Jump to content

neden bir tanrı yoktur diyorum-1

Recommended Posts

Hiç bir şeyi nedensiz yaratmayan bir tanrı ve o tanrı kainatı insanlar için yaratıyor ve anlamsız bir şekilde yarattığı insanlara veya dünyaya hiç bir etkisi olmayacak milyonlarca ışık yılı uzaklıkta ki yıldızları ve gezegenleri yaratıyor.

Sizcede nedensiz yaratmayan ve her şeyi insanlar için yaratan bir tanrı için milyonlarca ışık yılı uzaklıta ki bir yıldızı yada gezegeni yaratıp sonra bir zaman sonunda yok etmesi nasıl bir sistem var olması yada yok olması tüm kainatın yaratılma sebebi olan insan için hiç bir şey ifade etmiyor.

Bu bile aslında tanrının olmadının en büyük kanıtıdır.

Daha net anlatmak gerekirse imtihan için geldiğimiz düşünülen bu dünyada imtihana hiç bir etki sağlamayacak bir varlığın zaman içinde var olup yok olması gereksiz bir yaratılış olur ki şayet tanrı gereksiz hiç bir şey yaratmadığı savunuluyor.

Ya tanrı her şeyi insalar için yaratmadı öylesine can sıkıntısına yararttığı şeylerde vardır demeliyiz.

Yahut her şeyi bizim için yarattığını düşündüğümüz tanrı yok sadece biz üstümüze alınıyoruz oysa ki sonsuz uzayda bir hiçiz.

Bizler her nekadar kabul etmesekte zaten bu kabullenemeyişimizden dolayı bir çok sorunlarımızı aşamıyoruz.

Bizim için var edildiğine inandığımız kainatın etkisiz geçici ve kainatın umrunda olmadığı varlıklarız.

Şu basit örnekle bitirmek isterim okyanusa elinizi daldırın ve çıkartın avcunuzda kalan su damlaları okyanusu ne kadar etkilediğine inanıyorsanız işte dünyanın varlığı veya yokluğu uzayı o kadar etkileyecektir.

Okyanusta hava sıcakken bir damla su buharlaşmıştır ve o su damlası buharlaşmadan önce son sözü tüm okyanus yok oluyor olmuştur. Anlayana yada anlamak isteyene

Sitelerde Paylaş
  • İleti 57
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ben doğduğumda kimse ben düyaya imtahana geldin demdi daha öncesindede demdi düyaya gitmek istermisin:?? eeee o zaman ne tanrısı ben aklım ermeye başlıyınca atalarımızdan kalan mitoloji maslarla beynimizi doldurdular. başımıza felaket gelse fakir olsan allahın bir bildiyi vardır dediler iyi bir şey olduğunda şükür allaha dediler ama evrendeki tesadüfü bir şeyi dini inaca bağlamışlar adıda imtahan olmuş.yok ya ben düşün amozonlarda yaşayan bir insanım ben ne bileyim allahtan kitap gelmiş beni imtahana sokazcakmış ne güzel bir adelet. :D

allahk%C4%B0m.jpg

Sitelerde Paylaş

Hiç bir şeyi nedensiz yaratmayan bir tanrı ve o tanrı kainatı insanlar için yaratıyor ve anlamsız bir şekilde yarattığı insanlara veya dünyaya hiç bir etkisi olmayacak milyonlarca ışık yılı uzaklıkta ki yıldızları ve gezegenleri yaratıyor.

Sizcede nedensiz yaratmayan ve her şeyi insanlar için yaratan bir tanrı için milyonlarca ışık yılı uzaklıta ki bir yıldızı yada gezegeni yaratıp sonra bir zaman sonunda yok etmesi nasıl bir sistem var olması yada yok olması tüm kainatın yaratılma sebebi olan insan için hiç bir şey ifade etmiyor.

Nereden biliyorsun olmadığını? Nereden biliyorsun ifade etmediğini?

Bilgin oralara kadar uzandı mı yok? Daha en yakın gezegene gidemedin, ne bu havalar?

İnsandır işte, ilk önce kendine en yakın olanına kibri kalkar: eline ilk bilgi parçası, ilk prestij, ilk para, ilk itibar geçmeye görsün: önce velinimetine diklenir. hele bir de ezilmişlikten geliyorsa.

Kararı verdin yetmedi ya, kanıtın büyüklüğünü de ölçtün. Tanrı'nın olmadığının "en büyük" kanıtı falan...

Ne bu güven yav? Nereden biliyorsun? Milyonlarca ışık yılı uzaklıkta imiş, dünyaya etkisi yokmuş... Nereden biliyorsun; biliyorsun da bunu biliş sayıp buradan da sonuca varıyorsun?

