Jump to content

ŞAHDAMARINIZDAN YAKINIM DEMESİ NE ANLAM TAŞIYOR?

Recommended Posts

O kadar devrik yazmışsınız ki hic bir şey anlamadım. Sadece Allahın bir put olmasının imkansız olduğunu söyleyebilirim. Ve ben Müslüman değilim elh.

Bakın bunda anlaşılmyacak bir şey yok ben anlyorsam ayeti sende anlarsın. hasorun ayet deyilse benim anlatımımsa ben diyoruki ARAP PUTLARINDAN EN BYÜYÜNÜN İSMİ AL-İLAHTI putperslerde bu allaha inıyorlardı. bu ayete sözde allah putpereslere sesleniyor. arplar putları aracı olarakkulanıyorlardı allaha yalavarıyorlardı. bizde nasıl yatırlara vs. aracı olarak yardım dilek isteniyorsa aynısıdır bunda anlamıyacak bir şey yok ayet aşağıda

ANKEBUT Suresi 61. ayeti:And olsun ki onlara: 'Gökleri ve yeri yaratan, güneşi, ayı buyruğu altında tutan kimdir?' diye sorarsan, şüphesiz 'Allah'tır' derler.Öyleyse niçin

Sitelerde Paylaş
  • İleti 152
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Aah Sağduyu Ah.

Gerçekten senin inandığın masallar arap ve yahudi masalları.

Bırak her şeyi, hiç insan inanmadığı için sonsuza kadar yakılmayı hakkeder mi?

Bir insanın inanmadığı için sonsuza kadar yakılma fikri sizleri neden hiç rahatsız etmiyor, onu anlamış değilim.

Sana başka bir soru: Bu Allah daha tüm insanlığı yaratmadan önce bazılarını sonsuza kadar yakacağını biliyordu, değil mi? Peki bir varlık neden sonsuza kadar yakacağını bile bile insan yaratır?

Sitelerde Paylaş

Allaha yakınlaştırsın diye taştan yaptıkları putlara tapıyorlarmıs evet.

Bazen bu sanal alemde insanları tanımakta zorlanıyorum sen müslüman deyilim diyorsun dinsizde deyilim demiyorsun neye inanıyorsun su aygırınamı

Sitelerde Paylaş

Sende bir şey bilmiyorsun he hü he yü bir yerden çıkıyorsun bir şey diyecemtim boş verdim kendime yakışyırmadım. bak Allah kimlerle nasıl konuşur arap putunun işine karışılmaz.

Şura=51:Allah, bir insanla ancak vahiy yoluyla, yahut perde arkasından konuşur. Yahut bir elçi gönderip, izniyle ona dilediğini vahyeder. Şüphesiz O yücedir, hüküm ve hikmet sahibidir.

Bizim gelin baya utancak çıktı perde araksından konuşuyor kıvırtmadan. muhmmede karılarının perde araksından konuşmalrını istiyordu. bu perde nasıl bir perdedir dantelimi küpürlümü acep

Senin bu sorun ne başlıkla nede benim şu söylediklerimle (Elini yaklaştır gözüne daha yaklaştır daha yaklaştır bastır gözünün üstüne. Elini görebiliyor musun? Allah diyor ki ben bu elden de daha yakinim.İşte bu yakınlığım ki beni size göstermiyor diyor.) uzaktan yakından alakası olmadığından sana cevap vermezsem üzülür müsün kırılır mısın? Canım benm seni seviyorum ama alaka kuramadım söylediklerimle teşekkür ederim iyi bayındırlar dilerim asadadasd

tarihinde Dindarr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Senin bu sorun ne başlıkla nede benim şu söylediklerimle (Elini yaklaştır gözüne daha yaklaştır daha yaklaştır bastır gözünün üstüne. Elini görebiliyor musun? Allah diyor ki ben bu elden de daha yakinim.İşte bu yakınlığım ki beni size göstermiyor diyor.) uzaktan yakından alakası olmadığından sana cevap vermezsem üzülür müsün kırılır mısın? Canım benm seni seviyorum ama alaka kuramadım söylediklerimle teşekkür ederim iyi bayındırlar dilerim asadadasd

