Jump to content

Öldükten sonra tamamen yok olma düşüncesi

Recommended Posts

• İleti 77
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

yoktum varoldum yok olacağım...

Bir varmış bir yokmuşum...

Bir yokmuşum bir var...

Usta bu hangi felsefe ya da görüş oluyor ? Bu kadar saçma bir görüş daha duymadım. Bunun hinduların reenkarnasyon masalından farkı yok. Dini görüşün ne bilmiyorum ama bunun olmasının imkanı yok bu maddenin yasalarına, akışkanlığına ve değişimine tamamen zıttır. Kısacası metafizik bir martaval sayıklıyorsun belli de bari masal gibi sallama bir varmış, bir yokmuş diye.

Sitelerde Paylaş

öldükten sonra tamamen yo mu olacağız...

Olabilir...

Zaten var olmadan önce de tamamen yoktuk...

Ne oldu...

Yokken var olduk...

Demek ki bu olabilir bir şeymiş...

Öldükten sonrada yok olacağız...

Sonra...

Yine var olabiliriz...

Çünkü bir şere yokluktan varlığa çıktığımıza şahit olduk gözümüzle gördük yaşadık ....

Yok olmayı dert etme...

Bir şekilde yeniden var olabilirsin...

Bunun olamıyacağını kimse garanti edemez...

Ama olabileceğini rahatlıkla söyleyebiliyoruz...

Yokken var olunabiliyor...

Burada da saçma sapan zırvalamış isin ve cevap veren olmamış. Ben vereyim bari;

Canlıları oluşturan atomların kendisi bile radyoaktif bozunma yoluyla parçalanıp, dağılmaktadır. Bu radyoaktif değişiklik zararlı ışın yahut kendiliğinden ışıma yoluyla eninden sonunda gerçekleşecektir ve atomların protonlarına, nötronlarına kadar tamamen yok olacaktır. Maddenin akış ve değişkenliği yüzünden yeniden bir araya gelme gibi bir saçma zırvalık olasılığı da imkansızdır.

O zaman ben de Uçan Spagetti canavarı yahut uçan pembe fil tanrısı var diye uydurayım. Kimse aksini ispat edemeyeceği için bu gerçek olsun. :D

Biraz mantıklı ve tutarlı şeyler yazın yahu.

Sitelerde Paylaş

eskiden atom mu varıdı...

Yoktu...

Var oldu...

Yok olacak tabiki...

Herşey gibi...

Sonra aynen devam...

Evet, vardı ama sana ait değil başkalarının bedenini ve bilincini meydana getiren atomları vardı ve yok oldu. Sırf bu dünyada bile 100 milyar kişinin yaşayıp, öldüğü sanılıyor. Onlar öldüler ve atomları bir süre döngüde kaldıktan sonra yok oldu, olmaya devam ediyor. Yerlerine yeni jenerasyonlar geliyor. Maddenin akışkanlığı ve değişkenliği bu yöndedir. Sen ve şu anda yaşayan bütün insanlar bir süre sonra ölüp yok olacakken, yerlerine yeni nüfus popülasyonları gelmeye devam edecektir...

tarihinde Dalgalı Anafor tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Usta bu hangi felsefe ya da görüş oluyor ? Bu kadar saçma bir görüş daha duymadım. Bunun hinduların reenkarnasyon masalından

farkı yok. Dini görüşün ne bilmiyorum ama bunun olmasının imkanı yok bu maddenin yasalarına, akışkanlığına ve değişimine tamamen zıttır. Kısacası metafizik bir

martaval sayıklıyorsun belli de bari masal gibi sallama bir varmış, bir yokmuş diye.

Yoktum , varım , yok olacağım ; epikürcülük oluyor, epikur dd ateistlerin pir'idir,

Ama kireç kendi felsefesini de koyup bir satır daha eklemiş

Sitelerde Paylaş

Şunu merak ediyorum; Bilim ve mantık, bize bir defa yaşanmış olan birşeyin ikinci defa yaşanmasının imkansız olduğunu mu ......

yoksa imkan dahilinde olduğunu mu gösteriyor....?

Mesela bilimin, bir defa yaşanıp da, asla ikinci defa olamayacağını tespit ettiği olaylar nelerdir....?

Bunları sayabilir miyiz...? ( belki olabilir. daha çok bilgi almak için soruyorum. )

tarihinde Mindsurfer tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Şunu merak ediyorum; Bilim ve mantık, bize bir defa yaşanmış olan birşeyin ikinci defa yaşanmasının imkansız olduğunu mu ......

Mesela bilimin, bir defa yaşanıp da, asla ikinci defa olamayacağını tespit ettiği olaylar nelerdir....?

Bunları sayabilir miyiz...? ( belki olabilir. daha çok bilgi almak için soruyorum. )

Sen Müslüman değilsen bile Allah'a yalakalık eden birisin bunu her attığın mesajda görüyorum şimdi de öldükten sonrası için olmayan Allah'a yağ çekmeye başlamışsın.

Sitelerde Paylaş

güzel soru....
Sitelerde Paylaş

Sen Müslüman değilsen bile Allah'a yalakalık eden birisin bunu her attığın mesajda görüyorum şimdi de öldükten sonrası için olmayan Allah'a yağ çekmeye başlamışsın.

