Jump to content

Türkçe Ezan

Recommended Posts

• İleti 84
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Siz kendi içinizde bile bir bütün değilsiniz ki her cemaat birbirine kafir diyor. Her müslüman diğer din adamlarına kafir diyor. Hepiniz bir kural çıkartıyorsunuz kafanıza göre tekrardan islam yaratıyorsunuz. Cübbeli tarikatıda senin sevdiğin hocaya kafir diyordur. Biz hangi kurana hangi din adamına hangi cemaate inanacağız. Kuranı kendimiz okusakda dinden çıkıyoruz. Hristiyanlığı beğenmessiniz islam daha beter :D

jtargw.jpg

bak Allah ve resülün lanet ettiği Muaviye denilen şahısa hürmet edip ediren sınıf var..

muarremin 10 nu sanki bir bayrammış gibi kutlama var.. bunlara müslüman diyorsun sen :D hahaha bunlar msülüman görüyorsun :D

dünyada bu müslümanların karmaşıklığı (müslüman ismini taşıyanların) işi düzelmiycek ahirete bakalım nasıl düzelicek

tarihinde Dindarr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bak Allah ve resülün lanet ettiği Muaviye denilen şahısa hürmet edip ediren sınıf var..

muarremin 10 nu sanki bir bayrammış gibi kutlama var.. bunlara müslüman diyorsun sen :D hahaha bunlar msülüman görüyorsun :D

dünyada bu müslümanların karmaşıklığı (müslüman ismini taşıyanların) işi düzelmiycek ahirete bakalım nasıl düzelicek

Muhammed'i anlarım da Allah neden kendi yarattığı bir insana lanet eder ki? Ne kadar salak bir tanrınız var.

Ayrıca Muhammed ne zaman Muaviye'ye lanet etmiş? Muhammed bu adamı ayet yazıcısı yapmamış mıydı? Aşağıdaki hadise höre Muaviye'ye dua bile etmiş Muhammed:

Resulüllah (asm), sahih hadis kitaplarının ifadesi ile, Hz. Muaviye (ra) hakkında hayır dua etmiş ve Hz. Ömer (ra)’den bir rivayette Hz. Muaviye (ra) için “Allah’ım, onunla (insanlara) hidayetini ulaştır.” diye dua ettiğini bildirmektedir. (Tirmizi Menakıb hadis no:3842)

Sitelerde Paylaş

Siz İŞİD terörünü mantıklı buluyorsunuz değil mi ? arap muhammetle aynı dili konuşup anlıyorlar. Hani senin noktası değiştirilmeyen kitabını en iyi onlar anlıyor işte. Türkçe bir kitabı bizden başka kim daha iyi anlayabilir ki ?

Sitelerde Paylaş

Siz İŞİD terörünü mantıklı buluyorsunuz değil mi ? arap muhammetle aynı dili konuşup anlıyorlar. Hani senin noktası değiştirilmeyen kitabını en iyi onlar anlıyor işte. Türkçe bir kitabı bizden başka kim daha iyi anlayabilir ki ?

Hayır sen ve senin gibler islam budur diye Türk milletine gösteriyorsunuzç biz Türkler ise size şöyle cevap veriyoouz...hala uyanmıyorsunuz .... aklına başına al kereta biz Türkler Müslüman değil miyiz? biz müslümanların kurduğu ve yaşattığı laik cumhuriyetin çatısı altında yaşamıyor musun

uyanda balığa gidelim bebekte bak bizim mezhebimizin imamı ebu hanefinin şu sözlerini duymadın mı?

ben bütün islam alimlerinin icma ile verdiği hükmü temelden red ediyorum

Allah ve resülünden geleni olduğu gibi kabul ederim

sahabeden geleni muhayyeriz seçer düşür kabul ederim..

bunlardan başkası ister alim şeyhül islam halife ister tabiin ve etba-ı tabini dünyanın en büyük alimleri bile olsa

onlardan geleni rivayetleri. düşünür tartar işime gelirse kabul ederim buyurmuşlardır.

Onun için sen islam dersini yanlış almışsın canım gel biz Türklere bak balığın denizden haberi olmadı gibi

sizlerinde biz tükrlerin müslümanlığından haberi yook... hah haaay

Doğru islami yaşatan biz Türkleriz.. diğerleri islamın sadeceiismini taşıyorlar hepsi külliyen kafir....

Sitelerde Paylaş

Muhammed'i anlarım da Allah neden kendi yarattığı bir insana lanet eder ki? Ne kadar salak bir tanrınız var.