Bende diyorum Allah ulu orta konuşmaz perde araksından konuşur yada vahiyle yalanmı?asıl senin verdiyin cevap alakası yok konudan elini yaklaştır gözünü gözüne daha yaklaştır vs. nerden çıkardın bunu aytmi hadismi vahymi aldın allah perde arkasındanmı konuştu seninle ne bu yazdığın. cevap vermesen sabaha kadar yıldızları sayarım lütfen etme eyleme. bak cevap verirsen beni üzmesen arap putuna tapacağım söz

Sitelerde Paylaş

Al işte, okuduğunu anlamayan başka bir mal daha.

Kaf/16-17. Andolsun, insanı biz yarattık ve nefsinin ona verdiği vesveseyi de biz biliriz. Çünkü biz, ona şah damarından daha yakınız. Ozaman biri insanın sağ tarafında, biri sol tarafında oturmuş iki alıcı melek de (onun yaptıklarını) alıp kaydetmektedir.

Allah insana şahdamarından yakınız derken bak, söylediklerine yaptıklarına dikkat et, sağ ve sol omuzundaki iki melek senin her yaptığını, her söylediğini bana bildiriyor demek istiyor.

Yoksa Allah taa 50000 ya da 1000 yıllık melek ya da iş hızı mesafesinde 8 meleğin taşıdığı bir tahtta oturuoyr.

Sitelerde Paylaş

Sakin ol şampiyon.

Camiye bir kere gittiysem ne olayım. Ben Müslümanlarla ayni dini paylasmiyorum ki camiye gideyim. Ezanlarida umrumda değil 5 vakitleri de! Ezasn okunurken müziği kapatanlardan da dglm. Siz kalkmis bana cami diyorsunuz. Ben onlara Mescid-i Dırar diyorum. Öyle arapça Allah yazisina tapanlardan değilim.

Ve ben orada "bu olayların olup olmadiğini nereden biliyorsun? Orada miydin" diye sorulan soruyu yanitliyordum. Allahin varligi değildi konu. Yani 3 oluyor benim adima konusuyorsunuz.

kıvırıyorsun, yine olmuyor. Einstein'ın yaşamasıyla arap palavralarının ne alakası var? hadi senin için biraz kolaylaştırayım çünkü Einstein'a ait görüntü ve fotoğraflar var. Kanuni'nin yaşayıp yaşamaması ile bu Arap palavraları arasında ne fark var? bu farkı biliyor musun sen bakayım "şampiyon"?

ukalalık yapabilecek bilgi ve zekaya sahip olmadan ukalalık yapmaya çalışanlardan hiç hazzetmem. Hadsizlik yapma.

Sitelerde Paylaş

Bende diyorum Allah ulu orta konuşmaz perde araksından konuşur yada vahiyle yalanmı?asıl senin verdiyin cevap alakası yok konudan elini yaklaştır gözünü gözüne daha yaklaştır vs. nerden çıkardın bunu aytmi hadismi vahymi aldın allah perde arkasındanmı konuştu seninle ne bu yazdığın. cevap vermesen sabaha kadar yıldızları sayarım lütfen etme eyleme. bak cevap verirsen beni üzmesen arap putuna tapacağım söz

1- Biz insana şah damarından daha yakiniz ayetinden çıkıyor bu mana

2- Üzülme üzülme bir gün cevap veririm üzülme. tamam öptüm barıştık mı canım kardeşim..

3- Allah kuran evliya çarpsın ki senin söylediklerinle benm söylediklerim arasında bir bağ bir alaka olsunda ben sana cevap vermiyim. olmaz böyle bir şeys

seni seviyorum guuuut bay :dasasasasas

Sitelerde Paylaş

Sakin ol şampiyon.

Camiye bir kere gittiysem ne olayım. Ben Müslümanlarla ayni dini paylasmiyorum ki camiye gideyim. Ezanlarida umrumda değil 5 vakitleri de! Ezasn okunurken müziği kapatanlardan da dglm. Siz kalkmis bana cami diyorsunuz. Ben onlara Mescid-i Dırar diyorum. Öyle arapça Allah yazisina tapanlardan değilim.

