Jump to content

ŞAHDAMARINIZDAN YAKINIM DEMESİ NE ANLAM TAŞIYOR?

Recommended Posts

Yüce rabbimiz Allah ben size şahdamrınızdan daha yakınım diyen bu Allahla aynı deyilmi? O halde ağaç kılığına girip musayla bu şekilde konuşmasının mansı nedir. insalık için ne faydası var. veya müslümanlara göre biz sınavdayız sınav için ne katkısı var bu ayetlerin. yani ben masalım demek istiyorda kimse inanmıyormu banane banane ben inanmak istiyorum çöl bedevisinin Allahına pardon töbe töbe yani Allahımıza diyecektim dilim sürçtü.

KASAS Suresi 30. ayeti: Musa ateşin yanına gelince, o mübarek yerdeki vadinin sağ tarafındaki ağaçtan şöyle seslenildi: “Ey Mûsâ! Şüphesiz ben, evet, ben âlemlerin Rabbi olan Allah’ım.”

Kaf suresi 16. ayet:Andolsun, insanı biz yarattık ve nefsinin ona verdiği vesveseyi de biz biliriz. Çünkü biz, ona şah damarından daha yakınız.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 152
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

83- Can boğaza gelip dayandığında,

84- Ki o sırada siz (sadece) bakıp-durursunuz,

85- Biz ona sizden daha yakınız; ancak görmezsiniz.

87- Eğer doğru söylüyorsanız, onu, (çıkmakta olan canı) geri çevirsenize.

"Ona Sah damarından Yakınız" ifadesi ölümü anlatmaktadır...

Sitelerde Paylaş

83- Can boğaza gelip dayandığında,

84- Ki o sırada siz (sadece) bakıp-durursunuz,

85- Biz ona sizden daha yakınız; ancak görmezsiniz.

87- Eğer doğru söylüyorsanız, onu, (çıkmakta olan canı) geri çevirsenize.

"Ona Sah damarından Yakınız" ifadesi ölümü anlatmaktadır...

Yanlış, ölümü değil yazıcı melekleri (kirâmen kâtibîn) kastediyor. Hani insanın omuzlarında oturan, her yaptığını Allah'a ispiyonlayan melekler. Bu ispiyonlar da Allah'a 1000 yılda gidiyormuş.

"Andolsun, insanı biz yarattık ve nefsinin ona verdiği vesveseyi de biz biliriz. Çünkü biz ona şah damarından daha yakınız. Üstelik, biri insanın sağ tarafında, biri sol tarafında oturmuş iki alıcı melek de (onun yaptıklarını) alıp kaydetmektedir. İnsan hiçbir söz söylemez ki onun yanında (yaptıklarını) gözetleyen (ve kaydeden) hazır bir melek bulunmasın."

Dindeki başka bir manyaklık da bu, müslümanlar omuzlarında her yaptığını izleyen, görüğnmeyen varlıklar olduğuna inanıyor, delilikten başka bir şey değil ama işte bu deliliğe sahip milyarlar varsa normallleşiyor bu delilik.

Sitelerde Paylaş

CUK SURESİ

1-cöst, möst, höst
İşte bunlardır Rabbinin gerçek ayetleri ve insanların çoğu bunları bilmez.

2-Göğü yükseltip Arş’a çıkan, güneşe ve aya boyun eğdiren, jüpitere sıçıp satürne binen Çükütay’dır. Her biri kendi yolunda yuvarlanıp gitmektedir. Çükütay, dönüp Rabbinizi göreceğinizi kesin olarak bilmeniz için, düzenlediği işleri ayetleriyle işte böyle açıklamaktadır. Yaa, biz buyuz işte! Boru mu?!

3-Yeri yaratıp üzerine ulu dağlar ve ırmaklar koyan, hertür kuş-böcek ve haşeratı serpiştiren ve orada çeşitli meyveler yetiştiren O’dur. Geceyi gündüzün üzerine örten O’dur.

Telefonunuzu çaldırıp kapatan, sapık sandığınız kişi de O’dur. Sırtınızın orta yerindeki kaşıntı O’dur. Lego setinizin eksik küçük parçası O’dur. O, Rab Çükütay’dır!

Gece üzeriniz açık kalınca üstünüzü örten de odur. Şüphesiz bütün bunlarda düşünen bir toplum için ibretler vardır.

Sitelerde Paylaş

Yanlış, ölümü değil yazıcı melekleri (kirâmen kâtibîn) kastediyor. Hani insanın omuzlarında oturan, her yaptığını Allah'a ispiyonlayan melekler. Bu ispiyonlar da Allah'a 1000 yılda gidiyormuş.

"Andolsun, insanı biz yarattık ve nefsinin ona verdiği vesveseyi de biz biliriz. Çünkü biz ona şah damarından daha yakınız. Üstelik, biri insanın sağ tarafında, biri sol tarafında oturmuş iki alıcı melek de (onun yaptıklarını) alıp kaydetmektedir. İnsan hiçbir söz söylemez ki onun yanında (yaptıklarını) gözetleyen (ve kaydeden) hazır bir melek bulunmasın."

