Jump to content

Öldükten sonra tamamen yok olma düşüncesi

Recommended Posts

Hayır Malta Eriği, yanılıyorsun. Fakir bir ailede doğan çocuk ile zengin bir ailede doğan çocuk bir değildir. Bu ikisi arasında adaleti hukuk mu sağlıyor?

Sakat doğanlarla sağlıklı olanlar arasındaki adaleti?

Genç yaşta ölenlerle yaşlanıp ölenler arasındaki adaleti?

Zengin olanlar itibar sahibidir ki hukuk bunu gözetir. Oysa ahirette asla şaşmayan Rabbin terazileri insanları ne olduklarıyla değil, ne yaptıklarıyla yargılayacak.

Ben de bayanım ve sana söyleyeyim, senin inandığının erkeklere vermediği değeri bana benim inandığım veriyor.

bahsettiğin ekonomik adaletsizliği yine dünyada insanlar çözer. endüstri devrimi zamanı İngiltere'ye bak, bir de bugünün İngiltere'sine. sağlık desen gene öyle, bilim ancak çözüm bulur. dinler çözüm yerine hayal dağıttığı gibi, bilimin terakkisi önünde engeldir. hukuk senin yaşadığın ülkede bahsettiğin gibi, başka toplumlar milyarder idam ediyor.

Kadın olmana ise ne diyeyim... insanların müslüman olmasını 1 anlamıyorsam, kadınların müslüman olmasını 10 anlamıyorum. umarım bir gün silkinip gözlerini açar ve kendine gelirsin.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 77
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Yorum yapmıyacağım..

Tebrikler Nolan süper yakalamışsın. Bravo gerçekten. Ben bile farkında değildim. Ha burdan bi yalanını hatasını yakaladım herşeyi yalan diyorsan orası senin

bileceğin iş. ben duygu düşüncelerimi yazıyorum. 1-2 yaş eksik fazla yazmam seni bu kadar rahatsız edeceğini bilmiyordum.

Ama sana neden bi yere 30 bi yere 28 yazdığımının cevabını açıklayamacağım. diğer tarafta 30 yazdığımı unutmuşum. Yaşım o civarlada bir şey.

Tam yaşımı yazmak istemiyorum. Nedenini düşününce belki anlayabilirsiniz.

Kalın sağlıcakla...

Sitelerde Paylaş

Hayır ne adaletinden bahsediyor bu müslüman? Bunların inancına göre küçükken ölenler ya da akıl hastaları direk cennete gitmeyecek mi? Hani nerede adalet? Ben de küçükken ölmek istiyorum. Biz dünyanın bunca çilesini kahrını çekerken çocuğun biri hiçbir sıkıntı ve dert yaşamadan direk cennetin en üst katına çıkıyor.

Sitelerde Paylaş

Yorum yapmıyacağım..

nolan guzel yakalamıssın kardesım.

bu dıscover benı suphelendırdı.

sureklı actıgı konularda dunya hayatının anlamsız oldugunu asıl yurdun ahıret cennet oldugunu buna benzer seyler soluyor

yazdıgı yazılar fikir olarak bu yonde

ben gizli müslüman oldugunu dusunuyorum.

alttan alta forumu trolluyo olabılır.

Sitelerde Paylaş

Bu tanımadığı insanlara "müslümansın, bizi kandırıyorsun" gibi garip iddialar moda olmaya başladı..

Herkesin yaşını tam yazma mecburiyeti mi var?

Ben kimse yazmadan farkettim. ama olumsuz birşey aklıma gelmedi. Ha 28 ha 30 ne farkeder. o kadarını yazmak bile birşeydir.

Ayrıca özel hayatla ilgili konularda "yalan" diye birşey olmaz. başkasının hakkını yemeye teşebbüs eden yanıltıcı bilgiler ancak etik dışı olabilir;

Mesela evli iken, seninle ilgilenen birine "bekarım" demek gibi...

tarihinde Mindsurfer tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Konuya dönecek olursak; Bu meseleyi sadece dinsel almayıp, özgür ve geniş düşünürsek karşımıza birçok olasılık çıkabiliyor.