Ve ben orada "bu olayların olup olmadiğini nereden biliyorsun? Orada miydin" diye sorulan soruyu yanitliyordum. Allahin varligi değildi konu. Yani 3 oluyor benim adima konusuyorsunuz.

Yahu madem aynı dini paylaşmıyorsun, o zaman neden dilinden Allah, Kuran, Muhammed lafları düşmüyor?

Ben Muhammed sahtekardır, yalancıdır derken neden yok değildir diyorsun?

Bir insan nasıl bu kadar kendisi ile çelişebilir, hayret!

Sitelerde Paylaş

Al işte, okuduğunu anlamayan başka bir mal daha.

Kaf/16-17. Andolsun, insanı biz yarattık ve nefsinin ona verdiği vesveseyi de biz biliriz. Çünkü biz, ona şah damarından daha yakınız. Ozaman biri insanın sağ tarafında, biri sol tarafında oturmuş iki alıcı melek de (onun yaptıklarını) alıp kaydetmektedir.

Allah insana şahdamarından yakınız derken bak, söylediklerine yaptıklarına dikkat et, sağ ve sol omuzundaki iki melek senin her yaptığını, her söylediğini bana bildiriyor demek istiyor.

Yoksa Allah taa 50000 ya da 1000 yıllık melek ya da iş hızı mesafesinde 8 meleğin taşıdığı bir tahtta oturuoyr.

Bakın sağduyu kardeşim sakın bunları bilgili insanların yanında konuşmayın vallahi onları gıdıklamadan, daha fazla onları güldürürmüş olursunız. Yeminle ekmek Çarpsın :D çavdar ekmeğide olabilir farketmez :D Tabi bu benm şahsi yorumum. sevgiler saygılar aşklar sevgiler kalbler muhabbetler ameno :dasasass

kaf 16 : "And olsun insanı biz yarattık ve biz ona şah damarından daha yakınız" cümle-i ilahisin de Allah "biz" derken kendisi hariçindekileri :D kast ediyor anladım Teşekkür ederim elmadüllah aydınlanmış oldum!

ne kadar aydınlanmış oldun derseniz. İşte bir hela ampülü kadar aydınlandım :D asukulate :DAsasasasa hacetimi giderebilecem alhamdülüllah :dasasasasa :lol:

Sitelerde Paylaş

Bakın sağduyu kardeşim sakın bunları bilgili insanların yanında konuşmayın vallahi onları gıdıklamadan, daha fazla onları güldürürmüş olursunız. Yeminle ekmek Çarpsın :D çavdar ekmeğide olabilir farketmez :D Tabi bu benm şahsi yorumum. sevgiler saygılar aşklar sevgiler kalbler muhabbetler ameno :dasasass

kaf 16 : "And olsun insanı biz yarattık ve biz ona şah damarından daha yakınız" cümle-i ilahisin de Allah "biz" derken kendisi hariçindekileri :D kast ediyor anladım Teşekkür ederim elmadüllah aydınlanmış oldum!

ne kadar aydınlanmış oldun derseniz. İşte bir hela ampülü kadar aydınlandım :D asukulate :DAsasasasa hacetimi giderebilecem alhamdülüllah :dasasasasa :lol:

Bilgili derken arabın kuklası olmuş insanları kastediyorsun herhalde.

Be salak, melekler ve ruh bu Allah'ın yanına giderken 50000 yıla denk gelen bir günde gitmiyorlar mı? Arada bu kadar mesafe varken sen hangi mantıkla Allah insana şahdamarından yakındır diyorsun?

Sitelerde Paylaş

Bu dindar ve yeremya nickli sahsiyetlerin hicbir sey anlamaya kapasiteleri yok buna iyice emin oldum. Bu derece yetersiz ve cahil olduklari halde neredeyse trolluk seviyesindeki davranislarina da yeterli duzeyde uyuz olmus bulunmaktayim. Bu hususlar neticesinde, bu sahislar ile tartisarak zaman kaybetmeyi goze alamayacagimi anlamis bulunmaktayim.

