Jump to content

hangisi şehit?

Recommended Posts

akşam haberlerinde turk askeri vefat etmiş.

ışid tarafından vurulan türk askerinin haberi verılıyordu.

spiker şehit dedi. cenazeyi gösterirken sehıtler olmez vatan bolunmez dıye bagıranları gosterdi.

şimdi türk askeri şehit islama göre( öyle diyorlar)

ışid militanlarıda kendi ölen yoldaşlarının şehit oldugunu cennete gırdıklerını hurılerle sexs yapacaklarını soluyorlar.

türk askeride şehit ışidde şehit?

her 2 tarafta müslüman ve ölenlerinin şehit oldugunu soluyor?

bu nasıl bı dinse artık?

adamlar bırbırlerını vuruyolar cennette en kral yerı alıyorlar.??

ateıst yoldaslarım dusunuyorumda galıba etrafımızdakı herkes akıllı

bi salak olan biziz galıba?

nedenmi elimizin tersıyle ceylan gozlu hurılerı ıtıyoruz .... baksanıza adamlar bırbırlerını kursunluyor cennetı garantılıyor..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 46
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bu soru vakti zamanında Timur tarafından Memlüklerle girilen savaştan sonra sorulmuş Memlüklere bağlı ulemaya. İsimleri ve detayları hatırlamıyorum. İlk cevabı veren saldıran Timur olduğu için Timur'un askerlerinin cehenneme gideceğini söylemiş ve direk uçurulmuş kellesi. Bir cevap vermezlerse hepsinin kellesini alacağını söylemiş. Ulema ne etsek napsak derken en bilginlerine danışmak istemişler. Timur izin vermiş ve alimi getirmişler. Alim şu cevabı vermiş ''Kim savaşta Allah adına savaşmışsa o şehittir''. Timur cevabı beğenmiş tabi.

Yani her ikisi de şehit olabilir. Eğer bir gün İslam'ı kabul edersek Allah adına bir birimizi öldürebiliriz. Böylece Ateist geçirdiğimiz zamanları telafi edebiliriz.

Sitelerde Paylaş

Cenneti, huriyi nuriyi bir kenara at. Sana ne bunlardan, sen dinsiz bir adamsın/kadınsın.

Biri seni korurken ölüyor, diğeri seni havaya uçuracağım diye...

Sence hangisinin amacı daha ulvi?

Şehit de o oluyor işte...

tarihinde Mırnaw tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Cenneti, huriyi nuriyi bir kenara at. Sana ne bunlardan, sen dinsiz bir adamsın/kadınsın.

Biri seni korurken ölüyor, diğeri seni havaya uçuracağım diye...

Sence hangisinin amacı daha ulvi?

Şehit de o oluyor işte...

:D

Asker mi bizi koruyor?!

Ulusal kanalda geçen gün yurttan haberlere bakıyorum..İnsanlar isyan ediyorlar..''Ne olursunuz buraya Hes yapmayın'' diye,bir kadın kameraya haykırıyor....Köylü isyan ediyor ama karşısına asker çıkıyor..Hoppala..Hani bu asker bizim yanımızdaydı?!

Buyrun;http://www.ateistforum.org/index.php/topic/62248-thehitlik-kavramy-nereden-cykmythtyr/?hl=%FEehitlik

Sitelerde Paylaş

akşam haberlerinde turk askeri vefat etmiş.

ışid tarafından vurulan türk askerinin haberi verılıyordu.

spiker şehit dedi. cenazeyi gösterirken sehıtler olmez vatan bolunmez dıye bagıranları gosterdi.