Yokolup gideceğini iddia etmek de bir inançtır.
Ancak burda şu var; hiçbirşey kesin değil. bu yüzden yaşamın değerini bilmek şart
Deyimi yerindeyse, daldaki kuşla değil, eldeki kuşla ilgilenmek lazım.
Bunun yanında hiçbir şeye "imkansız" demeyip, hayal kurmak da bakış ufkumuzu genişletiyor.
Zaten yaratıcı zekayı geliştirmek için hayal kurmak şarttır; Resim, heykel, sinema, müzik gibi sanatlar ve birçok bilimsel icat, hayal gücü sayesinde mümkün olabiliyor.
Sitelerde Paylaş

Bu tanımadığı insanlara "müslümansın, bizi kandırıyorsun" gibi garip iddialar moda olmaya başladı..

Ben kimse yazmadan farkettim. ama olumsuz birşey aklıma gelmedi. Ha 28 ha 30 ne farkeder. o kadarını yazmak bile birşeydir.

Ayrıca özel hayatla ilgili konularda "yalan" diye birşey olmaz. başkasının hakkını yemeye teşebbüs eden yanıltıcı bilgiler ancak etik dışı olabilir;

Her durumda 30'a yakın demesi daha mantıklı olabilirdi. Yine yaşını söylememiş olur.

30 derken de yaşım neredeyse 30 demek istemiş de olabilir.

Sitelerde Paylaş

Her durumda 30'a yakın demesi daha mantıklı olabilirdi. Yine yaşını söylememiş olur.

30 derken de yaşım neredeyse 30 demek istemiş de olabilir.

Yani sonunda anlayanları da görmek güzel.

Sanki siz hiç yaşınızı bir ufak ve ya bir büyük göstermiyorsunuz soranlara. Bu gayet doğal bi durum.

Daha da savunacak değilim bu konuyu.

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Ben bana ınananların yanındayım diyür Arabın Allahı.

Soruyorum size ,gerçekten Allah müslümenlerinmi yoksa Japonların,Almanların,İngiliz,Fıransız,Amarıkalıların yanındamı?

Eger Allah islamın dediği gibi müslümenlerinyanında olsaydı,müslümenlere bu İREZİL hayatı yaşatıp gavırlarada herşeye sahap mutlu umutlu yaparmıydı?Yapmazdı.

Demekki dinler ınsanın pisipisikolojisini bozduğu için, ınsan kendini çok çeşitli zorlukların,sevilmemezliklerin,korkuların ümitsizlıklerin,çarasızlıkların içinde görüyür.

Bu dünyede yasak ettiği KERHANAYI öte dünyede övüp göklere çıhararak,bizlerin şeyini şehvete getirerek bizi kandırıyor FELLAH.

Yanı diyürki Allah sizi bu dünyede ZENGÜN etmezse üzülmeyin,öte dünyede size neler verecek neler.

Öyle ınsanlar varki,uyuşturulduğu bu dünyeden bir an önce gitmek için gidip uçurumdan aşağı atlıyor kendini.Bir an önce Fellehin ker.........sine gitsin deye.Ulen dümdümbelek bu dünyede veremeyen vermeyen ötede nasıl vereceğine ınanırsın.

Dinler ınsanın ruh sağlığını bozduğundan dinderlerin büyük bir bölümü bir türlü mutlu olamazlar.Efendim ben dinci değilim ATEİSTİM.

Sen ne olursan ol,bunların arasında yaşıyorsan onların ruh bozukluğu sizinkinide bozar.

Çok sevdiğimiz bir Ermeni ayle vardı Almanyada,Bir gün ülen KIRKOR dedim domuz eti yiyürmüsünüz?

