Jump to content

Özgür irade diye bir şey yoktur

Recommended Posts

Senin anlatma organın götün olmalı ki oradan çıkanın ne anlama geldiğinden haberin yok.

İslam Allah görünümlü Şeytan'ın dini demek ne demek? Aslında Allah çok iyi bir tanrı ama bu müslümanlar Allah yerine Şeytan'ı sunuyorlar insanlığa demek.

Geri zekalı sayısında bir eksilme olmuyor, arttıkça artıyor...

Şeytan'ın Allah diye satıldığı bir dindir. diyorum. Yani özünde kötü olanın iyi diye gösterildiği, şeytanın dinidir. Allah = Şeytan.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 87
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Geri zekalı sayısında bir eksilme olmuyor, arttıkça artıyor...

Şeytan'ın Allah diye satıldığı bir dindir. diyorum. Yani özünde kötü olanın iyi diye gösterildiği, şeytanın dinidir. Allah = Şeytan.

Peki ben ne diyorum? Allah iyi bir bok mu ki müslümanlar onu kötü gösteriyor diyorsun?

Sana göre Allah iyiliği, Şeytan kötülüğü temsil ediyor herhalde.

Bir de sana soralım: Allah nasıl bir tanrıdır, Şeytan nasıl bir karakterdir?

Sitelerde Paylaş

Peki ben ne diyorum? Allah iyi bir bok mu ki müslümanlar onu kötü gösteriyor diyorsun?

Sana göre Allah iyiliği, Şeytan kötülüğü temsil ediyor herhalde.

Bir de sana soralım: Allah nasıl bir tanrıdır, Şeytan nasıl bir karakterdir?

Söylediklerim net.

Buradan sana ekmek çıkmaz. Mastürbasyonunu başka yerde yap.

Sitelerde Paylaş
"Allah" bazen "kuran'daki diktatör tanrı" bazen de sembolik bir tanrı ismi olarak kullanılır.

Mesela inandığımız dönemde iyi ve adil olarak hayal ettiğimiz bir tanrı...

Aksi durumda inanmazdık zaten öyle değil mi...?

Genelde müslüman zihnini de dikkate aldığımızda işin esası budur. ancak saflığından dolayı dinle aldatılmış insanlar, onun aslında bazı kişilerin şeytani düşüncelerle yarattığı bir varlık olduğunu farkedemezler.

Arkadaşımızın anlattığı konu budur. ben okuduğumda direkt bunu anlıyorum.

Tanrıyı sadist gösterdiğimizde sorun olmuyor. ama başka bir konu anlatılırken iyi olduğu sonucu çıkarsa problem oluyor...

yoksa bazı ateistler tanrı hakkında kimsenin bilmediği bir bilgiye mi sahipler?

Mesela, tanrı var ve karakteri biliniyor da bize mi söylemiyorlar?

Sitelerde Paylaş
"Allah" bazen "kuran'daki diktatör tanrı" bazen de sembolik bir tanrı ismi olarak kullanılır.
Mesela inandığımız dönemde iyi ve adil olarak hayal ettiğimiz bir tanrı...
Aksi durumda inanmazdık zaten öyle değil mi...?
Genelde müslüman zihnini de dikkate aldığımızda işin esası budur. ancak saflığından dolayı dinle aldatılmış insanlar, onun aslında bazı kişilerin şeytani düşüncelerle yarattığı bir varlık olduğunu farkedemezler.
Arkadaşımızın anlattığı konu budur. ben okuduğumda direkt bunu anlıyorum.
Tanrıyı sadist gösterdiğimizde sorun olmuyor. ama başka bir konu anlatılırken iyi olduğu sonucu çıkarsa problem oluyor...
yoksa bazı ateistler tanrı hakkında kimsenin bilmediği bir bilgiye mi sahipler?
Mesela, tanrı var ve karakteri biliniyor da bize mi söylemiyorlar?

Allah Kuran'daki sadist, manyak, adaletsiz, zalim ve gaddar bir tanrıdır, senin veya bir başkasının ne hayal ettiği önemli değil, Allah'ın özellikleri Kuran'da belirtilmiş.

Ortaya atılan her tanrı o tanrıyı ortaya atanlar tarafından tanımlanmış, İslam'ın, Hristiyanlık'ın, Yahudilik'in, Hinduizm'in ve eski mitaolojilerdeki tanrıların özellikleri, yaptıkları ve yapacakları çeşitli kitaplarda anlatılmış. Bu anlatılanlara göre hangi tanrı hakkında konuşuyorsak zaten belirli bir fikir ortaya çıkar.

Mesela hangi konu anlatılırken tanrının iyi olduğu ortaya çıkar?

Sitelerde Paylaş
"Aslında biz kafir kamalistler gelmeden önce aya çıkıyorduk ama harf inkılabı yüzünden çıkamadık. Osmanlıca bilimsel eserler Avrupa'ya satıldı. Onlar da bu kitaplar sayesinde bilimde ileri gitti."
Şaka falan değil ciddi olarak bu şekilde düşünen çok Müslüm var.

"Roketün rampasın neyün filan sağlam inşaa idülmüştür biiznillah molla!"

"Merak buyurmayın ağam... En iyüü mühendizlerümüz inşaa edüpdür."

"Vakta o halde tiz roketün yakıtı doldurula! Fırlatmaya az bir vakit kalmıştır ağalar!"

"Bi dakka bi dakka! Bu roket aya gidemez!"

"Neyüüün? Niçüüün?"

"Harf inkılabı oldu! Roketin içindeki dışındaki tüm arap yazılarını silip latin harfleriyle yazmamız lazım!"

"Destuuur bre zındıklar! Kafir yazısını müslümlere mi getürdünüz!"

"Aynen öyle..."

"Haşaaa! Ay allahın nurudur, oraya gavurca yazılar gidemezzz! Nolamazzz! Gerüü sayılsuuunnn! Cihar... Se... Dü... Yek..."

"Çekil lan geri... Geri sayımını ittirme şimdi... O öyle sayılmaz beş dört üç iki bir diye sayılır hem! Atın şunu kodese, şu roketi de ortalıktan kaldırın, bu ne böyle tarrak gibi roket mi olur!"

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...