Jump to content

Öldükten sonra tamamen yok olma düşüncesi

Recommended Posts

Öldükten sonra tamamen yok olacağımızı hiç bir şey hissetmeyeceğimizi düşünmek acı veriyor. Gerçi bu dünyada da mutlu değilim.

Ama ne bileyim çoğu kez mutlu olduğum zamanlar da oldu. Bir daha sevdiklerimizi göremeyecek olmak, konuşamayacak olmak

üzüyor beni. Annem babam sağ şu anda ama gün gelince ne yapacağımı kestiremiyorum gerçekten. Çoğu zaman hayallerim geliyor

yapamayacak olmak üzüyor. Sürekli aklımda dolanıyor. Sanırım obsesyon haline geldi bu düşünce.

Hep vakit daralıyor düşüncesi bu yaşta aldı beni benden. Yaşım 28 ama sanki ömrümden çok kısa zamanım kaldı düşüncesindeyim.

Arkama bakıyorum koca bir sıfır. Ne bir şey elde edebildim ne isteklerimi. İyi tamam bu vakitler değerli gençlik yılları diyorum ama

yapacak bir şey bulamıyorum. Yaşam sıkıcı bir hal almaya başladı artık. Sanırım belki de psikolojim bozuldu bozulmakta.

Küçüklüğümden beri bir çok insanı imrendim. Neden ben öyle değilim neden şuram böyle öyle neden bende yok gibi sürekli

düşünürdüm. Dünyadaki yüzde 90 insandan iyi durumdayım ama ne bileyim hep yukarıyı imrendim hiç aşağıya bakmadım bile.

Yukarıdaki insanlara baktıkçada kendimi zavallı hissediyorum. Ama bende bu küçüklükten beri 8-9 yaşından beri dünyada hiç adalet

olmadığını düşünürdüm. Hep yakındık elimizdekinin değerini bilemedik. yıllar geçti zaman daraldı.

Bilmiyorum dostlar ne olacak benim halim...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 77
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bu sıralar benimde aklıma geliyor, şu saçma dünyada biraz daha yaşamanın ne anlamı var diyorum ama yaşamaya devam ediyorum yine.

Yokluktan geldim, yok olsam ne olur.

Uyurken bilincimiz gidiyor mesela onun gibi ama yine de büyük bir boşluk bu düşünce...

Sitelerde Paylaş

Yaşım 28 in ikiyle çarpılmasından da fazla. Bu tip düşünceler bende de hep vardı ve var. Sanırım her insanda da değişik şekillerde dile getirilse de olur. Bana bu tip ruh halim tavan yaptığında Hayyam ın rubaileri iyi gelir;

Tertemiz geldik yokluktan kirlendik;
Sevinçle geldik dünyaya, dertlenik.
Ağladık, sızladık, yandık, yakındık:
Yele verdik ömrü, toz olup gittik.

Daha nice büyük göreceksin kendini?

Hep varlık yokluk mu düşündürecek seni?
Şarap için şarap: Bu ölüm yolculuğunda
Bulamazsın sarhoş uykulardan iyisini.

Sitelerde Paylaş

Salin icinizdeki o dusunceleri. Olunce bilinc yok olacak. Uzuntulerinizin, sevinclerinizin ve zevklerinizin hicbir anlami olmayacak. Yaptiginiz hersey onemsiz olacak. Aslinda maddi sikintilari umursamak da bos, olunce bunlarin da anlami kalmayacak. Eger mutlu oldugunuz birileri varsa, surekli mutlu olun o insanlarla..

Sitelerde Paylaş

gene iyi durumdayız dostlar

nedenmi

birde şöle düşünün....

bicok adam hayatı boyunca calısıp didinip 2 nci 3ncu evi almak için uğrasıyor.

sürekli mal biriktiriyor yemesınden içmesinden azaltıyor

sırf cocuguna coluguna mal bırakmak ıcın

ulan salak sen oldukten sonra zaten yok olup gıdeceksın.

oğlun fakır kalsa ne olur zengın olsa ne olur.

dunyaya 1 kere gelıyor o hayatıda baskaları ıcın bok edıyorsun. :wacko:

dıscover bıde bole bak olaya

Sitelerde Paylaş

gene iyi durumdayız dostlar

nedenmi

birde şöle düşünün....

bicok adam hayatı boyunca calısıp didinip 2 nci 3ncu evi almak için uğrasıyor.

sürekli mal biriktiriyor yemesınden içmesinden azaltıyor

sırf cocuguna coluguna mal bırakmak ıcın

ulan salak sen oldukten sonra zaten yok olup gıdeceksın.

oğlun fakır kalsa ne olur zengın olsa ne olur.

dunyaya 1 kere gelıyor o hayatıda baskaları ıcın bok edıyorsun. :wacko:

dıscover bıde bole bak olaya

onu baba olunca anlarsın
Sitelerde Paylaş

Ahiret yoksa adalet de yoktur yani.