şimdi türk askeri şehit islama göre( öyle diyorlar)

ışid militanlarıda kendi ölen yoldaşlarının şehit oldugunu cennete gırdıklerını hurılerle sexs yapacaklarını soluyorlar.

her 2 tarafta müslüman ve ölenlerinin şehit oldugunu soluyor?

bu nasıl bı dinse artık?

adamlar bırbırlerını vuruyolar cennette en kral yerı alıyorlar.??

ateıst yoldaslarım dusunuyorumda galıba etrafımızdakı herkes akıllı

bi salak olan biziz galıba?

nedenmi elimizin tersıyle ceylan gozlu hurılerı ıtıyoruz .... baksanıza adamlar bırbırlerını kursunluyor cennetı garantılıyor..

http://www.ateistforum.org/index.php/topic/57739-muhammed-cehennemde-yanacak/?hl=%2Bmuhammed+%2Bcehennemde+%2Byanacak#entry1192065

:)

Sitelerde Paylaş

şehit falan hikaye. doğru bir amaç uğruna ölen kişiye şehit demeniz, ayağınızı sehpaya vurduğunuzda "allah kahretsin" demeniz gibi. bence ateistler şehit lafını kullanmasa daha iyi olur, meşruluk kazandırıyor. ancak çok da kafaya takmıyorum yani... şehide gelene kadar.....

Sitelerde Paylaş

:D

Asker mi bizi koruyor?!

Ulusal kanalda geçen gün yurttan haberlere bakıyorum..İnsanlar isyan ediyorlar..''Ne olursunuz buraya Hes yapmayın'' diye,bir kadın kameraya haykırıyor....Köylü isyan ediyor ama karşısına asker çıkıyor..Hoppala..Hani bu asker bizim yanımızdaydı?!

Buyrun;http://www.ateistforum.org/index.php/topic/62248-thehitlik-kavramy-nereden-cykmythtyr/?hl=%FEehitlik

Sapla saman yine karışmış Nolan.

Haberi izlemedim. Gerçi izleseydim de Hidroelektrik Santrali yapımından, asker bizi korumuyor'a nasıl bağladığını yine anlayamayacaktım. Belli ki projenin hayata geçmesi için bir kolluk kuvveti olan jandarmaya ihtiyaç duyulmuş, onlar da görevlerini yapıyorlar.

HES çevre için zararlı, ekolojik sistem için de bir tehdit unsuru vb. olabilir; ama bunları dile getirmek, halkı bu riskler konusunda bilinçlendirmek, karşıt birtakım faaliyetlerde bulunmak vs. Greenpeace gibi kuruluşların işi, askerin değil.

Ben de sana bir link vereyim de askerin sorumlulukları neymiş bir gözat. :)

http://www.tsk.tr/1_tsk_hakkinda/gorevi.html

Sitelerde Paylaş

Haberi izlemedim. Gerçi izleseydim de Hidroelektrik Santrali yapımından, asker bizi korumuyor'a nasıl bağladığını yine anlayamayacaktım. Belli ki projenin hayata geçmesi için bir kolluk kuvveti olan jandarmaya ihtiyaç duyulmuş, onlar da görevlerini yapıyorlar.

HES çevre için zararlı, ekolojik sistem için de bir tehdit unsuru vb. olabilir; ama bunları dile getirmek, halkı bu riskler konusunda bilinçlendirmek, karşıt birtakım faaliyetlerde bulunmak vs. Greenpeace gibi kuruluşların işi, askerin değil.

haberi izlemen gerekirdi aslında mesajından önce. burada bahsedilen asker silah bırakıp köylüye katılsın değil. polis gezide nasıl polislik yerine AKP fedailiği yaptıysa, bu olayda da benzerlik gösteriyor nolan. ben şahsen TSK'nın o kadar AKP'leştiğini düşünmüyorum ama bu gibi ufak örnekler kötü bir sonun başlangıcı da olabilir.
Sitelerde Paylaş

Buna benzer bir tartışma konusunu anımsatmak istiyorum:

Dördüncü halife Ali yönetime geldiği zaman (yıl 656), daha önce Muhammed'in yaşarlarken cennetlik ilan ettiği 10 kişiden (Aşere-i Mübeşşere) ikisi olan Talha ve Zübeyr, Muhammed'in eşi Ayşe'yle işbirliği yaparak ordu toplayıp Ali'yle savaştılar. Buna Cemel Vakası denir. Bu savaşta her iki taraftan da ölenler oldu. Bu arada Talha ve Zübeyr de öldüler.

