Jump to content

Japonya�da �Türk imajını� yerle bir eden tecavüz

Recommended Posts

Türk kelimesi genelde ırki manada kullanılmaz. Müslüman anlamında kullanılır.

Cidden çok üzülüyorum. Türklükle hiçbir alakası olmayan insanlar Türk adını lekeleyip duruyor. Gerçek Türkler; Macarlar, Gagavuzlar, Azeriler, Özbekler, Tatarlar, Kırgızlar, Kazaklar, Tuvalar, Çuvaşlar, Yakutlar, Moğollar ve Japonlar'dır. Kendilerine Türk demeseler de bu böyledir. Ataları Hunlar'dır.

O orta Asya Türk cumhuriyetleri de Türklüğünü kaybetmiş insanlarla doludur.Her ne kadar laik ülkeler olsalar da şeriata benzer bazı şeyler var yasalarında,tam laik değil yani .Bizim ülkemiz daha iyi galiba onlara göre bu bakımdan Mesela bir Müslümanı başka bir inanca davet etmek suçtur o ülkelerde,şurdan bak;

https://en.wikipedia.org/wiki/Application_of_sharia_law_by_country

Rusçanın resmi dil olduğu Türk cumhuriyetleri vardır ve bunlar Ruslaşmış insanlarla doludur.

Sitelerde Paylaş

Erkek milleti ile kürt milleti farklı şeyler..

Ben de bunu anlatmaya çalışıyorum zaten...

Şimdi Türk vatandaşı iki kişi Japonya'ya sığınmış ve bir suç işlemişler..Sen diyorsun ki,bunlar Türk değil,kürt..Yahu,ne kürtü..Japon ne bilsin kürtü filan..Kürtü biz biliyoruz,biz tartışıyoruz..Bu insanlar bal gibi de Türk..!

Sen bunu kabul etmeyebilirsin ama bu insanları yurtdışında Türk diye algılıyorlar..Başka birşey olarakta algılayamazlar zaten..

Bizim iç sorunlarımızı,yurtdışındaki insanlar bilmezler/önemsemezler..

Adamlar Türklüğü kabul etmiyor, biz Türk değiliz diyorlar... Sana ne oluyorsa artık...

Bu adamlara sen Türksün dersen bir kamyon küfür yersin, denemesi bedava...

Madem Türk değiller, bu sıfatla anılmak istemiyorlar, biz de kendilerini her ne olarak tanımlıyor iseler onu söyleriz..

Baskı gördüğünde Kürt, pislik yaptığında Türk...

Yok öyle yağma...

Japon bilmiyorsa da biz biliyoruz; pisliklerine gözümüzü kapatacak, suçlarına ortak olacak değiliz ya!

Bu tecavüzcü kürtler de Türk,Tayyip'te Türk..Kim bu temiz Türkler?Nerede bunlar?

Ayrıca Türk'lükle gurur duymak nedir,övünmek nedir?

Siz kendiniz mi Türk oldunuz?Bileğinizin hakkıyla mı Türk oldunuz da,Türk olmakla övünüyorsunuz?

Müslüman olmakla gurur duyanlardan ne farkınız var?

Doğuştan üzerinize yapıştırılan bir damga yüzünden gurur duymanın mantığı nedir?

Irkçılık yapıyorsunuz'a bağlamadan önce aşağıyı okumada fayda var...

''Türk milleti, tarihinle övün; çünkü senin ataların uygarlıklar kuran, devletler, imparatorluklar yaratan bir varlıktır. Sen, Anadolu denilen bu yurda sonradan gelme değil, ilk yerleşip uygarlık kuranların çocuklarısın. Fakat geleceğine güvenebilmek için, bugün çalışman gerekir; çünkü yalnız tarih övüncü bir meziyet sayılmaz.''

Afet İnan, Atatürk’ten Hatıralar, 1950, sy 55 – 56

Yani sen bu ruhu taşımıyorum diyorsan yapacak bir şey yine yok Nolan... Ahlak yoktur'daki akıbetine dönmesin yine...
Sitelerde Paylaş

O orta Asya Türk cumhuriyetleri de Türklüğünü kaybetmiş insanlarla doludur.Her ne kadar laik ülkeler olsalar da şeriata benzer bazı şeyler var yasalarında,tam laik değil yani .Bizim ülkemiz daha iyi galiba onlara göre bu bakımdan Mesela bir Müslümanı başka bir inanca davet etmek suçtur o ülkelerde,şurdan bak;

https://en.wikipedia.org/wiki/Application_of_sharia_law_by_country

Rusçanın resmi dil olduğu Türk cumhuriyetleri vardır ve bunlar Ruslaşmış insanlarla doludur.