Diger arkadaslara da tavsiyem zamanlarini bunlara laf anlatmaya calisarak harcamak yerine bu sureyi kendilerine faydali baska islerde degerlendirmeleri ve bunlari kendi karanliklari ile basbasa birakmalari.

Herkesin gercekleri gormesi ve idrak etmesi ne yazik ki mumkun degildir. Bunlarin isi bitmis. Duvara konustugunuzu kisa surede anlamaniz dilegiyle.

tarihinde harmoniaa tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bilgili derken arabın kuklası olmuş insanları kastediyorsun herhalde.

Be salak, melekler ve ruh bu Allah'ın yanına giderken 50000 yıla denk gelen bir günde gitmiyorlar mı? Arada bu kadar mesafe varken sen hangi mantıkla Allah insana şahdamarından yakındır diyorsun?

Yok canım öyle bir şey yok! hah:D ne komiksin yaa :D

haah haaay bilgilendireyim seni.. Kuranı okumasını anlamasını öğren. canım kardeşim benıum :Dasasa

Meraic suresinde 3.cü ayetteki Mearic kelimesi miraclar demektir. Mirac değil!

Miraclarda: "Ali dereceler ve yüksek yüce makamlar" demektir

Şimdi ayetlerin manasını okuyalım:

Mearic/3: "O azab; mi'racların: (ali derecelerin ve yüksek yüce makamların) sahibi Allah'dandır."

Mearic/4: O makamlara Melekler ve Ruh müddeti (dünya senesiyle) elli bin sene olan bir günde Yükselip uruc ederler çıkarlar.

Dikkat!

Allaha değil O Yüksek makamlara. Okey. yes sör :dasasa

O makamların sahibide Allah'dır. Allah ise insana şah damarından daha yakındır.

Sizde iyi anladınız mı sayın hormania? biz ayetleri çok iyi anlıyoruz maalesef sizler haddinde fazla cehalet içersindesiz konu kuran olunca

saygılar sevgiler muhabbetler amin :Dasaa

Herkesin gercekleri gormesi ve idrak etmesi ne yazik ki mumkun degildir. Bunlarin isi bitmis. Duvara konustugunuzu kisa surede anlamaniz dilegiyle.

Mearic/5" (Ey peygamber-i Alîşân) O halde (Düşmanların eziyyet ve istihzalarına karşı) Bir sabr-ı cemil ile sabret ( söz verilip vadedilmiş olan azab onlara pek yakında gelecek)"

Mearic/6:"Onlar (inkar ve ısrarlarının iktizası) azabın nüzulunu uzak görürler"

Mearic/7: "Biz ise onu (kafire gelip çatacak girecek şiddetli cezayı azabı :D ) yakın görürüz."

Mearic/8: "O gün sema (Kahr-ı ilahiden) erimiş maden gibi olur"

Mearic/9 "Dağlar da (atılmış muhtelif renklerle renklenmiş :) ) yün gibi olur"

Mearic/10 " (O günün Korku ve şiddetinden herkes kendi başına düştüğünden) en candan bir dost, en candan bir dostun halini sormaz."

Diğer meallerle mukayeseli okuyunda kıymeti mi bilin diye 10' a kadar yazdım ehüm ehüm kasılıyorum ehüm :Dasasa

Sitelerde Paylaş

Yok canım öyle bir şey yok! hah:D ne komiksin yaa :D

haah haaay bilgilendireyim seni.. Kuranı okumasını anlamasını öğren. canım kardeşim benıum :Dasasa

Meraic suresinde 3.cü ayetteki Mearic kelimesi miraclar demektir. Mirac değil!

Miraclarda: "Ali dereceler ve yüksek yüce makamlar" demektir

Şimdi ayetlerin manasını okuyalım:

Mearic/3: "O azab; mi'racların: (ali derecelerin ve yüksek yüce makamların) sahibi Allah'dandır."