Şimdi bu durumda, hangi tarafın ölüleri şehit sayılacaktı? Talha ve Zübeyr, daha hayattayken Cennet'le müjdelendikleri için şehit sayılırlarmış gibi geliyor, fakat savaştıkları düşmanları da Muhammed'in amcasının oğlu, damadı, sırdaşı, sancaktarı ve her şeyden önemlisi AŞERE-İ MÜBEŞŞERE'NİN DİĞER ÜYESİ, yani o da cennetlik !!!

Şeriat 'alimlerinin' bu konuda ıkına sıkına vardıkları sonuç şu olmuştur: Her iki tarafın ölüleri de şehittir. Gördüğünüz gibi gayet objektif bir karar... (Peh! Peh! Peh!)

Bu arada, birilerini yaşarken cennetlik ilan etmenin sakıncaları da ortaya çıkmış oluyor. Peygamber de olsan, onların daha sonra ne halt edeceklerini bilemiyorsun işte...

Sitelerde Paylaş

haberi izlemen gerekirdi aslında mesajından önce. burada bahsedilen asker silah bırakıp köylüye katılsın değil. polis gezide nasıl polislik yerine AKP fedailiği yaptıysa, bu olayda da benzerlik gösteriyor nolan. ben şahsen TSK'nın o kadar AKP'leştiğini düşünmüyorum ama bu gibi ufak örnekler kötü bir sonun başlangıcı da olabilir.

Haberi izlemeye gerek duymadım, çünkü jandarma- devlet projelerine muhalif köylü atışmalarına aşinayız yıllardır... Gezi olaylarında polisin tutumu ise tamamen siyasi, AKP politikaları güdümlü olduğu için, Nolan eğer bu iki alakasız durum arasında benzerlik kuruyorsa hata ediyor...

Ama böyle olduğunu hiç sanmıyorum. Nolan'ın derdi verdiği linkten de anlaşılacağı üzere, şehit kelimesine alerjik olmasından kaynaklıyor. Din tabanlı bir bacağı da var ya, derdi o... Verdiği linkte de yazmıştım.

Biz de diyoruz ki terör faaliyetlerini; özgürlük mücadeleleri, bağımsızlık diye isimlendirmekle olmuyor bu işler, PKK'lıların ayağına düşecek kadar ucuz değil bu kavramlar. Altını dolduracak tarih gerekir, toprak gerekir... Bizim kıçı kırıklarda hangisi var?

İmam Hatip bilgilerini resetle, burada İslam'a göre şehit kaç çeşittir'i konuşmuyoruz, boğulan da şehittir demek alakaya limon sıkmak oluyor... Amerikalılar da her yıl bizim gibi Ulusal Anma Günü'nde şehitlerini anıyorlar. Amerikalı Jack de, vatanını savunurken veya onurlu bir dava için ölmüşse Amerikalıların şehidi olmuştur. Şehitlik için hangi milletten, dinden vb. olduğunun önemi yok. Her ne kadar bu kavram İslam'a da yapışmışsa da...

Şehit kelimesine gelince bizler Dil Bilimci, Türkolog değiliz, şehit kelimesinin yerine başka bir kelime üretmek bizlere düşmez, üretilir ve dile yerleşirse de mecburen kullanırız...

tarihinde Mırnaw tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

mırnaw kendını gızlıyor ama müslüman oldugu her halınden belli.

gereksız yere tartısmayı surdurme bence

tarihinde yeterartık1 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Mrnaw,şimdi Uludere'de bir olay oldu..F16'lar,eşeklerle kaçakçılık yapan kürtleri havaya uçurdular..Sakın bana onlar teröristti,onlar kaçakçıydı filan deme..!

Senin yücelttiğin asker bu..Hesler için feryat edenler örneğimi anlamadıysan,bunu anla bari..

Sitelerde Paylaş

Mrnaw,şimdi Uludere'de bir olay oldu..F16'lar,eşeklerle kaçakçılık yapan kürtleri havaya uçurdular..Sakın bana onlar teröristti,onlar kaçakçıydı filan deme..!

Senin yücelttiğin asker bu..Hesler için feryat edenler örneğimi anlamadıysan,bunu anla bari..

İyi o zaman; HES olayı, Uludere operasyonu vb. üzerinden TSK'ya lanet okuyalım, karalayalım, yerin dibine sokalım. HDP'lilerin yaptığı gibi...

