Jump to content

İslamda kölelik ve cariyelik

Recommended Posts

arapçayı zengin dil sananlar, dişilik ve erkeklik çekimlerini ve 3 ayrı zaman kipini tek zaman kipinde kullanmaya mecbur kalmayı zenginlik sanıyorlar. Arapçada eylemlerin - fiillerin 3 zaman kipi var. Emir kipini saymazsak arapçada fiillerin yalnızca 2 zaman kipi var. Emir eylemlerinde ve mazi eylemlerinden anlam kargaşalığı yoktur ama muzari'de vardır. Arapça mazi fiili, geçmiş zaman kipidir anlaşılacağı üzre. Arapça muzari fiili ise; şimdiki zaman, geniş zaman ve gelecek zaman kiplerini kapsar.

Bu değerli, farkındalık yaratan önemli bir bilgi. Bu üyenin üyeliği neden sonlandırıldı bilemem ama değerli bir üye kaybedilmiş.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 305
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

ayetler nesh olur, iptal olur, ayetlerin hükmü düşer yani.

Bu Kuranı düzen cahil çöl yağmacıları da tam odun gibi heriflermiş yani... Odun gibi değerli bir malzemeye hakaret oldu ama! Şu düzdükleri zırvaların gelecekte sıfır değerinde olacağını hiç görememişler. Ya da bunu umursamamış, o anda işlerine yaramasından başka bir düşünceleri olmamış. Ama umduklarından fazla işe yarıyor. Bu cehalet manifestosu ilkel düzmece, en fazla sayıda cahil ve akılsız kişiyi kandıran en büyük yalan ünvanını hiç bir başka hurafeye kaptırmıyor.

Sitelerde Paylaş
On 30.07.2017 at 11:58, Çivitgorz said:

islam köleliği kaldırınca köle azad etmekle ilgili ayetler nesh olur, iptal olur, ayetlerin hükmü düşer yani. Kuranda geçen köle ve kölelikle ilgili 12 ayet var. Hucurat odalar ve tahrim sürelerindeki muhammed'in özel hayatının mahiyeti için yazılan ayetlerin de nesh olmalarından ötürü, bunlarla beraber hesaplayınca kuran'da 50'ye yakın ayetin hükmü düşüyor.

Hayir, nesh olmazlar.  

Köle azad etmekle ilgili o güzel ayetler

islam köleligi kaldirdiktan sonra da

geçerli olmayi sürdürmüstür, sürdürür.

Çünkü islamin köleliligi kaldirmasindan önce edinilmis köleler var, 

onlar o güzel ayetler sayesinde azad edilecek.

Kaldi ki insanoglu her zaman günaha batip köle edinebilir,

iste islamin köleligi kaldirmasina ragmen edinilen o köleler de

o güzel tasfiye ayetleri sayesinde azad edilecek.

Köle azad etmekle ilgili ayetler

her zaman güzeldir ve her zaman bi isleve sahiptir, 

niye nesh olsunlar?

Sitelerde Paylaş
5 hours ago, Hasan Akçay said:

Hayir, nesh olmazlar.  

Köle azad etmekle ilgili o güzel ayetler

islam köleligi kaldirdiktan sonra da

geçerli olmayi sürdürmüstür, sürdürür.

Çünkü islamin köleliligi kaldirmasindan önce edinilmis köleler var, 

onlar o güzel ayetler sayesinde azad edilecek.

Kaldi ki insanoglu her zaman günaha batip köle edinebilir,

iste islamin köleligi kaldirmasina ragmen edinilen o köleler de

o güzel tasfiye ayetleri sayesinde azad edilecek.

Köle azad etmekle ilgili ayetler

her zaman güzeldir ve her zaman bi isleve sahiptir, 

niye nesh olsunlar?

Ne çektin ki böyle sen, islamda köleliğin kaldırıldığı hülyasını sahiciymiş gibi göstermiş sana...

Evet, ne zaman kalkmış ki islamda kölelik? Bugün bile var hala, bilfiil...

Sitelerde Paylaş
4 minutes ago, Hasan Akçay said:

Ben "Kuran'daki islam"in müslümaniyim,

benim dinimde

47:4 vahyedildigi zaman kalkmis kölelik. 

Bir külah alayımda ona anlat onu sen...