Baktım Türkiye ile aynı renkte onlar da.
Sitelerde Paylaş

Ben de bunu anlatmaya çalışıyorum zaten...

Adamlar Türklüğü kabul etmiyor, biz Türk değiliz diyorlar... Sana ne oluyorsa artık...

Bu adamlara sen Türksün dersen bir kamyon küfür yersin, denemesi bedava...

Madem Türk değiller, bu sıfatla anılmak istemiyorlar, biz de kendilerini her ne olarak tanımlıyor iseler onu söyleriz..

Baskı gördüğünde Kürt, pislik yaptığında Türk...

Yok öyle yağma...

Japon bilmiyorsa da biz biliyoruz; pisliklerine gözümüzü kapatacak, suçlarına ortak olacak değiliz ya!

Irkçılık yapıyorsunuz'a bağlamadan önce aşağıyı okumada fayda var...

''Türk milleti, tarihinle övün; çünkü senin ataların uygarlıklar kuran, devletler, imparatorluklar yaratan bir varlıktır. Sen, Anadolu denilen bu yurda sonradan gelme değil, ilk yerleşip uygarlık kuranların çocuklarısın. Fakat geleceğine güvenebilmek için, bugün çalışman gerekir; çünkü yalnız tarih övüncü bir meziyet sayılmaz.''

Afet İnan, Atatürk’ten Hatıralar, 1950, sy 55 – 56

Yani sen bu ruhu taşımıyorum diyorsan yapacak bir şey yine yok Nolan... Ahlak yoktur'daki akıbetine dönmesin yine...

Ahlak yokturdaki akıbetim nedir?

Ne oldu ki o konuda?

Tüm foruma ve forum okuyucularına meydan okudum ama tartışacak birisi çıkmadı daha..İstersen seninle tartışalım :)

Şimdi bu insanlar Türk kimliği veya Türk pasaportu taşımıyorlar mı?

Haliyle bu insanlar ''ben Türk değilim'' deseler bile,biz bu insanlara Türk gözüyle bakmak zorunda değil miyiz?

Senin yorumun tamamen kişisel ve ülkedeki iç sorunlara ilişkin..Japon ne bilsin pkkyı,ne anlasın kürt sorunundan,ne anlasın bölücülükten?!

Atatürk'ün siyasi söylemleri,gerçeklerin üstünü kapatamaz..Tarihle övünmek veya atalarınla övünmek irrasyonel bir durum..Çünkü kendi seçimin/gücün ile birşeyler elde etmiş değilsin..Anca mutlu olabilirsin..Gurur çok farklı birşey..

Ben mesela sigarayı bıraktığım için gurur duyabilirim..Çünkü kendi çabamla yaptım bunu ama Türk olmaktan veya erkek olmaktan niye gurur duyayım?!

Türk olmaktan gurur duymakla,erkek olmaktan gurur duymak aynı şey sevgili mrnaw :)

Sitelerde Paylaş

Ne oldu ki o konuda?

Tüm foruma ve forum okuyucularına meydan okudum ama tartışacak birisi çıkmadı daha..İstersen seninle tartışalım :)

Haliyle bu insanlar ''ben Türk değilim'' deseler bile,biz bu insanlara Türk gözüyle bakmak zorunda değil miyiz?

Senin yorumun tamamen kişisel ve ülkedeki iç sorunlara ilişkin..Japon ne bilsin pkkyı,ne anlasın kürt sorunundan,ne anlasın bölücülükten?!

Atatürk'ün siyasi söylemleri,gerçeklerin üstünü kapatamaz..Tarihle övünmek veya atalarınla övünmek irrasyonel bir durum..Çünkü kendi seçimin/gücün ile birşeyler elde etmiş değilsin..Anca mutlu olabilirsin..Gurur çok farklı birşey..

Ben mesela sigarayı bıraktığım için gurur duyabilirim..Çünkü kendi çabamla yaptım bunu ama Türk olmaktan veya erkek olmaktan niye gurur duyayım?!

Türk olmaktan gurur duymakla,erkek olmaktan gurur duymak aynı şey sevgili mrnaw :)

Özgür irade, seçim vs alayı yalan dolan bunların. Bir insan nasıl doğduysa, nasıl büyüdüyse ömrünün geri kalanında da öyle bir insan olur.

Irklar eşit falan değildir. Zaten niye eşit olsunlar sanki tanrı mı yaratmış? Teistler ırkları eşit olarak görür. Çünkü onlara göre hepsini tanrı yaratmıştır.

Kürtlerin sapık ve çarpık kültürleri gelenekleri olduğu için kürt kültürüyle büyüyen insanlar da doğal olarak sapık oluyorlar.

