Jump to content

Nasil birini sevebilirim ki?

Recommended Posts

Seksuel seleksiyonla ilgili yazilar okudum biraz. Sonra anibal'in kadinlar hakkinda evrimsel aciklamalari vs.

Resmen yikildim yahu. Kizlar icin olup bitecek biri degilim aslinda, ama insan ilerisi icin en azindan bir hayat arkadasi istiyor. Onunda boyle, aslinda aradiginin farkli olmasi, dusuncelerinin altinda aslinda baska sebepler olmasi beni gercekten yikti.

Ornegin kadinlar evrimsel sureclerden farkli sekilde gecseydi, su an esleri farkli olacakti.

Ayni sekilde erkekler mesela. Ben simdi bir kadinin kalcasina bakarken "hmm, bunun kalcalari genis, beli ince, cocugu kolay dogurabilir" demiyorum. Ama dusundugumuz bu. Yani etkilenmemizin altinda baska sebepler yatiyor.

Simdi durum boyleyken, insan nasil birini sevebilir ki gercekten?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 59
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Seksuel seleksiyonla ilgili yazilar okudum biraz. Sonra anibal'in kadinlar hakkinda evrimsel aciklamalari vs.

Resmen yikildim yahu. Kizlar icin olup bitecek biri degilim aslinda, ama insan ilerisi icin en azindan bir hayat arkadasi istiyor. Onunda boyle, aslinda aradiginin farkli olmasi, dusuncelerinin altinda aslinda baska sebepler olmasi beni gercekten yikti.

Ornegin kadinlar evrimsel sureclerden farkli sekilde gecseydi, su an esleri farkli olacakti.

Ayni sekilde erkekler mesela. Ben simdi bir kadinin kalcasina bakarken "hmm, bunun kalcalari genis, beli ince, cocugu kolay dogurabilir" demiyorum. Ama dusundugumuz bu. Yani etkilenmemizin altinda baska sebepler yatiyor.

kafa uyuşacak kafa.....

yoksa istediğin kadar vücudunu beğen, istediğin kadar aşık ol - istediğin kadar sev vs. OLMAZZZZ!!!!.....

:D

Sitelerde Paylaş

Kafan uyustu diyelim. Etkilenmeden nasil evleneceksin?

kafan uyuştuysa ve gerçekten çok büyük oranda anlaşmaya başlamış isen....fazlaca da vakit geçirmeye başlamış isen....zaten hoşlanmışsındır da bi şeylerinden-bi yerlerinden - ama sen farkında değilsindir. :)

Sitelerde Paylaş

kafan uyuştuysa ve gerçekten çok büyük oranda anlaşmaya başlamış isen....fazlaca da vakit geçirmeye başlamış isen....zaten hoşlanmışsındır da bi şeylerinden-bi yerlerinden - ama sen farkında değilsindir. :)

Sen sadece kafadan bahsettin ama. Ask dedigimiz sey bir cikar iliskisi aslinda. Benim burada sordugum soru, bu cikar iliskisini bildikten sonra, nasil birini sevebilirsin gercekten? Gercekten seviyorum nasil diyebilirsin ki?

Sitelerde Paylaş

Sen sadece kafadan bahsettin ama. Ask dedigimiz sey bir cikar iliskisi aslinda. Benim burada sordugum soru, bu cikar iliskisini bildikten sonra, nasil birini sevebilirsin gercekten? Gercekten seviyorum nasil diyebilirsin ki?

evet aşk bambaşka bişeydir....sevgi başkadır...

aşık olursan önce...sonrasında kafan uyuşursa seversin....yoksa sevemezsin.....sevdiğini sanırsın sadece...

ama aşık olmadan öncesinde tanışırsın kafalar uyuşur....beraber vakit geçirmekten zevk alırsınız....vs.vs.vs. o zaman seversin....

Sitelerde Paylaş

evet aşk bambaşka bişeydir....sevgi başkadır...

aşık olursan önce...sonrasında kafan uyuşursa seversin....yoksa sevemezsin.....sevdiğini sanırsın sadece...

ama aşık olmadan öncesinde tanışırsın kafalar uyuşur....beraber vakit geçirmekten zevk alırsınız....vs.vs.vs. o zaman seversin....

Olayi anlamamissin hala. Aska neden cikar iliskisi dedik? Ask hormonlarindan. Sevgi de ayni sey degil mi? Birini sevmek ornegin?

Sitelerde Paylaş

Olayi anlamamissin hala. Aska neden cikar iliskisi dedik? Ask hormonlarindan. Sevgi de ayni sey degil mi? Birini sevmek ornegin?

yok sevgi öyle değil.. (bence) gerçek sevgi çıkar için olmaz..:)

mesela (çok yaygın olmasa da ) gerçekten seven çiftler - üreme problemi yaşasalar bile - evlatlık vs ile durumu kotarıp birlikteliklerine devam edebiliyorlar...??

