Jump to content

''Neden hiçlik yerine birşeyler var?''

Recommended Posts

Merak etme Kurani sizden ogrenecek degiliz...

Nasil bir Yaraticinin olmadigina dair saglam bir argumaniniz yoksa, Kuranin ayetleriyle ilgili de saptirma, carpitmadan baska birsey yapamiyorsunuz...

Ya kötü bir şey demdim sizde iyilik yaramıyor. Allahın sağlamlığı bende biliyorum. bureda zaten var bize bacağını gösterecek bundan daha önmli delil kanıt beklemek kafirliktir. seni tenzih ederim bana darıldığın için. bende senin düşüncendeyim Allahımız yeter bize hele bacağı offff

Kalem/ 42. Yevme yukşefu 'an sakın ve yud'avne ilessucudi fela yestetıy'une

Kalem/ 42-43. Baldırların açılacağı ve kâfirlerin secdeye çağrılıp da gözleri düşmüş ve kendilerini zillet kaplamış bir hâlde buna güç yetiremeyecekleri günü düşün.Hâlbuki onlar sağlıklarında secde etmeye çağrılıyorlardı

Hadis: “Allah ahirette Peygamberlere kimliğini kanıtlamak için bacağını açıp baldırını gösterir.”

Müslim - İman 302, Buhari 97/24,10/29, Hanbel 3/1

HADİS

Ebu Said (ra) anlatıyor. Resulullah (aleyhisselatu vesselam)'ı dinledim, [baldırların açılacağı, kendilerinin sevdeye davet edileceği gün...(Kalem 42) mealindeki ayetle ilgili olarak> Şöyle diyordu: "Rabbimiz baldırını açar, her mümin erkek ve her mümin kadın O'na secde eder. Dünyada iken kendisine riya ve gösteriş olarak secde edenler geri kalırlar. Onlarda secde etmeye kalkarlar, ancak sırtları bükülmeyen yekpare bir tabakaya dönüşür (ve secde edemezler.)" [buhari, Tefsir, Nun vel Kalem 2, Tefsir, Nisa 8, Tevhid 24; Müslim, İman 302. (183.>

Kalem 42 ayetindeki yevme 'yukşefu an sakın'ın "baldırların açılacağı gün" anlamına geldiği açıktır.

İslamcılardan buna pek itiraz gelmez.

Ama günümüz mealcilerinin çoğunluğu ayetin müteşabih olduğunda birleşir.

"Baldırların açılması Arapçada bir deyim olmalı ve gerçeklerin ortaya çıkacağı gün anlamına gelmeli" diye düşünülür.

İslam, zaman içinde Allah'ın insan görünümlülüğü inancını terketmiş, Allah'ın şekilsiz, biçimsiz, maddi olmayan varlığında buluşmuştur.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 83
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Surekli planck sabitinden bahsediyoruz...

Bu sabitin kasifi Max Planck yani kuantum mekaniginin dogmasina sebep olan bilim adami ne de guzel soylemis:

"Bir fizikci, hayatini tumuyle tekduze bir bilime adayan ve maddeyi inceleyen biri olarak kesinlikle kimse, benim hayalperest oldugum kanisina varamaz.Ve, atomu incelemis biri olarak, size sunu soyluyorum ki; onun gibi bir cisim yoktur! Tum madde, atomun parcalarini titrestiren, onlari, gezegen sistemlerinin en kucugu atomda bir arada tutan bir Gucten kaynaklanir ve surekliligini korur.Evrende zeki veya ebedi ve ezeli bir kuvvet olmadigindan, bu gucun arkasinda bilincli, akilli bir Zihin veya Ruh oldugunu varsaymamiz gerekir.Bu tum maddenin kokenidir."

