Jump to content
Yâdellerdeki Yurtdaş

Neşet Ertaş hakkında, insanlık ayıbı bir gerçek!

Recommended Posts

Neşet Ertaş'ın türlülerini, çocukkluğumdan beri, büyük zevkle dinlerim. Dahâ küçücük bir çocukken, mezrâlarda, onun türkülerini haykırırdım. Tüm köylüler, benim de, bir türkücü olacağım konusunda, hemfikirdi.

Son günlerde, "Âhirim, sensin!" adlı türküsüne yoğunlaştım. Ve o türkünün, insanlık ayıbı öyküsünü öğrendim! Eğer yanlış anlamadıysan, öykü şöyle:

Ergen Neşet, bir kıza âşık idi. Günün birinde, kızın babasıyla, bir konuşma geçirdi.

Babanın sözleri: "Oğul! Bu kızla evlenilmez; bu kız, bozuk!"

Böylece, genç Neşet, sevdiğinden vazgeçer! Ama onu, ömürboyu unutamaz!

Sevdiceğini, bacakarasına indirgeyen, rezil bir herif!

https://www.youtube.com/watch?v=8w1jKU6zE3E

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben de, internet çöplüğünün yalancısıyım. :huh:

Sen de actigin basliklar da gayet sacma...

Bu basligi acmakta ki asil gayen o guzel sesine vurgu yapmak mi yoksa...

Internet coplugunden buldugun her turlu pislik icin baslik acmakta neyin nesi...

Ne rezil bir adamsin sen...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Sen de actigin basliklar da gayet sacma...

Bu basligi acmakta ki asil gayen o guzel sesine vurgu yapmak mi yoksa...

Internet coplugunden buldugun her turlu pislik icin baslik acmakta neyin nesi...

Ne rezil bir adamsin sen...

Size boş yere yobaz demiyoruz. Kişiliğiniz ya gelişmemiş yada eksik gelişmiş. Daha söylenecek şeyler var ama yeri değil

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Aslında hikaye bu değil. Neşet Ertaş, evlenip çocuk sahibi oluyor. Ama boşandıktan sonra dağıtıyor. Babasıyla da küsmüş bu evlilik yüzünden.

Bu da, bana, mantıklı geliyor.

Aslında, tüm gerçeker, özkaynağından öğrenmek gerekiyor. Ertaş'ın âilesiyle, iletişime girmek gerekir.

tarihinde Yâdellerdeki Yurtdaş tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Size boş yere yobaz demiyoruz. Kişiliğiniz ya gelişmemiş yada eksik gelişmiş. Daha söylenecek şeyler var ama yeri değil

Sevdicegini bacak arasina sigdiran rezil bir herif diyor copluk bir bilgiyle...

Yobazin teki olmazsan onu gorurdun...

Gelmis bir de kisilik dersi veriyor...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Namus gerçekten de birileriniz anasınım bacak arasıdır...

Öyle arkadaşlarım var ki,kendisi her türlü kadınla

birlikte olrken,söz konusu sevglisi olunca bir anda naumçuluk yapmaya

başlıyor...Bu nasıl bir ilkelliktir böyle!

Kendisinin yaptığı ve zevk aldığı bir şeyin,sevgilisinin de hakkı olabileceğini düşünemiyor mu?

Üstelik cinsel açıdan mutlu bir kadının ve erkeğin bir birlerine daha fazla bağlılık göstereceğine inanıyorum...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Sevdicegini bacak arasina sigdiran rezil bir herif diyor copluk bir bilgiyle...

Yobazin teki olmazsan onu gorurdun...

Gelmis bir de kisilik dersi veriyor...

Ben olayı yanlış anlamışım... Daha doğrusu o cümleyi görmemişim-anlamamışım.

Birincisi, insanlar geleneklerine bağlı oldukları için "rezil" olmazlar, olguları eleştirebilirsiniz ama insanlara rezil diyemezsiniz. Birçoğu zorla uyar. Ki Neşet Ertaş zorla olsa bile uymamış, sevdiğiyle evlenmiş. Babası bozuk demesine rağmen evlenmiş.

Konuştuğu adam da kızın babası değil, kendi babası. Sevgisinden vazgeçmemiş, yıllarca babasıyla konuşmamış(veya babası konuşmamış). Yani bozuk diyen kişi de sandığınız kadar "rezil" bir herif değil.

İnsanlar hakkında konuşurken dikkatli olun... Onun kadar karakterli bir insan olabilseydiniz şu lafların 10'da birini yazmazdınız buraya.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben olayı yanlış anlamışım... Daha doğrusu o cümleyi görmemişim-anlamamışım.