Ahiretin varlığını kanıtlayamazsan, adaletin yok olduğunu kabul etmek zorundasın.

Aynen öyle Hacı. Benim ahiretin varlığını kanıtlamak gibi bir derdim yok. Zira gerçeğin kanıta ihtiyacı yoktur.

Ahiret yoksa adaletin vay haline. Tersini söyleyebilir misin? Hayır.

Sitelerde Paylaş

Başka bir umut görmüşsen yazmaktan çekinme Malta Eriği.

hukuk var şekerim, bildin mi?

bak sevgili jedi, yukarıda demişsin ki, ahiret gerçektir bu yüzden de ispata ihtiyaç yoktur. sizin içinde bulunduğunuz çıkmaz tam da budur. bu iman/korku belası rasyonel düşünmenizi engelliyor. insanlık dışı, akıl dışı dinlerinize bizim gibi bakamıyorsunuz. keşke şu korkularınızı bir kenara bırakabilip, önünüzde duranı görebilseniz. yani ne bileyim, senin annen-kızkardeşin yok mu? Nasıl onlara reva görüyorsun islamın kadına bakışını?

Sitelerde Paylaş

Hayır Malta Eriği, yanılıyorsun. Fakir bir ailede doğan çocuk ile zengin bir ailede doğan çocuk bir değildir. Bu ikisi arasında adaleti hukuk mu sağlıyor?

Sakat doğanlarla sağlıklı olanlar arasındaki adaleti?

Genç yaşta ölenlerle yaşlanıp ölenler arasındaki adaleti?

Zengin olanlar itibar sahibidir ki hukuk bunu gözetir. Oysa ahirette asla şaşmayan Rabbin terazileri insanları ne olduklarıyla değil, ne yaptıklarıyla yargılayacak.

Ben de bayanım ve sana söyleyeyim, senin inandığının erkeklere vermediği değeri bana benim inandığım veriyor.

Sitelerde Paylaş

Yaşım 28 ama sanki ömrümden çok kısa zamanım kaldı düşüncesindeyim.

.............

Yaşım 30. Sanırım yıldan yıla her yılım daha da mutsuz geçiyor.

Çok iyi yerlere gelebilirdim..............

Yorum yapmıyacağım..

Sitelerde Paylaş
.........

Ben de bayanım ve sana söyleyeyim, senin inandığının erkeklere vermediği değeri bana benim inandığım veriyor.

Türkiye'de hergün 1 kadın katlediliyor ve bu ülkenin büyük bölümü müslümanlardan oluşuyor..Senin inandığın kadınlar katledilirken ne yapıyor?Gelsinler yanıma da cezalarını veriyim mi diyor yani..!

Force,Sümer'i bilir misin?

Bilirsen,Sümer'de erkeklerin tek eşli olduğunu da bilirsindir..Bilmiyorsan,şu an öğreniyorsun işte..

Sümer ile Muhammed isimli hayalet arasında kaç yıl var?

Kabaca 4000 yıl..

Sümer'deki tek eşli kadınlar,4000 yıl sonra Muhammed sayesinde ikinci/üçüncü veya dördüncü eş oldukları için inandıklarına şükrediyorlar..!

Sende ahiretteki adaletten filan bahsediyorsun..Yahu,bu Dünya'daki adaletsizliği,sana inandığının yaptığı keleği görsene..

Seni köpekle/domuzla bir tutan inandığına sığınmak,psikolojide neye tekabül eder?

Stockholm sendromu mu?

Sitelerde Paylaş

Engelli listem;strong,democrossian,Tanah-Gospel Theologist,Türk ateist-

Bu üyeler bana boşuna mesaj yollamasınlar,görmüyorum..Hacı'yı da ekleyecektim ama olmadı..

Engellemekle iyi etmiş....

Yoksa başına gelecekleri iyi biliyor. :lol:

artık istediği gibi sallayabilir...

Sitelerde Paylaş

Yaşım 28 ama sanki ömrümden çok kısa zamanım kaldı düşüncesindeyim.

.............

Yaşım 30. Sanırım yıldan yıla her yılım daha da mutsuz geçiyor.

Çok iyi yerlere gelebilirdim..............

Yorum yapmıyacağım..

Bu kadar hızlı yaş atlarsan çabuk ölürsün. Ölünce de kurtulursun...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...