Jump to content

Anadolu çomarının genel özellikleri;

Recommended Posts

Yüce milletimiz,halkımız bunu istiyor,milli irade,sandığa gel diyenlere cevap verelim..

Bu milletin iradesi şu şekilde hareket eder..

1-Sahip oldukları kadını baskılamaya çalışır,döver,yüzünü,saçını örter.. Çünkü,kadını baskı altına almazsa başka erkeklerle fingirdeşir,kadının iradesi çok zayıftır..

2-Kendi karısına,kızına istemediği bu şeyleri başka kadınlara misliyle yapmak ister.. Hele,mini etekli bir kız gördümü aklı gider,,aklından binbir türlü fantezi geçirir..

3-Koyu milliyetçidir,ama milliyetçiliği o an ki güçlüyü savunmaktan öteye ge-çe-mez..

4-Küçük çıkarları için her türlü manipülasyonu benimser..

5-Okumaz,okumaya gereksinimi yoktur,herşeyin iyisini onlar bilir..

6-Dedikocudur,yalancıdır,hırsızdır( bunları ticarette destur sanır) sonrasında umreye gidip geldikten sonra hepsini inkar eder.Dünyanın en ahlaklı insanı olur.

7-Allah,din istismarı yapan insanlara kul,köle olur..

8-Kızlarını baskılar,erkekliği yüceltir,bir an önce kızlarını satmaya çalışır.

9-Bu kısır döngüde en çok itaat eden kadınlar ödüllendirilir ve cahilliğiyle övünen kadınlar daha çok prim görür.

10-Müzik,sanat,bilimle uğraşan insanlar şeytanla eşdeğerdir..

11-Ateistin,yahudinin,hristiyanın yaptığı bütün icatları sonuna kadar sömürür..Ama ateist ve gayrımüslim düşmanıdır.

Evet ülkemizin geldiği durum bu, şu an bunların kutsandığını görüyoruz..Halkımızın maalesef çoğunluğu böyle..Mevcut iktidar bu çomar kitleden çok güzel besleniyor..

Sitelerde Paylaş

Tremor'u cesaretinden ve doğru gözlemlerinden dolayı tebrik ediyorum.

Bu iddialardan bazılarını ben de yıllardır söyler dururum ama, hiç bu kadar açık ve net, özlü ve düşündürücü olmamıştı iddialarım.

Sorunların bilinmesi ve kabulü, onların en azından yarısının çözümü anlamına geliyorsa, tek başına bu ileti bile yeterince çözüme yönelik ve yararlı bir çaba olarak düşünülebilir.

Sitelerde Paylaş

Ateizmi anlamak veya ateist olmak önemli değil.

Önemli olan dürüst olmak ve antik değerlere değil, çoğu temelde ahlaksal, çağdaş değerlere önem ve yer vermek.

Biz halkımızı İslam'dan mümkün olduğu kadar uzaklaştırarak bunu başarmak istiyoruz.

İslam'dan boşalan maneviyatı ne ile dolduracağımızı bilmiyoruz. Zaten çoğumuz ateizmde manevi değerlerin olabileceğine bile inanmıyoruz.

Bu durumda geride yalnız tek bir alternatif kalıyor. O da Müslümanların mümkün olduğu kadar çağdaş değerlere önem vermesini sağlamak.

Türkiye gibi cehaletin diz boyu olduğu bir ortamda bu bile büyük başarı.

Dikkat ederseniz Tremor'un yazdıklarının çoğu ahlak ile ilgili sorunlar.

Müslüman Türk halkı açıkça ahlaksız. Bizim bütün yapacağımız bu ahlakı eleştirmek ve Türk halkının çağdaş ahlaksal değerleri benimsemesini sağlamak.

Ama daha önce ateizmde ahlaksal değerlerin olduğunu ve onların çağdaş ahlaksal değerlerle örtüştüğünü ortaya koymak.

Sitelerde Paylaş

Tremor'u cesaretinden ve doğru gözlemlerinden dolayı tebrik ediyorum.

Bu iddialardan bazılarını ben de yıllardır söyler dururum ama, hiç bu kadar açık ve net, özlü ve düşündürücü olmamıştı iddialarım.