Birincisi, insanlar geleneklerine bağlı oldukları için "rezil" olmazlar, olguları eleştirebilirsiniz ama insanlara rezil diyemezsiniz. Birçoğu zorla uyar. Ki Neşet Ertaş zorla olsa bile uymamış, sevdiğiyle evlenmiş. Babası bozuk demesine rağmen evlenmiş.

Konuştuğu adam da kızın babası değil, kendi babası. Sevgisinden vazgeçmemiş, yıllarca babasıyla konuşmamış(veya babası konuşmamış). Yani bozuk diyen kişi de sandığınız kadar "rezil" bir herif değil.

İnsanlar hakkında konuşurken dikkatli olun... Onun kadar karakterli bir insan olabilseydiniz şu lafların 10'da birini yazmazdınız buraya.

Aynen iste...

Baslik sahibi sizden ders alacak bir olgunlukta degil...

Neset Ertasa rezil demesini ve bunu internet coplugundeki bir bilgiye dayandirmasini siddetle ben de elestirdim...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Neşet Ertaş'ın türlülerini, çocukkluğumdan beri, büyük zevkle dinlerim. Dahâ küçücük bir çocukken, mezrâlarda, onun türkülerini haykırırdım. Tüm köylüler, benim de, bir türkücü olacağım konusunda, hemfikirdi.

Son günlerde, "Âhirim, sensin!" adlı türküsüne yoğunlaştım. Ve o türkünün, insanlık ayıbı öyküsünü öğrendim! Eğer yanlış anlamadıysan, öykü şöyle:

Ergen Neşet, bir kıza âşık idi. Günün birinde, kızın babasıyla, bir konuşma geçirdi.

sen bu bacak arasına fazla kafa takıyorsun yurtdas

bir turlu anlamadın erkekler sevdıklerı kadının kızlık zarını bozup kanatmayı kendileri istiyorlar.

başkasının yapmasını gururlarına yedıremıyolar kabul et artık bunu yurtdas

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Anadolu'daki bir ergenden ne bekliyorsunuz?

Neşet Ertaş'a bu yüzden yüklenmemek lazım..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Anadolu'daki bir ergenden ne bekliyorsunuz?

Neşet Ertaş'a bu yüzden yüklenmemek lazım..

Sanatını, bu denli beğenmesem, belki ilgilendirmezdi.

Ama sonuçta, Emel Sayın'ın ve Sezen Aksu'nun da, kişiliklerini beğenmiyorum; ama sanatlarından yararlanıyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Sanatını, bu denli beğenmesem, belki ilgilendirmezdi.

Ama sonuçta, Emel Sayın'ın ve Sezen Aksu'nun da, kişiliklerini beğenmiyorum; ama sanatlarından yararlanıyorum.

Ben öyle değilim..Pkkya destek çıkan Ahmet Kaya'yı öğrendiğimden beri hiç dinlemedim bu iti..

Tayyip'e destek çıkan Sezen Aksu'nun şarkısını radyoda duysam değiştiririm..

Sanat,sanatı icra edenden ayrıştırılamaz..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben de, internet çöplüğünün yalancısıyım. :huh:

:angry:

İbretliksiniz mübarek !

Bunları itiraf ederken yüzünüzün kızardığını zannetmiyorum. İnsanlık ayıbıymıș, peh peh.

Yanılmıyorsam bu foruma girenlerin yașını belirtmesini istemiștiniz.

Size tavsıyem, hemen profilinizdeki yașınızı siliniz, yoksa forumun eğlencesi haline geleceksiniz.

Çünkü böyle konular açan kișinin yașı, taș çatlasın 15´i geçmez.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben öyle değilim..Pkkya destek çıkan Ahmet Kaya'yı öğrendiğimden beri hiç dinlemedim bu iti..

Sezan Aksu tayyipçiden çok cemaatçiydi gerçi

AKP ile cemaat iyiyken Sezen tayyipçiydi. Araları bozulunca o da muhalif şeyler söylemeye başladı.

Yılmaz Özdilin bir yazısı vardı, Sezen Aksunun ailesi ile Gülen'in yolları İzmir'de kesişiyormuş. Tam bu bahsettiğimi yazmıştı. Bulabilirsem atarım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu pek olmadı. Kadınlara karşı tavrı bilinen Einstein, hatta bok yedirmek işkence değildir diyen Celal Şengör'ün kişilikleri bana uymuyor ama bilimadamlıkları değersiz diyemem.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Konuyla alakasız olacak ama, ben bu forumda yeniyim ve geçmiş mesajların tümünü okumak çok zor olur. Bu yadellerdeki yurttaş rumuzlu arkadaşla neden bu kadar uğraşıp, hakaret ediyorsunuz? Eski mesajları okumadım ama katıldığımdan beridir güncel başlıkları takip ediyorum, bir falsosunu görmedim henüz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tartışmaya katıl

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Yükleniyor ...

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...