Jump to content

Aramizda pkk hayrani var mi?

Recommended Posts

Facebook'ta takip ettigim ve uye sayisi azimsanmayacak kadar fazla olan ateizm ve sorgulama sayfalarindan tiksindim suan. Hepsi pkk hayrani (istisna var aralarinda), hepsi sempatizani ya da bu orgute gonul veren insanlardan olusuyor. Dikkat ediyorum ilk acildiginda dini curutmek ve insanlari aydinlatmak icin birseyler yapip yollarina devam ederken, uye ve begeni sayisi binlere vurdugunda gercek yuzlerini ifsa eder oldular. Pkk mensuplari ateistmidir veya ateist olan sirf bu orguttekiler veya buyuk cogunlugu ateist diye mi pkk sempatizani oluyorlar anlamlandiramadim.

Bilmedigim birsey mi var arkadas, bu ateizm felsefesinde pkk sempatizanlarini etkileyen bir sey mi var aklim karisti suan. Ateizm ve pkk sosyal medyada ic ice gecmis durumda. Tum bu sayfalari engelledim. Aklim oyle karisti ki acaba aramizda da bu orgute mensup veya sempatizani var mi? Bu forumda bu zihniyette insanlarin takildigini ogrenirsem piskolojim bozulur o derece anlamsizlasti suan hersey benim icin.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 52
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

İyi günler,

Kanımca ateist olduğunu sanan bir çok kişi dine karşı nefretini tüm kurumlara da duyuyorlar ve bu nedenle de aşırı uçlara kayıyor. Terör örgütlerine sempati duyanların ruhsal sorunları vardır sanıyorum. Sorunsuz bir kişi gidip kendini de etraftaki çok sayıda suçsuz kişiyi canlı bomba olarak öldürebilir ki? Bir terör örgütü olan PKK'ya sempati duymakla İslam terörüne sempati duymanın bence hiç farkı yok. Bir de gizli kalmak koşuluyla yapamadıklarını yapmak ve beyan etmek bazıları için kaçınılmaz bir arzu. Bu listeye bir çok yobaz sırf ortalık karışsın diye ileti atıyor. Bu tiplerin bir tür benzerleri de PKK'yı kullanıyor. Ayıklanmalarında yarar olduğu kanısındayım.

Esenlikler dilerim

Sitelerde Paylaş

Bir kişi hem ateist olup hem de aynı zamanda milliyetçi olabilir ya da tam tersi illegal bir oluşuma sempati de duyabilir. Ateizmin salt düz tanımından yola çıkarsak; söylediğim iki seçenekten birinin, bir diğeri üzerinde baskın olmadığını, çünkü ateizmle birebir ilişkili kavramlar olmadığını görebiliriz. Ateist olmanız, vegan ya da etobur da olmanıza mani mi? Biri diğerine engel, tezat bir seçilim değil...

Yalnız bazen ben de şüphelenmiyor değilim; kişi ateist kimliğini vurgulayarak bir şeyler karalıyor, yani artık bir yerde de kendini öyle ele veriyor ki, baklanın ıslandığı yer... Belli ki ateist değil, onun dışında her şey olabilir... Yani dinsiz kisvesi altında herhangi bir propaganda yapılmaması için bir sebep yok. Buna x bir din de dahil ideoloji de...

Sitelerde Paylaş

Bir ateistin milliyetçi hatta ırkçı olmasının önünde hiçbir engel yoktur. Ateist sol görüşlü olmak zorunda değildir.

Evet aynen katılıyorum arkadaşa. Ben bilimsel felsefe sayfasını takip ediyorum sırf din ile ilgili paylaşımları güzel olduğu için. Ama admini hdpli. Bir sürü PKK'lı it kopuk da yorum yapabiliyor sayfada.

Sitelerde Paylaş

PKK lıların hepsi ateist. Eğer ateist olmasa bile zamanla propogandayla ateist yapıyorlar. Başka türlü orada kalamaz. Bir az alevilere müsamaha gösteriyorlar. o kadar. Fakat şimdiki PKK lılar artık tam ateist de değil. Şimdikilerde mecusilik (Zerdüştlük) kabul olunandır. Onlar şunu kürtlerin kadim dini sayıyorlar. Fakat daha çokluk (80 %) ateistler.

Sitelerde Paylaş

Bir ateistin milliyetçi hatta ırkçı olmasının önünde hiçbir engel yoktur. Ateist sol görüşlü olmak zorunda değildir.

Evet aynen katılıyorum arkadaşa. Ben bilimsel felsefe sayfasını takip ediyorum sırf din ile ilgili paylaşımları güzel olduğu için. Ama admini hdpli. Bir sürü PKK'lı it kopuk da yorum yapabiliyor sayfada.

O sayfanın admini Pande'dir ve ne HDP'lidir ne de Kürtçü.

Bilakis, bildim bileli Kürtçülerle, liberallerle ve sözde solcularla mücadele etmiş bir Atatürk severdir.

PKK'lılar artık her yerde özgürce konuşup propaganda yapıyor, sanırım Pante'nin sayfası da bundan nasibini almış. Burada atılıyorlar ama Facebook'ta kontrolü daha zor olabilir, o kadarını Fecabook vb kullanmadığım için bilemeyeceğim.

Sitelerde Paylaş

Gerçek ateizm bu değil diyorsun yani?

Ateizme anlam yuklemeyi istemiyorum ama su dunyamizda ateizme bir anlam yuklendi bence. Ozellikle de bir dine inanip sonradan ateist olanlarda.

Bunlar ateist falan degil, ateizmi anlamamis. Malesef, Tanri yoktur deselerde hala ayni kisiler aslinda. Gercek bir ateist boyle olmaz. Herseye supheyle bakacaktir. Ama bunlar ayni tas ayni hamam. Hic kendilerine bakmiyorlar. Dini savunmak gidiyor, yerine baska birsey geliyor. Ne kadar salak insanlar yahu, insan biraz kendine bakar :D

Sitelerde Paylaş

Ateizme anlam yuklemeyi istemiyorum ama su dunyamizda ateizme bir anlam yuklendi bence. Ozellikle de bir dine inanip sonradan ateist olanlarda.

Bunlar ateist falan degil, ateizmi anlamamis. Malesef, Tanri yoktur deselerde hala ayni kisiler aslinda. Gercek bir ateist boyle olmaz. Herseye supheyle bakacaktir. Ama bunlar ayni tas ayni hamam. Hic kendilerine bakmiyorlar. Dini savunmak gidiyor, yerine baska birsey geliyor. Ne kadar salak insanlar yahu, insan biraz kendine bakar :D

Böyle düşünmene hayret ettim doğrusu.

Sitelerde Paylaş

ateizmi bu derece ideolojileştirmek doğru değil. ateist şunu yapmaz, bunu savunmaz vs...

bir insan siyasi görüşünden bağımsız olarak, dinlere ve tanrılara inanmıyorsa ateisttir. ateizmi ne kadar çok kalıplara sokarsanız "ateizm de bir dindir" saçmalığı ile saldıranların o kadar ekmeğine yağ sürersiniz.

Sitelerde Paylaş

PKK'ya malzemeyi hangi ülke sağlıyor arkadaşlar. Bilen var mı?

ABD PKK dışında kalan Kürtlere silah sağlıyor olabilir. Ama bu yeni bir olay. ABD dışında PKK'ya kim silah sağlıyor?

Onun kaynağını kurutmak mümkün değil mi?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...