Jump to content

Allah ın İnsani Özellikleri

Recommended Posts

Kenank bak en altta ne yazıyor..

Allah yemin ediyor..

Hemde cehennemi insan ve cin ile dolduracağım diye..

O zaman diyebiliriz ki Alah baya acımasız..

Bir yemin etmiş dönemez..

O yüzden sen en iyisi bizleri burada suçlama..

Bizler Allahın yeminini gerçekleştirmesi için buradayız..

KAPİŞŞŞ

Bu arada asıl Kuran ve Allahı kin besliyor..

Olacak iş mi ya kindar bir Allah..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 67
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

"Kadınların beyinlerinde ki güç, bileklerinde de olsaydı, dünyada erkek diye birşey kalmazdı" - Descartes.

Kadınları aşağılayan Muhammed, Tanrısı ve onun Müritleri yerine , kadına böylesi değer veren Descartes'e iman etmek daha mantıklı..

tarihinde ezogelincorbasi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
"Kadınların beyinlerinde ki güç, bileklerinde de olsaydı, dünyada erkek diye birşey kalmazdı" - Descartes.

o güç siz de hep vardı dünyayı kuruttunuz siz. erkeklerdeki ihtiras hep sizin yüzünüzden. islamı bile siz yaydınız ödül olarak sunuldunuz suçlu siz kadınlarsınız. Fetihler bile şurada iyi hatunlar var gidip alalım orayı diye yapılmış. siz var ya siz :P

Sitelerde Paylaş
KURANA VE ALLAHA NE KADAR KIN BESLEMIŞSIN BÖYLE SENIN YERYUZUNDE KAPLADIĞIN ALAN NE Kİ BİR NOKTADAN İBARETSIN DÜNYA HARITASINDA BIR NOKTA BILE DEĞİLSİN.SANA VERILEN AKLIN BİNDE BİRİNİ BİLE KULLANAMIYAN BİR İÇİ BOŞ ET VE KEMIK YIĞINISIN.BÖYLEYKEN KALKMIŞ ALLAHI ELEŞTIRIYOR ANLAMSIZ VE DESTEKSIZ MISALLER VERIYOSUN MERAK ETME GÜN GELIR KININ İÇİNDE BOĞULUR ÖFKENIN KURBANI OLURSUN.ALLAH KURANI KERIMDE AND OLSUN O KURANI BIZ INSANLARIN ANLAYACAGI ŞEKILDE KOLAYLASTIRDIK DİYOR.ELBETTEKI INSANLARIN ANLAYACAĞI DILDE HITAP EDILECEK ELBETTEKI BIZDEN ÖNCEKI YASAYAN NESILLERDEN ÖRNEK VERECEK SENIN GIBI NE INSANLAR YASADI ÖLDÜ GİTTİ.NE KAFIRLER NE PUTPERESTLER NE SEYTAN MAŞALARI .... SENDE O ZINDIKLARDAN BIRISIN CEHENNEMDE YERMI YOK SENIN GIBILERE FAKAT HESAP GÜNÜ ELBETTEKİ BU YAZDIĞIN YAZILAR KARSINA ÇIKAR HESABI SORULUR SENDEN İYİ CEHENNEM ÇIRASI OLUR.SANA VERILEN MUHLET DOLMADAN AZAP GÖRMEZSIN SIMDILIK RAHATSIN DEVAM ET BAKALIM TA KI ÖLÜM GELIP KAPINI ÇALANA DEK O ZAMAN KIM KURTARACAK SENI KIMDEN YARDIM ISTEYECEKSIN BU FORUMDAKI DIĞER ATEISTLERDENMI ONLARDAN SENDEN BELKI YARDIM ISTERLER ..OYNAYIN DURUN BAKALIM ICINDE BULUNDUĞUNUZ DURUM ÇOK FENA ÇOK ... HERSEYI YARATAN ALLAHA KARSI GELEBILECEĞINIZIMI ZANNEDIYOSUNUZ ALLAH YAPTIĞINIZ HERSEYDEN HABERDAR MERAK ETMEYIN KIYAMET GUNU VAY HALINIZE ...YAZIKLAR OLSUN SEN VE SENIN GIBILERE..ÇOK MERAK ETTIĞIM BIRSEYDE BU FORUMDAKI DİNSİZLER NEDEN İNCİL VE İSA HAKKINDA BIR YORUM YAPMAMIŞLAR HİÇ RASTLAMADIM ACABA KURANI KARALAMAK ICIN RÜŞVETMI ALDINIZ MISYONERLERDEN.....

