Jump to content

Allahın nefsinin Ölümü tatması demek! Şu demektir.

Recommended Posts

Ayet: Her nefs ölümü tadacaktır

Soru: Ayetlerde Allahın da nefsi olduğu bildiriliyor! O'da mı ölümü tadacaktır

Allahın nefsinin Ölümü tatması demek: Kulları Ölüm anında ne tadarsa onu tadar demektir..

Allah bizi çok sever!! ne kadar iyi bir allahımız var..

her nefis ölümü tadıcıdır! bende sizinle berebar tadıyorum diyor çok nazik Allah :)

biz ne duyarsak oda aynısını duyuyor.

Kimi ölüm anında güler ooh der, :) :) kimi üzülür, :(. :( kimi korkar, kimi acı duyar vs.

ve Her nefs Ölümü tadıcıdır ayeti bize şunuda bildirir: İnsan üzülürse Allahta üzülür insan sevinirse Allahta sevinir nokta!

Nefse: biyolojik varlık sananlara şu ayetler kafidir...

Ayet: ölümde ve uykuda iken nefsleriniz Allah alır

ayette ki, teveffî" kelimesi, bir şeyi yeterli olarak, yani kamilen ve tamamıyla almak, çekip çıkarmaktır.

yani: Uykuda nefsini Allah alırken, ruhunu almaz. ruhunu Alem-i misale yollar bir rüya görürsün

Nefs biyolojik varlık olmuş olsa! uykuda iken yok olman lazım :Dasasasa

bir tane daha getireyim! nefsin biyolojik varlık olduğunu sananlara

ayet: Allah müminlerle alış veriş yaptı Onların nefslerini karşılık cenneti verdi.

yaşarken O müminler nefslerini (şahiyetlerini) Alllaha satmışlardır... nefs biyolojik varlık olsa! Allaha sattıktan sonra sende kalmaz :dasubabsabsasa

tarihinde Dindarr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 75
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Olum bu adam sanki kendi diniyle dalga geçiyor gibi başlığa baksanıza trollüyor sanki bizi.Şu lafa bakınca ateist bir üye dalga geçiyor sanarsın :

''Allah bizi çok sever!! ne kadar iyi bir allahımız var.. her nefis ölümü tadıcıdır bende sizinle berabar tadıyorum diyor çok nazik

biz ne duyarsak oda aynısını duyuyor.''

tarihinde Tanah-Gospel Theologist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Olum bu adam sanki kendi diniyle dalga geçiyor gibi başlığa baksanıza trollüyor sanki bizi.Şu lafa bakınca ateist bir üye dalga geçiyor sanarsın :

''Allah bizi çok sever!! ne kadar iyi bir allahımız var.. her nefis ölümü tadıcıdır bende sizinle berabar tadıyorum diyor çok nazik

biz ne duyarsak oda aynısını duyuyor.''

Hay allahım bir kimsenin Aklı olmalı! Aklı yoksa ona ne anlatabilrsin ki! anlatsan ne anlar ki!!!

Bak kardeşim güzel arkadaşım! :)

Allah nefsinden bahsediyor ayetlerde!!!! dimi!!!!

ve bu ayette diyor ki: Her nefs Ölümü tadıcıdır... kendi nefsim dahil değil demiyor

O halde bu ayetin manası ne olabilir!

şu olabilir: İnsan ölüm anında ne tadarsa Allahın nefsi de onu tadar demektir.

buda ne demektir!! Allah bizi çok sever! gülersek güler üzülürsekte üzülür demektir okey!

Sana Hakiki Müslüman Türklerin yazdığı "Çocuklara din dersi" aldı eserde "Ey çocuklar Allah biz üzülürsek üzülür sevinirsek sevinir" aldı yazının tamamını yazmak isterdim ama şu an o yazamam byssss

Sitelerde Paylaş

Allah'ın nefsi anal sekside tadıyor mu?

Her nefs Ölümü tadıcıdır diyor.. Anal seks yaparken ölüyor musun? :DAsasasassa

Senin Ölümü tadarken duyduğun tattığın ne ise onu tadıyor

her gün İnsani taviminden bir yaprak koparırıken eyvah hiç oluyorum diye nefsinle tattığın üzüntüyü tadıyor

diğerinin Her gün insani takviminden bir yaprak koparırıken Aslıma kavuşuyorum heycanının aşkını tadıyor demektir okey

bys kapiş

Sitelerde Paylaş

Ulan dindarr sen hakketten dininin doruk noktasindasin. Rabbin gercekten gelecegi bilse seni peygamber zamaninda islami yaymak icin yaratirdi. Cok gec gelmissin dunyaya..

Dalga mı geçiyorsun yoksa geçmiyor musun bilmiyorum:D

yalnız ben bu manaları kendimden bulmuyorum.. ben bunları "Allahın nefsinin ölümü tadması ne demek" vesaire... Ehli beytten öğrendim..

