Jump to content

Peygamberi anneden daha çok sevmek

Recommended Posts

Biraz önce milligazete gibi dinci gazetelerde ne var diye okuyayım derken aşağıdaki yazıyı gördüm okuduklarıma inanamadım "anasından babasından peygamber için vazgeçme" nası oluyor anlamıyorum. şimdi bir insan neden bir din seçer ve ibadetlerini yapar? ölümden sonraki ahiret hayatımı kurtarayım, cehennem yerine cennete gideyim diye değil mi?

ulan ben annem için cehennemde yanarım be. annemi hiç birşey için feda etmem. peygamberi geç tanrı için bile annemiin tırnağını feda etmem, bir insan din için, paygamber için anasını nası gözden çıkıp ona buna feda etmeye, anayı herkesten çok sevmeye tercih edebilir?
şu dinci gazete milligazete.com.tr deki yazıyı okuyup bana bunu izah edinde ben de yanlış anlamışım çok doğruymuş diyeyim. ulan verilen hadis örnekleride çok iğrenç amk;

"bir müslüman için en sevgili kişi resulullah olmadıkça tam iman etmiş olamaz. bir müslüman resulullah’ı anasından, babasından daha çok sevmedikçe tam bir kemale ulaşamaz.

bizim gerçek sevgilimiz resulullah’tır. onu sever ona ittiba ederiz.

“peygamber (sav) şöyle buyurmaktadır: “sizden biriniz beni annesinden-babasından, çoluk-çocuğunuzdan ve bütün insanlardan daha çok sevmedikçe iman etmiş olamaz” [buhari, sahih, iman, 2/8 (ı;9)]

allah ve peygamber sevgisi imandandır, belki imanın ta kendisidir.

nitekim hz. ömer:

“ey allah’ın rasûlü! ben sizi beni doğuran annemden ve canımdan başka her şeyden daha çok severim” dedi. peygamberimiz:

“ey ömer, canımı kudret elinde tutan allah’a yemin ederim ki, beni canından ve annenden daha çok sevmedikçe olgun mü’min olamazsın” buyurdu. peygamberimizi dikkatle dinleyen hz. ömer:

“ey allah’ın resûlü, vallahi ben şimdi sizi canımdan ve annemden de daha çok seviyorum” deyince peygamberimiz:

“işte ya ömer, şimdi olgun mü’min oldun” buyurdular. (aynî, umdetü’l-kârî,1/144)

imanın tadı peygamberimiz hz.muhammed sav'ı sevmekle alınır;

“peygamber sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu: “üç özellik vardır; bunlar kimde bulunursa o, imanın tadını tadar: allah ve onun elçisi resûlünü, (bu ikisinden başka) herkesden fazla sevmek. sevdiğini allah ve peygamberi için sevmek. allah kendisini küfür bataklığından kurtardıktan sonra tekrar küfre dönmeyi, ateşe atılmak gibi çirkin ve tehlikeli görmek.” [buhari, sahih, iman,2/9 (ı;9)]

resulullah’ı sevmek demek onun sünnetine sarılmak ve onun sünnetine ittiba etmek demektir. bu aynı zamanda tevhidin bir gereği, islam’ın bir gereğidir. günümüz emperyalistleri yerli işbirlikçileri vasıtasıyla muhammed’siz (sav) bir islam yaymaya çalışıyorlar. bu büyük bir tehlikedir. sünnet, kur’an’ın dış muhafazasıdır. sünneti ve resulullah’ı dışlamak, kur’an’ı korumasız bırakmak demektir. bizim ne güzel bir geleneğimiz var hatırlatalım; anam babam sana feda olsun ya resulallah (s.a.v.)... herşeyimizi peygamber yolunda feda etmedikten sonra kurtuluşa eremeyiz. resulullah efendimizi, malımızdan mülkümüzden, ana babamızdan ve herkesten çok sevmemiz gerekir. bir hadis-i şerif meali şöyledir:

"beni ana-babasından, evladından ve herkesten daha çok sevmeyen, [hakiki] mümin olamaz." [buhari]

Sitelerde Paylaş
  • İleti 40
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

-Cennet ananın ayağı altında..Yani ananı seveceksin/sayacaksın ve Cennet'e gireceksin..

