Jump to content

Rıza sarraf abd'de tutuklandı!

Recommended Posts

ABD'li savcılar, Pazartesi günü yaptıkları açıklamada, iş adamı Rıza Sarraf'ın tutuklandığını duyurdu.

Savcılar Sarraf'ın İran hükümeti ve üçüncü partiler adına ülkeye uygulanan yaptırımlardan kaçınmak için kurduğu mekanizmanın parçası olarak yüz milyonlarca dolarlık işlemlerde bulunduğunu açıkladı. Sarraf'ın dışında Kamelya Cemşidi ve Hüseyin Necefzade isimli iki İran vatandaşının da tutuklandığını duyurdu..

Ortagi iranda idam cezasi aliyor, bu adam iran ile ortak bir mekanizmanin parcasi. Nasil bir kumpasin icindeyiz ben dusunmekle icinden cikamiyorum..

Sitelerde Paylaş

ABD'li savcılar, Pazartesi günü yaptıkları açıklamada, iş adamı Rıza Sarraf'ın tutuklandığını duyurdu.

Savcılar Sarraf'ın İran hükümeti ve üçüncü partiler adına ülkeye uygulanan yaptırımlardan kaçınmak için kurduğu mekanizmanın parçası olarak yüz milyonlarca dolarlık işlemlerde bulunduğunu açıkladı. Sarraf'ın dışında Kamelya Cemşidi ve Hüseyin Necefzade isimli iki İran vatandaşının da tutuklandığını duyurdu..

Ortagi iranda idam cezasi aliyor, bu adam iran ile ortak bir mekanizmanin parcasi. Nasil bir kumpasin icindeyiz ben dusunmekle icinden cikamiyorum..

owwww rakınroll!!! Türkiye'deki hukuka benzemez, öttürürler adamı. hapis yatmasa bile çok parası gider ceza alırsa.
Sitelerde Paylaş

Sorular geliyor akla:

- dünyada 200 civarı ülke varken, reza bu kadar beyinsiz mi ki amerikaya gitsin?

- 19unda göz altına alınmış; tayyip ya bas bas bağırıyor, bir yerleri bombalatıyor ya da sesi soluğu çıkmıyor olmalıydı; ama pek etkilenmemiş görünüyor.

- rezanın memurları zafer çağlayan, muammer güler ve egemen bağış malvarlıklarını satmış ya da satışa çıkartmış ve teker teker ortadan kayboluyorlarmış; neler oluyor?

- 12sinde reza hakkında yalı davasından zorla getirilme kararı çıkmış; tayyip hiç ses bile çıkartmamış.

Tüm bunlara bakıldığında:

- Tayyip, bir sebepten dolayı reza ve onunla anılanları ortadan kaldırtmak istiyor olabilir mi?

- Reza, öyle veya böyle ya iran ya da tayyip tarafından ortadan kaldırılmaktansa amerikaya kaçmış ve kendini tayyibe karşı kullandırtmak karşılığında az bir ceza ile yırtmaya çalışıyor olabilir mi?

- diğer eski bakanların da kaçması ile düşünülünce, bunlar bir yandan da iran ya da bağlantılı bir örgütün türkiye bacağı olabilir mi? Tayyip -eğer bu olasilik doğru ise- bu yüzden bunlara tavır almış olabilir mi?

Sitelerde Paylaş

olası durum: tayyibin, 17aralıkta tutuklandığında konuşurum ha diyen zarrabı artık canlı tutmak istememesi söz konusu olabilir. Zarrab bunu farkedince direk soluğu amerikada almış olabilir. Az ceza karşılığı, tayyibin yularını amerikalılara teslim edecek olabilir. Anlaşılan o ki, halk bankası üzerinden öyle pis işler çevirmişler ki; altında epey bir insan kalacak gibi görünüyor.

Sitelerde Paylaş

Halk Bankası üzerinden yürüyen Türkiye-Iran ticareti, batının tamamen keyfi ve hukuksuz şekilde koyduğu ambargoyu delmişti. Batının her yaptığı doğru değildir. İran'a ekonomik ambargo, kifayetsiz muhteris ve şımarık İsrail'in kaprislerinin sonucudur. Başta Almanya olmak üzere batılı ülkeler zaten bu ambargonun arkasından dolanarak Iran ile ticaret yapmaktaydı. Doğrusu da budur zaten. Şımarık İsrail'in kaprisleri bu kadar önemli sonuçlar doğurmamalıdır.

Açık konuşacağım. Bir Türk ve yurtsever solcu olarak, AKP'nin Iran ile yürütmüş olduğu ticareti alkışlıyorum. Ben iktidarda olsam aynısını yapmak isterdim.

Ancaaak. O ticaret esnasında ortada dönen kayıtsız ve denetimsiz paranın bu kadar hoyratça yağmalanması zurnanın zırt dediği yer olmuştur. Brunei Sultanı Bolkiah'ı kendine rol model seçen güç ve lüks meraklısı ruh hastaları, bu para ile kendilerine banknottan köşkler yaptı. O yağmalanan para Türk halkının parasıdır. Operasyonların Iran ayağı olan Babek Zancani hırsızlıktan dolayı idama mahkum edildi. Türkiye'deki hırsız ve yağmacılar da aynı suçtan yargılanacaktır. Dilerim ki o yargılamayı milli güçler yapsın. Aksi halde diktatörümüzle birlikte ayağımızı bastığımız toprağı da kaybederiz.

