Jump to content

Kuran'daki Bilimsel Hatalar

Recommended Posts

• İleti 54
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Yeri 4 günde yaratip, milyarlarca yildizlar, gezegenler, galaksiler bulunan evreni 2 günde yaratmasi mi...

7 kat gögün en altina yildizlari koymasi mi...

hepsine cevap verdim bare bari bunada vereyim

fussilet 10 da: ve bâreke fîhâ: Allah arzı yarattırken ayette bereketten bahsediyor yani maneviyattanda bahsediyor

yani rızkı suri ve rızkı maneviyeleri terbiyemiz için tekamülümüz için takdir buyuruyor ve bunları dört günde yapıyor

semaları yaratırken gezegenlere maneviyat ait şeylerden vermiyor. sen hiç konuşan gezegen gördün mü? konuşan bilen düşünen

gezegen yada göktaşı ::DSASASa

sonra fussilet 10da lis sâilîne sual soran buyuruluyor "yani ardı arkası kesilmeyen azıklar ne vakit takdir oldu? yeri ve yerdekileri kaç günde yarattı? diye kıyamete kadar soranlara cevap olsun diye böyle buyurdu" diyor cenabı hak

Efendim bereketde ne imiş deme

Bereket: bir feyzi manevidir gözle görükmez eserlerinden anlaşılır

mesela: Koyun sene de iki defa doğurur. Günde ise binlercesi kesilir. Ama bakarsın koyun adeti 29 milyon ve dahada artıyor.

hahahha Allahım ne büyüksün bu ateistleri iyi kör etmüşsün :D

göremiyorlar kudreti, (senin iktidarını göremiyorlar)

bereket bir feyz-i manevidir gözle görükmez eserlerinden anlaşılır

tarihinde Dindarr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Dindar, önce gök yani uzay yani evren, ondan 10 milyar yıl sonra dünya var olmuştur.

Kuran ne diyor? Önce yer yani dünya diyor. 1500 yıl önce böyle düşünülmüş olunabilir. Ama şu devirde bunun doğruluğunu savunuyorsan Dünyanın düz olduğunu da savunmalısın.

Sitelerde Paylaş

Allah dört günde daglari yerlestirmis, bereketleri vermis. Bütün islam ilimleri gida, rizk diye cevirirken bizim Dindarra -Kuranda yazmayan- maniviyat demisler, (Allahin maneviyat demek aklina gelmemis mi`?)

Devam edelim

ve sonra daglari yerlestirdikten sonra duman olan gögü ve (üzerinde daglar ve bereketlerle beraber) yeri cagirmis!!! Ve ikiside "isteyerek" gelmisler, Isteyerek! Ne tatli degil mi? Istemeyerek gelselerdi ne olurdu acaba? (Adam bana meniviyattan bahsediyor.)

Allah sonra iki günde gögü yaratiyor/tamamliyor. Dindarra göre yediye cikariyor (önceden birmiymis, alcakmiymis neymis önemli degil)

Dikkat edilirse CharlesDarwin arkadasin dedigi gibi, yani gök bir cadir gibi. daha yildizlar yok!!!

Yildizlar daha sonra en alt göge asiliyor/takiliyor.

Asagidaki resime bakinca, yeri dört günde, gögü iki günde yaratmasi anlam kazaniyor.

7-gc3b6k.jpg

Bir de söyle yedi kat gök var :)