Sitelerde Paylaş

Bu sabitin kasifi Max Planck yani kuantum mekaniginin dogmasina sebep olan bilim adami ne de guzel soylemis:

"Bir fizikci, hayatini tumuyle tekduze bir bilime adayan ve maddeyi inceleyen biri olarak kesinlikle kimse, benim hayalperest oldugum kanisina varamaz.Ve, atomu incelemis biri olarak, size sunu soyluyorum ki; onun gibi bir cisim yoktur! Tum madde, atomun parcalarini titrestiren, onlari, gezegen sistemlerinin en kucugu atomda bir arada tutan bir Gucten kaynaklanir ve surekliligini korur.Evrende zeki veya ebedi ve ezeli bir kuvvet olmadigindan, bu gucun arkasinda bilincli, akilli bir Zihin veya Ruh oldugunu varsaymamiz gerekir.Bu tum maddenin kokenidir."

Varsaymamış gerekirmiş, neden varsaymamız gerekir? Varsaymazsak ne olur?

Sitelerde Paylaş

Dostum bırak atomu fiziyi madeyi. nurdan evren yartılmış sende ateislere uyma.

"ALLAH : "Seni kendi nurumdan, diğer şeyleri de senin nurundan yarattım."buyurdu."

Îmân Ahmed, Müsned IV-127; Hâkim, Müstedrek II-600/4175; İbni Hibban, El İhsân XIV-312/6404; Aclûnî, Keşfü'l-Hâfâ I-265/827.

Evren Muhammedin nurundan yaratılmış..Demek ki evrenin sahibi Muhammed Evren'den başka birşey olmadığına göre ve şu ana kadar da bilim aksini söyleyemediğine göre,evrenin yaratıcısı Muhammed,Allah oluyor

Bk dostum Allah bile muhammed peygamberimize meleklerle birlikte salat ediyor yani ibadet ediyor.aşağıda ayet

AHZÂB - 56 Şüphesiz Allah ve melekleri Peygamber’e salât ediyorlar. Ey iman edenler! Siz de ona salât edin, selâm edin.

tarihinde güven tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Dostum bırak atomu fiziyi madeyi. nurdan evren yartılmış sende ateislere uyma.

"ALLAH : "Seni kendi nurumdan, diğer şeyleri de senin nurundan yarattım."buyurdu."

Îmân Ahmed, Müsned IV-127; Hâkim, Müstedrek II-600/4175; İbni Hibban, El İhsân XIV-312/6404; Aclûnî, Keşfü'l-Hâfâ I-265/827.

Evren Muhammedin nurundan yaratılmış..Demek ki evrenin sahibi Muhammed Evren'den başka birşey olmadığına göre ve şu ana kadar da bilim aksini söyleyemediğine göre,evrenin yaratıcısı Muhammed,Allah oluyor

Bk dostum Allah bile muhammed peygamberimize meleklerle birlikte salat ediyor yani ibadet ediyor.aşağıda ayet

AHZÂB - 56 Şüphesiz Allah ve melekleri Peygamber’e salât ediyorlar. Ey iman edenler! Siz de ona salât edin, selâm edin.

Efendim o baldir Allahin baldiri, Allah peygambere ibadet ediyor gibi ustun zekanin yorumlari sana kalsin guven...

Zaten sorunda tam da burda...

Ayetleri bir yerlere cekmek icin kirk takla atiyorsunuz ama olmuyor sadece kendiniz batiyorsunuz...

Allahin peygambere " O Allahin kulu ve Resuludur demesi" ve O na selam demesi nasil da Allahin peygambere ibadet etmesi oluyor(:...

Hem insanin peygambere salat ve selam getirmesi , insanin peygambere ibadet ettigi anlamina mi geliyor be super akil seni(:...

Kurani defalarca okumusum, kurani okumayana dindar denmiyormus demek(:...

Eminim tesla bu sozu incil-tevrat icin demistir...

Sitelerde Paylaş

Efendim o baldir Allahin baldiri, Allah peygambere ibadet ediyor gibi ustun zekanin yorumlari sana kalsin guven...

Zaten sorunda tam da burda...

Ayetleri bir yerlere cekmek icin kirk takla atiyorsunuz ama olmuyor sadece kendiniz batiyorsunuz...

Allahin peygambere " O Allahin kulu ve Resuludur demesi" ve O na selam demesi nasil da Allahin peygambere ibadet etmesi oluyor(:...

Hem insanin peygambere salat ve selam getirmesi , insanin peygambere ibadet ettigi anlamina mi geliyor be super akil seni(:...