Sorunların bilinmesi ve kabulü, onların en azından yarısının çözümü anlamına geliyorsa, tek başına bu ileti bile yeterince çözüme yönelik ve yararlı bir çaba olarak düşünülebilir.

Teşekkür ediyorum hacı abi,sizin gibi insanlar var oldukça bizde cesaretleniyoruz...

Devam ediyorum..

12-Dinleri hakkında hiçbir bilgileri yoktur ama bolca fikirleri vardır..

13-Kuran'ı arapça okumaya büyük özen gösterirler,okurlar ama bir bok anlamazlar,miras hesabı suresinde bile iç geçirirler..

14-Abdest aldıkları için çok temiz olduklarını sanırlar,velakin ayaklarındaki mantar çoktan dış kulak yollarına varmıştır,bunları yüzlerine söylediklerinde ama nasıl? derler!

15-Eğitimli insanı sevmezler;eğer pundunu bulurlarsa anasını bellerler..

16-En büyük düşmanları eğitimli,seküler ve çağdaş insandır..

17-hayatlarında hiçbir sosyal demokrat,sol iktidar görmemelerine rağmen hep bunları kötülerler..

Çünkü bu çomarlar herşeyin iyisini bilir.

Sitelerde Paylaş

Anadolu çobanı böyle de Teksas sığırları farklı mı? Ya da Avrupa Holstein'ları? Onlar nasıl?

Halk cahil, aptal ve ahlaksızdır.

Hiiç zıplamayın hemen. Türkiye'de Erdoğan'a oy verenler kimlerse Fransa'da Sarkozy'ye, İtalya'da Berlusconi'ye, Amerika'da Bush itine ve Trump adlı garip varlığa oy verenler de aynı familyadır. Görünüşe göre Trump isimli komik nesne, Cumhuriyetçilerin adayı olarak seçime girecek ve yaklaşık %50 oy alacak değil mi? Şşşt! Sessuzluk!

Halkın vahşi tabiatını bir tek siz tespit etmiyorsunuz. Bunun herkes farkında. Türkiye'de 200 yıla yayılan seküler okumuşlar içinde bu gerçeği fark edenler iki ayrı tavır geliştirmişlerdir. Bunlardan birinci grup İttihad Terakki ile kendini cisimleştirip Kemalizm ile boyutlanmıştır. İkinci grup ise Tanzimat aydını olarak adlandırılan Hürriyet ve İtilaf ile devam etmiş ve günümüz liberal entelektüel tipine evrilmiştir.

Nedir bu iki akım arasındaki temel fark? İki seküler akım halkın yırtıcı tabiatına karşı iki tutum geliştirmiştir. İttihadçı/Kemalist akımın tutumu halkı değiştirmeye çalışmaktır. En pırıltılı yansıması Köy enstitüleridir. Kemalizm halkın kalbine aydınlanmacı tohumlar atmaya çalışmış ve uygulamada müthiş başarı elde etmiştir. Sonradan bu uygulamanın çökmüş olması, yöntemin başarılı olduğu gerçeğini değiştirmez.

Tanzimatçı/Mandacı/Liberal akım ise, halkın vahşi tabiatı ile uzlaşmaya çalışmış, zaman zaman da bu yırtıcılığı kendi menfaatleri için kullanmaya çalışmıştır. Mandacı/Liberal akım barbar halk kitlelerine, siz istediğiniz gibi yaşayın, bize de şu kıyıcıkta bir yaşam alanı tanıyın önerisi ile gitmiştir. O kadarcık bir yaşam alanının da aslında tehdit altında olduğunu bildikleri için, ek bir kuvvet aramış ve bu gücü batıda bulmuştur. Mandacı/Liberaller batıyı bir nefes borusu olarak görür. Varlık sebepleri ve teminatları batıdır. Barbar kitlelerden tiksinirler ama onu değiştirmeye çalışmazlar. Aksine, onu değiştirmeye çalışmayı tepeden inmecilik olarak nitelendirirler. Aslında bu yorumun temelinde korku vardır. Kemalistlerin barbarları rahatsız edip sinirlendirdiklerini düşünüyorlar. Barbarlar Kemalizm'in değiştirme girişimlerinden nefret ettiği için, bu nefretin kendilerine yönelmesinden korkuyorlar. Israrla ve giderek karikatürize bir şekil alarak Kemalizm'e küfrediyorlar. Biz sizi değiştirmeye çalışmadık, olduğunuz gibi kalın. Tamam sizden tiksiniyoruz ama size saygı duyuyoruz diye sayıklıyorlar.