Sitelerde Paylaş

Özgür irade, seçim vs alayı yalan dolan bunların. Bir insan nasıl doğduysa, nasıl büyüdüyse ömrünün geri kalanında da öyle bir insan olur.

Irklar eşit falan değildir. Zaten niye eşit olsunlar sanki tanrı mı yaratmış? Teistler ırkları eşit olarak görür. Çünkü onlara göre hepsini tanrı yaratmıştır.

Kürtlerin sapık ve çarpık kültürleri gelenekleri olduğu için kürt kültürüyle büyüyen insanlar da doğal olarak sapık oluyorlar.

Hiçbir ırk bir başka ırktan üstün değildir..Zaten küreselleşen Dünya'da ırkçılığı savunmak irrasyoneldir..Bilim adamları 3 ırkın var olduğunu ve bu 3 ırkın da birbirlerinden fiziksel veya zihinsel anlamda bir üstünlüğünün olmadığını söylüyorlar..Göz rengi veya saçlar gibi farklılıklar haricinde,önemli bir farklılık yok yani..!

Kürtlere yüklendiğine göre,demek ki Türkler çok iyi durumdalar..Haberleri izlemiyor musun?

Sitelerde Paylaş

Hiçbir ırk bir başka ırktan üstün değildir..Zaten küreselleşen Dünya'da ırkçılığı savunmak irrasyoneldir..Bilim adamları 3 ırkın var olduğunu ve bu 3 ırkın da birbirlerinden fiziksel veya zihinsel anlamda bir üstünlüğünün olmadığını söylüyorlar..Göz rengi veya saçlar gibi farklılıklar haricinde,önemli bir farklılık yok yani..!

Kürtlere yüklendiğine göre,demek ki Türkler çok iyi durumdalar..Haberleri izlemiyor musun?

Nasıl yok? Siyahi ırkın fiziksel üstünlüğü yok mu bizden?
Sitelerde Paylaş

Ne oldu ki o konuda?

Ateist olduğu şüpheli bir provokatörün takıldın peşine günlerce ahlak yoktur zırvalarıyla değirmenine su taşıdın... Bir de ahlakı anlatan videoyu, ahlak yoktur safsatalarına kanıt diye ortaya koyunca tuzu biberi oldu daha ne olsun...

İlgili başlıkta ben de zaten dilim döndüğünce anlattım. Bu konuda tartışanlar senden de benden de bilgili, ahlak olgusunu evrimsel, bilimsel olarak ortaya koyan insanlardı. Daha da üzerinde tartışmaya gerek var mı?

İddiaların ciddiye alınacak cinsten değil, insan aklına hakaret. Bu yüzden kimse böyle bir konuyu tartışan taraf olarak kendini komik duruma düşürmek istemiyor, sen de düşürme derim.

Öyle bir zorunluluğumuz yok. Türk kimliği, pasaportu taşımaları bir şey değiştirmez. Vatandaşlık ayrı bir şey, bir yere kendini ait hissetmek/hissetmemek ayrı... Kim kendini nasıl tanımlıyorsa o şekilde hitabı hak eder, olması gereken de bu. Zaten bu kimseler taşıdıkları kimlik ve pasaporttaki T.C. ibaresinden rahatsızlık duymaktadırlar. Böyle olunca da birilerine kimlik, sıfat yüklemeye çalışmak anlamsız bir iştir, etik de değildir.

Tamam işte ben de diyorum ki, Japon bilmiyorsa da ben biliyorum. Yeri geldiğinde bu detayın altını çizerim, en doğal hakkım...

Atatürk'ün siyasi söylemleri değil, öğütleri.

Bireysel başarılarınla da gurur duyabilirsin, ortak tarih ve kültürü paylaştığın insanların başarısıyla da... Biri diğerine engel değil ki, sadece hissettirdikleri farklıdır. Ne yani kardeşin farazi bir şey icat etmiş olsun, onunla iftihar etmeyecek misin? Mutlu olurum ama gurur duymam mı diyeceksin yoksa? :)

tarihinde Mırnaw tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Nasıl yok? Siyahi ırkın fiziksel üstünlüğü yok mu bizden?

Yok..

Ateist olduğu şüpheli bir provokatörün takıldın peşine günlerce ahlak yoktur zırvalarıyla değirmenine su taşıdın... Bir de ahlakı anlatan videoyu, ahlak yoktur safsatalarına kanıt diye ortaya koyunca tuzu biberi oldu daha ne olsun...

İlgili başlıkta ben de zaten dilim döndüğünce anlattım. Bu konuda tartışanlar senden de benden de bilgili, ahlak olgusunu evrimsel, bilimsel olarak ortaya koyan insanlardı. Daha da üzerinde tartışmaya gerek var mı?

