Jump to content

neden bir tanrı yoktur diyorum-1

Recommended Posts

Allah'ın büyüklüğünü ve yüceliğini anlayabilmemiz için yaratılmıştır.

Süs ve gösteriş için yaratılmıştır.

Diyanet işleri başkanının neden pahalı bir araca bindiğini şimdi anladım :)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 57
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

yarattığı tüm mahlukata...

evren sadece 3-5 galaksiden oluşsaydı bu seferde Allah'ın gücü buna mı yetiyor? daha büyük bir evren yaratamıyor mu?

diyecektiniz.

Allahınızın hangi galsiden bahsetmiş söylede bizde öyrenelim daha kutuplardan haberi olmayan allahınız şimdi sizin sayenizde hubele telsgopun gönderdiyi verilerle allahınıza bilgi isnat ediyorsunuz oda olmuyor kuranı çöl bedevileri yazmış.

t%C3%9Crklerkadar%C4%B0nanan.jpg

.

Sitelerde Paylaş

Allahınızın hangi galsiden bahsetmiş söylede bizde öyrenelim daha kutuplardan haberi olmayan allahınız şimdi sizin sayenizde hubele telsgopun gönderdiyi verilerle allahınıza bilgi isnat ediyorsunuz oda olmuyor kuranı çöl bedevileri yazmış.

t%C3%9Crklerkadar%C4%B0nanan.jpg

.

Mirze Fatali Ahundov Rus Çarının hizmetine girmek için her şeyi atmış, dinini değişmiş albay rütbesine kadar yükselmiş ve Çar da ona gereken değeri vermiş, fakat o zamankı halkın nezdinde hiç bir itibarı olmamış ve cenazesine bile kimse katılmamış

Sitelerde Paylaş

Mirze Fatali Ahundov Rus Çarının hizmetine girmek için her şeyi atmış, dinini değişmiş albay rütbesine kadar yükselmiş ve Çar da ona gereken değeri vermiş, fakat o zamankı halkın nezdinde hiç bir itibarı olmamış ve cenazesine bile kimse katılmamış

Ona bakarasan dosdum müslümana göre kainatı muhammedin suyu hürmetine yartmış muhammedinde cenaze namazı kılınmamış birde defnetmeye bile kimse yanaşmaış sadece ali varmış başında ceset kokmya başıyınca evin içinde bir çokur kazılır yuvarladırlar çukura. bunula peygamberi kıyasla bakayım hanigisi deyer görmüş

tarihinde güven tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

evren sadece 3-5 galaksiden oluşsaydı bu seferde Allah'ın gücü buna mı yetiyor? daha büyük bir evren yaratamıyor mu?

diyecektiniz.

Yine aynı şey ben 3, 5 galaksi veya milyarlarca galaksi olayında değilim.

her şeyin insanlar için olduğu kabul edilen bir evrende hiç bir etkisi olmadan var olup yok olmuş varlıklardan bahsediyoruz.

Büyüklüğünün ihtişamını bile görmeden yok ettiği bir çok yıldız ve gezegen ne işe yarıyor diyom.

Teleskop olmasa var olduğundan bile haberin olmayacağı varlıklar ve senin varlığın için yaratılmış garip değil mi ?

Senin varlığın için ama hiç bir etkisi yok hatta görmenin bile imkanı yok lakin varlar ve hatta bir çok kez yok olup tekrar yenileri var oluyorlar.

Sitelerde Paylaş

diyecektiniz.

Her mahlukata mı? Bu her mahlukatın içine bakteriler, böcekler, memeliler, balıklar, sürüngenler falan da dahil mi?

Sence bu Alalh neden canlıların birbirlerini yiyerek hayatta kadığı, içinde onca acı ve adaletsizlik olan bir sistem yarattı? Ne tür bir sapık senin tanrın?

Sitelerde Paylaş

her şeyin insanlar için olduğu kabul edilen bir evrende hiç bir etkisi olmadan var olup yok olmuş varlıklardan bahsediyoruz.

Büyüklüğünün ihtişamını bile görmeden yok ettiği bir çok yıldız ve gezegen ne işe yarıyor diyom.