Kurani defalarca okumusum, kurani okumayana dindar denmiyormus demek(:...

Eminim tesla bu sozu incil-tevrat icin demistir...

Aman efendim zeka bende ne arasın iltifat ediyorsun. bendende selam söyle peygamberimize Allahımızın selam göndermesi normaldir çok uzakta.aman efendim kuranı okudum diyorsun burda yalışa düşmeyelim tesla incil tervat içinde söylemiş olsa kuanı kermi kitabımız incili tervatı tastiklemek için gelmiş seni uyarmamın sebebi din kardeşiyiz ateşten kurtarmak için uyardım yoksa benim ne hadime senin gibi kuranı hatim etmiş arapcasını su gibi bilen sana saygım sonsuzdur. tesle zaten kafirdir boş ver onları sen bizim kurana dönelim. bak kafirler ateistler bizim hakımızda neler yazmışlar seninle paylaşmak istedim bunu onların sitesinden çaldım umarım allah bağışlar beni.

NİSÂ - 80 Kim peygambere itaat ederse, Allah’a itaat etmiş olur. Kim yüz çevirirse, (bilsin ki) biz seni onlara bekçi göndermedik.

İSRÂ - 110 De ki: “(Rabbinizi) ister Allah diye çağırın, ister Rahman diye çağırın. Hangisiyle çağırırsanız çağırın, nihayet en güzel isimler O’nundur.”

1-)

Burada bir gariplik yok mu?

Evren Muhammed'in nurundan yaratılmış..Demek ki evrenin sahibi Muhammed..Evren'den başka birşey olmadığına göre ve şu ana kadar da bilim aksini söyleyemediğine göre,evrenin yaratıcısı Muhammed,Allah oluyor..!

2-)

Hz. Ebu Hureyre radıyallahu anh anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalatu vesselam buyurdular ki: "Her peygamberin müstecab (Allah'ın kabul edeceği) bir duası vardır. Her peygamber o duayı yapmada acele etti. Ben ise bu duamı Kıyamet gününde, ümmetime şefaat olarak kullanmak üzere sakladım (kullanmayı ahirete bıraktım). Ona inşaallah, ümmetimden şirk koşmadan ölenler nail olacaktır."

Kaynak: Buhari, Da'avat 1, Tevhid 31; Müslim, İman 334, (198); Muvatta, Kur'an 26, (1, 212); Tirmizi, Da'avat 141, (3597).

Muhammed kendine inananlara torpil yapacağını söylüyor..

Muhammed sadece bir elçi olmasına rağmen,nasıl oluyor da kendisine inananlara torpil yapmaya yetkili olur?

Kıyamette karar verici Allah'mı yoksa Muhammed'mi?

Bu hadise göre Muhammed..Demek ki Allah filan yok ortada..!

3-)

ANKEBÛT - 61 Andolsun, eğer onlara, “Gökleri ve yeri kim yarattı, güneşi ve ayı hizmetinize kim verdi?” diye soracak olsan mutlaka, “Allah” diyeceklerdir. O hâlde nasıl (haktan) döndürülüyorlar?

Allah'ı zaten herkes biliyor..Muhammed senin derdin ne?

Yoksa Allah kılığına girip,insanları korkutarak,şiirler söyleyerek Allah'lık mı taslamak?Evet,yaptığın bundan başka birşey değil..

Vişnu inancına göre, yüce Tanrı Vişnu dünyada çok farklı bedenlerde kendini göstermiştir.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Hinduizm

Hinduizmde de bu hile var..

Muhammed tıpkı İsa gibi,kendini Tanrı yerine koymak istedi ve bunu da başardı..

4-)

Muhammed=Allah diyen kişi müçtehit diye anılacak kadar ilim sahibi birisi imiş..

http://tr.wikipedia..../Ahmed_Sirhindi

Böyle bir kişinin sözlerini tasdikliyorum bende..

5-)

Allahumme salli ala Muhammedin ve ala ali Muhammed

Manası: Allahım! (peygamberimiz) Hz.Muhammed'e ve aline (evladu iyaline) rahmet eyle.

Buna benzer bir çok salavat,Muhammed'i yüceltmek için vardır..Allah için benzer şeyler söylenmez..!