Sitelerde Paylaş

Forumu çok düşünen(?) Türk ateist;bu konuyu şikayet ettin mi,etmedin mi?

NOLAN; benime uğraşmanı hiç tavsiye etmem sana.

Bu arada, Müslüman bu arkadaş, değil mi? Onlara saçmalamak, doğaları gereği serbest.

Bu Dindarr nickli arkadaşın ne olduğu belli değil, yakında anlar ve gereğini yaparlar herhalde.

Vay be... Kendini Dindarr gibi Müslümanlarla, onların Müslümanca başlıklarıyla falan kıyaslaman bir ilerleme tabii. Doğru yerdesin NOLAN.

Ahlak konusunda onunla aynı düşündüğünü de biliyoruz zaten.

tarihinde Türk Ateist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Her nefs Ölümü tadıcıdır diyor.. Anal seks yaparken ölüyor musun? :DAsasasassa

Senin Ölümü tadarken duyduğun tattığın ne ise onu tadıyor

her gün İnsani taviminden bir yaprak koparırıken eyvah hiç oluyorum diye nefsinle tattığın üzüntüyü tadıyor

diğerinin Her gün insani takviminden bir yaprak koparırıken Aslıma kavuşuyorum heycanının aşkını tadıyor demektir okey

bys kapiş

Sence Allah anal seksi nereden biliyor? Öyle ya, bu Allah bir zamanlar yapayalnızdı, ondan başka vasrlık yoktu. Acaba canı mı sıkıldı da böyle anal seks gibi aktiviteler planlamaya başladı?

Sitelerde Paylaş

Kulları Ölüm anında ne tadarsa onu tadar demektir..

Kimi ölüm anında güler ooh der, :) :) kimi üzülür, :(. :( kimi korkar, kimi acı duyar vs.

her nefis ölümü tadıcıdır! bende sizinle berebar tadıyorum diyor

Bir kadın tecavüze uğrarken öldürülünce allah tecavüzü tadıyor mu yani? Nasıl bir müslüman kafası bu algım yetersiz kalıyor ya. Şu cümleleri müslüman biri duysa bu neyin kafası der, sen gelmiş burada bunca ateistin önünde said nursicilik oynuyorsun. Çocuksun ya, çok belli bu. Bu yüzden üzerine fazla gelmiyorum, konuları uzaktan takip etmeye çalış bir müddet. Yaşın hafiften büyüyünce tekrar gel.

Sitelerde Paylaş

Bir kadın tecavüze uğrarken öldürülünce allah tecavüzü tadıyor mu yani? Nasıl bir müslüman kafası bu algım yetersiz kalıyor ya.

Ölümü tadmak demek? Ölümle insan, her zevkten ayrılır demektir. herşey onu terk eder. Bu terk edişte, nefsin ne tadıyorsa Allahta onu tadıyor. demektir.

her nefs ölümü tadıcıdır ayetinde...

Ve ayrıca ben Nurcu filan değilim Said nursinin bir tane eserini elimi alıp okumadım.. sadece isminden tanıyorum kim olduğunu

Sitelerde Paylaş

Bir kadın tecavüze uğrarken öldürülünce allah tecavüzü tadıyor mu yani? Nasıl bir müslüman kafası bu algım yetersiz kalıyor ya. Şu cümleleri müslüman biri duysa bu neyin kafası der, sen gelmiş burada bunca ateistin önünde said nursicilik oynuyorsun. Çocuksun ya, çok belli bu. Bu yüzden üzerine fazla gelmiyorum, konuları uzaktan takip etmeye çalış bir müddet. Yaşın hafiften büyüyünce tekrar gel.

Neden şaşırıyorsunuz ?.

Dindarlara göre, Tanrılarının gücü herşeye yeter. Bu yüzden bir Tanrı için bunları yapmak işten bile değil.

Dünyadaki bütün insanların eylemleri aynı anda online olarak Tanrıları tarafından izleniyor. Sanırım bizzat kendisi değil, ama melekleri aracılığı ile bütün veriler kendisine ulaştırılıyor. Herşeye güyü yeten bir Tanrının "meleklere ihticacı mı olur" gibi bir soru aklınıza gelmesin. Cevabını veremezler.

Gerçi bu online izleme metodunu biz insanlar da internet sayesinde gayet iyi beceriyoruz, ama bu başka bir konu. :D

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ayet: Her nefs ölümü tadacaktır

Soru: Ayetlerde Allahın da nefsi olduğu bildiriliyor! O'da mı ölümü tadacaktır

Allahın nefsinin Ölümü tatması demek: Kulları Ölüm anında ne tadarsa onu tadar demektir..