Teleskop olmasa var olduğundan bile haberin olmayacağı varlıklar ve senin varlığın için yaratılmış garip değil mi ?

Senin varlığın için ama hiç bir etkisi yok hatta görmenin bile imkanı yok lakin varlar ve hatta bir çok kez yok olup tekrar yenileri var oluyorlar.

Keşke kendinden örnek verseydin..Müslümanları daha zor durumda bırakabılırdın.

allah benım gibi bir kafiri neden yaratmış zaten cehenneme gidecem benım yaratılmamam ne gerek vardı deseydın daha ıyı bır ornek olurdu.

Sitelerde Paylaş

yıldızlar çok fazla...

Öyleyse tanrı yok...

İlginç bir tesbit olmuş...

konuyu açan cok cahil.

afrikadaki aslanları tanrı neden yaratmış.. sadece etle besleniyorlar.

onlar olmasa afrıkadakı ac ınsanları o bufalolarla besleyebılırdık gibi bir şey soyleseydı keske

Sitelerde Paylaş

siz örneğin kız arkadaşınıza sürpriz evlenme teklifi yapmak isteseniz.. :)

evi,odayı yüzlerce gül ve mumla donatsanız.. :)

kız arkadaşınız veya erkek arkadaşınız her neyse bunu gördüğünde(odadaki her mumu görmese,farketmese bile)kendisi için yapıldığını bilir değil mi?

bunun gibi gezegen ve yıldızlar da, biz her ne kadar milyarlarcasını görmesekte, Allah'ın bizim hazırladığı bir süs ve hediye niteliğinde..

Sitelerde Paylaş

diyecektiniz.

Felsefe yapmayı,akıl yürütmeyi bilmiyorsunuz..

Bugün Cübbeli Ahmet gibi hocalar bile Muhammed'in öldürüldüğünü söylerler..Hiç o Bedir,Uhud mevzularındaki Allah'ın aciz görüntüsüne filan girmeyeceğim..Şimdi,Allah madem MİLYARLARCA galaksi yaratacak kadar güçlü,ne diye son olarak yolladığı peygamberin eşleri tarafından öldürülmesine seyirci kalmış?

Hem de bu peygamberin ''müslüman müslümanı öldürürse,öldüren de ölen de cehennemdedir'' hadisine rağmen..!

Gördün mü?

Bak felsefe böyle yapılır..

yıldızlar çok fazla...

Öyleyse tanrı yok...

Bu kadar SIĞ değiliz sevgili kireç..Bu kadar basit düşünmüyoruz..Tanrı'nın yokluğuna dair çok daha ciddi argümanlarımız var..Fizikte olsun,biyolojide olsun..

allah benım gibi bir kafiri neden yaratmış zaten cehenneme gidecem benım yaratılmamam ne gerek vardı deseydın daha ıyı bır ornek olurdu.

Demek müslümanlar zor durumda değil..Afganistan'da veya Somali'de GSMH süpper zaten..İnsanlar pastırma yeyip,viski yudumluyorlar;değil mi ama?!

Müslümansın..Bundan daha zor bir durum olabilir mi?

Bugün Dünya'nın süper gücündeki bir başkan adayı müslümanları ülkeden kovalım diyebiliyor ve bu insanı ciddi bir kesim destekliyor..

Müslüman olduğunuz için,hele 21.yüzyılda müslüman olduğunuz için UTANIN..!

Sitelerde Paylaş

yıldızlar çok fazla...

Öyleyse tanrı yok...

Yıldızlar çok fazla öyleyse hepsinin bir nedeni var ve tanrı var bu daha ilginç bir inanç

Neyse ister yüzbin isterse bir yıldız fark etmez sorun bu değil sorun her şeyi uzayda molekül yada atom kadar yer tutmayan bir insan için yarattığını savunduğunuz tanrının atom kadar hükmü olmayan bir varlık olan insandan habersiz ve bağlantılı olmayan o kadar çok var oluşlar ve yok oluşlar oluyor ki aklımız alamaz ve siz kalkmışsınız pişkin pişkin hepsinin insanla ilişkili olduğunu savunuyorsunuz hatta öyle bir akla sahipsiniz ki milyonlarca ışık yılı uzaklıktaki bir galaksinin sırf insanlar için yaratıldığına şüpesiz inanıyorsunuz ben size ne anlatabilirim. Daha 50 sene öncesine kadar var olduğunu bile bilmediğiniz varlıkların bizim için yaratıldığına inanmak bence muza tapmaktan daha saçma en azından muzun yedikten sonra sana bir faydası olduğuna inandığın için daha mantıklı.