-Muhammed'i anandan daha çok seveceksin/sayacaksın ve Cennet'e gireceksin..

:blink:

Bir de Muhammed'in annesi ile ilgili düşünceleri var..Mesela,Muhammed annesine dua edilmesini istemiyor..

Bir de Muhammed'in kadına bakış açısı var..Mesela,kadını köpekle/domuzla bir tutması gibi..

Sitelerde Paylaş

-Cennet ananın ayağı altında..Yani ananı seveceksin/sayacaksın ve Cennet'e gireceksin..

Bir de Muhammed'in annesi ile ilgili düşünceleri var..Mesela,Muhammed annesine dua edilmesini istemiyor..

Bir de Muhammed'in kadına bakış açısı var..Mesela,kadını köpekle/domuzla bir tutması gibi..

müslümanların muhammedi en ahlaklı örnek insan kabul etmesi anlaşılabilir bir şey değil gerçekten. kafayı yemiş insanlar topyekün.
Sitelerde Paylaş

müslümanların muhammedi en ahlaklı örnek insan kabul etmesi anlaşılabilir bir şey değil gerçekten. kafayı yemiş insanlar topyekün.

Cennet annelerin ayağı altındadır. Anne ise kadındır. Anneler kadınlar resülüllahın bu hakkını ödeyemezler

müslümanlar yalnız şu emri nebiyi dinleselerdi dünya ve ahiret saadetini kazanmaları içten bile değildi.

kaş yaşındasın 29

30 sene evvel nerdeydin?

seni kim tanırdı? hiç kimse

Annen baban tanırmıydı bir tanıyanın var mıydı? yok,

peki kim tanırdı ?

başka bir sorum yok

Ha birde şu vardır Annem annem diyenlerinde ekserisi icabında anasının nafakasını vermez. mahkeme dosyaları dolu..

hep anneden bir şey bekler. Anne hizmet etsin

o yüzden çok sever annesini. bir çocuk sever tabi ama 30 undan sonra aynı sever mi?

sever. Hizmetinden olduğu için! hizmetinde olmasın bakayım 30 unda sevicek mi annecim diycek mi 10 yaşında dediği gibi?

Annesi 50 sinden sonra bile, bir hizmetciden daha fazla hizmet eder, 30 yaşındaki oğluna, Oğlu onun için annesini bir başka çok sever.

tarihinde Dindarr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Anne cocuk arasinda tesadufen olusan ne yogun bir duygu varmis(:

ulan ben annem için cehennemde yanarım be. annemi hiç birşey için feda etmem. peygamberi geç tanrı için bile annemiin tırnağını feda etmem, bir insan din için, paygamber için anasını nası gözden çıkıp ona buna feda etmeye, anayı herkesten çok sevmeye tercih edebilir?

Adını sanını bilmediğim bir gazetede şunlar bunlar yazıyor orası beni ilgilendirmiyor.

bir çocuk 30 undan sonra sevsin bakıyım 10 yaşında sevdiği gibi annesini

sevemez!

Zira Hazreti Muhammedi Anasından daha çok sevmeyen. 30 undan sonra Anasını böylesine çok sevemez

"Cennet annelerin ayağı altındadır." dünya ahiret saadeti ananın kadının rızasına bağlanmıştır yavrum.

hazreti Muhammedi sevmeyen anasını sevemez

Annen sana hizmet etmek için değil. Sen annene hizmet için varsın.

Annen sana reşit olana kadar hizmet eder. çünkü aptalsın akıllı değilsin kusurların olur. Reşit olup akıllı olduktan sonra artık sen anenne hizmet etmen lazım

Nerde "Hele bir reşit olayım 18 yaşına gireyim bana bir daha karışamıycak" "Karışamaaaaaaz" der.

hah haay böyle sevgi mi olur? Allah aşkına?

lafta herkes der "Annemin tırnağını bile feda edemem" diye. Lafla peynir gemisi yürümez nokta

Sitelerde Paylaş

Adını sanını bilmediğim bir gazetede şunlar bunlar yazıyor orası beni ilgilendirmiyor.

bir çocuk 30 undan sonra sevsin bakıyım 10 yaşında sevdiği gibi annesini

sevemez!

