortaya koymaktadır; demekki ortada yetenekleri kısıtlı da olsa, bir saat ve saatçi var.

Evren ve doğa güzel birşeyler ortaya koymak istiyor ama bunu başarmakta zorlanıyor.

Bu görevin daha hızlı tamamlanası için, insanın da bilinçlenmesine ihtiyaç var.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...