Evet Tremor, yazdıklarına büyük oranda katılıyorum. Ama Bu duruma karşı nasıl bir tutum alınmalıdır? İşte burada tam anlaşamıyoruz. Ben hala değiştirebileceğimizi düşünüyorum.

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...

Anadolu çobanı böyle de Teksas sığırları farklı mı? Ya da Avrupa Holstein'ları? Onlar nasıl?

Halk cahil, aptal ve ahlaksızdır.

Hiiç zıplamayın hemen. Türkiye'de Erdoğan'a oy verenler kimlerse Fransa'da Sarkozy'ye, İtalya'da Berlusconi'ye, Amerika'da Bush itine ve Trump adlı garip varlığa oy verenler de aynı familyadır. Görünüşe göre Trump isimli komik nesne, Cumhuriyetçilerin adayı olarak seçime girecek ve yaklaşık %50 oy alacak değil mi? Şşşt! Sessuzluk!

Halkın vahşi tabiatını bir tek siz tespit etmiyorsunuz. Bunun herkes farkında. Türkiye'de 200 yıla yayılan seküler okumuşlar içinde bu gerçeği fark edenler iki ayrı tavır geliştirmişlerdir. Bunlardan birinci grup İttihad Terakki ile kendini cisimleştirip Kemalizm ile boyutlanmıştır. İkinci grup ise Tanzimat aydını olarak adlandırılan Hürriyet ve İtilaf ile devam etmiş ve günümüz liberal entelektüel tipine evrilmiştir.

Nedir bu iki akım arasındaki temel fark? İki seküler akım halkın yırtıcı tabiatına karşı iki tutum geliştirmiştir. İttihadçı/Kemalist akımın tutumu halkı değiştirmeye çalışmaktır. En pırıltılı yansıması Köy enstitüleridir. Kemalizm halkın kalbine aydınlanmacı tohumlar atmaya çalışmış ve uygulamada müthiş başarı elde etmiştir. Sonradan bu uygulamanın çökmüş olması, yöntemin başarılı olduğu gerçeğini değiştirmez.

Tanzimatçı/Mandacı/Liberal akım ise, halkın vahşi tabiatı ile uzlaşmaya çalışmış, zaman zaman da bu yırtıcılığı kendi menfaatleri için kullanmaya çalışmıştır. Mandacı/Liberal akım barbar halk kitlelerine, siz istediğiniz gibi yaşayın, bize de şu kıyıcıkta bir yaşam alanı tanıyın önerisi ile gitmiştir. O kadarcık bir yaşam alanının da aslında tehdit altında olduğunu bildikleri için, ek bir kuvvet aramış ve bu gücü batıda bulmuştur. Mandacı/Liberaller batıyı bir nefes borusu olarak görür. Varlık sebepleri ve teminatları batıdır. Barbar kitlelerden tiksinirler ama onu değiştirmeye çalışmazlar. Aksine, onu değiştirmeye çalışmayı tepeden inmecilik olarak nitelendirirler. Aslında bu yorumun temelinde korku vardır. Kemalistlerin barbarları rahatsız edip sinirlendirdiklerini düşünüyorlar. Barbarlar Kemalizm'in değiştirme girişimlerinden nefret ettiği için, bu nefretin kendilerine yönelmesinden korkuyorlar. Israrla ve giderek karikatürize bir şekil alarak Kemalizm'e küfrediyorlar. Biz sizi değiştirmeye çalışmadık, olduğunuz gibi kalın. Tamam sizden tiksiniyoruz ama size saygı duyuyoruz diye sayıklıyorlar.

Evet Tremor, yazdıklarına büyük oranda katılıyorum. Ama Bu duruma karşı nasıl bir tutum alınmalıdır? İşte burada tam anlaşamıyoruz. Ben hala değiştirebileceğimizi düşünüyorum.