YEDİ KAT GÖKLER VE MELEKLERİ:
7.KAT: Yedinci kat göğün adı ARİBA dır. Renkli nurdan ve kırmızı yakuttandır. Buradaki melekler erkek insan şeklindedir.Koruyucu baş meleğin adı RAKYAİL dir. Bu katın melekleri ayakta durup, Allah korkusundan ağlarlar. Sürekli Allah'ı tesbih ederler. Tesbihleri" Subhaneke vebihamdihi adede halkıhi ve zinete arşihi ve midadi kelimatih" dir.
6.KAT: Altıncı göğün adı RAKA dır. İncidendir.Buradaki melekler Gılman şeklindedir. Hepsi Rukuda dır. Baş koruyucu meleği KEMHAİL dir.Tesbihleri" Subhane külli şey in" dir.
5.KAT: Beşinci göğün adı DİNEKA dır. Altından dır.Melekleri huri şeklinde dir.Oturur vaziyettedir.Baş koruyucu meleği SEMHAİL dir. Tesbihleri"Subhanel halıkın nuri vebihamdih" dir.
4.KAT: Dördüncü göğün adı ERKALUN dur.Gümüşten dir. Melekleri at şeklindedir. Baş koruyucu meleği KAKAİL dir. Tesbihleri" Subhanel Melikil Kuddus Rabbuna ve Rabbul Melaiketi Verruh " dur.
3.KAT: Üçüncü göğün adı MAUN dur. Sarı yakuttan dır. Melekleri kartal şeklindedir. Baş koruyucu meleği SAFDAİL dir. Tesbihleri" Subhanel Melikil hayyıllezi la yemut" dur.
2.KAT: İkinci göğün adı KAYDUM dur.Kırmızı yakuttan dır. Melekleri deve şeklindedir. Baş koruyucu meleği MİHAİL dir. Tesbihleri" Subhane zil izzeti vel Ceberut" dur.
1.KAT: Birinci göğün adı BERKİA dır. Yeşil zebercedden (krizalit) dir. Melekleri sığır şeklinde dir. Baş koruyucu meleği İSMAİL dir. Tesbihleri" Subhane zil mülki vel Melekut" dur.
tarihinde poiuz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Dindar, önce gök yani uzay yani evren, ondan 10 milyar yıl sonra dünya var olmuştur.

Kuran ne diyor? Önce yer yani dünya diyor. 1500 yıl önce böyle düşünülmüş olunabilir. Ama şu devirde bunun doğruluğunu savunuyorsan Dünyanın düz olduğunu da savunmalısın.

Bu ayeti, dunyanin gogu diye savunmuyorlar miydi? Yani uzay dememis, dunyanin gogu demis :)
Sitelerde Paylaş

Fussilet/11: Summestevâ ilâs semâi ve hiye duhânun fe kâle lehâ ve lil ardı’tiyâ tav’an ev kerhen, kâletâ eteynâ tâiîne.

Fussilet/11: Sonra Sema'ya döndü, Sema bir duman iken (buhar veya mürekkabatı küçük küçük maddeler iken) ona ve arza ikinizde tavan veya kerhen hükmüme gelin buyurdu. onlarda taiine isteye isteye geliriz geldik dediler..

Ayet de dünya önce yaratıldı sonra sema yaratıldı demiyor..

"sonra semaya döndü" diyor. "Semayı Yarattı" demiyor

Bakınız diğer sayfayı çevirelim

Enbiya/30: "Sema ile arz ikisi deliksiz bitişik idi. Arz ve ruhsuz varlıklar. Semadaki yıldızlar gezegenler, Cisimler bitişik hep Bir şeydi.

Öyle İken onları birbirinden ayırdık. En başta duman gibi bir madde iken Yıldızlar ve cisimler oldular. Bir tabiatte kalmayıp muhtelif tabaitlarla çeşitlendiler. buyuruluyor.

yani sema sonradan yaratılmış değildir.

Kuranı kerime göre Dünya semadan kopmuş ateş halinde iken önce dünya işleri hal olmuş. yaratılmış

sonra yaratılmış semanın geri kalan işleri yapılmış

Fussillet/11 Sema yediye çıkarılmış ve dünyanın seması, yıldız kandilleri ile donattılmış ve hıfz edilmiştir.

ve şuan dahi dünya yaratıldığı halde bile semada işler hala devam ediyor. gaz bulutları kendi ceveresinde dönerek çekim yaratıyor yıldızlar doğuyor ölüor vesaire vesaire..

tarihinde Dindarr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Allah dört günde daglari yerlestirmis, bereketleri vermis. Bütün islam ilimleri gida, rizk diye cevirirken bizim Dindarra -Kuranda yazmayan- maniviyat demisler, (Allahin maneviyat demek aklina gelmemis mi`?)

fussilet/10 da allah berket diyor

Bereket maddi bir şey değildir bir fezyi manevidir.

Azıklar rızk-ı suri ve rızk-ı manevidir. rızık diyince sen sadece ağzına aldığın şeyler mi sanıyorsun.:daSASA

Sitelerde Paylaş

Genel olarak düştüğünüz bir hata var;

"Ayet" nedir?

Aslında siz de bir ayetsiniz. Hücreleriniz, yıldızlar, güneş, evren ve içindeki her şey..

Ayrıca okuma yazma oranının düşük olduğu bir topluma kuantum fiziğini anlatan bir kitabı kaç kişi okur ve anlar?

Sitelerde Paylaş

Genel olarak düştüğünüz bir hata var;

"Ayet" nedir?