6-)Muhammed'in tasvirinin yapılamaması da Muhammed'in Tanrı yerine koyulduğunun bir kanıtıdır..

7-)

Hz. Ebû Hüreyre (radıyallahu anh) anlatıyor: "Resûlullah (aleyhissalatu vesselam) buyurdular ki: "Kim bana itaat etmişse mutlaka Allah'a itaat etmiştir. Kim de bana isyan etmiş ise, mutlaka Allah'a isyan etmiştir. Kim emire itaat ederse mutlaka bana itaat etmiş olur. Kim de emire isyan ederse mutlaka bana isyan etmiş olur.

Kaynak: Buhari, Ahkam 1, Cihad 109; Müslim, İmaret 33, (1853); Nesai, Bey'at 27, (7,154).

Allah görünmez bir put..Muhammed bu putun avatarı olarak kendini lanse ediyor..

8-)Bir peygamber kimin Cennet'e girip girmeyeceğini nereden bilir?Aşerei mübeşşere Muhammed'in Allah olduğunu kanıtlamaz mı?

9-)Muhammed veda haccında ''ey insanlar'' diye söze başlıyor..Allah'ta Kuran'da(hucurat 13 mesela)ey insanlar diye söze başlıyor..

10-)''Peygamber efendimiz'' diyerek,Muhammed'i ''rab'' ilan ediyor müslümanlar..!

11-)

“Kıyamet günü insanların seyidi/efendisi benim.” (Buharî Enbiya, 3, Tefsiru sureti 17/5; Müslim, İman, 237, 238).

“Ben Adem’in çocuklarının efendisiyim.”(Ebu Davud, sünnet, 12).

Ben Allah'ım,ben Tanrı'yım,hepinizin efendisi benim,hepiniz benim kölemsiniz diye açıkca söylüyor..

12-)

TEKVÎR - 19 Kuşkusuz o Kur'an, değerli bir elçinin sözüdür.

Kuran'ın Muhammed'in sözlerinden oluştuğu alenen ortada..Bu ayet Allah'ın bir sözü olmadığını kanıtlar..

13-)

ZUMER - 10 (Ey Muhammed!) Bizim adımıza de ki: “Ey iman eden kullarım! Rabbinize karşı gelmekten sakının. Bu dünyada iyilik yapanlar için (ahirette) bir iyilik vardır. Allah’ın yeryüzü geniştir. Sabredenlere mükâfatları elbette hesapsız olarak verilir.”

ZUMER - 53 De ki: “Ey kendilerinin aleyhine aşırı giden kullarım! Allah’ın rahmetinden ümidinizi kesmeyin. Şüphesiz Allah, bütün günahları affeder. Çünkü O, çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.”

Muhammed'in Allah/Tanrı olduğunun en önemli kanıtı sayılır bu ayetler..!

Sitelerde Paylaş

Biz bigbang oncesi enerji diye birseyin olmadigini konusuyoruz sen tutup konuyu nerelere goturuyorsun, cunku konulari tartisacak bir seviyede degilsin...

Komik olan, o cahil cesaretinle bir de gelip cevapladik filan demende(:...

Demek harvard, ingilizce falan ha(:...

Çok komik bir adamsın. Senin yazılarını okudukça gülüyorum sana. Ne cahiller var diyorum.

Gel seninle biraz İngilizce çalışalım. Bilimden bahsediyorsun ya, ingilizcesiz olmaz o iş. Sana birkaç cümle vereyim ödev olarak, akşama kadar çevirileri yap olur mu? Ancak mümkünse zırva yorumlarını eklemeden sadece sade birebir Türkçe çevirilerini yap.

Ne demişsin: Bigbang öncesinde enerji yoktur demişsin. Adamlar ne demiş:

The "inflationary universe."

The leading idea is called the "inflationary universe" model. The key assumption of this model is that just before the Big Bang, space was filled with an unstable form of energy, whose nature is not yet known.

https://www.cfa.harvard.edu/seuforum/bb_whatpowered.htm

Yukardaki paylaşımımın kanıtları yok demişsin. Adamlar ne demiş:

Evidence for the inflationary model of the universe.