Bak şurası: https://www.wikiwand.com/en/Gelendzhik

O halfelerin, padişahların falan anası, hep buradan köle olarak alınıp gelinmiş.. Öyle ki, onlar bilmeyecek, görmeyecek, köleliğin kalktığını, 1400 sene sürecek, ama sen bileceksin, deme ya... 

Ufak at biraz, civcivler de yesin...

Sitelerde Paylaş

Ben "Kuran'daki islam"in müslümaniyim,

benim dinimde

47:4 vahyedildigi zaman kalkmis kölelik. 

Allahın zulumden azaptan bahsederken çok net kelimeler söylüyor. Ama Kölelik kesinlikle yasaktır diye bir söz söyliyemiyor. Aynı kitabı okuyoruz sen kölelik yok diyebiliyorsun.. Bence sen anlamak istediğin şekilde algılıosun. Çünkü Allahının sadist olduğunu kabul edemiyorsun. 

Sitelerde Paylaş
6 minutes ago, Taykob said:

Allahın zulumden azaptan bahsederken çok net kelimeler söylüyor. Ama Kölelik kesinlikle yasaktır diye bir söz söyliyemiyor. Aynı kitabı okuyoruz sen kölelik yok diyebiliyorsun.. Bence sen anlamak istediğin şekilde algılıosun. Çünkü Allahının sadist olduğunu kabul edemiyorsun. 

Bu geri zekalının bilmediği şey, köleliğin sadece cihatta elde edilen ganimetle ortaya çıkmadığıdır. 

Ha, tabi, fidyeyi ödemeyeni ne yapacağın tarafını da unutuverdiği, beyin şeysi geçiren ahmağın biri olduğuna delalet ediyor.

tarihinde anibal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu geri zekalının bilmediği şey, köleliğin sadece cihatta elde edilen ganimetle ortaya çıkmadığıdır. 

Beyin fakiri olmak böyle bişey.. Bitanesi de çıkıp desin evet dinimizde kölelik var desin ama nerdeee... Çünkü allahlatı çok bağışlayıcı,  merhamet edici. 

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, Hasan Akçay said:

Geri zekali,  bir külah alayim ona anlat... diye bana saldirarak

kayikçi kavgasi yapmak size uygun gelebilir ama bana uygun gelmiyor

çünkü ben sizi dost olarak görüyorum, saldirilacak bi düsman degil.

Bu ayip sözleri geri alin,

ancak o zaman müzakereye devam edebilirim,

yoksa hosçakalin.

Geç bu ayakları, insanlık düşmanı arap yalakası seni....

Gelinickten getirilip, paşası, padişahı, şusu busu, zenginlerin haremlerine doldurulan cariyelerin hangisi savaş esiriydi ki?

Arap efendilerin kıçlarını yalatmaya devam edebilsinler diye, onların insanlık düşmanı töresini insanlığa hoş gösterip kandırmaya çıkan aşşağılık adamın birisin. Sen mi, dost olmak mı, akrep, çıyan ve kara mamba ile dost olurum, daha iyi. 

Sitelerde Paylaş

Geri zekali,  bir külah alayim ona anlat... diye bana saldirarak

kayikçi kavgasi yapmak size uygun gelebilir ama bana uygun gelmiyor

çünkü ben sizi dost olarak görüyorum, saldirilacak bi düsman degil.

Bu ayip sözleri geri alin,

ancak o zaman müzakereye devam edebilirim,

yoksa hosçakalin.

Sen bize kuran da kölelik yok dersen ben şunu anlarım. Siz aptalsınız kuranı anlamıycak kapasitedesiniz. Aynı kapıya çıkıyor. 

Sitelerde Paylaş

Ülen köle azat etmekle ilgili ayetleri bize lütuf gibi mi sunuyorsun sahtekar! Bu Müslümlerin böyle yalancı, sahtekar, süslemeci yutturmacı olanları daha sinir bozucu. Ülen yaşlanınca eşşekleri de azat ediyorlar sahtekar! Cillop gibi yeni esir edilip pazardan satın alınmış taze cariyeler varken eskisinin turşusunu mu kuracaktı utanmaz! Bunu lütuf diye, güzel ayet diye yutturacaksın! Anibal az bile söylemiş, sen daha onun okkalı laflarını duymamışsın damarsız yüzsüz! Gelip burda tere satacak aklı sıra sahtekar utanmaz! Yaylan, ikile! Senin teranelerini burda yutacak yok!