AND OLSUN Kİ CEHENNEMI CİN VE INSAN TOPLULUKLARI İLE DOLDURACAĞIM.

merak etme.. cehennem varsa ilk yanan senin subyanci, tecavuzcu, katliamci, yalanci, hasta, seks delisi, kadin dusmani, psikopat efendin yanacak..

hadi yuru git sen arabin yalakasi olmaya devam et..

Sitelerde Paylaş

5 sene öncesine kadar

Huşu içinde cuma'mı eda eder,rahatlardım.

Namazın,insan onurunu hiçe sayan bir ritüel olduğu ,tapınma hareketleri beni rahatsız ediyordu.

Sonsuz kudret sahibi'nin karşısında yerlerde sürünmek,yalakalık değilmiydi ?

Niçin kendimi yerlere atıp,ne söylediğimi bilemediğim şeyleri,papağan gibi tekrarlıyordum ?

Cuma, çoğu müslüman için bir terapi seansıdır

Şimdilerde namaz yok .Spor yapıyorum.Gayet mutlu ve huzurluyum..

Konuyu dağıttım galiba

Neyse yeri geldi söyleyiverdim işte..

Sağlıcakla

Sitelerde Paylaş
ben gözümle gördüğümü söylüyorum sen bi açıklamasını yap..

açıklama yapamıyorsan benimle bereaber tekrar et "eshedu en la ilahe illallah ve eshedu enne muhammeden abduhu resulu"

ha bu arada kim kimi madara etmiş açsın baksın herkes sen kanıt olamayacak şeylerle kendini avutuyorsun

bir insan bu kadar ahmak olabilir..

adam utanmadan mitolojik sacmaliklari cinlerin somut ornegi olarak gosteriyor..

bak nofate elimde bi oyuncak bebek var . bebegin kicina igne batiriyorum, hissediyor musun?

dininin seni ne kadar aciz biraktiginin, ne kadar sacma seylere inandirdiginin farkinda degil misin?

birde gelmis utanmadan kelimei sehadet getir diyorsun...

bre cahil adam somut ornek dedigin bu mu?

voo doo'nun yamyamlarca praktis edilen mitolojik bir inanc oldugunu sagir sultan bile duydu..

hem bakiyorumda bugun elektrikler kesilmiyor sizin evde.. dun aksam yarim saat kadar toz olmustun da ...

Sitelerde Paylaş
bir insan bu kadar ahmak olabilir..

adam utanmadan mitolojik sacmaliklari cinlerin somut ornegi olarak gosteriyor..

bak nofate elimde bi oyuncak bebek var . bebegin kicina igne batiriyorum, hissediyor musun?

dininin seni ne kadar aciz biraktiginin, ne kadar sacma seylere inandirdiginin farkinda degil misin?

birde gelmis utanmadan kelimei sehadet getir diyorsun...

bre cahil adam somut ornek dedigin bu mu?

voo doo'nun yamyamlarca praktis edilen mitolojik bir inanc oldugunu sagir sultan bile duydu..

hem bakiyorumda bugun elektrikler kesilmiyor sizin evde.. dun aksam yarim saat kadar toz olmustun da ...

sen var ya müslümanlardan bile fazla sabit fikirlisin

herşeyi kestirip atıyorsun savunduğun şeyle yaptıkların uyuşmuyor körü körüne ayet hadis yapıştırıp bak ne diyor demekle olmaz bu işler

adamlar milyonlarca insanın gözünün önünde bişeyler yapıyor sen aydın biri olarak bi de aydınlat çok mu şey istiyoz senden.

tek bildiğin hurafe onlar falan filan

açıkla kardeşim bilimle çürrüt bu savsataları ozaman

Sitelerde Paylaş

Evet konumuza geri dönelim..

Teistler Allah ın neden insan gibi yemin ve lanet ettiği hakkında bir açıklamada bulunamamışlardır..

Allah ın arşta kurulmasına ve bu arşı meleklerin taşımasına ve arşın su üzerinde yüzmesi ile ilgili ise teistlerden hiç bir mantıklı izah gelmez.. Bu durumda inandıkları Allah bir kral gibi tahteravana sahiptir.