TSK'nın Uludere operasyonunda istihbarat, askeri vs. hatası var da, PKK'nın kullandığı yolu kullanan, sınır hattında babasının tarlasıymış gibi elini kollunu sallaya sallaya gezinen, kaçakçılığı iş edinen insanların kendi ölümlerinde hiç mi suçu yok? Pırlantadaki lekeyi de çamurdaki altını da görebilmek lazım, sadece bir tarafa saydırmak, gerçekten marifet değil...

Şunu da artık anlamamız lazım; kamuoyunda, TSK'yı itibarsızlaştıran, sanki bu milletin değil de AKP'nin askerleriymişler gibi bir algı yaratılmak isteniyor. Politik meselerin bile faturasının askere kesildiği bir dönemden geçiyoruz, bu durumun farkında olmak, baktığımız tabloyu tarafsız, doğru yorumlamamızı sağlayacaktır. Hedefi şaşırdığımızda ise, AKP'nin bulunduğu noktadan çok da uzak bir yerde durmuş olmuyoruz ne yazık ki...

Son olarak, değişmesi, tasfiye edilmesi gereken bir organ varsa, bu kesinlikle silahlı kuvvetlerimiz değil. Türkiye'de bugün seçim olsa ve AKP'den kurtulsak, yarın her şey değişecek asker yine laik Cumhuriyetin teminatıdır demeyecek miyiz? O halde aklıselim davranıp, kantarın topuzunu kaçırmamak gerekiyor...

Sitelerde Paylaş

bu kaçakçılık bahanesiyle uluderedeki köylüler ölmeyi hak etti demek yanlış. hem adamlar alt tarafı tütün, çay falan kaçırıyor. eskisi gibi Afyon kaçakçılığı yok orada. eroin işi 80'lerdeki gibi değil, artık Afyon işlenip geliyor. bunu yakalananlardan anlayabilirsiniz. hepsini bırak, ne kaçırırsa kaçırsın cezası ölüm değil, hele yargılanmadan.

aslında söylenmek istenip de söylenemeyen belli. bahane bulmaya çalışanların çoğunun söyleyemediği "ölmeyi hak ettiler çünkü onlar Kürt"... bu kadar basit. hata falan olduğunu da pek düşünmüyorum. orada siyaseten yapıldı bu katliam. sorumlusu kimdir bilmem, ancak sorumlunun bulunması için pek de uğraşılmadığı ortada.

TSK'yı lanetlemeyelim elbet ama olanı biteni de görmek gerek. Kürtlerle beraber yaşayacağız, bunun başka yolu yok. öldürmeyle bitirilemeyeceğini artık anlayıp, farklı bir siyaset gütmek gerek.

Sitelerde Paylaş

1999'da Mavi Çarşı'da 13 insan yakıldı PKK militanlarınca. Bir çok Kürt çıkıp şunu diyebildi: Canım savaş bu, savaşta olur böyle şeyler...Bu şartlarda, ''Kürtlerle birlikte yaşayacağız,bunun başka yolu yok'' demek saçmalamaktan başka bir şey değil. Çözüm şu: Makul bir toprak parçası bırakmayı da göze alıp, ayrıca nüfus olarak da Kürtlerden mütemadiyen ayrılmak,Türkiye'nin önünü açmak. Yoksa açıkça; Uludere'de ölenlere Kürt oldukları için sevindiğimizi söylemek kötü niyetten, olayı çarpıtmaktan başka bir şey değil...Adamlar sadece silahla değil bu şekilde psikolojik savaş da verip suçlu hissetmemizi sağlamaya çalışıyorlar. Artık yapacak tek şey dediğim gibi kökten ayrılmak. Bu saçmalık sonsuza dek böyle sürüp gidemez...

tarihinde Birko tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

doğuda toprak bölünmesinin Batı'da daha fazla hırgür çıkartacağını düşünüyorum.

Türkiye 200 küsur yıldır şöyle ya da böyle bölünüp duruyor zaten. Hırgür olsa ne olur. Ayrıca ne hırgürü olacak? Batı'da.Hırgürü kim çıkaracakmış.

tarihinde Birko tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...