Kırkorda dediki ADAMDA MİDEMİ BIRAKTINIZKİ YİYELİM.

Bizde domuz etini gördükmu midemiz kabarıyor dedi.

Yıllar yılı önce ÜZÜNTÜYÜ BIRAK YAŞAMAYA BAK adlı bir Amarıkalının yazdığı bir kıtab okumuştum.O kitapda yazar şöyle diyürdü.Bir müslümen ülkede araştırma yapıyordum,arabamla büyük bir nehrin üstündeki köprüyü geçmek için yol alıyordum.Benden önce büyük bir koyun sürüsü köprüye girmeye başladı.Arabamı durdurdum hayvanlar gelip geçsinlerde ondan sonra köprüye girıyım deye düşündüm.

Daha önce çok yamur yağdığından,su köprüyü yalayarak geçiyürdü.Hayvanların yarısı ve çoban köprüyü aşıp aşmaz köprü gerikalan koyunlarla barabar nehir sularına gömülür,

Çoban sulara karışan koyunlarına gözden kayboluncaya bakar,sonra hiçbirşey olmamış gibi yoluna devem edince Amarıkalı sorar,pek üzülmüşe benzemiyürsün koyunlarının sulara karışıp kaybolmasına.

Çoban yanıt verir,üzülmesine üzüldüm,ama oturup ağlamama gerek yok,üzülsem,ağlasam geri gelmeyeceğine göre,fazla üzülmemem endoğrusudur demiş çoban ve geri kalan koyunlarıyla adam uzaklaşıp gitmiş.

Yazarı bu çoban çok etkilemiş.

Ahu vah etmeden geri kalan hayvanlarını alıp uzaklaştığı için.

Bir yerde ınsan ÜZÜNTÜSÜNÜN büyük bölümünü isterse ınat ederse atması mümkündür.Tabiki pisipisisi bozuk değilse.

Bu nedenle bir pisipisi doktoruna görünmek gerek.

Almanyada kemik hastanesinde yatıyorum.

Hemşire gelip dediki bir pisikolog getirdik isteyen bu doktorla gidip konuşabilir.

Neyse Almanın biri gidip konuşup geldiki suratı kıpkırmızı,noldu hans dedim sopa yemiş gibisin,pisikolok dövdümü seni yoksa.

YAHU DEDİ ÖYLE ŞEYLER SORDUKU BANA ANLATIRKAN YERİN DİBİNE GİRDİM dedi.Bir dahamı töbe gitmem pisikologlara.:-)))

Bir Türk arkadaşımın hanımının biraz rahatsızlığı vardı, kadının gittiği doktor demişki senın koçanında bana gelmesi gerek.

Kadın kocasına derki seni benim doktor istıyür,seninle konuşması gerekiyürmüş benim sağlığım için:-))).Arkadaş HASSİKTİRSİN pezevenk gitmem demiş karısına.:-)))

Artık ne soracağını biliyürdü herhalda arkadaş.

Arkadaş sonra beyin felci geçirip 7yıl yatalak olup öldü.

Hanımıysa hala aslan gibi.

ÜZÜNTÜ,KÜÇÜK BAŞI BİLE TAKATTAN DÜŞÜRÜR.

SİZ SİZ OLUN,ÜZÜLMEYİN.

ÜZÜNTÜYÜ ATIN , YAŞAMAYA BAKIN.

Dedeniz

tarihinde tolonbey tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Türkiye'de hergün 1 kadın katlediliyor ve bu ülkenin büyük bölümü müslümanlardan oluşuyor..Senin inandığın kadınlar katledilirken ne yapıyor?Gelsinler yanıma da cezalarını veriyim mi diyor yani..!

Force,Sümer'i bilir misin?

Bilirsen,Sümer'de erkeklerin tek eşli olduğunu da bilirsindir..Bilmiyorsan,şu an öğreniyorsun işte..