Sitelerde Paylaş

Ask cikar iliskisi oluyor da sevgi olmuyor mu sanki? Sevgilin senin yanindayken mutlu hissediyor, kendini guvende hissediyor vs vs. Bu da bir cikardir.

hani laf vardır...birini seversen serbest bırak....giderse zaten hiç senin olmamıştır....gitmezse zaten senindir :)

duygu sevgi işleri karışık işler...hele bu para - çıkar meselelerinin aşırı olduğu bu zamanlarda....

biriyle berabersin diyelim...

ama "senden daha paralı ve onu daha mutlu edebilecek" biri var...

çeker ona giderse - çıkar dersin....

peki gitmez senle kalmaya devam ederse ?

buna ne diyebilirsin ?

Sitelerde Paylaş

çıkarımızı severiz...

Bunda yanlış bişey mi var...

canlılığın temeli bu...

Bize zararı olandan kaçar faydalı olana...

Bu trafikte aracımızı uçuruma yada başka bir araca doğru değil kendi yolumzda gitmemizin de sebebi...

Sitelerde Paylaş

Suan saskinim. Cunku ilk defa bir kizin bu sorgulamailyi yapabildigine sahit oluyorum. Genelde kizlar sorgulamazlar, sadece asik olurlar. Yani duygulari ve hormanlari beyinlerinden hep önde gider. Fakat sen bu engeli asmisin. Oncelikle tebrik ederim. Ama tabiki bazi basarilarin cezasi vardir derler ya. Ha iste bu algiya ulasabilmmenin bir cezasi da saf vir sekilde asik olamicak olman. ( ya da belki dusundugun gibi bir kiz degilsindir ve sadece bu durumdan yakinip uzulen birisindir) belki de beynin hala duygularinin cok onunde degildir. Neyse, senin yakindigin konuya gelirsek evet bu durumu bilen kisiler asik olmazlar. Ama sevebilir,birlikte olmaktan zevk alabilir,gulup eglenebilecegi ve zaman gectikce sevebilecegi birini bulabilirler. Fakat dedigim gibi asik olamazlar. Cunku aska inanmazlar. Senin ve benim gibi. Evet ask sadece hormonlarin beyindeki etkisidirm baska hic bisey degil. Ama bazen bazi sorulari hayatta cok desersen mutlu olamazsib. Oyuzden seni hayatta cok etkilicek konulari cok desme. Ha desersen de cok etkilenme.

Sitelerde Paylaş

Nietsche nin bir sozu var. 'sevdiginiz insanlari dusunuyorsunuz ama daha derine inin, sonunda sevdiginizin onlar olmadigini goreceksiniz. Siz bu sevginin icinizde yarattigi duygulari seviyorsunuz' bu soz de dedigine benzer nitelikte. Evet her insan, karsisindaki kisiyi degil, kendisinde yarattigi duygulari sever. Bu maalesef boyledir :(

Ama bu boyle diye de hayatimiz boyunca mutsuz olacagiz, kimseyi gercekten sevemeyecegiz diye yakinmamiz bize birsey kazandirmaz. Bosver bunu dusunmemeye calis. Ya da dedigim gibi dusuneceksen de bunu kabul et. Hayatinda bircok anlam olsun sadece asik olmayi veya birini sevmeyi yasaminin en buyuk ablami yapma. Evet zor biliyorum. Fakat ben inaniyorum ki birlikte olmaktan mutlu olacagin kisi cikacaktir karsina. Ve zaman gectikce birbirinizi seveceksinizdir. Belki sadece o kisiyi o oldugu icin seversin bigun. Bunu insan kolay kolay aşamaz. Ama aşacagini temenni ediyorum. Saglicakla kal:)

Sitelerde Paylaş

Aşk, mantık işidir. Seninle aynı değerleri paylaşan kişilere, âşık olabilirsin. Aşk, "aramak"la bulunmaz; her ân, kapını çalabilir.

Ne yazık ki, görsel özellikler, aşkı hızlandırabiliyor; ama o tür aşklar, yalancı sezilerdir.

Örneğin ben, kimi kesin kurallarım var; bu kurallara uyan bir kadına, belki de âşık olabilirim. Ama bu kurallara zıt olan birine âşık olmam, olanaksızdır.

Öyle ânlar oluyor ki, bir kadını gördüğüm ânda, onu, duvara dayamak istiyorum; istediğimi de, genelde, elde ederim. Ama bu, aşk değildir; cinsel arzuların tatminidir.

Sonuç: Acele etme; yaşın, dahâ çok genç. İleriki yıllarda, edindiğin deneyimlerle, yaşamı, doyasıya sezineceksindir.

Eğer aşırı gereksinimlerin varsa; beş kardeş, sahte bir aştan, çok dahâ değerlidir. Yanlış aşkı yaşamaktansa, yalnız olmak, dahâ hayırlıdır.

Sitelerde Paylaş

Kiz degil, erkegim. Mesajimda verdigim ornekten anlayabilirdin. Asik olabilirim, neden olmayayim? Ama bunlari bilmek aski zedeler.

Bunlari bilen birisi asik olamaz. Cunku ask sorgulanacak bir durum degildir. Askin, hormonlardan dolayi olan bir duygu oldugunu bilen birisi asik olursa , bildigi sey uzerinde cok sorgulama yapmamistir. Eger asik olabilirim diyorsan demekki bu konuyu derinlikli analiz edememissin demektir. Ozaman da sikinti olmicaktir buna emin olabilirsin.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...