Bu durumdan kurtulmanın yolu eğitim ve adaletin tarafsız olması ve tam gaz çalışması,(tabiki evrensel değerler ve bilim çatısı altında)
Sitelerde Paylaş

çomarlaşma ve bayağılaşmaya tam gaz devam. bunlar da müzik ve sanatta çomarlaşma örneği. hem de karı-koca, aile boyu: http://youtu.be/0XTQWYQ4qQk

Bu gerizekalılar Amerika kaynaklı rap müzik yapıp,caz ve blues'i eleştiriyor..Evet bu ÇOMAR'lığa güzel örnektir..

Evinde,dışarıda her türlü yabancı icadını kullanıp,yabancı düşmanı olan çomarlar gibi..

Sitelerde Paylaş

Bu gerizekalılar Amerika kaynaklı rap müzik yapıp,caz ve blues'i eleştiriyor..Evet bu ÇOMAR'lığa güzel örnektir..

Evinde,dışarıda her türlü yabancı icadını kullanıp,yabancı düşmanı olan çomarlar gibi..

Değerli kardeşim, bazı şeyleri birbirine karıştırmayalım. Batının kültürüne, sanatına, insan ilişkilerindeki dürüstlüğe sempati duymak başka, onların her yaptığını onaylamak, saldırganlıklarını ve açgözlülüklerini görmemezlikten gelmek başka.

Jazz, Blues ve özellikle rock müziği çok severim. Kurt Cobain öldüğünde epey bir zaman kendime gelemedim. Evet, onun öldüğü zamanı hatırlıyorum. Batılıların birçok şeyini severim ve benimserim. Bundan hiçbir şekilde kompleks duymam. Ama mesele şu, Kurt Cobain'i seviyorum diye, ABD'nin nedensizce ve alçakça Irak'a saldırmasını niye sineye çekeyim? Adamlar bizim gençlerimizi öldüren terör örgütünü kara güçleri ilan ettiler! Ne yapalım, bir Metalica dinleyip bu olayın üzerine bir bardak su mu içeyim?

Sanatı, bilimi, uygarlığı yaratanlar ile, savaşları çıkaranlar aynı insanlar değil. Uygarlığı yaratanı sevip, savaşı çıkarana kızsak olmuyor mu?

Niye batılı hükümetlerin yaptığı alçaklıkları savunmak zorunda hissediyorsun kendini? Ve bu alçaklıkları dile getirenleri yabancı düşmanlığı ile suçluyorsun? Bu normal bir davranış değil.

Latin Amerika'da da yoğun bir ABD nefreti vardır. ABD'yi ve genel olarak Batı'yı eleştirenler sadece Müslümanlar değil.

Sen Türksün değil mi? Şimdi bir Amerikalı "Türkler Işid'i destekliyor" dese, adam haklı. Çünkü Türkiye hükumeti bu barbarlara silah veriyor. Ama sen? Sen de arada gittin! Halbuki sen Işid'e karşısın değil mi? E, o güzelim Blues melodilerini yazanlar, ABD'nin Irak'da 2.000.000 insan öldürmesini destekliyor mudur sence?

Sitelerde Paylaş

Değerli kardeşim, bazı şeyleri birbirine karıştırmayalım. Batının kültürüne, sanatına, insan ilişkilerindeki dürüstlüğe sempati duymak başka, onların her yaptığını onaylamak, saldırganlıklarını ve açgözlülüklerini görmemezlikten gelmek başka.

Jazz, Blues ve özellikle rock müziği çok severim. Kurt Cobain öldüğünde epey bir zaman kendime gelemedim. Evet, onun öldüğü zamanı hatırlıyorum. Batılıların birçok şeyini severim ve benimserim. Bundan hiçbir şekilde kompleks duymam. Ama mesele şu, Kurt Cobain'i seviyorum diye, ABD'nin nedensizce ve alçakça Irak'a saldırmasını niye sineye çekeyim? Adamlar bizim gençlerimizi öldüren terör örgütünü kara güçleri ilan ettiler! Ne yapalım, bir Metalica dinleyip bu olayın üzerine bir bardak su mu içeyim?