If the inflationary universe model is correct, then we should see this lumpy pattern in the afterglow from the Big Bang. Astronomers have observed exactly this predicted pattern, in a spectacular picture of the Big Bang's afterglow, taken in 2003 by NASA's WMAP space probe

https://www.cfa.harvard.edu/seuforum/bb_whatpowered.htm

Karadelikler tekillik değildir demişsin. Adamlar ne demiş?

In the centre of a black hole is a gravitational singularity, a one-dimensional point which contains a huge mass in an infinitely small space, where density and gravity become infinite and space-time curves infinitely, and where the laws of physics as we know them cease to operate

http://www.physicsoftheuniverse.com/topics_blackholes_singularities.html

Hawking evren ve karadeliklerdeki tekilliğin benzerliği konusunda ise kendi sayfasında ne demiş?

I therefore want to show you, that observational evidence indicates the universe contains sufficient matter, that it is like the time reverse of a black hole, and so contains a singularity.

http://www.hawking.org.uk/the-beginning-of-time.html

Yani sözümona bilim dediğin tüm o zırvalıkları bilimadamları söylemiyorlar. Kendin uyduruyorsun. Kendi kendini tatmin ediyor olabilirsin ama bilinçli saptırmaların ve yalanların bu forumda işlemez.

tarihinde CharlesDarwin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Çok komik bir adamsın. Senin yazılarını okudukça gülüyorum sana. Ne cahiller var diyorum.

Gel seninle biraz İngilizce çalışalım. Bilimden bahsediyorsun ya, ingilizcesiz olmaz o iş. Sana birkaç cümle vereyim ödev olarak, akşama kadar çevirileri yap olur mu? Ancak mümkünse zırva yorumlarını eklemeden sadece sade birebir Türkçe çevirilerini yap.

Ne demişsin: Bigbang öncesinde enerji yoktur demişsin. Adamlar ne demiş:

Yukardaki paylaşımımın kanıtları yok demişsin. Adamlar ne demiş:

Karadelikler tekillik değildir demişsin. Adamlar ne demiş?

Hawking evren ve karadeliklerdeki tekilliğin benzerliği konusunda ise kendi sayfasında ne demiş?

Yani sözümona bilim dediğin tüm o zırvalıkları bilimadamları söylemiyorlar. Kendin uyduruyorsun. Kendi kendini tatmin ediyor olabilirsin ama bilinçli saptırmaların ve yalanların bu forumda işlemez.

Battikca batiyorsun(:...

Simdi ingilizce bilen sen misin(:...

Hadi buyur cevir bunu ve neden delil olarak kullandigini anlat...

Yeterince rezil bir konuma dusmen beni ilgilendirmez bunu sen istedin cunku...

The "inflationary universe."

The leading idea is called the "inflationary universe" model. The key assumption of this model is that just before the Big Bang, space was filled with an unstable form of energy, whose nature is not yet known...

Sonra bilimsel bir teori nedir hangi kriterleri karsilamasi gerekir onu acikla bize...

Bilim adamlarinin agzindan cikan bir teorinin kabul gormesinin sartlari nedir?

Hawkingin karadelikler ile ilgili en son yaptigi aciklamalar nedir?

Bilimde iki sey arasinda benzer iliskiler kurulmasi o iki seyin ayni oldugu anlamina mi geliyor...

Mesela Hawkingin mevcut evrendeki fenomen olan casimir etkiden hareketle olusturdugu vakum dalgalanmalari modelinden hareketle uzaydaki boslugun, bigbang oncesi hiclikle ayni anlama geldigini mi soyluyecez...

Sen bilim adami aha sunu dedi diyip onume getiriyorsun(:...

Once o seyin bilimsel kriterleri ne kadar karsiladigini soyle...