İddiaların ciddiye alınacak cinsten değil, insan aklına hakaret. Bu yüzden kimse böyle bir konuyu tartışan taraf olarak kendini komik duruma düşürmek istemiyor, sen de düşürme derim.

Öyle bir zorunluluğumuz yok. Türk kimliği, pasaportu taşımaları bir şey değiştirmez. Vatandaşlık ayrı bir şey, bir yere kendini ait hissetmek/hissetmemek ayrı... Kim kendini nasıl tanımlıyorsa o şekilde hitabı hak eder, olması gereken de bu. Zaten bu kimseler taşıdıkları kimlik ve pasaporttaki T.C. ibaresinden rahatsızlık duymaktadırlar. Böyle olunca da birilerine kimlik, sıfat yüklemeye çalışmak anlamsız bir iştir, etik de değildir.

Tamam işte ben de diyorum ki, Japon bilmiyorsa da ben biliyorum. Yeri geldiğinde bu detayın altını çizerim, en doğal hakkım...

Atatürk'ün siyasi söylemleri değil, öğütleri.

Bireysel başarılarınla da gurur duyabilirsin, ortak tarih ve kültürü paylaştığın insanların başarısıyla da... Biri diğerine engel değil ki, sadece hissettirdikleri farklıdır. Ne yani kardeşin farazi bir şey icat etmiş olsun, onunla iftihar etmeyecek misin? Mutlu olurum ama gurur duymam mı diyeceksin yoksa? :)

Mrnaw,o provokatör dediğin kişi ateistti ve bu forumda yazan ateistlerin çoğundan da daha entelektüel idi ama işte ağzı bozuktu..Bu da normal aslında..

O video meselesini daha öncede belirtmiştin..Ateistforumdaki ateistler,Allah'ın Kuran'ını Allah'ın yokluğuna dair bir argüman olarak kullanırken sorun yokta,ben ahlakın yokluğunu ahlakı anlatan videoyu işaret ederek anlattığımda neden sorun oluyor?

O videoyu seyreden birisi ahlakın doğamızla bir ilgisinin olmadığını rahatlıkla anlar ama size anlatamadık bunu..Çocukların önyargılı olduğu,çocukların paylaşmatan kaçındığı,çocukların toplum baskısı yüzünden paylaşmaya başladıkları anlatılıyor ama bu video ahlakın bir kanıtı olarak sunuluyor..İnanılmaz bir şey bu ve sende bunu göremiyorsun ne yazık ki..

Bu kürtlerin Türk kimliği ve Türk pasaportları onları Türk yapar..Onlar kendilerini nasıl tanımlarsa tanımlasınlar..

Bak mesela Fenerbahçe futbol takımında oynayan bir futbolcuyu ele alalım..Bu kişi kendini profesyonel olarak görmüyor olabilir,aslında içinden top oynamakta gelmiyor olabilir..Aslında doktor olmak isteyen birisidir ve istemeden futbolculuk yapmaktadır..Şimdi bu kişiye sen futbolcu değilsin diyebilir miyiz?Böyle saçmalık olmaz..

Kişi kendini Türk olarak görmüyor olabilir ama kimlik/pasaport kişinin ne olduğunu gösterir..

Bu gurur meselesini de anlamıyorsun..Gurur kendi başarılarınla alakalı bir durumdur..Mutlu olmak çok farklı bir şeydir..Mesela Atatürk gibi bir liderin yarattığı ülkede yaşamaktan mutlu olabilirsin ama bundan gurur duyamazsın..

-Ben Türkiye'de yaşamaktan gurur duyuyorum?

-Niye,Türkiye'yi sen mi yarattın?!

Sitelerde Paylaş

Irklar eşit falan değiller. Teistler ırkları eşit görür. Çünkü onlara göre hepsini tanrı yaratmıştır.

Kısa ve öz bir soru soruyorum. Kürt ya da arap ırkının kadınları mı size daha çekici gelir yoksa Slav ya da Türk ırkının mı? Kimse görecelilik falan diye zırvalamasın. Görecelilik diye bir şey yok.

Sitelerde Paylaş

Irklar eşit falan değiller. Teistler ırkları eşit görür. Çünkü onlara göre hepsini tanrı yaratmıştır.

Kısa ve öz bir soru soruyorum. Kürt ya da arap ırkının kadınları mı size daha çekici gelir yoksa Slav ya da Türk ırkının mı? Kimse görecelilik falan diye zırvalamasın. Görecelilik diye bir şey yok.

Keyfi yorumlarını kendine sakla..Sana BİLİMSEL birşey söylüyorum..Sen bunu kabul etmek zorunda değilsin tabi ki..

Irkı çekicilikle aynı göremezsin..Irk demek,saç/sakal demek değildir..Yazdım yukarıda,tekrar oku o mesajımı..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...