Sanatı, bilimi, uygarlığı yaratanlar ile, savaşları çıkaranlar aynı insanlar değil. Uygarlığı yaratanı sevip, savaşı çıkarana kızsak olmuyor mu?

Niye batılı hükümetlerin yaptığı alçaklıkları savunmak zorunda hissediyorsun kendini? Ve bu alçaklıkları dile getirenleri yabancı düşmanlığı ile suçluyorsun? Bu normal bir davranış değil.

Latin Amerika'da da yoğun bir ABD nefreti vardır. ABD'yi ve genel olarak Batı'yı eleştirenler sadece Müslümanlar değil.

Sen Türksün değil mi? Şimdi bir Amerikalı "Türkler Işid'i destekliyor" dese, adam haklı. Çünkü Türkiye hükumeti bu barbarlara silah veriyor. Ama sen? Sen de arada gittin! Halbuki sen Işid'e karşısın değil mi? E, o güzelim Blues melodilerini yazanlar, ABD'nin Irak'da 2.000.000 insan öldürmesini destekliyor mudur sence?

robespierre işte senin bu yönünü seviyorum kardeşim dobrasın dürüstsün bu tespitlerin kesinlikle doğru ancak durum islam dünyasındada farklı değil.

bölünmüşlük müslümanlar arasındada fazlasıyla hissediliyor keza gene petrol kuyularının başında duran aşiret ve krallıklar korkuyla amerikaya yanaşıyor paralarını amerikan bankalarında tutuyor ve halkada din diyor şeriat diyor halkta malesef bunu yiyor veya yemesede yedi gözüküyor çünki yemedim diyenin başı eziliyor.

insanlar farklı farklıdır iyi insan çıkarsız insan amerikada da aynıdır suriyedede türkiyede de aynıdır kötü insansa gene heryerde kötüdür.

birde ortalarda dönen yalaka bir kesim vardır ki asıl tehlike budur kötüleri destekleyen onların yanlarında yer alan pis bir güruhtur bunların tek amaçları vardır o lanet olası çıkarları işte asıl sorun bunlardır bunlar olmasa dünya dahi bambaşka dönecekte eldivan pençe duran o pis güruhtan malesef kurtuluş yok firavunları dahi firavun yapan asıl işte bu güruhtur.

Sitelerde Paylaş

@robespierre

Halk değiştirilemez , seni kim değiştirdi mesela ? Ya da beni ? Ya da bu forumdaki diğer ateistleri ? Hepimiz Kemalist/liberal çevrelerde hayata başlamadık ya ? Hepimiz kendimizi akışına bıraksak rahatlıkla bir Anadolu Çomarı olabilirdik ama neden olmadık ?

Aydınlatmacı Kemalistler mi engelledi bizim çomar olmamızı? Comarlıgın ilk şartı zaten tahsil düşmanlıgı ve cehalletle övünmek. Bu ülkede yaşayıp da çomar bir akrabası olmayan var mıdır ? Hiç sanmıyorum. Neden amcanın oğlunun aklına rus denilince Natasha geliyor da senin aklına ekim devrimi geliyor?

Çünkü halklar devrim ile değil evrim ile gelişir. Halkın muasırlık seviyesini artırmaya yönelik Anlık bir devrim eninde sonunda halk tarafından ters teper. Bu kendi eko-sistemi olan küçük bir göle yabancı bir balık türünü atmak gibi olur, gölün tüm ekolojik dengesi bozulur.

İnsanlara fırsat eşitliği sağlarsın , isteyen (bir şeylerden rahatsız olan ,beyninde kıvılcım Çakan ) cehaletten kurtulur , ötesine de karışamazsın

Sitelerde Paylaş

Yahu konu o değil,

Amerika'nın,Irak'ı işgaline bende karşıydım.

Ama en çok karşı çıkması gereken müslümanlar değilmiydi?

Hatta bu müslümanlar Amerikan askeri için dua etmediler mi?

Bu ikiyüzlülük,hesap peşinde koşma değilmi?

Bu çomarlık değil mi?

Batı'ya körü körüne bağlı değilim,yanlışını tabi ki desteklemem..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...