Jump to content

Insanlar enerjilerini gercekten cinsellikten mi alir?

Recommended Posts

Hayata motive olmamızı sağlayan, yaşam enerjisini dolayısıyla da kalitesini artıran şeyler daha çok sahip olduğumuz maddi olanaklar, başarı gibi bireysel kazanımlarımızla ilişkili.

Cinsellik ise fizyolojik bir ihtiyaç, yemek yemek, suya olan gereksinim gibi... Eğer yeteri kadar kaliteli değilse mutlaka kişinin enerjisini düşürebilir; ama fazlası da kesinlikle normal değil, hipersexüaliteye doğru yol almışsa özellikle...

tarihinde Mırnaw tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bence libidosu azalmis ve yukselmis biri olarak bu soruya cevap verebilirim :) Kesinlikle cok farkediyor. Cok buyuk bir fark degil bu ama baya farkettigini soyleyebilirim. Bence enerjimizi cinsellikten aliyoruz.

Etken veya edilgen tarafta olmak bunu değiştirir mi?

Veya kadın ve erkek için de cinsellik aynı derece bir enerji kaynağı mıdır?

Sitelerde Paylaş

Bugüne kadar öğrendiklerimden kısa bir özet geçmek gerekirse, cinsel aktivite dozunda yapıldığı zaman, zihin açıklığı sağlıyor, bağışıklık sistemini güçlendiriyor, psikolojiyi olumlu etkiliyor, metabolizmayı hızlandırıyor.

Hatta bazı testlerde sportif performansı arttırdığı tespit edilmiş.

Yalnız yorucu bir spor sonrası seks veya masturbasyon, vucudu zayıf düşürebiliyor.

Bir de hergün seks yapılması faydalı değilmiş (seks harici sevişmeler hariç)

Yani bilime göre, cinsel aktiviteler öyle yobazların iddia ettiği gibi uğursuz, hayırsız şeyler değil.

tarihinde Mindsurfer tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...

Insanlar hayat enerjilerini cinsellikten mi alir?

Ben canlıların yaşamlarını devam ettirmekteki tek amaçlarının üremek olduğunu düşünüyorum.Evrim basamaklarında kısırlaşmış basamaklar devam edemez ancak ortam şartlarına uygun ve üreyebilen bireyler hayatta kalır.Bunun için iyi üreme yeteneğine sahip dürtüleri olanlar bizim atalarımız olmuştur. Bunun için yaşama enerjilerinin bir besin kaynağı üremek.

Tamamen sistemimiz türümüzün devamını korumak için evrimleştiğini düşünüyorum.Yani hayatta kalıp üremek misyonumuz.Üremek için hayatta kalıp sağlıklı olmamız gerekir;yemek yeriz,kendimizi koruruz,bağışıklık sağlarız vb. Üreye bilmememiz için vücudumuz kendini hazırlar her ay bir yumurta hücresi sirküse katılır devamlı sperm üretilir . Üremeye teşvik için sistemimiz ödül verir bize dopamin. Uzun zaman cinsellik olmadığı zaman vücut alarma geçer hormon oranları değişir çevredeki kaliteli ürün alabileceğimiz partneri arar bizim haberimiz olmadan.Yani algımız açılır.

Haydi ürüyelim:) diyecekmiş hissi uyandırdı biraz değişik yazmışım ama tam cümle toparlayamama verin.

Sitelerde Paylaş
  • 4 weeks later...

Hiç de öyle olmuyor aklını bişeye veremiyosun.

Masturbasyon filan yap sende? Surekli de azgin gezmiyorsun ya neden veremeyesin?

Asil libido tavan olunca cok mutlu oluyorsun bir de garip bir kendine guvenin oluyor. Sanirim bu guven, iyi sex yapabilecegine emin olmaktan geliyor ama tam bilmiyorum.

Sitelerde Paylaş

Masturbasyon filan yap sende? Surekli de azgin gezmiyorsun ya neden veremeyesin?

Asil libido tavan olunca cok mutlu oluyorsun bir de garip bir kendine guvenin oluyor. Sanirim bu guven, iyi sex yapabilecegine emin olmaktan geliyor ama tam bilmiyorum.

Hımm.Eğer öyleyse lustral içince enerjim artıp libidom neden düşüyor?vücut olarak enerjim düşsede hayat enerjim artıyor. tarihinde Ateş seni çağırıyor tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...