Sitelerde Paylaş

Muhammed-4 te savaş esirlerinin serbest bırakılması söylenir. Bu şekilde islam köleleştirmeyi engellemiştir. Kölelerle ilgili ayetlerde köleleştirmeye mahal verilmez, sadece köleliğin mevcut olduğu dönemde kölelerle ilgili hüküm bildirilmiştir.

Yani kölelerle ilgili ayet bulunmasından islamda köleleştirmenin olduğuna ulaşamazsınız.

tarihinde Apolojetik tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Muhammed-4 te savaş esirlerinin serbest bırakılması söylenir. Bu şekilde islam köleleştirmeyi engellemiştir. Kölelerle ilgili ayetlerde köleleştirmeye mahal verilmez, sadece köleliğin mevcut olduğu dönemde kölelerle ilgili hüküm bildirilmiştir.

Yani kölelerle ilgili ayet bulunmasından islamda köleleştirmenin olduğuna ulaşamazsınız.

Ben kölelik yasaktır yada ilerleyen dönemlerde kölelik kalkacaktır diye bir ayet okumadım.evrensel olan kitapta dönemden bahsetmek saçma olsada, bunlar sadece senin o küçük beyninden uydurduğun hikayeler.Sen anca kendin gibi aptallara bu masalları anlat. Sizin aklı başında olan müslümleriniz yok mu? Hepiniz mi aptalsınız? 

Sitelerde Paylaş

ruhunu kaça sattın trol??

kölelik insan onuruna aykırıdır diye bişeyler karalamış bir eser veya müslüman var mı söyle o zamanda öğrenelim?

kuran dünyanın döndüğünüde yazıyodu ama nasıl olduysa16 yüzyıla kadar kimse kuran ayetlerinden bunu çıkaramadı  demi.. sonra ispatlanınca  hemen ayetleri anlayıverdiniz..  köleliktede aynı yalanı söylüyorsunuz..

tarihinde Burakey tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
4 hours ago, Apolojetik said:

Muhammet dörtte savaş esirlerinin serbest bırakılması söylenmez, bırakın salın diye bir kelime dahi geçmez. Öldürün, yada lütfedin veya fidye der... Yani, lütfedip öldürmeyebilirsiniz, ve fidye alabilirsiniz der. Ama hiç bir şekilde, "bırakın, salın" demez. 

Ama islamda kölelik sadece savaş ganimeti olarak elde edilmez zaten.. 

Sitelerde Paylaş

Muhammed-4 te savaş esirlerinin serbest bırakılması söylenir.

Kölelik öyle kaldırılmaz. Bu serbest bırakılması seçeneği verilen esirler, Mekke esirleridir. Neden? Çünkü aynı Muhammed adlı bölümün 13. pasajında seni yurdundan sürenler diyerek Mekke işaret edilmektedir. Mekke ise kurulacak devletin merkezi, hac merkezi olarak düşünülen yer ve buraya kutsallık atfediliyor. Mekkelilerle ilerde hatırlanacak kan ve kin hatırası istenmiyor. Zaten Mekke'nin ana kabilesi olan Kureyş adına Kuran'da bölüm açılmış. Bunların ne kadar torpilli oldukları burdan belli. Kısacası asiller olarak bakılıyor bu Mekkeli ve özellikle Kureyş kabilesine. Bunlara kölelik yakıştırılmıyor.

İstenen o ki bunlar güzellikle Müslüm olsunlar. Peki kölelik öyle kaldırılmazsa nasıl kaldırılır? Aynen faiz kaldırılmıştır dendiği gibi. Köle diye kimse bundan sonra yoktur dersin. Köleler aç kalır dersen bundan sonra işlerinizi ücretini ödeyerek yaptıracaksınız dersin. Biter...

İşçi haklarını İslam getirdi diye de tarihe geçersin. Ama nerdeeee tabii... Cahil çöl yağmacıları. Anca yağmadan anlarlar. İslamı da yağmanın çapını genişletmek için düzmüşlerdir. Yağmacılar asla köleliği kaldırmaz. Geçimlerini kölecilikle sağlıyorlar zaten!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...