Sitelerde Paylaş

Ben doğduğumda kimse ben düyaya imtahana geldin demdi daha öncesindede demdi düyaya gitmek istermisin:?? eeee o zaman ne tanrısı ben aklım ermeye başlıyınca atalarımızdan kalan mitoloji maslarla beynimizi doldurdular. başımıza felaket gelse fakir olsan allahın bir bildiyi vardır dediler iyi bir şey olduğunda şükür allaha dediler ama evrendeki tesadüfü bir şeyi dini inaca bağlamışlar adıda imtahan olmuş.yok ya ben düşün amozonlarda yaşayan bir insanım ben ne bileyim allahtan kitap gelmiş beni imtahana sokazcakmış ne güzel bir adelet. :D

allahk%C4%B0m.jpg

Nikola Tesla'ya söyle alternatif akım trafosuyla ilgilensin önce, kıçımın elektrikçisi... Kendisinden hadis getirecek daha iyi birini de bulabilirdin.

Bu resimdeki abilere de bir sor istersen, vardır onların da yağmuru yağdıran bir Tanrı'ları... 224 bin peygamber gelip geçmiş, gelmiştir bunlara da Hazreti Orubebe Aleyhisselam, nereden biliyorsun?

Sitelerde Paylaş

Nikola Tesla'ya söyle alternatif akım trafosuyla ilgilensin önce, kıçımın elektrikçisi... Kendisinden hadis getirecek daha iyi birini de bulabilirdin.

Bu resimdeki abilere de bir sor istersen, vardır onların da yağmuru yağdıran bir Tanrı'ları... 224 bin peygamber gelip geçmiş, gelmiştir bunlara da Hazreti Orubebe Aleyhisselam, nereden biliyorsun?

sayın momentum sizce tanrı neden (bu soru bile nnedensellik kapsamına girer )vardır?
Sitelerde Paylaş

Bilgin oralara kadar uzandı mı yok? Daha en yakın gezegene gidemedin, ne bu havalar?

İnsandır işte, ilk önce kendine en yakın olanına kibri kalkar: eline ilk bilgi parçası, ilk prestij, ilk para, ilk itibar geçmeye görsün: önce velinimetine diklenir. hele bir de ezilmişlikten geliyorsa.

Kararı verdin yetmedi ya, kanıtın büyüklüğünü de ölçtün. Tanrı'nın olmadığının "en büyük" kanıtı falan...

Ne bu güven yav? Nereden biliyorsun? Milyonlarca ışık yılı uzaklıkta imiş, dünyaya etkisi yokmuş... Nereden biliyorsun; biliyorsun da bunu biliş sayıp buradan da sonuca varıyorsun?

Salak olduğunu söyleyenlerin kanıtı mı var nerde mk?

Sitelerde Paylaş

Biliyorum sizin nikola teslayı nal toplatırdığınızı osurukla bile enrji üretiyorsunuz :D

4622incit6158205.jpg

tarihinde güven tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

kendi evini koruyamıyan tanrı bizden yardım istiyor ve uyguluyor :D

paratoner.jpg

Sitelerde Paylaş

bunuda kulağınıza küpe olsun sudan afirkada çok yağmır yağmıyor şayat böyle bir şeye baş vurusanız dikkat etmeniz gerkenler burda yazıyor

9718incie690714.jpg

Sitelerde Paylaş

Sahi biz demek ne demektir kaçtane tanrınız var yağmur yağdırmak için merakımdan sordum aydımlatırsan sevinirim

http://imgim.com/8285incim2112952.png

Sitelerde Paylaş

Bence inanmadığınız için diyorsunuz.

bak adam itiraf bile etmiş daha ne yapsın kuran allahtan gelmiş olsa onu bir kitap haline getirirdi adam gelmiş milleti kandırmıış yemiş içmiş sikmiş gitmiş

benuydurdum.jpg

Sitelerde Paylaş

Daha net anlatmak gerekirse imtihan için geldiğimiz düşünülen bu dünyada imtihana hiç bir etki sağlamayacak bir varlığın zaman içinde var olup yok olması gereksiz bir yaratılış olur ki şayet tanrı gereksiz hiç bir şey yaratmadığı savunuluyor.

Ya tanrı her şeyi insalar için yaratmadı öylesine can sıkıntısına yararttığı şeylerde vardır demeliyiz.

Yahut her şeyi bizim için yarattığını düşündüğümüz tanrı yok sadece biz üstümüze alınıyoruz oysa ki sonsuz uzayda bir hiçiz.