Zira Hazreti Muhammedi Anasından daha çok sevmeyen. 30 undan sonra Anasını böylesine çok sevemez

"Cennet annelerin ayağı altındadır." dünya ahiret saadeti ananın kadının rızasına bağlanmıştır yavrum.

hazreti Muhammedi sevmeyen anasını sevemez

Annen sana hizmet etmek için değil. Sen annene hizmet için varsın.

Annen sana reşit olana kadar hizmet eder. çünkü aptalsın akıllı değilsin kusurların olur. Reşit olup akıllı olduktan sonra artık sen anenne hizmet etmen lazım

Nerde "Hele bir reşit olayım 18 yaşına gireyim bana bir daha karışamıycak" "Karışamaaaaaaz" der.

hah haay böyle sevgi mi olur? Allah aşkına?

lafta herkes der "Annemin tırnağını bile feda edemem" diye. Lafla peynir gemisi yürümez nokta

Seni tebrik ediyorum dostum. Bu konuda da son noktayi koydun. "hazreti muhammedi sevmeyen anasini sevemez"

İntel Extreme Masters turnuvasina bu sezon katilacak misin?

Sitelerde Paylaş

Seni tebrik ediyorum dostum. Bu konuda da son noktayi koydun. "hazreti muhammedi sevmeyen anasini sevemez"

İntel Extreme Masters turnuvasina bu sezon katilacak misin?

Bilmiyorum belki katılırım.

Yalnız "Cennet annelerin ayağı altındadır" (Anne ise kadındır.) diyen "Hazreti Muhammedi layıkı ile sevmeyen. 30'una geldiğinde, Anasını 10 yaşında sevdiği gibi sevemez" Cümlesine. Karşıt,-zıttı- aksini iddaa edip, ispat eden bir cümle getir? Direk katılıcam inşallah hemde önümüzdeki 5 sezon birden. :D bu müjdeyide ilk defa burada söylüyorum bak! Teşekkür ederim iyi akşamlar

Sitelerde Paylaş

Hayır peygamberin neyini sevdiklerini bir anlasam...

Ulan görmemişsin, tanımazsın etmezsin. Neyini seviyorsun? Bir takım adamlar birşeyler anlatıyor, bunlara inanıyorsun, bir de bu hikaye kahramanını seviyorsun... Deli saçması. Yemin ediyorum gerizekalılık budur.

Salağın teki de anne ile olan ilişkiyi sorguluyor. Sesli güldüm esmen. Ulan dangalak, anamı severim ya da sevmem. Tanıdığım bildiğim bir insan. Sen peygamberini üçkağıtçı çakalların anlattığı kadarı ile tanıyorsun. Gördün mü sen bu adamı? Somut bir insanla bir masal kahramanını nasıl birbiri ile mukayese ediyorsun ya?

Hayır ayrıca sevmek nedir? Niye sevesin ki? Öğretisini kabul ettin, koyduğu yasaklara uyuyorsun falan. Tamam. Bunlar olabilir. Ama görmediğin bir adamın nesini seviyorsun?

Ağır ruh hastası bunlar.

Sitelerde Paylaş

Yalnız "Cennet annelerin ayağı altındadır" (Anne ise kadındır.) diyen "Hazreti Muhammedi layıkı ile sevmeyen. 30'una geldiğinde, Anasını 10 yaşında sevdiği gibi sevemez" Cümlesine. Karşıt,-zıttı- aksini iddaa edip, ispat eden bir cümle getir? Direk katılıcam inşallah hemde önümüzdeki 5 sezon birden. :D bu müjdeyide ilk defa burada söylüyorum bak! Teşekkür ederim iyi akşamlar

Ananizi, ayaginin altinda cennet oldugu icin mi seviyorsunuz? Muhammedi de bunu soyledigi icin mi ananizdan daha cok seviyorsunuz?

Muhammedi anasindan daha cok sevmeyenlerin yaslari ilerledikce annelerine olan sevgisi azaliyor mu? Muhammedi anasindan cok sevenlerin ana sevgilerinin 30 yasinda da degismedigini ama Muhammedi anasindan az sevenlerin, ana sevgilerinin zamanla azaldigini bana ispatlar misiniz?

Boyle bir iddia atiyorsaniz ispatlayin lutfen. Dandik bi iddia atip aksinin ispatini beklemek biraz garip degil mi?