Dindeki başka bir manyaklık da bu, müslümanlar omuzlarında her yaptığını izleyen, görüğnmeyen varlıklar olduğuna inanıyor, delilikten başka bir şey değil ama işte bu deliliğe sahip milyarlar varsa normallleşiyor bu delilik.

İki ayetin içeriği farklı, yanılmışım, özür diliyorum. Ancak;

kirâmen kâtibîn' den bahsetmiyor. Yine Allahın yakınlığından bahsediliyor.

Sitelerde Paylaş

İki ayetin içeriği farklı, yanılmışım, özür diliyorum. Ancak;

kirâmen kâtibîn' den bahsetmiyor. Yine Allahın yakınlığından bahsediliyor.

Yine yanıldın, Kiramen Katibin'den bahsediyor, Allah tahtında otuyor, nereden yakın olacak insana, arada bizim zamanımızla tam 1000 yıllık mesafe var.

İnfitar/(10-11) Hâlbuki üzerinizde muhakkak bekçiler, değerli yazıcılar vardır.

1. kirâmen : şerefli, üstün
2. kâtibîne : kâtipler, kaydediciler, yazıcılar
Sitelerde Paylaş

Yine yanıldın, Kiramen Katibin'den bahsediyor, Allah tahtında otuyor, nereden yakın olacak insana, arada bizim zamanımızla tam 1000 yıllık mesafe var.

İnfitar/(10-11) Hâlbuki üzerinizde muhakkak bekçiler, değerli yazıcılar vardır.

1. kirâmen : şerefli, üstün
2. kâtibîne : kâtipler, kaydediciler, yazıcılar

Bu sefer yanılmadım. Allah için zaman ve mekan farklıdır. Kör edici kibre kapılmaktan korkarım ki, ben buna bizzat şahit olmadım. Yani Allah katındaki herşeyi bildiğime dair kibre... Ancak bir ayette geçen "Onun için bir gün, sizin saymakta olduğunuz 1000 yıl gibidir" cümlesine dayanarak bunu söylüyorum.

Kaldı ki Allah' ın sıfatları buna müsait. O arşa istiva eden Rabdir.

Sitelerde Paylaş

Bu sefer yanılmadım. Allah için zaman ve mekan farklıdır. Kör edici kibre kapılmaktan korkarım ki, ben buna bizzat şahit olmadım. Yani Allah katındaki herşeyi bildiğime dair kibre... Ancak bir ayette geçen "Onun için bir gün, sizin saymakta olduğunuz 1000 yıl gibidir" cümlesine dayanarak bunu söylüyorum.

Kaldı ki Allah' ın sıfatları buna müsait. O arşa istiva eden Rabdir.

Bu arabın kitabını rehber edindiğin sürece yanılmamana imkan yok. Ne demiş atalarımız: Rehberi karga olanın burnu boktan kurtulmazmış.

Sitelerde Paylaş

1-Allah,her an bizimle beraber

2-Allah bulutların üstünde

3-Allah göklerin üstünde

Yani..

Yakın,uzak değil,uzak..

Allah'ın bu yakınlığı Sümer'deki hami tanrılardan geliyor sanki..İnsanla çok yakın olan bu tanrı,daha üst mertebedeki tanrı ile insan arasında aracılık yapıyor..İnsan için şefaat(dikkat..!) diliyor..!

Bir de mahalli(site) tanrıları var..Bunlar hami tanrılardan daha kuvvetli..Kendilerine tapan Sümerlilerin şehirlerini/sitelerini koruyor filan..Allah'ın Mekke ve çevresi için söyledikleri aklınıza gelsin..

En üstte de büyük mabutlar/tanrılar var..Bunlar da,herşeyi yarattım diyen Allah gibiler..

Sitelerde Paylaş

Bu arabın kitabını rehber edindiğin sürece yanılmamana imkan yok. Ne demiş atalarımız: Rehberi karga olanın burnu boktan kurtulmazmış.

Ben o kitabı rehber edindiğim için onu kendimce yorumlamaktan korkuyorum. Korkum su ki, onu kendi fikirlerimle saptırıp, insanlara "İste Kuran budur" demem.

O zaman sahtekar Müslüman alimlerine dönerim. Sadece sakınıyorum. İste bunu bana Kuran öğretti. Yani "Rab" sıfatıyla "Allah"

Sitelerde Paylaş

Ben o kitabı rehber edindiğim için onu kendimce yorumlamaktan korkuyorum. Korkum su ki, onu kendi fikirlerimle saptırıp, insanlara "İste Kuran budur" demem.

O zaman sahtekar Müslüman alimlerine dönerim. Sadece sakınıyorum. İste bunu bana Kuran öğretti. Yani "Rab" sıfatıyla "Allah"

Kuran,insanları öldürmeyi,insanları parçalamayı,insanları kesmeyi,insanları dövmeyi,insanları aşağılamayı da öğretiyor..Bunları da yapıyor musunuz,yoksa forumun en tatlı müslümanı sevgili kireç gibi işinize geleni mi görüyorsunuz?