Sümer ile Muhammed isimli hayalet arasında kaç yıl var?

Kabaca 4000 yıl..

Sümer'deki tek eşli kadınlar,4000 yıl sonra Muhammed sayesinde ikinci/üçüncü veya dördüncü eş oldukları için inandıklarına şükrediyorlar..!

Sende ahiretteki adaletten filan bahsediyorsun..Yahu,bu Dünya'daki adaletsizliği,sana inandığının yaptığı keleği görsene..

Seni köpekle/domuzla bir tutan inandığına sığınmak,psikolojide neye tekabül eder?

Stockholm sendromu mu?

Kimlerden bahsediyorsanız, ben onlardan değilim.

Evet, Hz. Muhammed'e peygamberlik gelmeden önce, cahiliye döneminde kız çocukları aileleri için utanç kaynağıydı ve diri diri toprağa gçayıüyordu.

Allahtan gelen bir vahiy şöyledir, "Ve diri diri toprağa gömülen kızcağıza sorulduğu zaman: " Hangi suçtan dolayı öldürüldü?"

İşte adalet,din gününün adaleti dediğim adalet budur.

Siz Huzeyfe bin Utbe ve kölesi Salim'i duymadınız mı? Utbe bin Rebia Kureyş'in ileri gelenlerindendi. Oğlu Huzeyfe ise kendisi gibi Allaha Teslim olan kölesi Salim'i azad edip evlat edinmişti. Sonra,"Evlatlıklarınızı babalarımızın adıyla çağırın" diyen bir ayet indirildi. Bunun üzerine ikisi Yemame savaşında şehadet kendilerini bulana dek birbirinden ayrılmayan kardeşler olarak yaşadılar. Doğru, Utbe'nin oğlu Ebu Hüzeyfe'nin en yakın dostu azaldı kölesi Salim'di. Yaşarken beraberlerdi, şehadet de onları ayırmadı.

Bizans ordusu komutanı Hz George'u duymadınız mı? Halid bin Velid'e, "Dininize sonradan girenin sizin kadar kıymeti var mıdır?" diye sormuş, o da ona, "Hepimizin değeri aynıdır" cevabını vermişti.

Teslimiyet te üstünlük takva iledir

Çok eşliliğe gelince. O iki tarafından tercihidir. Kimse kimseyle evlenmeye zorlanmaz. Siz insanları, "Tek bir eşin olacak!" diye zorluyor musunuz?

Sitelerde Paylaş

Evet, Hz. Muhammed'e peygamberlik gelmeden önce, cahiliye döneminde kız çocukları aileleri için utanç kaynağıydı ve diri diri toprağa gçayıüyordu.

Allahtan gelen bir vahiy şöyledir, "Ve diri diri toprağa gömülen kızcağıza sorulduğu zaman: " Hangi suçtan dolayı öldürüldü?"

Siz Huzeyfe bin Utbe ve kölesi Salim'i duymadınız mı? Utbe bin Rebia Kureyş'in ileri gelenlerindendi. Oğlu Huzeyfe ise kendisi gibi Allaha Teslim olan kölesi Salim'i azad edip evlat edinmişti. Sonra,"Evlatlıklarınızı babalarımızın adıyla çağırın" diyen bir ayet indirildi. Bunun üzerine ikisi Yemame savaşında şehadet kendilerini bulana dek birbirinden ayrılmayan kardeşler olarak yaşadılar. Doğru, Utbe'nin oğlu Ebu Hüzeyfe'nin en yakın dostu azaldı kölesi Salim'di. Yaşarken beraberlerdi, şehadet de onları ayırmadı.

Bizans ordusu komutanı Hz George'u duymadınız mı? Halid bin Velid'e, "Dininize sonradan girenin sizin kadar kıymeti var mıdır?" diye sormuş, o da ona, "Hepimizin değeri aynıdır" cevabını vermişti.