Demek mesajlarımda sürekli Allah'ı övüyorum. ve yukarda da aynı şeyi yaptım....
bak sen şu işe... hiç farkında değilim..!
Peki bunu gösteremezsen ne oluyorsun...? onu da yazalım mı..?
"Cevap vermekte aciz kalırsam, çamur atarım, tamamdır." diyorsun yani...!
Bu forumda en fazla din eleştirisi yapanlardan biriyim ama müslümanlar bu derece pislik atarak alçalmaya ihtiyaç duymuyorlar... neden acaba ?
Amaç nedir, gizli gizli ateizmden nefret ettirmek, islamı göklere çıkarmak mıdır?
Dincilerin parayla tuttuğu biri olmasan bile, dinlere hizmet ettiğin ortada...
Düzgünce bir soru sordum. Cevabın yoksa, insan gibi "bilmiyorum" dersin ya da susarsın....;

Ayrıca ikinci hayat için tanrıya ihtiyaç olduğunu ne zaman ve kim söyledi...?
Bunu teistler iddia eder. ve onlar ne dediyse direkt iman eden bazı ateistler..!
Ve ondan daha önemlisi yukardaki iletimin neresinde TANRI veya ALLAH geçiyor...?
Mesajımda böyle birşey olmadığına göre, beyninin her tarafının tanrılarla dolup taştığı anlaşılıyor.
"Bunu bize tanrı verecek" demiş olsak bile, yazdığın yine terbiyesizlik ve cehalet örneğidir.
Burdaki müslümanların çoğu, daha insanca tanrıya inanıyorlar. seninki tanrıya nefrete duyulan bir iman haline gelmiş.
Ayrıca ikinci hayat için tanrının olmaması daha kolaylık sağlar. ama içindeki tanrı hastalığı böylesine ilerlemiş ve bunu sürekli ifşa eden bir yobaza, şimdi bunu izah etsek de anlamaz;
PZK0zHz.jpg
Sitelerde Paylaş
Ne kadar harika bir özellikmiş bu ebediyyen yokolup gitmek yahu...!

İmanın şartı mıdır, nedir anlamadım gitti. herkes yokolup gitmeye ölesiye iman etmek zorunda mıdır ?

Bir hiç olmakla bu kadar övünen, bunun için sağa sola sataşan zihniyetten, insanlığa hiçbir hayır gelmez.

14 milyar yıllık evrenin zerre bir dilimindesin, benliğin yok iken var oluyor, ama "bu bir daha asla olmayacak..." diye gelecekten haber veriyorsun... Ve bu şarlatanlığın adı bilimsel konuşmak oluveriyor !

Bunun bomboş bir ukelalık olmadığını söyleyebilmek için, önce iddia sahibinin birkaç milyar yıl yaşaması lazım.

Gaipten haber vermeye bu kadar meraklı olanlara, müneccimliğe başlamasını tavsiye ediyorum:)

Sitelerde Paylaş
Kendisine ateist diyen, ama nedense aynı dinsel davranışları devam ettiren zihniyetin, diğer bir özelliği de, ikinci hayat ile ahireti aynı şey zannetmeleri.....

Ve " bunu sadece tanrı yapabilir" düşüncesini onaylayarak teizme hizmet etmeleridir.

Güçlü hedefler ve idealler belirlemeyi, başarma inancını, "idealizm" diyerek küçümsemeye çalışanlardan, insanı böylesine acz içinde gösteren tiplerin çıkmasına çok şaşamamak gerekir.

Güzel bir olasılık için "imkansız" denilmesi, insanlığı ileri götürmez.

Bu bir inanç değil, sadece bir olasılık... Yeni bir hayat için henüz elimizde delil bulunmuyor. ama "kesin olamaz" demek için.... hele hele bunu dinsel gösterecek kadar inanılmaz derecede akıldışı davranışlar ortaya koymak için de henüz hiçbir delil yok!

Sitelerde Paylaş

:

Al işte bir tane daha türedi olum sizi sırayla mı veriyorlar adam ateist ama Allah'a yağ çekiyo.

Yanlış yere atmışım mesajı bu adamlar ateistse ben de Şaman'ım şu an da yağmur için ruhlarla iletişime geçmek için trans yapıyorum..

Allah var inanıyorum dese kimse birşey demez ama adam Allah yok diyip üstüne Allah'a methiyeler düzüyor bunlarla uğraşıyoruz işte görün.Bizim imtihanımız da bu.

tarihinde Tanah-Gospel Theologist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Allah var inanıyorum dese kimse birşey demez ama adam Allah yok diyip üstüne Allah'a methiyeler düzüyor bunlarla uğraşıyoruz işte görün.Bizim imtihanımız da bu.

Sürekli bana fırsat veriyorsun:)

Şu anda eklediğim görsel, bilimsel / mantıksal bir tespittir. Hiçbir küçümseme içermez.

Seninki gibi "çamur at belki izi kalır" tarzı bir zırvalık değil yani... net ve temeli olan bir gerçek ;

cCrCip9.jpg

Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...