Sitelerde Paylaş

Amerika çoktan akp nin ipini çekmişti. Bunu daha önce konuştuk. Obama tayip için tam bir fiyasko oldu dedi. Yani proje bitti. Artık amerika temizlik yapıyor.

Bebek ve zarrab 100 milyar dolar gibi bir gizli paranın aklanmasında zarrabin babasınin arkasındaki şımarık isimler.

Orta doğuda oynanan oyunun kara para ve kanlı terör finansmanları için amerika ve ıran geçenlerde hatırlarsanız el sıkıştılar. Suriyede istenilen elde edilemedi ancak amerikan çıkarları için Türkiye kötü bir konuma geldi.

Proje iptal edilmesi söz konusu. Akparti için sular kaynıyor.

Bu konumda tayip bizi de tehdit ediyor ben gidersem devlet gider diye.

Tayibin elinde ki kozları merak ediyorum. Ülkeyi belliki ya suriyeye sokacak yada iç savaşı Türkiyeye taşıyacak.

Sitelerde Paylaş

Amerika çoktan akp nin ipini çekmişti. Bunu daha önce konuştuk. Obama tayip için tam bir fiyasko oldu dedi. Yani proje bitti. Artık amerika temizlik yapıyor.

Bebek ve zarrab 100 milyar dolar gibi bir gizli paranın aklanmasında zarrabin babasınin arkasındaki şımarık isimler.

Orta doğuda oynanan oyunun kara para ve kanlı terör finansmanları için amerika ve ıran geçenlerde hatırlarsanız el sıkıştılar. Suriyede istenilen elde edilemedi ancak amerikan çıkarları için Türkiye kötü bir konuma geldi.

Proje iptal edilmesi söz konusu. Akparti için sular kaynıyor.

Bu konumda tayip bizi de tehdit ediyor ben gidersem devlet gider diye.

Tayibin elinde ki kozları merak ediyorum. Ülkeyi belliki ya suriyeye sokacak yada iç savaşı Türkiyeye taşıyacak.

bence tayyip'i eleyip tayyipsiz akp ile devam edecekler. çünkü ılımlı islam çok başarılı, sadece daha uysal bir versiyonunu kuracaklar diye düşünüyorum.

Sitelerde Paylaş

bence tayyip'i eleyip tayyipsiz akp ile devam edecekler. çünkü ılımlı islam çok başarılı, sadece daha uysal bir versiyonunu kuracaklar diye düşünüyorum.

ihtimaller dahilinde var. Ben önce ülkeyi toparlamak adına radikal islamdan uzaklaşacağımizı düşünüyorum.

Orta vadede kurt kantonu amerikan çıkarlarına yarayacak gibi durmuyor,daha çok rusya ile ortak hareket ediyor. Zaten politik çatışma kurtlerin rusya ya yanaşması ile başladı. Burada esad ve rus güçler ilerleme kaydetti.bu yakınlaşma amerikan çıkarlarına tamamen ters bir durum. Bu yüzden ülkede kurt kesime ceza kesecek öncelikle bastırıp susturacaklar.meral akşener ile bence mhp de bir düzenleme yapılıyor. Milliyetçi kesimin tekrar kullanılması gündemde gibi görünüyor. Devlet yapılanması mhp ile tekrar sağlanacak gibi duruyor

Bu durum ülkeyi küalisyona sürülüyor.

tarihinde ateistdusunce tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

işin içine 17-25 aralık da katılacakmış:

http://m.t24.com.tr/haber/hurriyet-washington-temsilcisi-reza-zarrab-abd-ile-isbirligi-yapacaktir-bu-isin-sonu-turkiyeye-uzanacak,333148

Galiba gerçekten ABD Tayyipten vazgeçti. bu kadar tantanadan sonra fetocular da iktidar olamaz. Türkiye'de enteresan şeyler olabilir yakın gelecekte. muhalefet o kadar başarısız ki, AKP gitse yerine kim gelir, ne gelir belli değil. Kimileri Abdullah Gül ve Bülent Arınç parti kuracak diyor ama onları AKP kendi seçmenine karşı halihazırda paralelci diye etiketledi. uzun reis aşıkları o ikisine oy vermez. gerçi Türk milletinin çoğu kaypaktır, uzunu da çabuk unutur Menderes gibi.

Sitelerde Paylaş

işin içine 17-25 aralık da katılacakmış:

http://m.t24.com.tr/haber/hurriyet-washington-temsilcisi-reza-zarrab-abd-ile-isbirligi-yapacaktir-bu-isin-sonu-turkiyeye-uzanacak,333148

Galiba gerçekten ABD Tayyipten vazgeçti. bu kadar tantanadan sonra fetocular da iktidar olamaz. Türkiye'de enteresan şeyler olabilir yakın gelecekte. muhalefet o kadar başarısız ki, AKP gitse yerine kim gelir, ne gelir belli değil. Kimileri Abdullah Gül ve Bülent Arınç parti kuracak diyor ama onları AKP kendi seçmenine karşı halihazırda paralelci diye etiketledi. uzun reis aşıkları o ikisine oy vermez. gerçi Türk milletinin çoğu kaypaktır, uzunu da çabuk unutur Menderes gibi.

bu milletin hamuru kötü. Zaten en büyük iki ihtimal var biri abdullah gül diğeri meral akşener.

İkiside eski akp lı. ortada eski akp kadrolarıyla Türkiyeyi şekillendirme yöntemi var gibi.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...