Çok eşliliğe gelince. O iki tarafından tercihidir. Kimse kimseyle evlenmeye zorlanmaz. Siz insanları, "Tek bir eşin olacak!" diye zorluyor musunuz?

"kızlar artık gömülmüyor o yüzden ben dayak yiyebilirim, sorun yok" diyorsun yani... "kocamın tarlasıyım, beni kafasına göre sürsün. başım ağrımış, hastaymışım, ne gam...". "mirasta elbet eksik pay alacağım bir eksik etek olarak. ayrıca yarım akıllı olduğum için şahitliğime de güvenilmez.".

Daha sayayım mı force? Kadınlar, kendinize gelin. Çok fena kandırılıp kullanılıyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

"kızlar artık gömülmüyor o yüzden ben dayak yiyebilirim, sorun yok" diyorsun yani... "kocamın tarlasıyım, beni kafasına göre sürsün. başım ağrımış, hastaymışım, ne gam...". "mirasta elbet eksik pay alacağım bir eksik etek olarak. ayrıca yarım akıllı olduğum için şahitliğime de güvenilmez.".

Daha sayayım mı force? Kadınlar, kendinize gelin. Çok fena kandırılıp kullanılıyorsunuz.

Ben dayak yemiyorum. Mirastan eksik pay da almıyorum, ki zaten derdim de değil.

Sitelerde Paylaş

Ben dayak yemiyorum. Mirastan eksik pay da almıyorum, ki zaten derdim de değil.

burada bahsettiğim sen değilsin zaten, Emine de dayak yemiyordur eminim. Ancak insanda, kadında bir yoldaşlık duygusu olmalı. milyonlarca kadın dayak yiyor ve dayağı atan kendini bu kutsal(!) metinle aklıyor. Miras desen ha keza... senin problemin olmaya bilir ama İslami zorbaların yönettikleri yerlerde böyle. daha çok örnek var ama kadın olduğunu söylediğin için örnekleri az tutuyorum. daha duygusal olduğunuz için kalbiniz çabuk kırılıyor. forumda çok örnek var islamın kadına bakışıyla ilgili.
Sitelerde Paylaş

Bu bahsettiğin insanların inanıyor olduklarını mı sanıyorsun? Biz onlardan değiliz. Onlar bize "imansız" derler. Onları inananlardan saymadığımız için de tekfirciler diye anarlar.

Kadın dayanışması konusunda ise ne diyebilirim ki? Bende olan irade onlarda yoksa ne diyebilirim? Bunu doğru gören bir toplulukla aynı dini paylaşıyorlar.

Ben dayak yemedim değil. Ama bunun yanlış olduğunu göstermek için erkeklerin bile cesaret edemeyeceği şeyler yaptım. Bunun ardından "cesur" olarak tanındım ama aslında aralarında en çok korkan bendim.

Dövülmem doğru değildi, cesaret dediğim şeyi yapmam da öyle. Ama bu sonuca ulaştığında iki tarafında yanlış yöntemler seçtiğini anladım. Ve iki taraf da hatasında ısrarcı davranmadı. Eğer Müslümanlar dosdoğru istişare, salat edebilseydi bunu bizim gibi başarabilirlerdi.

Her neyse, konu bu değil.

Sitelerde Paylaş

Bu bahsettiğin insanların inanıyor olduklarını mı sanıyorsun? Biz onlardan değiliz. Onlar bize "imansız" derler. Onları inananlardan saymadığımız için de tekfirciler diye anarlar.

Kadın dayanışması konusunda ise ne diyebilirim ki? Bende olan irade onlarda yoksa ne diyebilirim? Bunu doğru gören bir toplulukla aynı dini paylaşıyorlar.

Ben dayak yemedim değil. Ama bunun yanlış olduğunu göstermek için erkeklerin bile cesaret edemeyeceği şeyler yaptım. Bunun ardından "cesur" olarak tanındım ama aslında aralarında en çok korkan bendim.

