Jump to content

Siz ateistler, tanrı olsaydı yine ona tapmaz mıydınız?

Recommended Posts

• İleti 80
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Varsayalim ki tanri var ve siz bu denli kotu ve adaletsiz buldugunuz tanriya yine de boyun egmez miydiniz?

Sordugun soru o kadar sacma ki. Psikolojisi bozuk bir Tanri diyorsun yani? Ve yarattiklari onun bu durumunu anlayabiliyor?

Hayatinda geriye donup baktiginda "ulan ateistforumda da boyle konular acardim ateistleri deli ederdim hihihi" dersin. Buyuk bir basari :)

Sitelerde Paylaş

Varsayalım bir uzaylı Dünyaya indi ve "bana tapın ben tanrıyım" deseydi belki arkayı kurtarmak için tapardın ama onun tanrı olduğuna gerçekten inanabilir miydin?

Tanrıya inanıp inanmamak g.t korkusuyla olacaksa zaten bunu isteyen, tanrı olamaz.

tarihinde CharlesDarwin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Fantezi olsun diye o kafayi yasamak istiyorsam olabilirdi..

O zaman şimdi ciddi bir soru sorayım: Tanrı var diyelim, bu şahsiyetin Tanrı olduğunu nasıl anlar ve boyun eğme kararını verirdin?

Edit: CharlesDarwin'de aynı soruyu sormuş. Ona verdiğin soru şeklindeki yanıtına cevap vereceğim

tarihinde gokmavi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Simdi bir varsayim uzerine dusunce uretemiyor musun yani?

Bazen bazı durumlarla karşılaşmadan çözüm üretemezsin..

Veya ürettiğin çözümler o durum karşısında işe yaramaz.

Veya aslında gerçek fikrin o durum karşısında belirir..

Böyle bir varsayım karşısında üretilecek fikirler sahte, fake, virtual, kaypak vb. olacaktır kanımca..

Sitelerde Paylaş

Tanrinin neyi isteyip istemeyecegini nerden biliyorsun?

İstek, arzu, hiddet, cezalandırma isteği vs. tüm bunlar evrim tarafından yaratılmış duygu denilen davranışlardır. Eğer bir varlıkta bu tip duygular varsa evrim geçirmiş bir uzaylı olabilir ancak. Duygular evrensel değildir.

Sitelerde Paylaş

Varsayalim ki tanri var ve siz bu denli kotu ve adaletsiz buldugunuz tanriya yine de boyun egmez miydiniz?

Peki..Diyelim ki Tanrı var..Tamam da hangi Tanrı :D

Yunan'lıların mı,Pers'lilerin mi,Türk'lerin mi,Arap'ların mı..Hangisi?

Hem niye ağzınıza Tanrıça lafını hiç almıyorsunuz?

Ben sizin yerinizde olsam,bu tarz cümleler kurarken sürekli tanrı tanrı tanrı tanrı tanrı.... demezdim..Çünkü mitoloji sadece tanrıdan ibaret değildir..Mitolojinin özünde tanrıça vardır..Villendorf venüsü gibi olgular bunu kanıtlar..Önce tanrıça vardı,bunu sakın unutmayın..Tanrı sonraki mesele..Eğer tartışacaksan,fikir belirteceksen önce tanrıçadan başla..Yani konu başlığın şöyle olmalı;

Siz ateistler, tanrıça olsaydı yine ona tapmaz mıydınız?

Bu saçma soruna verilebilecek tek cevap şudur;Tanrıça olamaz..

Olamıyacak birşeyin olabilirliği üzerinden fikir belirtmek saçmadır..

Sen ''uçan spagetti canavarı eğer olsaydı,onun için haftada bir kilo makarnayı fakirlere dağıtır mıydın?''

Buyur cevapla :D

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...