Bizler her nekadar kabul etmesekte zaten bu kabullenemeyişimizden dolayı bir çok sorunlarımızı aşamıyoruz.

Bizim için var edildiğine inandığımız kainatın etkisiz geçici ve kainatın umrunda olmadığı varlıklarız.

Şu basit örnekle bitirmek isterim okyanusa elinizi daldırın ve çıkartın avcunuzda kalan su damlaları okyanusu ne kadar etkilediğine nanıyorsanız işte dünyanın varlığı veya yokluğu uzayı o kadar etkileyecektir.

Okyanusta hava sıcakken bir damla su buharlaşmıştır ve o su damlası buharlaşmadan önce son sözü tüm okyanus yok oluyor olmuştur. Anlayana yada anlamak isteyene

muhakkak ki O, Şi’râ’nında Rabbidir.
İnsanlık Güneşin feyz aldığı Şirayada çıkcaklar gideceklerdir.
ben şiranında rabbiyim der Alllah
Yıldızlarda da olsanız ölüm size erişir
Olmıycak şeyi Allah söyler mi? demek ki İnsanlar ölümden kaçmak için yıldızlara gidecek ki Allah söylüyor bunu
Semanın hareli yollarına yemin ederim ki.
neden yemin ediyor dikkat çekmek için..
uzayda yollar var..
Allah semavat ve arzın nurudur.
bu nurun karşında güneş alelade bir kandil gibi kalır. o yüzden kuranda güneşe ve yıldızlara kandil denilmiştir
uzayın karanlığına göre yıldızalr ve güneş kandildir çünkü
ALlah semavat ve arzın nurdur.. yani uzayın bir gün aydınlatılacağı. bildirlmiş!
Kuranın bir çok ayetrinde Men fissamavati ve men filardı buyurulmuştur.
meali: semavatlarda uzaylarda ve yerdeki kimseler: yani insanlar olduğu beyan edilmiştir
Şura 29:
1. ve min âyâti-hi : ve onun âyetlerinden
2. halku : yaratılması
3. es semâvâti : semalar, gökler
4. ve el ardı : ve arz, yer
5. ve mâ : ve şey
6. besse : yaydı, dağıttı
7. fî-himâ : orada, o ikisinde
8. min dâbbetin : dabbeden, hayvanda
Ayette uzayda bir galaksi olduğunu hem orada hemde yerde canlıları insanları yaydığını söylemiyor mu?
Talak 12 Allâhullezî halaka seb'a semâvâtin ve minel ardı mislehunne
Allah öyle bir allahtır ki bildiğin bilmediğin neler neler halk etmiştir
yedi semavatı yarattı halk ettiği. yaratmış olduğu o semada da Yeryüzünde ne yaratmışsa bir mislini daha o semada yarattı.
Bu ayeti hazreti Abbas. hazreti Aliye sormuş
anlamadım demiş
nasıl anlamadım muhkem ayet demiş
yine mi anlamadın? Ben gibi bir aliyebni Ebu talip senin gibi de bir Hz.Abbas şu an o olamde var demiş
daha bugünki Bilim uzayda acaba hayat var mı yok mu diye konuşuyor haaah ne komik
tarihinde Dindarr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bence inanmadığınız için diyorsunuz.

Çok çok kötü durumdasınız..Eğer forumda yazmak istiyorsanız kendinizi biraz geliştirin..

Sizin şu tanrı savunmalarınızdan çok daha iyi performans sergilerim..

Çok çılgınca birşeye müntesipsiniz ama azıcık mantıklı şeyler yazmaya çalışın..Siz böyle yazdıkça,ateistlerin de size caps göstermesi çok doğaldır..

Sitelerde Paylaş

Akıllı arkadaşım bi işe yarayıp yaramadığını nerden biliyorum biliyormusun.

Gerçi söyledim ama anlayabilmen için tekrar ve daha net açıklayayım

şu anda ki teknolojiyle bize binlerce veya onbinlerce milyonlarca ışık yılı uzaklıkta var olan galaksileri veya yıldızları görebiliyormuyuz evet

Bunlardan yok olanları gözlemleyebiliyormuyuz evet

Peki bunların yok olduğunu gözlemlediğimiz an aslında atıyorum 1 milyon ışık yılı geçmişi oluyormu evet

var olmuş sonra yok olmuş ve yok olduktan sonra bile 1 milyon ışık yılı geçmiş ama netice dünyaya hiç bir faktörü olmamış.