Marsta et var mi? elbette var... olmadigini ispatlayabilir misin? :)

Sitelerde Paylaş

Cennet annelerin ayağı altındadır. Anne ise kadındır. Anneler kadınlar resülüllahın bu hakkını ödeyemezler

müslümanlar yalnız şu emri nebiyi dinleselerdi dünya ve ahiret saadetini kazanmaları içten bile değildi.

kaş yaşındasın 29

30 sene evvel nerdeydin?

seni kim tanırdı? hiç kimse

Annen baban tanırmıydı bir tanıyanın var mıydı? yok,

peki kim tanırdı ?

başka bir sorum yok

Ha birde şu vardır Annem annem diyenlerinde ekserisi icabında anasının nafakasını vermez. mahkeme dosyaları dolu..

hep anneden bir şey bekler. Anne hizmet etsin

o yüzden çok sever annesini. bir çocuk sever tabi ama 30 undan sonra aynı sever mi?

sever. Hizmetinden olduğu için! hizmetinde olmasın bakayım 30 unda sevicek mi annecim diycek mi 10 yaşında dediği gibi?

Annesi 50 sinden sonra bile, bir hizmetciden daha fazla hizmet eder, 30 yaşındaki oğluna, Oğlu onun için annesini bir başka çok sever.

evladım benim mesajımı neden alıntıladın? yazdığıma dair bişey yok ki burada.
Sitelerde Paylaş

Hayır peygamberin neyini sevdiklerini bir anlasam...

Ulan görmemişsin, tanımazsın etmezsin. Neyini seviyorsun? Bir takım adamlar birşeyler anlatıyor, bunlara inanıyorsun, bir de bu hikaye kahramanını seviyorsun... Deli saçması. Yemin ediyorum gerizekalılık budur.

Salağın teki de anne ile olan ilişkiyi sorguluyor. Sesli güldüm esmen. Ulan dangalak, anamı severim ya da sevmem. Tanıdığım bildiğim bir insan. Sen peygamberini üçkağıtçı çakalların anlattığı kadarı ile tanıyorsun. Gördün mü sen bu adamı? Somut bir insanla bir masal kahramanını nasıl birbiri ile mukayese ediyorsun ya?

Hayır ayrıca sevmek nedir? Niye sevesin ki? Öğretisini kabul ettin, koyduğu yasaklara uyuyorsun falan. Tamam. Bunlar olabilir. Ama görmediğin bir adamın nesini seviyorsun?

Ağır ruh hastası bunlar.

Bunlar show adami. Mantiginin bittigi yerde, bunlarin gercekleri baslar.

Sitelerde Paylaş

Cennet annelerin ayağı altında diyomuş. Islam, kadını öyle aşağılıyor ki, bunu anlatabilmek için burada destan yazmak gerekir. Ayetlerden hadislere, islam ülkelerindeki örneklerden heryere kadar, kadın aşağılanır, hor görülür. Milyonlarca kadın, islama dair savaşlarda, savaş ganimeti olarak , tecavüze uğradılar, köle olarak satıldılar,kullanıldılar, öldürüldüler... Biraz Empati.

Sitelerde Paylaş
........

Anadolu'da biz söz vardır;

''ANAM AVRADIM OLSUN''

Sence ne demek bu :huh:

Anadolu'daki müslümanlar,''Cennet anaların altındadır'' hadisini ağızlarına almak veya hayatlarına tatbik etmek yerine,neden böyle bir sözü tercih ediyorlar?

Başka sözlerde var..Ananı .. diye devam eder mesela..

Dindarr,bu sözleri edenler müslüman..Bir daha yazayım,müslüman bu insanlar..

Demek ki lafla/sözle/cuma günü hutbeyle olmuyormuş bu işler..

Adam cumadan çıkıyor,geliyor dükkanına,bir mevzu dönüyor,ana avrat karışıyor.. :huh:

Anasına veya başka analara saygı duymayan müslümanların,inandıkları perygamberi sevmeleri/saymaları mümkün değil..Zaten peygamber dediğin soyut birşey,bir mit..Somut olanı,gözünün önündeki anasını umursamıyor müslümanlar..

Haliyle kendin çalıp,kendin oynuyorsun..

Eğer araya bir PARA girsin,anasını seven insanlar,nasıl da anasına düşman olurlar..Türkiye'de yaşıyorsan,dediklerimi çok iyi anlarsın..