Mesela sonsuz evrenler

1-Deneysel midir

2-Gozleme dayali midir

3-Yanlislanabilir mi vs vs

Oyle bu boyle olabilir su soyle olabilir seylerle gelme, kimse yemiyor...

tarihinde Dotttore tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

1-Deneysel midir

2-Gozleme dayali midir

3-Yanlislanabilir mi vs vs

Senin iddialarının hiç bir kanıtı yok, özellikle tanrına ait direkt, doğrudan, somut kanıt yok. Hiç olmazsa matematiksel modeller oluşturup, onları imkansız veriler almaya çalışarak doğrulamaya çalışıyorlar. Arkafon radyasyonundaki ufak dalgalanmaları ölçerek genişleme teoremine kanıt arıyorlar. Sen ne yapıyorsun peki?

Bu kadar fizikçi, astrofizikçi boşuna mı ateist? Ben ve benim gibiler neden ateistiz? Çünkü onların buldukları verilerin tanrıya ulaşmadığını onların sözleri ile anlıyoruz. Ateizmi biz icat etmedik. Bize kalsa idi biz elinde kılıçları olan cihatçılar olurduk. Ancak bu bilimadamlarının buluşlarını 10 larca yıl okuyarak, onların düşünce biçimlerini anladık. Elbette "şu bilimadamı bunu demiş" diyeceğiz. Bizim (Türkiye'deki insanların) bi b.k bulduğumuz düşündüğümüz mü var?

Sitelerde Paylaş

Guven once duzgun cumle kurmayi ogren bence, yetersiz bir zekaya bu da eklenince hic cekilmiyorsun...

Dotttore vala olsa dükan senindir bunu herkese anlatmaktan

bıktım 35 yaşından sonara okuma yazmayı öyrendim desem yeridir şimdi 3 çocuk okutuyorum anca yetişiyorum 2 üneverisite 1 orta okul bu saaten sonra bana düzgün güme kur demen ayıptır bu yaştan sonra okulamı gideyim anaca bu kadar beceriyorum senin gibi profsör deyilim cahiliyimi bağılayın sayın hocam reklam gibi oldu olsun afınıza sığınıyorum din kardeşim.

Sitelerde Paylaş

Guven once duzgun cumle kurmayi ogren bence, yetersiz bir zekaya bu da eklenince hic cekilmiyorsun...

Sayın din kardeşim BENMİ YANILIYORUM ACABA ben türçe kuran okuyorum bazı yerler kafama takılıyor sanki bu allah benden beter cümle kurması sanırım ben başaka kitap okuyorum. lütfen hangi kitabı okuyorsun banda tafsiye et benim okuduğum kuranda çok hata var belkide şeytanın kitabıdır bana kaklamışlar. örnek benim okuduğum kitapta şu aytet yazıyor ben anlıyamdım senin kurndada aynımı yoksa deyişkmi. din kardeşiyiz birbirmizi korumalıyız.

Enam 151. De ki: Gelin Rabbinizin size neleri haram kıldığını okuyayım: O'na hiçbir şeyi ortak koşmayın, ana-babaya iyilik edin, fakirlik korkusuyla çocuklarınızı öldürmeyin -sizin de onların da rızkını biz veririz-; kötülüklerin açığına da gizlisine de yaklaşmayın ve Allah'ın yasakladığı cana haksız yere kıymayın! İşte bunlar Allah'ın size emrettikleridir. Umulur ki düşünüp anlarsınız.

Sitelerde Paylaş

Senin iddialarının hiç bir kanıtı yok, özellikle tanrına ait direkt, doğrudan, somut kanıt yok. Hiç olmazsa matematiksel modeller oluşturup, onları imkansız veriler almaya çalışarak doğrulamaya çalışıyorlar. Arkafon radyasyonundaki ufak dalgalanmaları ölçerek genişleme teoremine kanıt arıyorlar. Sen ne yapıyorsun peki?

Bu kadar fizikçi, astrofizikçi boşuna mı ateist? Ben ve benim gibiler neden ateistiz? Çünkü onların buldukları verilerin tanrıya ulaşmadığını onların sözleri ile anlıyoruz. Ateizmi biz icat etmedik. Bize kalsa idi biz elinde kılıçları olan cihatçılar olurduk. Ancak bu bilimadamlarının buluşlarını 10 larca yıl okuyarak, onların düşünce biçimlerini anladık. Elbette "şu bilimadamı bunu demiş" diyeceğiz. Bizim (Türkiye'deki insanların) bi b.k bulduğumuz düşündüğümüz mü var?