Korkmayın bence..!

Sitelerde Paylaş

Korkarsın tabii, benim de beynimin bir köşesinde Allah adlı manyak, sapık, sadist bir tanrı olsa ben de korkardım.

Peki, hiç yorumlamadan, kitap üzerinde düşünmeden nasıl rehber ediniyorsun? Bir insan bir kitap üzerine yorum yapmaktan neden korkar ki?

Sitelerde Paylaş

Şimdi burada bazı mantıksızlıklar gözüme çarptı,

1- Allah insana şah damarından yakınsa, yazıcı melekler neden kayıt yapıyor?

2- Yakınız derken meleklerin aracılığıyla olan bir yakınlıktan bahsediyorsa eğer melekler insanın omzunda duruyor. Şah damarı kadar yakın değil.

3- İnsana gelen vesveseleri biliyor ama insanın işlediği günahları bilmiyor, bundan dolayı melekler kayıt yapıyor. Ya da vesveseleri tahmini olarak bildiğinden bahsediyor, tam bilmiyor yani :-)

3-Yeri yaratıp üzerine ulu dağlar ve ırmaklar koyan, hertür kuş-böcek ve haşeratı serpiştiren ve orada çeşitli meyveler yetiştiren O’dur. Geceyi gündüzün üzerine örten O’dur.

Telefonunuzu çaldırıp kapatan, sapık sandığınız kişi de O’dur. Sırtınızın orta yerindeki kaşıntı O’dur. Lego setinizin eksik küçük parçası O’dur. O, Rab Çükütay’dır!

Gece üzeriniz açık kalınca üstünüzü örten de odur. Şüphesiz bütün bunlarda düşünen bir toplum için ibretler vardır.

:D

Sitelerde Paylaş

Cennetki tuğba ağaçlarının dallarının aşağıda kökününde yukarıda olduğundan bahseder sofiler.Bu aslında basit bir bilmecedir. Anlatılmak istenilen insandır. Kolları ve bacakları dalları ve gövdesi ile insandır. Başıda köküdür.Allahın yada Rabın ona şah damarından daha yakın olması ise Allahın gökte veya herhangi bir yerde olmayıp insanda olduğu ima edilir.Yani kainatın yaratıcısı bir Allahın olmayıp insanın yaşamında onu başarıya ulaştıran bir hali yada gücüdür.Oda ona her şeyden daha yakındır.İlahi kitapları Peygamberler yazmamıştır.Yazıldıkları devirlerin sofileri bir bilmece şeklinde lirik olarak onları ortaya koymuşlardır.

Sitelerde Paylaş

Korkarsın tabii, benim de beynimin bir köşesinde Allah adlı manyak, sapık, sadist bir tanrı olsa ben de korkardım.

Peki, hiç yorumlamadan, kitap üzerinde düşünmeden nasıl rehber ediniyorsun? Bir insan bir kitap üzerine yorum yapmaktan neden korkar ki?

Ben o kitabı kendi nefsani duygularıma gore kaliplara sokup, olmadik yorumlarimla saptirmaktan korkuyorum. Söylemek istediğim buydu. Örnegin sizin söylemlerinize karsi: "Orda şöle şöle diyor aslında" demekten ve bilmediğim halde haklı çıkmak adına biliyormuş gibi davranmaktan yana bir korku bu.

Yoksa düşünmüyor değilim üzerine, anlamak, iman etmek adina... Allah' tan korkum, kotu biri olmaktan yana korkumla aynıdır.

"Allah' ın azabı gelse, zalimlerden başkası mı yıkıma uğrayacak!"

Sitelerde Paylaş

Kuran,insanları öldürmeyi,insanları parçalamayı,insanları kesmeyi,insanları dövmeyi,insanları aşağılamayı da öğretiyor..Bunları da yapıyor musunuz,yoksa forumun en tatlı müslümanı sevgili kireç gibi işinize geleni mi görüyorsunuz?

Korkmayın bence..!

Yani size yalan söylemekten korkmayayim mi?

Sitelerde Paylaş

Ben o kitabı kendi nefsani duygularıma gore kaliplara sokup, olmadik yorumlarimla saptirmaktan korkuyorum. Söylemek istediğim buydu. Örnegin sizin söylemlerinize karsi: "Orda şöle şöle diyor aslında" demekten ve bilmediğim halde haklı çıkmak adına biliyormuş gibi davranmaktan yana bir korku bu.

Yoksa düşünmüyor değilim üzerine, anlamak, iman etmek adina... Allah' tan korkum, kotu biri olmaktan yana korkumla aynıdır.

"Allah' ın azabı gelse, zalimlerden başkası mı yıkıma uğrayacak!"

Allah'tan korkmanın kötü biri olmakla alakası yok, korkuyorsun çünkü sana anlatılan bu putun ne kadar zalim, acımasız, gaddar ve sadist olduğunu bliyorsun içten içe ama bunu kendine bile itiraf edemiyorsun.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...