Evet yine şaşırtıcı bir durum. Allah ihtiyaç sahibidir. Evet yanlış duymadınız.. Allah ın en büyük ihtiyacı kendisine salad ve tesbih edilmesidir. Şimdi Müslümanlar diyecek ki Allah hamd - salad ve tesbih edilmeyi kendisi için değil kulların iyiliği için istemektedir.. Zaten bende kulların değil meleklerin durumundan bahsedeceğim..

Malumunuz melekler kendilerine ne emredilirse onu yaparlar. Bir bakıma şuursuz varlıklardır..

En büyük görevleri ise sabah akşam Allah a dua ve hamd etmektir..

Meleklere bu Allah tarafından verilmiş bir görevdir..

Melekler sorgusuz sualsiz bu görevi yerine getirirler.

Bunun için kendilerine her hangi bir ödül verilmez..

Yani melekler bir robot gibidir..

Allah demek ki hamd ve dua edilmek ihtiyacındadır ki bu kadar çok meleğe bu görevi vermiştir..

Gök gürültüsü Allah'ı hamd ile tesbih eder. Melekler de O'nun heybetinden dolayı tesbih ederler. Onlar, Allah hakkında mücâdele edip dururken O, yıldırımlar gönderip onlarla dilediğini çarpar. Ve O, azabı pek şiddetli olandır.Rad/13

O halde Rabbini hamd ile tesbih et. Ve secde edenlerden ol.Hicr/98

Yedi gök, yer ve bunlarda bulunanlar O'nu tesbih eder; O'nu hamd ile tesbih etmeyen hiçbir şey yoktur; fakat siz onların tesbihlerini anlamazsınız. Doğrusu O Halim olandır, Bağışlayan'dır.İsra/44

Hayır yanlış okumadınız gök gürültüsü bile Allahı tesbih ediyor.. Oda yetmemiş bütün kainatta ne var ne yok Allahı tesbih etmektedir.. Melekler ve gök gürültüsünün Allahı tesbih ve hamd etmelerinden kazançları nedir?

Hiç bir kazançları yoktur zira Allah ın tesbih ve hamd edilmeye ihtiyacı vardır..

Sitelerde Paylaş
5 sene öncesine kadar

Huşu içinde cuma'mı eda eder,rahatlardım.

Namazın,insan onurunu hiçe sayan bir ritüel olduğu ,tapınma hareketleri beni rahatsız ediyordu.

Sonsuz kudret sahibi'nin karşısında yerlerde sürünmek,yalakalık değilmiydi ?Niçin kendimi yerlere atıp,ne söylediğimi bilemediğim şeyleri,papağan gibi tekrarlıyordum ?

Cuma, çoğu müslüman için bir terapi seansıdır

Şimdilerde namaz yok .Spor yapıyorum.Gayet mutlu ve huzurluyum..

Konuyu dağıttım galiba

Neyse yeri geldi söyleyiverdim işte..

Sağlıcakla

Ne kadar tesadüf değil mi...Mitolojik çağlardan bu yana Tanrıya tapınma sırasında ortak bir hareket vardır : Namaz pozisyonu..

Firavuna iman edenlerde Firavun'u gördüklerinde Namaz pozisyonunda Secdeye yatarlardı, Put'a tapanlarda, Gök Tanrıya tapanlarda...

Örneğin Oruç....Kuran inmeden 100 lerce yıl önce insanlar aç kalarak Tanrılarına olan şükran borçlarını ödüyorlardı..Bir bakıyorsun Kuran Tanrısı içinde bu geçerli...

Kuran resmen ve fiilen diğer dinlerden çalıntı bir kitaptır..Ne yaratılış konusunda ne İman konusunda getirdiği bir yenilik yoktur..Dinleri iyi bilen Muhamemd ve arkadaşlarının uydurduğu bir dindir...

Sitelerde Paylaş
yahudilerin ve hristiyanların kutsal kitabında da tanrı tamamen erkektir.hatta ingilizce çevirilerde "he,his" şeklinde bahsedilir.hristiyanların tanrısı isa zaten bizatihi erkek bir kişiliktir

bunun dışında kutsal kitabın tanrısı kıskançtır."ben kıskanç bir bir tanrıyım"diye ayetlerde tanıtır kendini.ayrıca kinciyim der.babaların günahlarının bedelini onların çocuklarından,torunlarından çıkartırım der.evet bunları resmen söyler.gariptir,bir sinirlenir bir yumuşar.neye kızacağı hiç belli olmaz.ruh hastasıdır.evet öyle

Özet bu iki kelime aslında... :rolleyes:

Sitelerde Paylaş
mezkur ayetlerden bazılarına biz müslümanlar "müteşabih ayetler" diyoruz.