Bak anlaman için tekrar ediyorum şayet o var olan yıldız dünyayı etkileyecek bir özelliğe sahip olsa bile onun etkisi bize 1 milyon ışık yılında ulaşıcak

o kadar zaman yaşayan bir insan ırkı olmadımıza göre olsak bile 1 milyon yıl sonra bizi etkileyecek bir yıldız için sanırım tanrı dünyayı insanlığı sırf o yıldız etkilesinde boşa yarattığım düşünülmesin diye 1 milyon ışık yılı sonra kıyamet koparacak demektir.

Anlayacağını düşünmüyorum ama bi umut cevap verdim işte

Sitelerde Paylaş
muhakkak ki O, Şi’râ’nında Rabbidir.
İnsanlık Güneşin feyz aldığı Şirayada çıkcaklar gideceklerdir.
ben şiranında rabbiyim der Alllah
Yıldızlarda da olsanız ölüm size erişir
Olmıycak şeyi Allah söyler mi? demek ki İnsanlar ölümden kaçmak için yıldızlara gidecek ki Allah söylüyor bunu
Semanın hareli yollarına yemin ederim ki.
neden yemin ediyor dikkat çekmek için..
uzayda yollar var..
Allah semavat ve arzın nurudur.
bu nurun karşında güneş alelade bir kandil gibi kalır. o yüzden kuranda güneşe ve yıldızlara kandil denilmiştir
uzayın karanlığına göre yıldızalr ve güneş kandildir çünkü
ALlah semavat ve arzın nurdur.. yani uzayın bir gün aydınlatılacağı. bildirlmiş!
Kuranın bir çok ayetrinde Men fissamavati ve men filardı buyurulmuştur.
meali: semavatlarda uzaylarda ve yerdeki kimseler: yani insanlar olduğu beyan edilmiştir
Şura 29:
1. ve min âyâti-hi : ve onun âyetlerinden
2. halku : yaratılması
3. es semâvâti : semalar, gökler
4. ve el ardı : ve arz, yer
5. ve mâ : ve şey
6. besse : yaydı, dağıttı
7. fî-himâ : orada, o ikisinde
8. min dâbbetin : dabbeden, hayvanda
Ayette uzayda bir galaksi olduğunu hem orada hemde yerde canlıları insanları yaydığını söylemiyor mu?
Talak 12 Allâhullezî halaka seb'a semâvâtin ve minel ardı mislehunne
Allah öyle bir allahtır ki bildiğin bilmediğin neler neler halk etmiştir
yedi semavatı yarattı halk ettiği. yaratmış olduğu o semada da Yeryüzünde ne yaratmışsa bir mislini daha o semada yarattı.
Bu ayeti hazreti Abbas. hazreti Aliye sormuş
anlamadım demiş
nasıl anlamadım muhkem ayet demiş
yine mi anlamadın? Ben gibi bir aliyebni Ebu talip senin gibi de bir Hz.Abbas şu an o olamde var demiş
daha bugünki Bilim uzayda acaba hayat var mı yok mu diye konuşuyor haaah ne komik

Sana da tekrarlıyayım

Yukarda anlattıklarının hepsini doğru kabul ettim

Üstünde bile durmuyorum.

Şimdi an itibarıyla teknolojiyle çöken yada ömrünü tamamlamış bir yıldızın görüntülerine ulaşıyoruz.

Ama bilgi şart hangi görüntüsüne tekrar ediyorum bilgi şart bize kaç milyon ışık yılı uzaklıktaysa işte o kadar zaman önceki haline

Yani var olmuş yok olmuş birde üstünden milyon ışık yılı zaman geçmiş ve siz kalkıp bunun dünya ile alakası olduğunu savunacak kadar zorluyorsunuz.

Aslında ben yazdıklarımla pek karşılıklı cevaplaşmaya gitmiyorum benim amacım düşündüklerimi bildiklerimi yazmak anlatmak anlamak isteyenlere düşüncelerinde ufuklar açmaya yönelik.

Cevap vermek yazmak istemezdim lakin nolan'a katılıyorum çok zorlamalar yaşıyorsunuz bi ihtiyaç hissettim kendim de

En güzel şey başkalarının düşüncelerinde dolaşmaktansa kendi düşüncelerinin sınırlarını keşfetmektir.

Sitelerde Paylaş

Şu basit örnekle bitirmek isterim okyanusa elinizi daldırın ve çıkartın avcunuzda kalan su damlaları okyanusu ne kadar etkilediğine inanıyorsanız işte dünyanın varlığı veya yokluğu uzayı o kadar etkileyecektir.

Allah'ın büyüklüğünü ve yüceliğini anlayabilmemiz için yaratılmıştır.

Süs ve gösteriş için yaratılmıştır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...