Oncelikle arka fon radyasyonu nerdeyse antika oldu(:...

1965 ler filan...

Sonra bir seyin matematiksel verilere uygun olmasi o seyin gercek oldugu anlamina gelmiyor...

Mesela uzayin x adli gezegeninde ortam kosullarina uygun y canlisi yasar diyip bunu formulize edebilirsin ama bu o canlinin varligini ispat ettigin anlamina gelmiyor...

Su kadar fizikci astrofizikci neden ateist demissin...

Sonra ben neden ateistim demissin...

Vala seni ayri bir kategoride degerlendirmek lazim , bilim adamlariyla ayni cumlede olmayi hakedecek biri olmadigin kesin...

Ha fizikci demisken...

Fizigin babasi mesela Newton...

Bir Tanri vardir diyor(:...

Hem de delilleriyle ortaya koya koya...

Heisenberg varya hani su belirsizlik ilkesinin sahibi, inanilir(!) gibi degil ama ""Doğa bilimleri bardağından içilen ilk yudum insanı ateist yapar.ama bardağın dibinde yaratıcı sizi beklemektedir...!" diyor...

Mesela kuantum mekaniginin dogmasina sebep olan Max Planck bak ne diyor:

Gecen yil vefat eden nobel fizik ödulu sahibi Charles Hard Townes bak ne demis:

"Ben Tanri nin varligina guclu bir sekilde inaniyorum, sezgi, gozlemler, mantik ve bilimsel bilgiye dayanarak.

Yasam cok olmayasi-olanaksiz olabilir, ama sonucta oldu ve fizik kanunlar uyumlu bir sekilde olustu ve fizik kanunlari da Tanrinin yarattigi kanunlardir"...

Fizik diyince akla gelen bu bilim adamlari ve daha nicesi ateist degiller darwin(:...

Sen kafani kuma göm, gercekler acidir darwin...

Bir de senin dediklernin kaniti yok diyorsun, oysa yukarida ki bilim adamlarinin sozlerin de oldugu gibi biz kanita dayanarak var diyoruz...

Hodri meydanda ki "Tanriya gereksinim var mi" adli baslikta yine bu kanitlara degindim...

Sitelerde Paylaş

Sayın din kardeşim BENMİ YANILIYORUM ACABA ben türçe kuran okuyorum bazı yerler kafama takılıyor sanki bu allah benden beter cümle kurması sanırım ben başaka kitap okuyorum. lütfen hangi kitabı okuyorsun banda tafsiye et benim okuduğum kuranda çok hata var belkide şeytanın kitabıdır bana kaklamışlar. örnek benim okuduğum kitapta şu aytet yazıyor ben anlıyamdım senin kurndada aynımı yoksa deyişkmi. din kardeşiyiz birbirmizi korumalıyız.

Enam 151. De ki: Gelin Rabbinizin size neleri haram kıldığını okuyayım: O'na hiçbir şeyi ortak koşmayın, ana-babaya iyilik edin, fakirlik korkusuyla çocuklarınızı öldürmeyin -sizin de onların da rızkını biz veririz-; kötülüklerin açığına da gizlisine de yaklaşmayın ve Allah'ın yasakladığı cana haksız yere kıymayın! İşte bunlar Allah'ın size emrettikleridir. Umulur ki düşünüp anlarsınız.

Bu nasil bir Turkce ya(:

Sen okudugunu anladigindan emin misin(:...

Sitelerde Paylaş

Bu nasil bir Turkce ya(:

Sen okudugunu anladigindan emin misin(:...

Emin deyilim. din kardeşim şu ayetle senikisi aynımı soruma tenzül edip cevap vermiyorsun

tarihinde güven tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben gerçekten özgürlük ve saygı olan bir forumun üyesi olmak isterdim açıkçası. Zaten dünyada özgürlük ve saygının hakim olduğu bir yer olsaydı insanlar birbirlerini anlardı. Birbirimizden ne kadar uzak olabiliriz ki? Açıkçası karşınızdaki kişi gerçek ama inandığınız din veya karşı çıktığınız fikirlerin size kazandırdığı kimlik gerçek değil.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...