Allah bizi çok sever!! ne kadar iyi bir allahımız var..

her nefis ölümü tadıcıdır! bende sizinle berebar tadıyorum diyor çok nazik Allah :)

biz ne duyarsak oda aynısını duyuyor.

ve Her nefs Ölümü tadıcıdır ayeti bize şunuda bildirir: İnsan üzülürse Allahta üzülür insan sevinirse Allahta sevinir nokta!

Nefse: biyolojik varlık sananlara şu ayetler kafidir...

Ayet: ölümde ve uykuda iken nefsleriniz Allah alır

ayette ki, teveffî" kelimesi, bir şeyi yeterli olarak, yani kamilen ve tamamıyla almak, çekip çıkarmaktır.

yani: Uykuda nefsini Allah alırken, ruhunu almaz. ruhunu Alem-i misale yollar bir rüya görürsün

Nefs biyolojik varlık olmuş olsa! uykuda iken yok olman lazım :Dasasasa

bir tane daha getireyim! nefsin biyolojik varlık olduğunu sananlara

ayet: Allah müminlerle alış veriş yaptı Onların nefslerini karşılık cenneti verdi.

yaşarken O müminler nefslerini (şahiyetlerini) Alllaha satmışlardır... nefs biyolojik varlık olsa! Allaha sattıktan sonra sende kalmaz :dasubabsabsasa

Nefs insandaki şuurüstü ve Şuuraltı düşünceleridir.Düşüncelerin evrimi sofiler tarafından şu kademelerde oluştuğu söylenir:1-Nefsi Emmare 2-Nefsi Levvame 3-Nefsi Mülhime (İlhamdır) 4- Nefsi Mutmaine 5- Nefsi Radiye 6- Nefsi Mardiye (Bu iki hal İnsanın kendiyle Barışıklığını anlatır.Yani Barış yani İslam Yani Denge Yani Orta yol oda Kuvveti oluşturur)7- Nefsi safiye Allahlık halidir.Edisonun Ampulü bulduğu an,Nevtonun kafasına Elmanın düştüğü an,Arşimedin Hamamdan yarı çıplak vaziyette Evreka Evraka! diye çıktığı an....v.s Bu her nefs sahibi insanda oluşur.Ama Nefsi safiye hali devamlı olmaz. Bu Halden tekrar Nefsi Emmareye düşülür .Sonra tekrar yukarıya doğru düşünce olgunlaşır. İşte İnsanın Nefsi safiyeden Nefsi Emmareye düşüşü Allahın Nefsinin ölümü tatmasıdır. Yani Allah kavramı burada Kainatı yaratan yaratıcı güç olmayıp İnsan beyninin en faal olduğu noktadır.

tarihinde yeniçeri53 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Nefs insandaki şuurüstü ve Şuuraltı düşünceleridir.Düşüncelerin evrimi sofiler tarafından şu kademelerde oluştuğu söylenir:1-Nefsi Emmare 2-Nefsi Levvame 3-Nefsi Mülhime (İlhamdır) 4- Nefsi Mutmaine 5- Nefsi Radiye 6- Nefsi Mardiye (Bu iki hal İnsanın kendiyle Barışıklığını anlatır.Yani Barış yani İslam Yani Denge Yani Orta yol oda Kuvveti oluşturur)7- Nefsi safiye Allahlık halidir.Edisonun Ampulü bulduğu an,Nevtonun kafasına Elmanın düştüğü an,Arşimedin Hamamdan yarı çıplak vaziyette Evreka Evraka! diye çıktığı an....v.s Bu her nefs sahibi insanda oluşur.Ama Nefsi safiye hali devamlı olmaz. Bu Halden tekrar Nefsi Emmareye düşülür .Sonra tekrar yukarıya doğru düşünce olgunlaşır. İşte İnsanın Nefsi safiyeden Nefsi Emmareye düşüşü Allahın Nefsinin ölümü tatmasıdır. Yani Allah kavramı burada Kainatı yaratan yaratıcı güç olmayıp İnsan beyninin en faal olduğu noktadır.

Evet sana göre öyle olabilir

bana göre Allahın: "her nefs ölümü tadıcıdır" demesi bende tadıyorum demesidir

nasıl tadıyor? Kulun nefsi ölüm anında ne tadiyorsa Allahın nefside onu tadiyor yani kuluna çok düşkündür Allah! üzülürse üzülüyor sevinirse seviniyor

Sitelerde Paylaş

Evet sana göre öyle olabilir

bana göre Allahın: "her nefs ölümü tadıcıdır" demesi bende tadıyorum demesidir

nasıl tadıyor? Kulun nefsi ölüm anında ne tadiyorsa Allahın nefside onu tadiyor yani kuluna çok düşkündür Allah! üzülürse üzülüyor sevinirse seviniyor

Milyonlarca insan doğup ölüyor.Onların ölümünde Sizin anladığınız anlamda Yaratıcı üzülüyormu? Nereden biliyorsun? Kaldıki Yaratıcı güç üzüleceği şeyi neden yapsınki?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...