Kısaca tarif edersek, tam olarak keyfiyetinin ne olduğu bizce malum olmayan, anlamayı kolaylaştırmak için seçilen ifadelerdir.

Bu ayetlere, olduğu gibi iman ederiz.

Yüce Allah'ın zatı hakkında, biz zavallı insanlar ne desek boştur. Onun bize bildirdiğinden fazlasını bilmemiz imkansızdır.

Allah, kendisini tanımamıza yardımcı olması için, bizde çok çeşitli özellikler yaratmıştır. Bizdeki küçücük bu ölçücüklerle biraz olsun, O'nun hakkında yavaş yavaş malumat elde ederiz.

Mesela; sanatkarlık özelliğini vermiş insanlara. İnsanlar bu özellik sayesinde, Allah'ın sanatkarlığını anlama imkanına sahip olmuştur. Yani; "ben şu evi nasıl yaptım ise, elbette bu koca kainat sarayını da yapan bir sanatkar vardır." der.

Şefkat, gazap, sevgi vb. sıfatları da bize vermiş ki, O'nun eşi ve benzeri olmayan şefkatini, karşısında hiçbir şeyin durmayacağı "gadabını", ve tarifi mümkün olmayan sevgisini bir nebze anlayalım.

Açlık vermiş ki, O'nun REZZAK ismini anlayalım.

Hastalık vermiş, O'nun "ŞAFİ" ismini anlayalım.

Bizi ölümlü yaratmış, kendisinin ölümsüzlüğü anlayalım.

vs... vs...

Kur'an'daki o müteşabih tabirleri doğru anlamak için, yukarıda zikrettiğim hususları nazara almak lazımdır. Aksi takdirde hata yaparız.

Allah hiçbir şeye benzemez. Hiçbir şeyde O'na benzemez.

Ben zavallı falan değilim; ne söylenirse anlayabilirim... Müslümanlar zavallıdır belki... Zaten dünyada düştükleri hallerden de belli... Petrolleri olmasa hepsi açlıktan ve cahillikten sürünürlerdi...

Sitelerde Paylaş

şimdi arkadaşlar kuran ın insanların anlayacağı bi tarzda inmesi çok doğal değilmidir? neden garipsiyorrsunuz?

peki Allah ın size karşı nekadar sabırlı olduğunu görmezdenmi geliyorsunuz? inkarcılar dünyada rahattırlar.yerler içerler gezerler ve kendilerine tanına bi süre vardır.cezaları ertelenmiştir yani.

Allah,kahhar,cebbar ve müntekim isimlerini sonsuza dek cehennemde tecelli ettirecektir.bu bir kaçınılmaz sondur.

layt ve hiç bir şeye karışmayan bi tanrı beklentisi çok saçmadır.

peki ateistlere soruyorum.eğer kuranda cehennem tehtitleri olmasaydı Allah a inanacakmıydınız? sizin hiç bi tanrıya inanacağınızı sanmıyorum ben.konu ile ilgili şu ayet vardır:

enbiya 30:

16.Biz, bir 'oyun ve oyalanma konusu' olsun diye göğü, yeri ve ikisi arasında bulunanları yaratmadık.

17.Eğer bir 'oyun ve oyalanma' edinmek isteseydik, bunu, Kendi Katımız'dan edinirdik. Yapacak olsaydık, böyle yapardık.

Sitelerde Paylaş
şimdi arkadaşlar kuran ın insanların anlayacağı bi tarzda inmesi çok doğal değilmidir? neden garipsiyorrsunuz?

peki Allah ın size karşı nekadar sabırlı olduğunu görmezdenmi geliyorsunuz? inkarcılar dünyada rahattırlar.yerler içerler gezerler ve kendilerine tanına bi süre vardır.cezaları ertelenmiştir yani.

Allah,kahhar,cebbar ve müntekim isimlerini sonsuza dek cehennemde tecelli ettirecektir.bu bir kaçınılmaz sondur.

layt ve hiç bir şeye karışmayan bi tanrı beklentisi çok saçmadır.

peki ateistlere soruyorum.eğer kuranda cehennem tehtitleri olmasaydı Allah a inanacakmıydınız? sizin hiç bi tanrıya inanacağınızı sanmıyorum ben.konu ile ilgili şu ayet vardır:

enbiya 30:

16.Biz, bir 'oyun ve oyalanma konusu' olsun diye göğü, yeri ve ikisi arasında bulunanları yaratmadık.