Sitelerde Paylaş

Büyük zırvalardan biri. İnsanlar görmedikleri ve kendilerine yaşarken kendilerine hiç bir faydası olmayan insanları sevemez.Din ve peygamber sevgisi insanlığın en büyük sari manyaklığından öteye geçemez. Ama bu çoğu insanda var olduğundan dolayıdırki manyaklık diyemiyoruz.

Sitelerde Paylaş

Peygamber, sadece anneden daha çok sevilmiyor, tanrıdan da daha çok sevilip, sayılıyor.

Çünkü din denilen şey, peygamberin etrafında dönmektedir.

Öyle olmasaydı, mesela "ben yaratanı ve yaratılanı seviyorum" diyen bir insan, tüm dinlerce kardeş kabul edilirdi.

Oysaki bilhassa islamda, küçük bir azınlık haricinde, bunu diyene zerre kadar saygı sevgi duyulmaz..!

Veya "ben tanrının varlığına inanmıyorum. ama olmadığına da üzülüyorum. o olsaydı, mutlaka adil bir varlık olurdu.."

şeklinde düşünen bir ateist de dinlere göre kafirdir. halbuki en değerli inançlardan biri de bu olmalıydı.

"Tanrının insanlara sonsuza kadar işkence yapacak kadar vicdan ve adaletten uzak olduğuna inan... ama yeterki bizim tarif ettiğimiz şekilde inan ve bize itaat et !" ....demekteler.

"Sen insanı varedenin, insanı sevmenize, adil ve dürüst olmanıza, samimiyetinize değer vereceğini mi zannediyorsun... senin ona karşı en içten duygularının bile, onun umurunda olacağını mı zannediyorsun.... Hayır... o sadece bir bir takım adamlara inanıp itaat etmene bakacak...! sadece onların, ve ona uyanların seni nasıl gördüğüne bakacak...!

Gel hep birlikte yaratıcıyı da, insanları da ayaklar altına alıp, ezip geçelim...

insanlığımızı unutup, menfaatlerimize, güce ve iktidarlara tapalım..."

.... Gerçekte dinlerin talebi aynen budur.

İşte teist dinler maalesef böylesine bomboş, anlamsız ve duygusuz bir inanç sisteminden oluşmaktadır.

Bu acı gerçeği maalesef bizzat yaşadım, öğrendim ve farkındayım!

tarihinde Mindsurfer tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Peygamber, sadece anneden daha çok sevilmiyor, tanrıdan da daha çok sevilip, sayılıyor.

Öyle olmasaydı, mesela "ben yaratanı ve yaratılanı seviyorum" diyen bir insan, tüm dinlerce kardeş kabul edilirdi.

Oysaki bilhassa islamda, küçük bir azınlık haricinde, bunu diyene zerre kadar saygı sevgi duyulmaz..!

Veya "ben tanrının varlığına inanmıyorum. ama olmadığına da üzülüyorum. o olsaydı, mutlaka adil bir varlık olurdu.."

şeklinde düşünen bir ateist de dinlere göre kafirdir. halbuki en değerli inançlardan biri de bu olmalıydı.

"Tanrının insanlara sonsuza kadar işkence yapacak kadar vicdan ve adaletten uzak olduğuna inan... ama yeterki bizim tarif ettiğimiz şekilde inan ve bize itaat et !" ....demekteler.

"Sen insanı varedenin, insanı sevmenize, adil ve dürüst olmanıza, samimiyetinize değer vereceğini mi zannediyorsun... senin ona karşı en içten duygularının bile, onun umurunda olacağını mı zannediyorsun.... Hayır... o sadece bir bir takım adamlara inanıp itaat etmene bakacak...! sadece onların, ve ona uyanların seni nasıl gördüğüne bakacak...!

Gel hep birlikte yaratıcıyı da, insanları da ayaklar altına alıp, ezip geçelim...

İşte teist dinler maalesef böylesine bomboş, anlamsız ve duygusuz bir inanç sisteminden oluşmaktadır.

Dine inanan herkesin menfaatine taptığını iddia etmiyorum elbette...

Yukardakileri neden yazdığımı anlayabilen, zaten duygusuz olamaz.