Dövülmem doğru değildi, cesaret dediğim şeyi yapmam da öyle. Ama bu sonuca ulaştığında iki tarafında yanlış yöntemler seçtiğini anladım. Ve iki taraf da hatasında ısrarcı davranmadı. Eğer Müslümanlar dosdoğru istişare, salat edebilseydi bunu bizim gibi başarabilirlerdi.

Her neyse, konu bu değil.

demek sen de "gerçek islam bu değil" diyenlerdensin... Keşke öyle olsaydı ama gerçek başka. Gerçek İslamın ne olduğunu direkt İslami metinlerden, allahın sözü olduğu iddia edilen kitaptan görüyoruz. Yani "islam çok hoş ama uygulayanlar kötü. Bu da İslamı bağlamaz" argümanını yalanlayan bizzat islamın kendisi. Hatta tam aksine "islama rağmen" iyi müslümanlar var. Bunlar insani değerlere sahip, vicdanlı ve ahlaklı oldukları için İslamın zorbalıklarını be vahşiliklerini görmezden geliyorlar. Bu insanlarda potansiyel var, diğerleri ile işim olmaz zaten. Tartışmak bile zaman kaybı.
Sitelerde Paylaş

Hz. Muhammed, “Kıyamet günü, birçok insan Tihâme Dağı gibi sevaplarla gelir. Allah ise onların amellerini boşa çıkarır ve onları şiddetli bir şekilde cehenneme atar.” dedi.

Onun sözlerini dehşet içerisinde dinleyen Sâlim sordu:

"Ya Rasûlallah, biz o kimseleri nasıl tanıyacağız? Seni hak peygamber olarak gönderen Allah’a yemin ederim ki ben onlardan biri olmaktan çok korkuyorum.”

“ Ey Sâlim, onlar namaz kılarlar, oruç tutarlar, fakat kendilerine haram bir şey teklif edildiğinde Allah’tan hiç korkmadan o haramı işlerler. Allah da onların amellerini, ibadetlerini kabul etmez.”

İşte bahsettiğim hata içinde olanlar bunlardır. Bu zamanın katil Müslümanları yani. Şefaat yalanının arkasına sığınan, adam öldürmekten, hırsızlık yapmaktan çekinmeyenler. Ateş bize sayılı günler dışında dokunmayacak diyenlerdir.

Sitelerde Paylaş

Hz. Muhammed, Kıyamet günü, birçok insan Tihâme Dağı gibi sevaplarla gelir. Allah ise onların amellerini boşa çıkarır ve onları şiddetli bir şekilde cehenneme atar. dedi.

Onun sözlerini dehşet içerisinde dinleyen Sâlim sordu:

"Ya Rasûlallah, biz o kimseleri nasıl tanıyacağız? Seni hak peygamber olarak gönderen Allaha yemin ederim ki ben onlardan biri olmaktan çok korkuyorum.

Ey Sâlim, onlar namaz kılarlar, oruç tutarlar, fakat kendilerine haram bir şey teklif edildiğinde Allahtan hiç korkmadan o haramı işlerler. Allah da onların amellerini, ibadetlerini kabul etmez.

İşte bahsettiğim hata içinde olanlar bunlardır. Bu zamanın katil Müslümanları yani. Şefaat yalanının arkasına sığınan, adam öldürmekten, hırsızlık yapmaktan çekinmeyenler. Ateş bize sayılı günler dışında dokunmayacak diyenlerdir.

şimdi diş hekiminde biraz işim var, devam edeceğiz. söylediğin gibi değil, allah kendi izin veriyor şiddete.
Sitelerde Paylaş

Bugün orangatonlar dahi dişi olan çocuklarını diri diri toprağa gömmüyorlar. İnsanların ayetten önce kız çocuklarını diri diri toprağa gömdüğüne nasıl inanabiliyorsunuz?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...