Mearic/4: O makamlara Melekler ve Ruh müddeti (dünya senesiyle) elli bin sene olan bir günde Yükselip uruc ederler çıkarlar.

Allaha değil O Yüksek makamlara melekler ve ruh 50 bin senede uruc eder.

O makamların sahibide Allah'dır. Allah ise insana şah damarından daha yakındır.

Sizde iyi anladınız mı sayın hormania? biz ayetleri çok iyi anlıyoruz maalesef sizler haddinde fazla cehalet içersindesiz konu kuran olunca

saygılar sevgiler muhabbetler amin :Dasaa

Bir de utanmadan Tevrat, İncil tahrif edilmiştir ama bizim Kuran değişmeden gelmiştir dersiniz, senin gibi şarlatan ve sahtekarlar oldukça daha çok tahrif edilir bu kitap.

Ulan herkes ona yükselir diye çevirmiş, bir tek sen o makamlara diyorsun.

Madem konuyu suulandırmak istiyorsun, sulandıralım o zaman. Madem Allah bize bu kadar yakın, elimizi uzatıp havayı avuçladığımızda Alalh'ın neresini avuçlamış oluyorsuz? Kalçasını mı, memelerini mi?

Sitelerde Paylaş

Bir de utanmadan Tevrat, İncil tahrif edilmiştir ama bizim Kuran değişmeden gelmiştir dersiniz, senin gibi şarlatan ve sahtekarlar oldukça daha çok tahrif edilir bu kitap.

Ulan herkes ona yükselir diye çevirmiş, bir tek sen o makamlara diyorsun.

İnsan Aklı der ki: Aklı varsa şayet!

Mearic miraclar demektir miraclar ali dereceler ve yüksek yüce makamlar demektir. bu makamların sahibide Allah'dır

mearic : Urucdandır

mearic 4. ayete uruc der. "melekler ve ruh 50 bin senede uruc eder" . nereye uruc ederler? meariclere. mearic de demek: Uructandır. Bu kadar apaçıktır.

haa! Basit düşünceli iherifler mealleriyle kuranın dediklerini eksiltebilirler tahrif edebilirler ama bu ancak ve ancak mealerde kalır kuranın orjinali değişmez tahrif görmez apaçıktır. nokta. seni çok seviyorum sağduyu öptüm by by..

Bu arada Ben aklımı hak ve hakikati anlamak için kullanmak istemiyorum diyorsanız selamun aleyküm!

Madem konuyu suulandırmak istiyorsun, sulandıralım o zaman. Madem Allah bize bu kadar yakın, elimizi uzatıp havayı avuçladığımızda Alalh'ın neresini avuçlamış oluyorsuz? Kalçasını mı, memelerini mi?

Çok saçma bir soru olmuş. bende saçma bir cevap vereyim

Allah cisim değil ki sen cisimsin o sana dokunuyor :ppp

+ elini gözünü yaklaştır ve bastır gözünün üstüne elini görebilir musun? Allah sana elinden bile daha yakınken, sen nereyi avuçlasan avcunu yalarsın :dasasasa :D

Sitelerde Paylaş

Çok saçma bir soru olmuş. bende saçma bir cevap vereyim

Allah cisim değil ki sen cisimsin o sana dokunuyor :ppp

Ellerimi vücudunda hissetmesi için ille de cisim mi olması gerekiyor? Şimdi Allah bize şahdamarımızdan da yakın olduğuna göre bu put bir de bizim her eylemimizi seyrediyor demektir, yerken, içerken, sıçarken, işerken, sevişirken vs. Ne çeşit bir röntgenci bu put?

Sitelerde Paylaş

Ellerimi vücudunda hissetmesi için ille de cisim mi olması gerekiyor? Şimdi Allah bize şahdamarımızdan da yakın olduğuna göre bu put bir de bizim her eylemimizi seyrediyor demektir, yerken, içerken, sıçarken, işerken, sevişirken vs. Ne çeşit bir röntgenci bu put?