Ancak insanların teizmin dışına çıkarak dinle ilgili zihninde yaptığı güncellemeler de, sonucu değiştirmiyor.

Hani Alah varsa taklaya gelmeyeyim onu biraz öveyim diye düşünsen anca bu kadar yalak bir anlayışın olabilirdi.Allah'ı övmüşsün ve var olmadığıına üzülüyorum demişsin Allah'ın hani şu sırf Çok Tanrı'ya inanıyor diye (ne olcaksa sanki) insanları öldüren,çocuk katili(Hızır aracılığıyla),eşcinsel düşmanı, savaşların bir numaralı sloganı, acı dolu bir insanlık tarihinin tasarlayıcısı ve acımasız doğanın merhametli sahibi olduğu iddia edilen mitolojik babanın. Ne desem bilemedim üzücü.

tarihinde Tanah-Gospel Theologist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Dine inanan herkesin menfaatine taptığını iddia etmiyorum elbette...

Yukardakileri neden yazdığımı anlayabilen, zaten duygusuz olamaz.

Ancak insanların teizmin dışına çıkarak dinle ilgili zihninde yaptığı güncellemeler de, sonucu değiştirmiyor.

Burda müslüman arkadaşların bazı gerçekleri anlayabilmesi için, tanrıyla empati kurabilmesi önemlidir.

Dinle ilgili gerçekleri farketmeye başlamamda bu düşünce şeklinin önemli bir katkısı oldu.

tarihinde Mindsurfer tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hümanizm aslında çok değerli bir düşünce. Bugünün cehaleti yücelten toplumunun aşağılamaya çalıştığı gibi birşey değil. Sorun şu ki sen hümanizmi, insana insan olduğu için saygıyı çok yanlış anlıyor ve bunu savunuyorsun. Sana bir tavsiye, insanlarla inatlaşıp, söylediklerini eleştiren insanlara tepeden bakar şekilde konuşacağına, fikrilerini gözden geçir. Çünkü senin gibiler genelde acı tecrübelerle ancak kendine geliyor. Bunun bir benzeri "yetmez ama evet" diye bağıranlardı, ne olduğunu sonradan gördük.
Sitelerde Paylaş

Hani Alah varsa taklaya gelmeyeyim onu biraz öveyim diye düşünsen anca bu kadar yalak bir anlayışın olabilirdi.Allah'ı övmüşsün ve var olmadığıına üzülüyorum demişsin Allah'ın hani şu sırf Çok Tanrı'ya inanıyor diye (ne olcaksa sanki) insanları öldüren,çocuk katili(Hızır aracılığıyla),eşcinsel düşmanı, savaşların bir numaralı sloganı, acı dolu bir insanlık tarihinin tasarlayıcısı ve acımasız doğanın merhametli sahibi olduğu iddia edilen mitolojik babanın. Ne desem bilemedim üzücü.

Sizin gibilerin amacı belli... kendince sataşacak birşey bulup, ordan girip, tapınıp durduğunuz egonuzu tatmin etmek!

Tabii kibir putunu da daha iyi beslemen gerekiyor.

(Daha mesajımı ikiye bölüp ek yaparken, hemen atlamışsın)

Orda neyden bahsettiğimi, anlatsam da anlayacak kapasiteye sahip değilsin.

Açıkçası senin gibi sataşmak için fırsat kollayacak kadar uyduruk işlerle uğraşan, amaçsız şuursuz fanatiklerin ne düşündüğü umrumda değil.

Olmayan tanrıya duyduğunuz nefretle onu varladığınızı farkedemeyecek kadar akıldan yoksunsunuz...

Hayatımda sizin gibi ateizmi palavra dincilerden daha fazla TANRI HASTASI olanı, ne gördüm, ne duydum....!

Benim gibi "olsaydı, adil bir varlık olurdu" düşüncesinde olanlar elbette rahat olacaktır. ama siz kafanızı tanrıyla bozmuşsunuz...

"Evrende bilinç varsa, o yaratıcı olur... yaratıcı varsa, tanrı olacaktır......

Tanrı varsa da, o mutlaka Allahtır" diye kendinizi şartlamışsınız... "ya varsa" diye tir tir titriyorsunuz!

Sizin bu zavallı hezeyanlarınız ancak teizme hizmet eder, benden söylemesi..!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...