Ayrıca Muhammed ne zaman Muaviye'ye lanet etmiş? Muhammed bu adamı ayet yazıcısı yapmamış mıydı? Aşağıdaki hadise höre Muaviye'ye dua bile etmiş Muhammed:

Resulüllah (asm), sahih hadis kitaplarının ifadesi ile, Hz. Muaviye (ra) hakkında hayır dua etmiş ve Hz. Ömer (ra)’den bir rivayette Hz. Muaviye (ra) için “Allah’ım, onunla (insanlara) hidayetini ulaştır.” diye dua ettiğini bildirmektedir. (Tirmizi Menakıb hadis no:3842)

hah haaaay aaaaaay aayaaayy aayyy ne kadar cahilsin :lol:

Lanet ne demek bilir misin arapçada

bostan korkuluklarına lain derler... yırtıcı hayvanlar uzak dursun diye...

bunlar huzurdan kovulmuş korkuyorlar halbuk ikorkmalarına gerek yok ama işte şuuruz bunlar hayvanı natık bunlar :D bostan korkuluğunda korkuyorlar hahahahah ahahah korktukları nefsani zevklerden mahrum kalmamak o zevklerden feragat etmediler. zulmani perdelerden korkuluklardan kurtulamıyorlar korkuyorlar ve tabi huzura nail olamıyorlar allahın laneti üzerlerinde bunlar

artı şimdi burada buharide vs.. yazan ısırıcı itin ilerde hükümdar olacağına dair hadisi şerifi yazarım ama uğrşamka istemiyorum başkada var daha var şimdi şey edemiycem

Sitelerde Paylaş

Bostan korkuluklarına Allah demiyorlar mı?

Yüzünüzü nereye Çevirirseniz Allah vechi yüzü oradadır.. diyen ben değilim Allah

bana mugalata yapma.. alemde çirkin bir şey yoktur bir şeyin güzel yada çirkin olması sende ki zerrelerin o şeye iştirak veya ihtilaf etmiş olduğundan dolayıdır.

dolyısıyla Allah seni sinek yapsaydı olmam mı diycektin..... :D hahah

Sitelerde Paylaş

Yüzünüzü nereye Çevirirseniz Allah vechi yüzü oradadır.. diyen ben değilim Allah

bana mugalata yapma.. alemde çirkin bir şey yoktur bir şeyin güzel yada çirkin olması sende ki zerrelerin o şeye iştirak veya ihtilaf etmiş olduğundan dolayıdır.

dolyısıyla Allah seni sinek yapsaydı olmam mı diycektin..... :D hahah

Yani nereye tükürsem Allah'ın yüzüne mi tükürmüş oluyorum?

Sitelerde Paylaş

hayır olamazsın çünkü senin bulunduğun tarafta allahın yüzü,, boşa gitti yavrum tükürdüğünü yalarsa belki olabilir..

Sitelerde Paylaş

aynen öyle oluyor :D

o da muhtemelen ZEUS ŞÜKÜR diyordur :D

bide bi ara özkan mı ne vardı....AYNA der dururdu habire :D

nereye baksan evren ayna gördüğün sen derdi....

sorduydum buna....madem ayna evren....BOKA BAKTIN....ne gördün ??

SES yok GIK yok....çıt yok :D

puhauahuah :D

Sitelerde Paylaş

aynen öyle oluyor :D

o da muhtemelen ZEUS ŞÜKÜR diyordur :D

bide bi ara özkan mı ne vardı....AYNA der dururdu habire :D

nereye baksan evren ayna gördüğün sen derdi....

sorduydum buna....madem ayna evren....BOKA BAKTIN....ne gördün ??

SES yok GIK yok....çıt yok :D

puhauahuah

affedersin seni görüyorum derse ne diycen aynadan aksediyor işte asasadasafafafa :D

Sitelerde Paylaş

Sen boka bakınca ne görüyorsun çiş mi? hahsasasasasahsa:D

ayna demediğim için BOK görüyorum....

ama senin gibi AYNA diyip de BOK görenler sanırım pek şaşırmazlar.....nede olsa kendilerini görüyorlar !!!

"evren ayna - gördüğün kendin" diyorsunuz ya hani :D

puuhauahauh :D

Sitelerde Paylaş

ayna demediğim için BOK görüyorum....

ama senin gibi AYNA diyip de BOK görenler sanırım pek şaşırmazlar.....nede olsa kendilerini görüyorlar !!!

"evren ayna - gördüğün kendin" diyorsunuz ya hani :D

puuhauahauh :D

sen yanlış anlamışsın. mümin müminin aynasıdır.

ayna olan hazret-i insandır.. eşya ayna değildir.. sen bunları bilmediğinden aklın bunlar yerterli gelmediğinde şemlettiriyorsun karıştıryorun

sen bunları anlayamazsın sen en iyisi git bir cafeye ben oradamıyım diye göz at :sasasahsasa :D

Sitelerde Paylaş

sen yanlış anlamışsın. mümin müminin aynasıdır.

ayna olan hazret-i insandır.. eşya ayna değildir.. sen bunları bilmediğinden aklın bunlar yerterli gelmediğinde şemlettiriyorsun karıştıryorun

sen bunları anlayamazsın sen en iyisi git bir cafeye ben oradamıyım diye göz at :sasasahsasa :D

si...tir lan...

Yaratıcı evreni kendi sıfatlarını özellikle de sufi terminolojide Cemal denilen Güzellik sıfatını seyredeceği bir ayna olarak yaratmıştır.

http://www.turkcebilgi.com/k%C3%B6stendilli_s%C3%BCleyman_%C5%9Feyhi

ilginçtir ki....evrenin içinde BOK da var.....

allah boka bakınca ne görüyor acaba ? seni mi ? kendi güzel cemalini mi ?

:D :D

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...