Yemeyi içmeyi sendeki sıçmayı işemeyi sevişmeyi :D yaratan. elbette Bu gibi suri basit baya şeylerden münezzehtir hah haay

Seni kilolarla kir cerehata .bok'a cesede hapsetmiş Allah elbette bunlardan bunları seyretmekten münezzeh..

Ama peygamberini de hapsetmiş dersen

yoooooook hayır Nö Nö Nöö İlim bilim der ki: Hazreti Muhammedin bedeni normal bir insanın bedeni gibi değildir.

Hazreti İbrahim zamanında, Mana aleminden hususi koç gönderilmiştir. Neden? Çünkiiiiii Hazreti Muhammedin bedenini teşekkül eden eşya bu aleme mensup bir eşyada olmıycak istemiyor katiyen Allah!!!!! yaaaaa.. onun için mana aleminde koç gönderildi. O koç kesilip yendi. O etten yenen miktar Hazreti İsmailden devredeli devredili nihayet Hazreti Amine'de teşekkül etti

onun için hazreti Muhammedin teni teri güzel kokardı. Çünkü Hazreti Muhammedin bedeni bu aleme mensup bir eşyadan değildi.kamooon

ispat ettim

karşıma çıkın bakalım öyle değildir diyemezsiniz... elimde şahitim senedim burhanım var Al sana dini sened: Mana aleminden neden koç gönderilsin ve kesilsin yensin! çünkii hazreti Muhammedin bedeni bu aleme mensup bir eşyadan olmaması için Allah gönderdi. O koçu alın kesin yiyin diye..

Bak sağduyu kardeşim Bu inceliği bu bilgiyi Bu İnce buluşu benden başka kimseden duyamazsın

ne hacıdan ne hocadan ne şundan ne bundan. Kimseden duyamazsın bir tek benden duyabilirsin.... kamon

Sitelerde Paylaş

Yemeyi içmeyi sendeki sıçmayı işemeyi sevişmeyi :D yaratan. elbette Bu gibi suri basit baya şeylerden münezzehtir hah haay

Seni kilolarla kir cerehata .bok'a cesede hapsetmiş Allah elbette bunlardan bunları seyretmekten münezzeh..

Size göre bu put her boktan münezzeh zaten.

Be salak, madem her boku senin putun yarattı, o zaman nasıl yarattığı her boktan münezzeh oluyor?

Ama peygamberini de hapsetmiş dersen

yoooooook hayır Nö Nö Nöö İlim bilim der ki: Hazreti Muhammedin bedeni normal bir insanın bedeni gibi değildir.

Yücelt bir arap çöl bedevisini yücelt. Nasıl olsa sende ne akıl var, ne gurur, ne de şeref, ne benlik. Araba tapan kişiliksiz boş bir kuklasın sadece. Hani bir hadis vardı, sahabenin biri Muhammed'in idrarını içiyordu, işte sendeki akıl da o sahabedeki kadar.

O ibrahim olayının aslı da şöyle: Bu çatlak İbrahim rüyasında gördü diye oğlunu kesmek için dağa götürüyor ya, işte tam oğlunu kesecekken oradan geçmekte olan bir çoban bu çatlağı görüyor, neden böyle yaptığını soruyor, İbrahim'in cevabı üzerine çoban bunun kaçık olduğunu anlıyor, çocuğu kurtarmak için İbrahim'e bir koç veriyor, bak, bunu falan tanrı gönderdi, bunu kes, çocuğu bırak diyor.

Sitelerde Paylaş

Allahi yeri bellidir:

Melekler ve Rûh (Cebrail), oraya, miktarı (dünya senesi ile) ellibin yıl olan bir günde yükselip çıkar. Mearic-4

Andolsun insanı biz yarattık ve nefsinin kendisine fısıldadıklarını biliriz. Ve biz ona şah damarından daha yakınız. Kaf-16

Eğer o (Muhammed), Bize karşı, ona bazı sözler katmış olsaydı, Biz onu kuvvetle yakalardık, sonra onun şah damarını koparırdık. Hakka 44-46

Bu bir tehdittir!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...