17.Eğer bir 'oyun ve oyalanma' edinmek isteseydik, bunu, Kendi Katımız'dan edinirdik. Yapacak olsaydık, böyle yapardık.

kuran dunyaya insanin anlayacagi sekilde inmedi..

kuran muhammedin dunya hakkinda ne kadar fikir sahibi oldugunca ve gecmis tarihcilerden kopyalayabildigi kadarinca yazdirildi.

ayrica kuranda bahsedilen muhammedin allahi, insanlari cehennem korkusu ile korkutmadan ne kariya kiza tecavuz ettirebilirdi, ne de elin adaminin malina mulkune acimasizca el koydurabilirdi.

tarihinde Sexy Huri tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Nasıl İnsanın anlayacağı dilde Kurandaki küfürlü Ayeyteler Kahve ağzıyla söylenmiş Allah niye Küfür etmeye lanet etmeye ihtiyaç duyuyor Tanrı hiç bir şeye muhtaç olmamalıdır aslında kendi yaratığı varlıkları yani Domuz Maymunları Köpekleride aynı zamada asağlıyor

Sitelerde Paylaş

ya kardeşim sen saplantılımısın.kafayı takmışsın tecavüz bilmem ne.gözünlemi gördün zırlıyorsun.bu tecavüz konusunda psikoloıjin çok bozulmuş derhal tedavi edilmen gerekiyor.işin gücün ana bacı edebiyatı, tecavüz edebiyatı,uçkur edebiyatı.sürekli boşuna zırlıyorsun.amacın müslümanları dinden soğutmak ama boşuna yoruluyorsun.

insanın cezalandırılması tamamen kendi suçudur.cehennem varsa cennette vardır.seçim gene insanındır.bu konu ile ilgili ayet şudur.

kendi seçimi sonrası cezalandırılacak insanlar hakkındada bir çok ayet vardır.

vakia

41."Ashab-ı Şimal", ne (mutsuzdur o) "Ashab-ı Şimal."

42.Hücrelere işleyen kavurucu bir sıcaklık ve kaynar su,

43.Ve kapkara dumandan bir gölge içindedirler.

44.Ki o, ne serindir, ne ferahlatıcı (kerim).

45.Çünkü onlar, bundan önce varlık içinde şımartılmış olanlardı.

46.Onlar, büyük günah üzerinde ısrarlı davrananlardı.

47.Ve derlerdi ki: "Biz öldüğümüz, toprak ve kemik olduğumuzda mı, gerçekten biz mi diriltilecekmişiz?"

48."Önceden gelip-geçmiş atalarımız da mı?"

49.De ki: "Şüphesiz, öncekiler de ve sonrakiler de."

50."Bilinen bir günün belli vaktinde mutlaka toplanacaklardır."

51.Sonra gerçekten siz, ey sapık olan yalanlayıcılar,

52.Şüphesiz zakkum olan bir ağaçtan yiyeceksiniz.

53.Böylece karınları(nızı) ondan dolduracaksınız.

54.Onun üzerine de alabildiğine kaynar sudan içeceksiniz.

55.Üstelik 'içtikçe susayan hasta develerin' içişi gibi içeceksiniz.

56.İşte bu, onların din (hesap ve ceza) gününde şölenleridir

En’âm Sûresinin 130 . Ayetinde

(O gün Allah şöyle diyecektir:) “Ey cin ve insan topluluğu! İçinizden size âyetlerimi anlatan ve bu gününüzün gelip çatacağı hakkında sizi uyaran peygamberler gelmedi mi?” Onlar şöyle diyecekler: “Biz kendi aleyhimizeşahitlik ederiz.” .Dünya hayatı onları aldattı ve kafir olduklarına dair kendi aleyhlerine şahitlik ettiler.

Sitelerde Paylaş
inkarcılar dünyada rahattırlar.

Değildirler, bilhassa bizim gibi müslüman çoğunluğun içinde yaşamak zorunda olanları hiç rahat değildir. Müslümanların (bir kısmının ve belki de tamamınındır bilemiyorum) sağı solu belli olmaz. Sen oteldeyken oteli aleve verirler; sonra bir tövbe, işlem tamam! Eh nasıl olsa yananlar kafirdi, vicdanen de rahatlık var o yüzden... :angry:

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...