Sitelerde Paylaş

İnsanın Allahı onun başarısıdır. Ona inanmayan insanın bütün emekleri tuz olur. Yaşamıda Cehennem olur.

Anlamıyorum sayın yeniçeri53..

Ne demek istiyorsunuz?

Sitelerde Paylaş

Eğer bilmek istediğin şey benim gibi bir kafirin cehennemde yanmasını duymaksa ben yanacağım şayet tanrın ve cehennem çukuru varsa.

Ama şunu bilmen gerekir.

Ben beni sorguladığım için yakacak bir tanrıya inanmaktansa yanmayı yeğelerim ama aynı tanrı sex için sonsuza kadar mutlu huzurlu yaşamak için yaşadığı hayatı sorgusuz sualsiz babasının dedesinin anlattığı kurallar içinde yaşayan ve bu kuralları her önüne gelene kesin doğrularmış gibi dikta eden bir bencil yaratığın bencil diyorum çünkü siz insan oldukları için insanlara yardım etmezsiniz sırf cennetteki baş köşede kendi ağır yerlerinizi rahata kavuşturmak için yardım edersiniz ayrıca siz bir insana zarar vermemek için kötülük yapmassınız cehennemde ki yağlı kazıklardan korktuğunuz için kaçarsınız işte böyle bir insana değer veriyorsa ben yine o tanrıya inanmam. Tanrı eğer gerçekten adil bir tanrıysa tek bir şey söyle bana sıfırdan başladığın hayatta bir kafir çocuğu olarak doğan bir başka insandan senin ne üstünlüğün var. İşine geldiğinde şükür müslüman bir ailenin çocuğuyum diyorsun ama neden tanrının seni diğerlerinden bir adım önde yarattığını sorgulayamıyorsun. Aslında nedenini söyliyeyim sana çünkü inandığın öbür tarafta ağır yerlerini sonsuza kadar dinledirip her istediğinin olmasını istediğin için

Sitelerde Paylaş

siz örneğin kız arkadaşınıza sürpriz evlenme teklifi yapmak isteseniz.. :)

evi,odayı yüzlerce gül ve mumla donatsanız.. :)

kız arkadaşınız veya erkek arkadaşınız her neyse bunu gördüğünde(odadaki her mumu görmese,farketmese bile)kendisi için yapıldığını bilir değil mi?

bunun gibi gezegen ve yıldızlar da, biz her ne kadar milyarlarcasını görmesekte, Allah'ın bizim hazırladığı bir süs ve hediye niteliğinde..

Sana hiç cevap vermiyorum yıldızları hala bir kandil zanneden geceleri yolunu bulmak için yaratıldığına inanan ve süs olarak gören bir düşünce sadece kendi kendiyle baş başa bırakılmalıdır.

Sitelerde Paylaş

konuyu açan cok cahil.

afrikadaki aslanları tanrı neden yaratmış.. sadece etle besleniyorlar.

onlar olmasa afrıkadakı ac ınsanları o bufalolarla besleyebılırdık gibi bir şey soyleseydı keske

Merak etme sizin gibi insanlar olduğu sürece afrikada ki aç insanlar var olmaya devam edecektir. Çünkü size göre tanrı onları açlıkla imtihan ediyor. Aman ha sakın tanrının işine karışmayın çarpılırsınız bırakın onlar açlıkla imtihanlarını geçsinler. Siz de kendi imtahanlarınıza bakınız Çünkü tanrınız sırf imtahan için kiminizi aç kiminizi tok kiminizi zengin kiminizi fakir yaratır. Siz sorgulayamassınız sadece taparsınız.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...