Aslında siz de bir ayetsiniz. Hücreleriniz, yıldızlar, güneş, evren ve içindeki her şey..

Ayrıca okuma yazma oranının düşük olduğu bir topluma kuantum fiziğini anlatan bir kitabı kaç kişi okur ve anlar?

1400 yıl önceki Arap zırvalarına ayet denir ve senin gibi salaklar bu zırvaları kutsar ve rehber kabul eder.

Sitelerde Paylaş

Hep kıvırma. Bu kıvırmalar bile be kadar havada kalıyor. Utanmadan t.taşpınar link paylaşmış. Paylaştığı linki okudu mu acaba? T.taşpınarın antiateist olduğunu sanıyorum.

Karaciğerlerde sperm üretiliyormuş. Komik ötesi bir savunma.

:D

Daha önce de beni başkalarıyla karıştırmıştın.

Ben hiç yazı yazmıyorum ki artık, vakit ayırmıyorum bu konulara.

Öyle farklı nicklerde ateistlere yazacak kadar da fanatik bir dindar değilim.

Sitelerde Paylaş

Bu başlık altında, Kuran'daki anlatımların, doğa ile ilgili tasvirlerin, mevcut bilimsel gözlem ve bilgiler karşısında ne denli hatalı olduklarını anlatmak ve tartışmak istiyorum. Bu tip başlıklar defalarca açıldı ve tartışıldı. Eh, bir tane de ben açayım.

Herşeyden önce Kuran, insanın atasının, çamurdan yaratılmış Adem olduğunu söyler. En büyük hatası bana göre budur. Ama buna hemen geçmek de istemiyorum. Bahsettiğimin haricinde, şu ayet Güneş ve Ay'ın Kuran için ne anlama geldiğini açıkça göstermektedir:

"Yasin40. Güneş Aya erişemez, gece de gündüzü geçemez. Ve her biri, kendisi için belirlenmiş bir yörüngede akar gider."

Güneş'in Ay'a yetişmesi ne demek? Kuran diyor ki; "Güneş ve Ay, Dünya'nın çevresinde döner. Ama çarpışmazlar ve birbirine yetişemezler.

Kuran bilimle celismez(:...

Kuranda defalarca akletmiyor musunuz, dusunmuyor musunuz vurgulari yapilir...

Akilla, aklin en buyuk enstrumani olan bilimle Kuranin celistigini soylemek ayetleri var gucuyle carpitmaya calisan cambazlarin işidir...

Gunes aya kavusmuyormus, o yuzden ayla gunes ayni yorungedeymis(:...

Farkli yorungelerde ki gok cisimleri kavusuyor o zaman(:...

1400 yil once gok cisimlerinin bir yorungesinin oldugunu, yuksek bir ilim ile uzaya gidilebilinecegini soyleyen bir Kuran var, akil sahipleri hakkini verip iman ediyorlar, gerisi carpitmaya calisiyor, kirk takla atiyor ama olmuyor olmuyor...

tarihinde Dotttore tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kuran bilimle celismez(:...

Kuranda defalarca akletmiyor musunuz, dusunmuyor musunuz vurgulari yapilir...

Akilla, aklin en buyuk enstrumani olan bilimle Kuranin celistigini soylemek ayetleri var gucuyle carpitmaya calisan cambazlarin işidir...

Gunes aya kavusmuyormus, o yuzden ayla gunes ayni yorungedeymis(:...

Farkli yorungelerde ki gok cisimleri kavusuyor o zaman(:...

1400 yil once gok cisimlerinin bir yorungesinin oldugunu, yuksek bir ilim ile uzaya gidilebilinecegini soyleyen bir Kuran var, akil sahipleri hakkini verip iman ediyorlar, gerisi carpitmaya calisiyor, kirk takla atiyor ama olmuyor olmuyor...

Arkadaşım, bu mukayeseyi yapan Kuran. Neyin mukayesesi yapılır? Birbirine denk olanların değil mi? Sen şu zamanki bilgin ile bunların denk olmadıklarını biliyorsun. Ancak o zamanlarda bu bilgi yoktu ve denk olarak görünüyordu. O yüzden de mukayese yapılmıştır.

Kuran da bu mukayeseyi yapmış ise, Kuran da Ay ve Güneşi birbirine eş olarak görmüş demektir. Aksi halde sizin tanrınız boş konuşan, saçmalayan bir tanrıdır anlamına gelir diğer türlü de.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...